Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zdalne otwieranie bagażnika
Autor Wiadomość
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-16, 11:20   

Na pewno pomoże posmarowanie , zawsze tak robię w clio rocznik 2000 i pomaga.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-16, 12:00   

laisar napisał/a:
a czy to lepsze czy gorsze rozwiązanie od nowego, to już każdy musi sam ocenić


100% racji.


Jarosław P napisał/a:
zawsze tak robię w clio rocznik 2000 i pomaga

Pomaga bo WD-40 rozpuszcza tlenki i wypiera wodę, nie ma więc co zamarznąć.
Do smarowania lepsze jednak są smary stałe zwłaszcza jeśli chodzi o zamki w tylnej części autka bo wypełniają przestrzeń do których podciscnienie w trakcje jazdy zasysa wszelkiej maści brudy. Ale pewnie każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia.
 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-16, 12:12   

Na pewno stałe smary zabezpieczają na dłuższy czas i są lepsze , a np taki WD-40 trzeba częściej stosować ale z kolei łatwiej się go aplikuje :-)
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-16, 20:01   

Jarosław P napisał/a:
a np taki WD-40 trzeba częściej stosować ale z kolei łatwiej się go aplikuje


Stałe też są w areozolach. Ale przyznam że i WD-40 też bardzo lubję.
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-09-29, 09:12   

Ja się co nieco w archeologa pobawię, ale nie bez okazji ;-)

Gdyby ktoś już miał zdalne otwieranie bagażnika, albo je planował, to dokupić można, choćby na Allegro, pilota takiego jak nasze Daćkowe, ale z dodatkowym przyciskiem do bagażnika:

https://ssl.allegro.pl/renault-clio-3-modus-kluczyk-pilot-kodowanie-krk-i1230499838.html
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2011-10-28, 21:24   Otwieranie klapy z wewnątrz [Duster]

Szanowne Koleżanki i Koledzy! :)

Żona mi się tu zamartwia, gdyż podczas oględzin w salonie sprawę przeoczyliśmy, a rzecz istotna. Czy Duster ma możliwość otwierana klapy z wewnątrz, bez konieczności łamania wyszlifowanego szpona na zamku bagażnika? Z góry dzięki za rozwianie naszych wątpliwości w tej niezwykle ważkiej kwestii. :)

Pozdrawiamy wieczornie.
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2011-10-28, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2011-10-28, 21:29   

Takich luksusów brak :-D
_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-28, 21:48   

Niestety - rzeczywiście nie ma takiej możliwości, żeby otworzyć od środka.
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2011-10-28, 21:48   

Czy granica naszej wytrzymałości kompromisowej została niniejszym przekroczona? Ileż, doprawdy, by te dwa metry linki geniuszy francuskiej myśli technicznej kosztowało...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-28, 22:07   

Zdaje mi się, że w loganach sedanach dało się samemu sprokurować takowy patent, więc może miałbyś okazję sam ocenić ileż by to kosztowało... (;
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2011-10-28, 22:14   

jeśli jest tak jak w sandero, to po odkręceniu dwóch torx'ów, schodzi plastik i tam jest zamek z którym można robić co się chce (przynajmniej w Sandero się bawiłem ;p)
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-28, 22:45   

laisar napisał/a:
Zdaje mi się, że w loganach sedanach dało się samemu sprokurować takowy patent


http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=361 (?)
_________________
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-28, 23:13   

project2010 napisał/a:
Ileż, doprawdy, by te dwa metry linki geniuszy francuskiej myśli technicznej kosztowało...

Wystarczy zaprojektować własny pojazd, z linką oczywiście. A potem sprzedać z zyskiem najlepiej.
Wybacz ale strasznie mnie ruszyła ta drwina. Na dodatek mam dziwne przeświadczenie że z ich perspektywy to wyglądać może całkiem inaczej.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-28, 23:35   

project2010 napisał/a:
Ileż, doprawdy, by te dwa metry linki geniuszy francuskiej myśli technicznej kosztowało...

IMHO to nie jest kwestia kosztów tylko faktu, że to musiałaby być tzw. Giętka Linka™. :) Innymi słowy, głównym kosztem byłyby problemy sprawiane przez linkę pociągniętą przez cały samochód w profilach, przez zagięcia, łuki, przepusty i co ino. Do tego jeszcze linka musiałaby pogodzić się jakoś z zawiasami i przetrwać otwieranie/zamykanie bagażnika, bo przecież zamek jest w klapie, nie w karoserii.

Ja to bym sobie zrobił jakieś elektryczne otwieradło, sterowane guzikiem z kabiny + pilot, ewentualnie można ukraść też sygnał z czujników cofania i zrobić sobie otwieranie przez machanie nogą. ;) Ale sobie nie zrobię, bo nie mam Dustera. :P
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-28, 23:36   

stempik napisał/a:
z ich perspektywy to wyglądać może całkiem inaczej.

Zdecydowanie inaczej, bo to nie jest tylko dwa metry linki, ale wymagana jest chyba zupełnie odmienna konstrukcja, z zamkiem zamontowanym w karoserii i z uchem w klapie - bo ciągnięcie linki w klapozadzie przez zawiasy wydaje mi się akurat mało genialnym pomysłem...


A w trosce o szpony można po prostu wciskać ten zamek czymś innym niż palcem (;
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-10-28, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-10-29, 04:05   

project2010,

Też mam ten sam problem i zrobię to elektrycznie (wpierw muszę ustalić z moim dilerem sprawę gwarancji). Najprościej można wykonać za pomocą elektromagnesu symulującego wciśnięcie przycisku w klapie, istniejące odbojni-ki zamienić na takie ze sprężyną oraz przycisk zamontowany w okolicach kierowcy, który będzie włączał elektromagnes. Na uniesienie klapy niestety, w tym prostym rozwiązaniu trzeba nadal ludzkiej ręki i tipsy chyba na tym nie ucierpią.
Ostatnio zmieniony przez chriskb 2011-10-29, 04:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2011-10-29, 05:09   

I znowu byście chcieli wszystko za darmo, kurna trza było se kupić mesia terenowego to by się samo otwierało i unosiło:)
Bez urazy Koledzy ale wydajemy na takie auto nieduże w sumie pieniądze a tu zaraz głosy powstają typu a nie ma tego i tamtego i jeszcze by klapę z tyłu elektryczną chcieli, pewno na pilota i osobno unoszoną szybą:)

Zapomniałem dodać, że ja bym chciał domykanie szyb z pilota i automatyczne dociskanie niedomkniętych drzwi:) Jak i za ile to by się dało:)
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2011-10-29, 05:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-10-29, 07:40   

bebe napisał/a:
Ale sobie nie zrobię, bo nie mam Dustera. :P

Pożyjemy,poczekamy i będziemy mieli :mrgreen:
Tempomatu też nie było.....a jest :mrgreen:
_________________
48piotr
Ostatnio zmieniony przez 48piotr 2011-10-29, 07:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-29, 07:58   

chriskb napisał/a:
project2010,

Też mam ten sam problem i zrobię to elektrycznie (wpierw muszę ustalić z moim dilerem sprawę gwarancji). Najprościej można wykonać za pomocą elektromagnesu symulującego wciśnięcie przycisku w klapie, istniejące odbojni-ki zamienić na takie ze sprężyną oraz przycisk zamontowany w okolicach kierowcy, który będzie włączał elektromagnes. Na uniesienie klapy niestety, w tym prostym rozwiązaniu trzeba nadal ludzkiej ręki i tipsy chyba na tym nie ucierpią.


w Ładzie starszego typu jest tak zrobione więc kup za 10 zł elektromagnez i daje się zastosować w innych rosyjskich autach też tak się robi
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2011-10-29, 08:47   

Przepraszam, stempik, nie przyszło mi do głowy to, że ktoś może się utożsamiać ze swoim autem na tyle, iż moja drobna złośliwość co do marketingowych strategii Francuzów może tego kogoś dotknąć. Bo takie ich zagrywki to marketing tylko, nic więcej, Widzieliście Renault Duster na rynki Ameryki Południowej? I sterowniki do szyb się mieszczą na drzwiach (a wg słów pana z salonu - "nie-moż-li-we" technicznie bo coś-tam), a pewnie i innych udogodnień więcej. Założę się (choć tego nie wiem na pewno) że i roletka jest, i bagażnik z wewnątrz można otworzyć... No, ale klient Dacii musi czuć, że kupił drugą ligę.
Bardzo zainteresowało mnie to auto, wciąż mi się podoba, tylko że z każdym odkrytym nowym szczególikiem coraz bardziej wygląda mi to na zestaw do samodzielnego montażu, a nie gotowy produkt. Uszczelkę pod maskę załóż sam, pod szybą wywal, albo wklej sam, przemyśl od jakiego auta będzie pasować zwijana roletka w bagażniku, auto da się też skutecznie wyciszyć samemu, podejmowane są także - udane! - próby samodzielnego zamontowania doświetlenia tylnej części kabiny. Coś przegapiłem? :) Może dla niektórych z obecnych 55 kpln to drobiazg, dla mnie nie bardzo... Zatem chciałbym za te kwotę dostać jak najwięcej, a przynajmniej dostać "uczciwy deal". Na dziś nie jestem jeszcze przekonany, czy taki mi się oferuje.
I ostatnia rzecz - pisząc o Dusterze i krytykując jego niedociągnięcia NIE PISZĘ o żadnym z jego przesympatycznych użytkowników, których tu jest mi dane poznawać. NIE POSTRZEGAM ludzi poprzez pryzmat ich pojazdu, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości co do moich intencji - za duży już na takie szczeniactwo jestem. Dziękuję kolegom za uwagę o elektromagnesie, to ma sens, chriskb - daj znać, proszę, znać, co ustaliłeś z dealerem i czy znasz kogoś, kto by to elegancko (w sensie technicznym) wykonał, byłbym zainteresowany.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 09:11   

project2010 napisał/a:
No, ale klient Dacii musi czuć, że kupił drugą ligę.

No musi. Niestety, ale "to jest moja ziemia i nie będzie mi w niej grzebał żaden obyczaj, a jak się nie podoba, to aj low ju!". :)

Ja też bym wolał Dacię od razu z tempomatem, najlepiej automatyczną skrzynią biegów, innymi bajerami, i gotów byłbym za to zapłacić, chociaż w granicach rozsądku. Ale niestety się nie da, więc możesz albo pogodzić się z tym smutnym faktem, albo pójść do konkurencji, gdzie to wszystko spokojnie dostaniesz (za 150 kafli). :)

project2010 napisał/a:
Bardzo zainteresowało mnie to auto, wciąż mi się podoba, tylko że z każdym odkrytym nowym szczególikiem coraz bardziej wygląda mi to na zestaw do samodzielnego montażu, a nie gotowy produkt.

Trochę tak jest. Należy zadać sobie pytanie, czy to wada. :) Ja na ten przykład zwyczajnie lubię wymyślać i realizować kolejne dziwne udogodnienia, sprawia mi to radochę i odpręża (nie jestem mechanikiem/elektrykiem/elektronikiem). Rozumiem, że nie każdemu to odpowiada (jego strata :> ), ale w moim przypadku prostota i łatwość modyfikacji Dacii była właśnie argumentem za Dacią (przy czym ja przed wyborem marki przestudiowałem dokładnie forum i wiedziałem, na co się decyduję).

Zrobisz, jak uznasz za najlepsze, ale wiedz, że nie decydując się na Dacię i od razu nie wymyślając patentu na zdalne otwieranie klapy w moich oczach na zawsze pozostaniesz Miętką Nindzią! ;]
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2011-10-29, 09:17   

bebe, Twoje podejście jest sensowne... Co prawda nie mam talentów technicznych, zatem owe udoskonalenia zapewne powierzę komuś bardziej w tych sprawach biegłemu (hmm.. jesteś z Wawy, powiadasz... ;-) ), ale kto wie, czy aby rzeczywiście nie warto pomyśleć w ten sposób. łatwiej wówczas z wymienionymi niedoskonałościami się pogodzić - postrzegając je jako wyzwanie... :):):)
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 09:56   

project2010 napisał/a:
(...) Coś przegapiłem? :) Może dla niektórych z obecnych 55 kpln to drobiazg, dla mnie nie bardzo... Zatem chciałbym za te kwotę dostać jak najwięcej, a przynajmniej dostać "uczciwy deal". Na dziś nie jestem jeszcze przekonany, czy taki mi się oferuje. (...)

Ach.. przecież właśnie DOSTAŁEŚ "uczciwy deal" :shock: . Chcesz więcej wyposażenia to kup inne auto ale, uwaga, będzie ono kosztować więcej (ciekawe czemu... :roll: ;-) )! Za to będzie miało dodatkowe wyposażenie, którego pragniesz. Tylko nie narzekaj potem na cenę.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 11:35   

project2010 napisał/a:
Przepraszam, stempik, nie przyszło mi do głowy to, że ktoś może się utożsamiać ze swoim autem na tyle, iż moja drobna złośliwość co do marketingowych strategii Francuzów może tego kogoś dotknąć.

Kol. stempik pewnie odpowie też sam, ale wg mnie "ruszyło" raczej nie oznaczało "dotknęło" - tylko, jako osoba świadcząca usługi rzemieślnicze, spotyka się on aż nazbyt często z taką postawą ("Paaanie, przecież wystarczy 2 metry linki i będzie cacy!") i to jej daje (słuszny!) odpór, a nie napaści na dacię (((:


Cytat:
Bo takie ich zagrywki to marketing tylko, nic więcej.

W dużej części - oczywiście. Ale...

Cytat:
Widzieliście Renault Duster na rynki Ameryki Południowej?

A widzieliście kolego ich cenę? A jeszcze najlepiej w porównaniu z zarobkami...? No, chyba daje do myślenia, co nie? <;


Cytat:
I sterowniki do szyb się mieszczą na drzwiach

(IMHO - akurat niewygodne rozwiązanie, ale oczywiście YMMV).

Cytat:
(a wg słów pana z salonu - "nie-moż-li-we" technicznie bo coś-tam)

Wiedza (zwłaszcza techniczna) sprzedawców (a nawet mechaników) dość często pozostawia niestety nieco do życzenia, ale z pewnego punktu widzenia jakąś tam rację miał - w oferowanych u nas dusterach ta opcja faktycznie jest "niemożliwa" <<<;


Cytat:
No, ale klient Dacii musi czuć, że kupił drugą ligę.

Prawda - ale, z drugiej strony, trudno też się jednak temu dziwić, bo marketingowo ma to sens, prawda? Jaka logika stałaby za sprzedawaniem tak samo wypasionych wózków jak "prawdziwe" reno, tyle że taniej?


Cytat:
Bardzo zainteresowało mnie to auto, wciąż mi się podoba, tylko że z każdym odkrytym nowym szczególikiem coraz bardziej wygląda mi to na zestaw do samodzielnego montażu, a nie gotowy produkt.

MSZ masz rację, ale nie w tym miejscu, co myślisz (((:

Jaki byłby idealny samochód? Prosty, tani i z maaaasą opcji, od tanich do superluksósowych, prawda? No to daćki są gotowym produktem - ale tylko w tej pierwszej części. Niestety, drugiej fabryka nie oferuje, więc to faktycznie już domena "zrób to sam".

Pozostaje ocenić, czy Ci to pasuje, w cenie, jaka widnieje na metce - a jak nie, to wybrać jednak coś innego, nie ma co się potem męczyć tylko dlatego, że było tanie.

My wybraliśmy daćki, ale jednocześnie większość z nas wcale nie będzie twierdziła, że to są auta dla każdego [:


Cytat:
chciałbym za te kwotę dostać jak najwięcej, a przynajmniej dostać "uczciwy deal". Na dziś nie jestem jeszcze przekonany, czy taki mi się oferuje.

Jest wiele osób, które po porównaniu z konkurencyjnymi modelami (i ich cenami) doszło do wniosku, że deal jest właśnie jak najbardziej uczciwy, mimo braku takiego czy innego wyposażenia, ale tylko Ty możesz powziąć lub nie takie przekonanie w swoim przypadku.

I np ja wcale nie namawiam - bo skoro otwierania klapy urasta do rangi takiego problemu, to inne rzeczy mogą Ci zatruć życie znacznie bardziej...


Cytat:
NIE PISZĘ o żadnym z jego przesympatycznych użytkowników

Nikt tego chyba tak nie odebrał [:
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2011-10-29, 12:06   

laisar, to otwieranie klapy nie jest aż tak istotne (choć zamek zapewne zamarznie nie raz), było chyba po prostu kroplą przepełniającą czarę rozczarowań ;), choć wciąż Duster nie chce przestać mi się podobać. Po prostu bardzo, bardzo wiele rzeczy w tym aucie jest poniżej standardów, które wydawały mi się oczywistością, aż do niedawna... Kolejne auto będzie moim chyba dziesiątym, przekrój totalny, od nowych ale prostych, do starych ale wypasionych. Ale dopiero Duster zadziwia mnie tym, czego można pozbawić auto AD 2011... Samochód idealny, dla mnie? Duster 1.6 z sześciobiegową skrzynią, z roletą w bagażniku, wygłuszeniem choćby maski, słynną forumową uszczelką, światłem z tyłu kabiny :) Zapłaciłbym za to. I nie mówicie mi, proszę, że mam sobie iść kupić mesia za 150ooo... Bo terenowych mesi za 150 to raczej nie ma... :) Pozdrawiam gorąco!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne