DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie można otworzyć tylnych drzwi od środka
Autor Wiadomość
Calfy 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: K-staw
Wysłany: 2010-07-29, 09:47   Nie można otworzyć tylnych drzwi od środka

Witam.

Coś się ostatnio "spsuło" i nie mogę otworzyć prawych tylnych drzwi od środka. Z zewnątrz otwierają się normalnie, natomiast od środka nie da rady. Nie chodzi tu o to zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od środka, bo sprawdzałem w obydwu położeniach przełącznika.
Nie wiem, jaki tam jest mechanizm, ale sądzę, że coś tam w środku w drzwiach spadło, bo przy zamykaniu tych drzwi czy podczas jazdy na dołach słychać jak coś tam wewnątrz nich stuknie.

Moje pytanie jest takie, jak zdjąć obicie tych drzwi? Gdzie tam są śruby? Jedną widzę w klamce, drugą w podłokietniku. I jak zdemontować korbkę od podnoszenia szyb? Nie chce niczego robić na siłę, żeby nic nie uszkodzić. ;)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Pozdrawiam
 
Andrzej123 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2009
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 38
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-07-29, 10:31   

Tapicerka jest na kilkunastu spinkach i dodakowo przyklejone czarnym mazidłem wzdłuż boku.
Mazidło to trzyma jak cholera..
I śrubami oczywiście

Generalnie musisz odkręcić śruby(chyba 4 ), Rączkę do szyb zdejmiesz jak mocno przyciśniesz tapicerkę i odpowiednio wygiętym drutem zdejmiesz tkwiącą tam zawleczkę. Potem osłonke otwarcia drzwi..
A później mocno ciągniesz aż spinki popuszczają.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-29, 15:15   

Czy autko nie jest jeszcze na gwarancji. Bo jeśli jakaś zapinka pękła to możesz mieć kłopot z mocowaniem cięgna, a w aso muszą to mieć.

Andrzej123 napisał/a:
Generalnie musisz odkręcić śruby(chyba 4 ),

Drzwi tylne więc chyba 2.
I jeszcze pewnie korbka podnośnika szyby. Trzeba cofnąć palcami pierścień maskujący i potem uzyć szerokiego wkrętaka.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2010-07-29, 15:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2010-07-29, 16:22   

Ludziska prosta sprawa
wlaczyla sie blokada rodzicielska
w tylnik drzwiach lewychi prawych sa takie niewielkie zabezpieczenia ktore trzeba je przesunac, jest to po to aby dzieci nie otworzyly drzwi podczas jazdy znajduje sie to powyzej zamka w drzwiach i po problemie :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Calfy 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: K-staw
Wysłany: 2010-07-29, 16:31   

wieza napisał/a:
w tylnik drzwiach lewychi prawych sa takie niewielkie zabezpieczenia ktore trzeba je przesunac, jest to po to aby dzieci nie otworzyly drzwi podczas jazdy znajduje sie to powyzej zamka w drzwiach i po problemie :)


Cytat:
Nie chodzi tu o to zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od środka, bo sprawdzałem w obydwu położeniach przełącznika.

;-)

stempik napisał/a:
Czy autko nie jest jeszcze na gwarancji. Bo jeśli jakaś zapinka pękła to możesz mieć kłopot z mocowaniem cięgna, a w aso muszą to mieć.

No właśnie, gwarancja skończyła się bodajże w kwietniu. Została tylko ta na karoserię.

Dzisiaj wieczorem spróbuję zdjąć to obicie ;) Dzięki za info.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne