Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 11:42   Witam

Witam się na forum. :)

Trochę przedwcześnie, bo zamówienie złożyliśmy rzutem na taśmę w sobotę, samochód będzie gdzieś na przełomie października i listopada.

Zamówiliśmy Logana MCV, wersja 7 os. Laureate, 1.6 16v, szary basalte. Z wyposażenia chyba wszystko z wyjątkiem siatki w bagażniku, dodatkowo wydębiliśmy czujnik cofania i zamianę koła zapasowego na podłokietnik. :)

Przyznam bez bicia, że mentalna przesiadka na Dacię nie była łatwa...

W pierwszej kolejności będziemy kombinować, jak zamienić plastiki na czarne z Dustera. ;)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-08-02, 12:00   

Witaj. Życzę przyjemności z jazdy.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-02, 12:11   

Witaj i cierpliwości. :mrgreen:
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-02, 13:23   

Witam kolegę z MCV. Trzeba było brać blackline byś miał bardziej czarno w środku hehe 8-) .
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 14:50   

TAXI AIRPORT napisał/a:
Witam kolegę z MCV. Trzeba było brać blackline byś miał bardziej czarno w środku hehe 8-) .

To nie takie proste. :) Plastiki w Black Line nie są czarne, tylko takie smętno-szare (kobiety pewnie nazywają to "szampański" albo "pół-świeży łosoś z ecru" ;). W każdym bądź razie, wyglądają nadal mocno plastikowo. W Dusterze plastiki są po pierwsze całkiem czarne, po drugie wypolerowane na błysk. Wygląda to całkiem przyzwoicie, plastiki giną w desce rozdzielczej, prostota - umiar - elegancja. Jedyne co, to takie plastiki chyba kiepsko współgrają z dziećmi - w minutę osiem wszystko obstemplowane odciskami łap. ;)
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 16:42   

Witaj, kolor taki sam jak w moim Sandaczu :mrgreen:
Co do przesiadki, rzeczywiście na początku jak tylko powrócili na Polski rynek też odbierałem markę jak jakąś chińską tandetę. Wystarczyła jedna przejażdżka Loganem, a później pożyczanie od szwagra jego MCV-ki kiedy moja Astra stała kolejny raz w warsztacie. To oraz koszty serwisowania i użytkowania na poziomie Seicento ostatecznie przekonały mnie do Dacii.
pozdrawiam
_________________
 
SAJSEN 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 21:30   

100-lica Wita
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-04, 09:41   

Witaj bebe.
_________________
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-04, 10:01   

Witaj
Po pewnym czasie nie będziesz zauważał kolorku..... :-/
Albo zostaje trochę samozaparcia i kilka godzin malowania (lakierowania :-> ) lub nakładania :lol:
Szerokości :-)
_________________

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-04, 10:13   

Względem koloru, to było kilka pomysłów. :)

Początkowo chciałem kupić w kolorze "leasingowa biel" i nakleić na całe boczne drzwi logo Ghostbusters. ;) Niestety, czarna, plastikowa listwa pokrzyżowała me plany. :|

Potem na tym forum wyczytałem, że miał być też żółty - wtedy wpadłem na pomysł, żeby okleić jakimś czarnym pasem na całą długość, do tego czarny napis w stylu "BRYGADA TOROWO-PRZYSTANKOWA" - i można parkować gdzie popadnie. ;) Niestety, żółtych nie ma i nie będzie.

Zastanawiałem się jeszcze nad niebieskim, bo strasznie podoba mi się kolor Starry Blue w Mazdach. Niestety, "Renault Blue" ma niewiele wspólnego z tamtym kolorem, więc się nie upierałem. W efekcie kolor wybrała Najwspanialsza Z Żon. :]
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-04, 10:48   

bebe napisał/a:
W efekcie kolor

No to chyba bez "klimki" się nie obejdzie? Bo ostatnio to bywało ciepławo i w połączeniu ze słoneczkiem - koszmar.... :-|
_________________

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-04, 11:21   

Potworny napisał/a:
No to chyba bez "klimki" się nie obejdzie? Bo ostatnio to bywało ciepławo i w połączeniu ze słoneczkiem - koszmar.... :-|

Z moich doświadczeń wynika, że każdy samochód w połączeniu ze słoneczkiem to koszmar, niezależnie od koloru. Nie braliśmy w ogóle pod uwagę samochodu bez klimatyzacji.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-04, 11:24   

I słusznie klima musi być.
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-08-07, 09:33   

hello :)
_________________
 
tomi 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCE 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 314
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-09, 06:30   

Witaj :-)
 
Waldi 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2004
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-08-09, 20:27   

Witaj

W mojej Dacii klimy niestety nie ma , ale lato dało się przeżyć :-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-26, 16:58   

Harrr! Doczekałem! :D

Zadzwoniłem do salonu, żeby się wywiedzieć, kiedy dokładnie odbiór i cała papierologia (najwcześniej miał być czwartek) i okazało się, że nasza MCV właśnie wjeżdża do salonu. :D Jutro bladym popołudniem pędzimy odbierać technicznie, potem przelew, rejestracja, kredyt i może w piątek uda się wyjechać nowym samochodem! :]

Lecę do dom przyrządzić listę rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze! :O
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-26, 17:55   

Nie zapomnij zabrać aparatu do salonu - fotki mile widziane:)
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2010-10-28, 17:01   

To fajnie :-) ,bezawaryjnej eksploatacji Daćki :-) :-) :-)
_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-28, 20:20   

Byliśmy wczoraj w salonie, w sumie tylko po to, żeby sprawdzić, czy kolor się zgadza (zgadza się). :| Niestety, papióry nie dojechały i odbierać będziemy we wtorek. Opony zimowe dotarły dziś, więc od razu nam je założą. Lista rzeczy do sprawdzenia pracowicie przygotowana. Pozostaje tylko doczekać do wtorku. :|
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-28, 20:27   

Nie łamcie się - to już tuż-tuż... Wytrwałości na finiszu! (:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-02, 20:41   

Jak ktoś ma pecha, to se w d..ie palec złamie... :|

Zostawiliśmy Młodą z nianiem i pojechaliśmy na 11oo na Puławską po papióry do rejestracji.

Z papiórami pognaliśmy do właściwego nam Urzędu Dzielnicy Mokotów. Tamże - mały zonk. :Z O godzinie 11:30 numerków do rejestracji pojazdów nowych nie ma, skończyli się. :Z Można sobie stanąć w kolejce ponumerkowej i liczyć, że państwo urzędnictwo zdążą przed fajrantem. :| Stanęliśmy. Z dyskusji kolejkowych dowiedzieliśmy się, że żeby załapać się na numerek do rejestracji, wystarczy przyjść pod urząd o 7oo, godzinę przed otwarciem, wystać oną godzinę na mrozie i już. A numerki kończą się tak szybko, bo na Mokotowie banki rejestrują dużo samochodów w leasingu. Jakbyśmy nie mieli XXI wieku i jakby mnie to coś obchodziło. :ZZZ Tymczasem, w dwie godziny państwu urzędnictwu udało się obsłużyć aż 6 petentów. Kiedy komitet kolejkowy kombinował nad wznieceniem zamieszek, przyszła do nas jakaś smutna pani, musi co kierownik tego interesu, po czym kolejkę do rejestracji zaczęły rozładowywać inne okienka (w których zasadniczo panowała plaża). Idolami komitetu kolejkowego zostali Pan W Sweterku, który na jednego petenta potrzebował 40 minut, a potem ginął gdzieś na kolejne 40, oraz Smutna Pani Bez Palca, która nie była w stanie przyjąć do wiadomości, że w kolejce zostali sami beznumerkowi i może śmiało klikać sobie paluszkiem w guziczek i przeklikać przez pozostałe kilkanaście numerków. Mimo braw za każde wciśnięcie i okrzyków na zachętę Smutna Pani Bez Palca smutno klikała w guziczek raz na 10 minut, patrząc przy tym w dal wzrokiem wyrażającym tęsknotę za rozumem. Po trzech godzinach oczekiwania przyjęła nas Pani Z Frędzlami, która na dzień dobry wyraziła niezadowolenie, że auto jest z Rumunii, bo ona nie wie, czy Rumunia jest w Unii Europejskiej. Potem problemem okazał się nowy druk homologacji, wprawdzie zgodny z najnowszymi wytycznymi MSWiA, ale mimo to nie przypadł on Pani Z Frędzlami do gustu, gdyż okazała się ona zwolenniczką starych druczków, a na zapoznanie się z nowym nie miała czasu ni ochoty. Z uśmiechem wskazaliśmy Pani, że walnęła się w numerze rejestracyjnym na fakturze, i w atmosferze wzajemnego zrozumienia rozstaliśmy się bez żalu. :]

W szybkich obcugach pojechaliśmy w Aleje Jerozolimskie, bo pani Bernadetta z Puławskiej zachorzała i nie ma jej w tym tygodniu w pracy. Na Jerozolimskich załatwiliśmy błyskawicznie ubezpieczenie i przedłużoną gwarancję, po czym pognaliśmy na dół załatwiać kredyt. Podczas załatwiania okazało się, że pani Bernadetta leciuchno dała ciała i nasza promesa wygasła. :Z Pani Małgosia, która zastępowała panią Bernadettę (i mnóstwo innych osób), poruszyła niebo, ziemię i pół Renault Polska z przyległościami, żeby naszą sprawę załatwić. Naprawdę, zdziałała sporo. Niestety, zajęło to mnóstwo czasu, niań dał znak sygnał, że Młoda zaczyna wyć, zrobiła się 18oo, więc i tak na Puławską nie było już po co jechać. Tyle dobrego, że w międzyczasie wtrąbiliśmy pierogi w barze na górze. :] Polecamy pierogi.

Przepraszam, że tyle tego, bez sensu i nie na temat. :| Czasami człowiek musi, inaczej się udusi. ;) Na jutro został nam sam odbiór, umowa kredytowa w wersji finalnej ma czekać na nas na Puławskiej. Oby. :]
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-11-02, 20:57   

bebe napisał/a:
bo ona nie wie, czy Rumunia jest w Unii Europejskiej
Do gnoju i wideł, a nie do urzędu - ale najpierw do szkoły podstawowej, bo tam uczą takich rzeczy. Pewnie znajoma królika stąd ma pracę w urzędzie. :evil:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 00:20   

Odebraliśmy. :)

Zdjęcia będą w terminie późniejszym, dzisiaj nie dało rady. :|

Dzień zaczęliśmy od wizyty u lekarza, bo Młoda dostała w nocy takiego kaszelku, że myślałem, że to Wojski gra jeszcze, a rano miała lekką gorączkę i humor z serii "cierpię, więc świat będzie cierpiał wraz ze mną". :|

Bladym popołudniem dotarliśmy na Puławską, gdzie czekała już na nas umowa kredytowa, a wraz z nią pan Piotr. Pan Piotr, kiedy zobaczył naszą listę rzeczy do sprawdzenia, przeląkł się tylko troszkę :) , po czym już niewzruszony zaprezentował auto. Po prezentacji właściwie nie zostało nam nic do sprawdzania. Zaprawdę powiadam wam - szacun dla tego człowieka, bo należymy do klientów nieporadnych i upierdliwych jednocześnie, a po tym, jak nam wszystko pokazał i wytłumaczył, pytań z sali właściwie nie było.

Dostąpiłem zaszczytu wytoczenia się z sali odbiorów, po czym nowym nabytkiem do domu pojechała Najwspanialsza Z Żon, a ja za nią w pożyczonym pugu. :| Tyle, że jeszcze zaparkowałem sobie na parkingu pod domem, bo żona stwierdziła, że jednak się boi. :]

Po czym oboje wróciliśmy do pracy, potem kładliśmy Młodą spać, a potem musiałem jeszcze pojechać pugiem na drugi koniec miasta i zwrócić mamie ono auto, oby żyło wiecznie, po czym wrócić komunikacją miejską do domu. :|

Ale jutro... A właściwie dzisiaj... :/ Jadę MCVką do pracy i nic nie stanie na drodze do mojego szczęścia! :]
 
johnny303 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 00:41   

Gratuluję cierpliwości, poczucia humoru, ciętego pióra, no i wspaniałego, nowego auta!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne