Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-07-07, 22:28
Dodatkowe zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.
Autor Wiadomość
SARCO 


Marka: Peugeot / Dacia
Model: 306 / Duster
Silnik: 1,4 +LPG BRC / 1,6 16V +LPG STAG 400
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 113
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2010-07-09, 00:03   

Widziałem kiedyś dokument BBC na temat złodziei specjalizujących się w kradzieżach aut.Twórca dokumentu zaprosił do eksperymentu eksperta od zabezpieczeń(skruszony przestępca) i poprosił o otwarcie i odjechanie 30 autami różnych marek i z różnymi zabezpieczeniami.Ekspert się zgodził pod warunkiem że nie będą go filmować podczas "PRACY",więc na parkingu kręcili wywiady z właścicielami pojazdów którzy się chwalili swoimi zabezpieczeniami(Alarmy,blokady,piny,imobilaizery itd.).Ekspert przestawił 29 aut,jednego nie ruszył,ale nie dlatego że był tak zabezpieczony ,tylko wystąpiła awaria i musiał interweniować mechanik :mrgreen: .
O swoje auta muszą się martwić właściciele aut luksusowych,kradzionych na zamówienie,oraz najbardziej popularnych i w miarę nowych, które kradnie się na części.
Bardziej obawiał bym się włamania,bo przy tym auto zostaje a z nim zostają szkody w postaci rozwalonego zamka albo szyby :-( .
_________________
W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały...
8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-09, 01:53   

Toteż np zdzisiu27 użył tylko słów "trudno ukraść" - a nie, że jest to niemożliwe...
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 12:28   

zdzisiu27 napisał/a:
Bo jak wrzucisz dobry alarm (np. Seo) z dobrym montażem

Trzeba się zastanowić czy potrzebujemy alarmu dla spełnienia pewnych obowiązków zabezpieczenia autka, np. tych wymuszanych przez ubezpieczyciela czy dla siebie.
Dalej jestem zdania że dla siebie, starczy jakieś odcięcie zamontowane w trudno dostępnym miejscu. I obowiązkowe przecięcie przewoidów sygnałowych z OBD (może z montazem na nich przełącznika jak poleca kolega jackthenight)


jackthenight napisał/a:
warto by chociaż to przez jakiś przełącznik podłączyć

Ja swoje gniazdo przeniosłem w całości.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2010-07-13, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2011-07-01, 14:51   

Wykonanie odcięcia pompy paliwa,koszt to tylko 3zł :-D Motor 19/2007
http://www.fotosik.pl/pok...eadb80f76c.html
_________________
D u s t e r D r a k u l a
Ostatnio zmieniony przez greg1367 2011-07-01, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-01, 14:57   

A był już przypadek w Polsce aby ktoś ukradł Dacię ?
_________________

 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2011-07-01, 15:10   

jackthenight napisał/a:
A był już przypadek w Polsce aby ktoś ukradł Dacię ?

Chyba jeszcze takiego obciachu żaden sobie nie zrobił :mrgreen:
_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-01, 15:30   

Ale jest pelno kradziezy, gdzie gowniarze nie patrzac na marke kradna woz zeby sie nim w nocy porozbijac po miescie i na koniec w najlepszym wypadku porzucaja gdzies auto, albo je topia badz podpalaja.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-02, 05:38   

A dzisiaj rano wchodzę do auta, patrzę i oczom nie wierzę :), ktoś ukradł mi wycieraczki
których łączny koszt to 15 zł - tragedia sobie myślę, ale z drugiej strony właśnie miałem jakoś niebawem wymieniać wycieraczki, także tylko złodziej przyśpieszył moją decyzję :)
_________________

 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-02, 09:08   

Jednak Lodz to jest jeden wielki slums. Gowniarstwo kradnie wszystko - znaczki, wycieraczki, lusterka, kola. Stare pokolenie nierobow uczy mlode pokolenie nierobow jak nie szanowac cudzej wlasnosci oraz pasozytniczego trybu zycia. Kumpel, ktory od kilku lat mieszka w Poznaniu przyjechal na weekend do rodziny i wystarczylo, ze na troche zostawil woz na parkingu Manufy i pozegnal sie z lusterkami.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-02, 20:37   

Znajomy był ostatnio w Łodzi (chyba pierwszy raz w życiu) i oto co mi później napisał:

"Dwa lata z antena CB na dachu, samochod stal w dziwnych miejscach i nic....
Przyjezdzam do centrum Łodzi ide na sniadanie wracam i widze obciety kabel....
Qrfa!!! Co za goscinnosc!!!"
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-07-02, 21:14   

piotrkrk napisał/a:
Qrfa!!! Co za goscinnosc!!!"
... Ziemia Obiecana. :mrgreen:
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
  Wysłany: 2011-07-02, 21:39   

łuć kuwa :mrgreen:
http://youtu.be/IJ2kvZpJ_BU
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2011-07-02, 21:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-02, 21:41   

Stąd też doceniam wyższość zabezpieczeń elektrycznych (wyjek) nad mechanicznymi.

Cóż - lusterka, antena CB, kołpaki, lusterka, znaczki... ryzyko jest zawsze i wszędzie, ale kiedy ktoś czyha na radio, jest szansa że głośny alarm z sygnalizacją świetlną, spłoszy amatora cudzych rzeczy.

Z mechanicznch zabezpieczeń, po licznych opiniach, testach (może i sponsorowanych - bo wszystkie dają 10/10), zdecydowałbym się na blokadę Zeder. Tak jak pisał Kolega powyżej, alarmy i zabezpieczenia, powinno montować się dla siebie nie dla ubezpieczyciela. Cena wspomnianej blokady jest wysoka, ale patrząc na zakres prac potrzebnych do montażu, spodziewałbym się większej skuteczności niż pospolitej blokady skrzyni za 100-150zł.

Sęk w tym, że (chyba) żegnamy się z gwarancją (jej częścią?). Urządzenie montowane jest na osi kierownicy.

Pomimo wszystko i tak uważam, że w parze z każdym zabezpieczeniem powinno iść AC w pożądnym towarzystwie ubezpieczeń.
_________________
---
Stepway
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-03, 16:27   

Stepway napisał/a:
lusterka, antena CB, kołpaki, lusterka, znaczki... ryzyko jest zawsze i wszędzie


Ale niestety w niektorych miejscach stopien tego ryzyka zbliza sie niebezpiecznie do 100%...
Jak zostawiam w robocie Drakule na parkingu na cala dobe to zawsze modle sie, zeby nic jej sie nie stalo, bo w nocy to nawet parapety i inne elementy budynku kradna na zlom.

A kontynuujac temat tyrystora - moze ktos kumaty zrobi tutorial, w ktorym okresli jakie parametry ma miec tyrystor i pokaze, w ktory daciowy kabelek trzeba sie nim wpiac.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-03, 17:52   

bushi napisał/a:
Stepway napisał/a:
lusterka, antena CB, kołpaki, lusterka, znaczki... ryzyko jest zawsze i wszędzie


Ale niestety w niektorych miejscach stopien tego ryzyka zbliza sie niebezpiecznie do 100%...


Zgadzam się. Nie znamy dnia ani godziny. Naszą Daćkę, ktoś w dzień przerysował czymś ostrym przez dwoje drzwi. Czasem poprostu trafia się na zwykłych wandali, tego nie da się uniknąć. Możemy jedynie starać się minimalizować zagrożenie, zdejmując panel radio, chowając kuszące rzeczy do bagażnika, lub pod fotel.

Zastanawiałem się nad montażem CB do Stepway'a. Raczej skłaniałbym się ku montażowi anteny na relingach na stałe, z możliwością zdjęcia przed wyjazdem na myjnię. Waham się jednak, bo to byłoby to niezbyt roztropne. Takie zaproszenie do straty szyby. Szczególnie, że nie garażuję auta, często podróżuję i nie zawsze mam możliwość zostawienia samochodu na parkingu strzeżonym - szczególnie na noc.

Strata radio, CB to pikuś w porównaniu z szkodami jakie towarzyszą kradzieży.
Czasem to szyba, czasem zamki - niestety. Z opowieści wiem, że zdarzają się też tacy, co zdewastują pół samochodu. No ale... chciało się mieć samochód? Prawda :)
_________________
---
Stepway
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
  Wysłany: 2012-05-31, 10:36   Jaki wybrać alarm do DUSTERA

Witam, jestem w trakcie oczekiwania na mojego wymarzonego DUSTERKA. Chcę kupić alarm, ale nie wiem jaki mam wybrać pod kątem napięcia zasilania. Jak to jest z Dusterkiem, niestety tu moja kobiecość zawodzi, Panowie z Allegro odpisują mi, cyt" unikamy późniejszych problemów dlatego nie gwarantujemy czy będzie pasował ten alarm pod Pani samochód" ufff, :roll: a ja chcę mojego przystojniaka zabezpieczyć przed kradzieżą. Panowie pomocy! Czym się kierować kupując alarm (nie chcę jakiegoś mega drogiego, ale chce mieć pewność że będzie odpowiedni, (samo założenie w ASO będzie mnie kosztować 300,00 zł).
A może mi coś polecicie?
Za pomoc z góry dziękuję :lol:
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-31, 12:30   

Poszukaj na forum wpisów o zasadności alarmu w daćce. Na razie popytu na nie nie ma (i tak ma być :). A dla prawdziwego złodzieja żaden alarm nie straszny.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-05-31, 13:23   

w mojej - całkowicie subiektywnej - ocenie alarm jest urządzeniem o problematycznej przydatności. Miałem go tylko w jednym ze sporej ilości posiadanych aut i źle go wspominam (rozładowany akumulator) Zużywa energię elektryczną nawet w stanie wyłączonym, czasami potrafi świrować, sam się załącza itd, na jego wycie nikt już praktycznie nie zwraca uwagi. Ja zleciłem montaż blokady skrzyni biegów i to tylko dlatego,że mój ubezpieczyciel wymagał dwóch zabezpieczeń. Jeśli zależy ci na skutecznym zabezpieczeniu auta - lepszym sposobem będzie instalacja jakiejś zupełnie nietypowej i nietypowo ukrytej blokady zapłonu. Ze standardowymi zabezpieczeniami złodzieje radzą sobie szybko i bezproblemowo
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-05-31, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
Helena 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 47
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-05-31, 13:29   

właśnie miałam powiedzieć, że alarm to zakłada się dla firmy ubezpieczeniowej bo wymagane są 2 zabezpieczenia :)
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2012-05-31, 13:46   

Dar1962 napisał/a:
w mojej - całkowicie subiektywnej - ocenie alarm jest urządzeniem o problematycznej przydatności. Miałem go tylko w jednym ze sporej ilości posiadanych aut i źle go wspominam (rozładowany akumulator) Zużywa energię elektryczną nawet w stanie wyłączonym, czasami potrafi świrować, sam się załącza itd, na jego wycie nikt już praktycznie nie zwraca uwagi. Ja zleciłem montaż blokady skrzyni biegów i to tylko dlatego,że mój ubezpieczyciel wymagał dwóch zabezpieczeń. Jeśli zależy ci na skutecznym zabezpieczeniu auta - lepszym sposobem będzie instalacja jakiejś zupełnie nietypowej i nietypowo ukrytej blokady zapłonu. Ze standardowymi zabezpieczeniami złodzieje radzą sobie szybko i bezproblemowo

Zgadzam się w 100%. Miałem alarm w trzech poprzednich autach i za każdym razem innej renomowanej marki, w dwóch po kilku latach dochodziło do nawarii alarmu, lub zabiciu przez alarm akumulatora-finał, to odpięcie alarmu....W trzecim aucie bylo ok, do 11-stego miesiąca, kiedy to auto mi ukradli....
Podstawa, to dobre ubezpieczenie, bo jak ktoś się uprze to i tak każde auto ukradnie.
PS. Aktualnie chyba u wszystkich ubezpieczycieli dostępnych u dealera wymagane jest tylko jedno zabezpieczenia do wartości 60 tys pln. Chyba, że korzystniej jest dla Ciebie ubezpieczenie gdzie indziej. W takim razie ja będąc na Twoim miejscu, wybrałbym najtańsze i najprostsze zabezpieczenie, jakie jest dostępne. Choćby wspomniana już blokada skrzyni biegów
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-05-31, 14:00   

Jak dla mnie jedynym sensownym zabezpieczeniem jest ZEDER. Inne zabezpieczenia mają sens gdy chcemy spełnić wymagania ubezpieczyciela albo wydłużyć złodziejowi czas potrzebny do sforsowania auta (a to może być decydujące).

Inna sprawa, że na przestrzeni 10 ostatnich lat kradzież samochodów zdecydowanie spadła, a wykrywalność wzrosła.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-05-31, 15:24   

benny86 napisał/a:
Jak dla mnie jedynym sensownym zabezpieczeniem jest ZEDER.


Zdecydowanie tak, mają najlepszą reklamę. :mrgreen:

Własnej roboty dobrze ukryty przełącznik i pozostaje tylko laweta.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-05-31, 15:44   

chriskb napisał/a:
Zdecydowanie tak, mają najlepszą reklamę.

Oglądałeś może test "Jazdy Polskiej" z TVNu (autorstwa K. Bielaka) :mrgreen: Pozostaje nie tylko laweta, można jeszcze wyrwać kolumnę kierowniczą przy pomocy łomu i dżwigu budowlanego 8-)
Znasz jakiś sposób na sforsowanie tego zabezpieczenia? Ukryty wyłącznik miałem w escorcie i sobie chwaliłem, ale i to jest do wykrycia - wystarczy poobserwować dokładnie zwyczaje kierowcy.
Generalnie jestem zwolennikiem blokad mechanicznych+AC na dobrych warunkach (np. brak udziału własnego,stała kwota ubezpieczenia). Można jeszcze wozić rotweilera w aucie, ale nie wiem czy na takie bydle nie jest wymagane pozwolenie?
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-05-31, 15:58   

Jak jest AC to aut nie kradną, chyba że na zamówienie. ;-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-05-31, 16:03   

Jak jest zamówienie na części to kradnie się jak leci, byle model i rocznik się zgadzały... Kiedyś opisywałem przypadek części do laguny których "nie ma, ale na jutro mogą być" 8-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne