Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-07-02, 01:02
Wydajność klimatyzacji
Autor Wiadomość
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-08-21, 09:43   

O kurde to coś mam popsute.
W tym roku chyba tylko trzy razy miałem ustawioną klimę na 3-ci bieg.
Pierwsze 5 minut ustawiam nawiew na 2-g a potem reszta na 1 i jest zimno.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-21, 10:04   

Killer King napisał/a:
W tym roku chyba tylko trzy razy miałem ustawioną klimę na 3-ci bieg.
Pierwsze 5 minut ustawiam nawiew na 2-g a potem reszta na 1 i jest zimno.

Również potwierdzam- nadmuch na 3 włączam jedynie ruszając piekielnie nagrzanym samochodem, który stał w słońcu. Wtedy mam uchylone okna. A normalnie w użyciu wyłącznie 1 lub 2 bieg dmuchawy.
Użycie 3 lub 4 biegu zwiększa nam tylko siłę nadmuchu ale temperatura nadmuchu jest wtedy wyższa, bo szybko przepływające powietrze ma mniej czasu na schłodzenie. Teoretycznie najzimniejsze powietrze w wylotach powinniśmy mieć na 1 biegu.
Ogólnie do wydajności nie mam zastrzeżeń, mam nawet wrażenie, że jest lepiej niż tuż po kupnie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-08-21, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-08-21, 10:13   

U mnie działa ok nawet po staniu w słońcu ale mam białe auto, blacha się nie nagrzewa nawet w pełnym słońcu. Przy granatowym to klima ma co robić.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-08-22, 08:04   

Dymek napisał/a:

Również potwierdzam- nadmuch na 3 włączam jedynie ruszając piekielnie nagrzanym samochodem, który stał w słońcu. Wtedy mam uchylone okna. A normalnie w użyciu wyłącznie 1 lub 2 bieg dmuchawy.
Ja włączam czwórkę na obiegu wewnętrznym na kilka chwil, żeby obniżyć temperaturę o kilka stopni a potem już dwójka lub jedynka. I w aucie robi się na prawdę zimno.
 
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-08-23, 17:46   

Żadko włączam klimatyzację, jednak ostatnie temperatury z 3 na przędzie złamały i moje przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o Lodgy nie uważam, żeby wydajność klimatyzacji była słaba. Włączenie klimatyzacji jest odczuwalne jako chłód i na chłopski rozum o to chyba chodzi. Jedynie co jest mniej wydajne to przyspieszenie, tu klimatyzacja ewidentnie wpływa na gorsze osiagi Lodgy. Zapewne TTTM, jak pamiętam Sandero 1.4 też podobnie się zachowywało. Jeśli zaś wspomniałem Sandero, to muszę pochwalić nowy nabytek z klimatyzacją automatyczną. W tym egzemplarzu klimatyzacja działa i tak naprawdę po miesiącu skapnąłem się że, stan zasadniczy jest cały czas na ON 😮. Mimo wszystko włączona czy wyłączona nie wpływa na osiągi auta.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-23, 21:35   

A ja napiszę, że w Lodgy jest mierna klima :-) Przy 20-30 stopniach na zewnątrz jest spoko, ale powyżej tego nie wyrabia. Muszę wtedy stale przestawiać wentylator między 2 a 3 biegiem, żeby było znośnie, a wrzucenie 4go też niewiele pomaga, bo po prostu dmucha letnim powietrzem... a wszystko to po wydaniu 1000zł na dwukrotne nabicie klimy (raz z kontrastem) i wymianę chłodnicy klimy, bo w pięcioletnim samochodzie okazała się dziurawa :lol:

PS: Kiedyś narzekałem na działanie klimy w MCV, że w Rumunii przy 37 stopniach na drugim biegu wentylatora i z filtrem węglowym miałem za ciepło... dobrze, że nie miałem wtedy Lodgy :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2020-08-23, 21:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2020-08-24, 08:14   

Marmach, trzeba pamiętać jak mocno oszklone jest Lodgy. Dodatkowo ma mało izolacji, więc od dachu mocno grzeje. Ciemny kolor też na pewno nie pomoże. Jeśli regularnie jeździsz w tak wysokich temperaturach to pakiet minimum to dodatkowa izolacja dachu oraz ciemne szyby, albo nawet biała folia na dachu. Takie zabiegi mocno poprawiają temperaturę w aucie. Znajomy to przerabiał już swego czasu w innym aucie (bardzo stary Espace pierwszej generacji).
W mojej ocenie klima ma normalną wydajność, tylko izolacja auta jest słabsza, stąd gorsze wrażenie. Tu nawet szyby są cieńsze przecież :D
Ostatnio zmieniony przez topdrive 2020-08-24, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-08-24, 09:03   

Podzielam Twoją opinię z tym, że być może wydajność klimatyzacji jest na tym samym poziomie w każdym modelu Dacii a przestrzeni do oziębienia jest w Lodgy znaczenie więcej niż w Sandero. Nawiasem mówiąc ciekawe jak klimatyzacja sprawdza się w Dokerze 🤔. Trzeba też uwzględnić że, każdy z nas ma inne odczucie temperatury. Dla jednych 25 stopni to ledwo ciepło, dla innych chłodno a dla innych to już upał.
Co by nie mówić, trzeba uznać że TTTM, a zresztą wrzesień za pasem to damy radę 😁.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-27, 22:03   

A jak spisuje się klimatyzacja automatyczna w porównaniu do manualnej?
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-27, 22:17   

topdrive napisał/a:
W mojej ocenie klima ma normalną wydajność, tylko izolacja auta jest słabsza, stąd gorsze wrażenie. Tu nawet szyby są cieńsze przecież :D

Zgadzam się, ale w takiej sytuacji montuje się lepszy układ, albo lepszą izolację ;-)
Prawdą jest jednak, że w MCV mam wyklejoną cienką piankę pod podsufitką no i buda jest jednak mniejsza.
Białym dachem w kontekście nagrzewania bym nie pogardził, ale nie jestem przekonany, że daje to atrakcyjne efekty estetyczne, nie mówiąc o koszcie :-) Ale w sumie zastanowię się, do mojego lakieru to nawet może by i pasowało...

marko napisał/a:
Dla jednych 25 stopni to ledwo ciepło, dla innych chłodno a dla innych to już upał.

Ja np. nie znoszę klimatyzacji i raczej jestem w miarę ciepłolubny (23 stopnie to takie optimum). I nadal w Lodgy bywa mi gorąco ;-)
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2020-08-27, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
rusek007 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-08-29, 20:12   

Automatyczna klima w Dusterze sprawuje się bardzo dobrze. W upalne dni i po postoju na słońcu po 2 minutach czuć już obniżanie temperatury. Co prawda jest dość głośny szum powietrza, bo wentylator chodzi na całego, ale coś za coś. W największe upały jadąc długą trasę musiałem zwiększać temperaturę, bo najzwyczajniej było mi zimno. Teraz już wiem, że 18st. wystarczy. :-)
 
askr_poz 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-30, 10:25   

rusek007 napisał/a:
Automatyczna klima w Dusterze sprawuje się bardzo dobrze. W upalne dni i po postoju na słońcu po 2 minutach czuć już obniżanie temperatury. Co prawda jest dość głośny szum powietrza, bo wentylator chodzi na całego, ale coś za coś. W największe upały jadąc długą trasę musiałem zwiększać temperaturę, bo najzwyczajniej było mi zimno. Teraz już wiem, że 18st. wystarczy. :-)


Potwierdzam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne