Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
dacia sandero vs skoda fabia - co wybrac ?
Autor Wiadomość
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
  Wysłany: 2010-08-09, 18:05   dacia sandero vs skoda fabia - co wybrac ?

witam

zastanawiam się nad zakupem nowego samochodu

po przeanalizowaniu ofert na rynku pozostały mi 2 do wyboru

obecnie jestem w ok 70% bardziej przekonany na dacie ale żona ma wątpliwości wiec wole zasięgnąć waszych opinii zanim podejmę ostateczną decyzję


wiem, że to jest forum daci i bardzo dużo ciekawych rzeczy się tutaj dowiedziałem
ale fajnie gdybyście poradzili mi co wybrać

ucieszył bym się gdybym otrzymał jakieś konkretne oceny samochodów a nie tylko "dacia super - skoda ble" - jest tu dużo osób ogarniętych - więc liczę na pomoc

1. Dacia Sandero 1.5 dci LAURÉATE (68 albo 85 jak starczy kasy więc jak na razie omawiamy 68)

spalanie:
Cykl miejski (l/100 km) 5,0
Cykl pozamiejski (l/100 km) 4,3
Cykl mieszany (l/100 km) 4,5

2. Skoda Fabia 1.2 tsi 85 km - classic + kilka dodatków

spalanie:
Cykl miejski (l/100 km) 6,6
Cykl pozamiejski (l/100 km) 4,4
Cykl mieszany (l/100 km) 5,2


dla potrzeb tego pytania przyjmijmy, że są ona w takiej samej cenie i różnią się tylko marką / silnikiem / wyposażeniem / wykonaniem / ceną części / ASO

samochód potrzebuję w głównej mierze do jazdy po mieście
oczywiście od czasu do czasu jakiś wypad dalej

dlatego chciałbym diesla - benzyna w daci jak dla mnie dużo piję - więc ją skreślam

dziękuję za pomoc
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-09, 18:25   

Jeśli chodzi o części to bezapelacyjnie Skoda górą, ale zakładając, że kupujesz auto nowe to o części bym się nie martwił. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to myślę, że Dacia - ale koniecznie obejrzyj na żywo; ja w prawie w ogóle nie brałem pod uwagę Daci (dopóki nie podjechaliśmy z żoną do salonu). Skoda fabia akurat mi się nie podoba i to nawet bardzo - gdybyś powiedział Skoda Roomster... To bym się zastanowił.

Ja stałem przed takim wyborem w maju a wybierałem pomiędzy właśnie Skodą Roomster, Fiatem sedici, Fordem fusion no i Sandero.
_________________
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-09, 18:27   

Miałem identyczny, co Ty dylemat. Wybrałem Dacię Sandero Laureate dCi 85 KM (46600 - pakiet komfort + alarm + zapasowe koło). Tak jak Ty do końca zmagałem się z tym który silnik - odżałowałem te dodatkowe 2300 zł - wziąłem mocniejszy i nie żałuję. Auto (przejechałem 5000 km) spisuje się świetnie jest b. dynamiczne i b. oszczędne. Bardzo dobrze się prowadzi - siedzi się wysoko, co lubię i ma dużo miejsca - także z tyłu. Tak jak ty większość drogi to jazda w terenie zbudowanym - dojazdy do pracy - jak nie ciśniesz za mocno to będziesz spokojnie wyrabiał się poniżej 5l/100km (nawet z włączoną klimą). Poza tym silnik 1,5 dCi to jeden z bardziej sprawdzonych i niezawodnych silników na rynku. U mnie przeważyła ostatecznie cena - Fabia była o ponad 7000 zł droższa.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2010-08-09, 19:28   

oryginalność wyboru: skoda * dacia ****
spalanie: skoda *** dacia *****
blachy: skoda **** dacia **
silnik: skoda *** dacia ****
radość z jazdy: skoda *** dacia ****
komfort jazdy: skoda **** dacia *****
radość z plastików: skoda *** dacia **
radość z tapicerki: skoda *** dacia **
serwis: skoda **** dacia **
niezawodność: skoda **** dacia *****
niepodatność na kradzież: skoda *** dacia *****
wartość logo na masce: skoda *** dacia *
zwinność w mieście: skoda **** dacia ****
koszt zakupu: skoda *** dacia *****
odsprzedaż: skoda ***** dacia ***

podsumowanie: i tak będziemy Cię namawiać na dacię 8-)
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
Ostatnio zmieniony przez Gregosa 2010-08-09, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-08-09, 19:44   

Moge cos powiedziec o skodowym silniku. Co prawda w mocniejszej wersji ale i w ciezszym aucie. Silnik jest genialny. Fenomenalnie elastyczny (tego Ci zaden diesel nie da), cichy, kulturalny (jak tylko benzyna potrafi byc) i oszczedny (jak na bude mojego auta i jego wage jest super - auto pali mi mniej niz diesel w porownywalnym wymiarami/masa Hyundaiu).
Do tego jest prosty (8 zaworow i rozrzad na lancuchu).
Gwoli sprawiedliwosci trzeba dodac, ze to nowa konstrukcja - diabli wiedza jak bedzie z trwaloscia.


Renaultowym dieslem 68KM jezdzilem swego czasu - ze skodowskim/volkswagenowskim/audi 1.2 TSI porownania nie ma zadnego. Fakt, diesel spali 15-20% mniej - to zalezy, jak bardzo chcesz, zeby auto bylo oszczedne. Dla mnie ma to znaczenie drugorzedne.

Co do reszty to nie pomoge bo jezdzilem tylko MCV i Fabia, ale pierwszej generacji :-)
Ostatnio zmieniony przez fi 2010-08-09, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2010-08-09, 20:18   

Ja wybrałem dacię bo była tańsza od fabii oraz ze względu na duże koła i niezły prześwit. Oba auta mi się podobają, Skoda ma bardziej zbajerowane wnętrze ( schowki i takie tam pierdółki). Dacia to sama prostota bez żadnych fajerwerków.
Gdzieś w necie jest poradnik jak kupować samochód, mnie pomógł sprecyzować oczekiwania. Pogrzebię jutro i dam ci namiar do pliku.
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-08-09, 20:37   

Zastanów się jeszcze, jakie trasy robisz najczęsciej. Jeśli masz do pracy 5-10 minut i raczej nie stoisz w korkach, to wybrałbym jednak silnik benzynowy (jestem właśnie w takiej sytuacji ;)).

Sandero jest dużo większe? Spójrz na te autka pod względem praktyczności, jakie zapewniają i czy jest to Tobie potrzebne.
_________________
 
adams 


Marka: Chevrolet
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2004
Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 97
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-08-09, 21:03   

TSI jak wykorzystasz super dynamikę, to zeżre kazdą ilość benzyny.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-09, 21:06   

Oprócz tego co już koledzy napisali zastanów się jak długo będziesz samochód użytkować? Fabia może mieć niższą utratę wartości, a już na pewno szybciej się ją sprzeda
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-08-09, 21:16   

Ile mniej więcej przewidujesz przebiegu rocznego? Bo jak mniej niż 20000 to bardziej ekonomicznie kupić benzynę ( nawet Dacię) - diesel = tańsze tankowanie na co dzień ale - droższy zakup, droższy serwis, ubezpieczenie itp Poszukaj na stronach Auto Swiata obliczeń Diesel czy benzyna. I jeszcze jedno - te diesle są montowane od dłuższego czasu w Renault i niestety najczęściej to co oszczędzisz na paliwie to zapłacisz za naprawy.
 
adams 


Marka: Chevrolet
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2004
Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 97
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-08-09, 21:30   

najnowsze 1.5 dCi 110 nie są juz robione na Delphi, z powodu których kilkadziesiat % aut wracało na serwis w tym Mesiów i innych "uznanych" marek
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-09, 22:10   

Wszystko, tylko nie 1,2 TSI :!:
Spalanie o jakim napisałeś, to między bajki można włożyć - szczególnie miasto. W trasie, to może się zmieści. Nie mówię już o awaryjności.

Wg mnie jedynym godnym uwagi silnikiem jest 1,4 85KM - nadaje się nieźle do zagazowania.

Ja też miałem ten dylemat i wybrałem Dacię ;-) , a pracuję we VW, więc niech Ci to da do myślenia :-P

Silniczek dci jeśli jeździ na dobrym paliwie, to nic się z nim nie dzieje, chociaż osprzęt faktycznie drogi. Ale z racji popularności tego silnika wszędzie od ręki można dostać zamienniki kosztujące 1/10 oryginału. Poza tym przy 5 latach gwarancji można się z nim po prostu rozstać po 5 latach i kupić kolejną nową Dacię 8-)
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
Ostatnio zmieniony przez matucha 2010-08-09, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-08-09, 22:18   

Mollu, a jechałeś jednym i drugim? Sandero bardziej podoba mi się z zewnątrz jednak środek nie powala. Do tego nie przepadam za odgłosem Diesla, także w takim papierowym porównaniu wybrałbym Fabie ;-)
Ja też jestem w 70% zdecydowany na Sandero ale tutaj główną role gra cena (dużo niższa niż Fabii z silnikiem benzynowym).
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-08-10, 06:08   

jeździłem obydwoma (sandero w benzynie ale to mniej istotne)
więc wiem jak się prowadzą i wiem, że każdy z nich jest dość przystępny

wcześniej robiłem w ciągu roku 10 -15 k
ale teraz to nie wiem ile to będzie z żoną - może być więcej

nasze trasy to głównie miasto do pracy- mało korków

dziękuje bardzo za rady na pewno mi to pomoże, chociaż nadal nie wiem co kupić


edit

a tak troche mały offtop - w końcu to mój temat ;) tak przy okazji zapytam
nie myślałem o tym wcześniej - ale lepiej zbadać wszystkie możliwości ;)

jak wygląda gwarancja przy instalacji LPG ?

bo może wezmę logana z LPG ?

chciałbym się dowiedzieć od osób które montowały gdzie jak dużo miejsca zajmuje butla ?
w którym miejscu jest umieszczona ?

wy montowaliście w serwisie daci od razu czy gdzieś indziej potem ?
i oczywiście jaka jest tego cena ?

edit 2

Beckie
- dzieki
Ostatnio zmieniony przez mollu 2010-08-10, 07:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-10, 07:20   

Generalnie: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=48190#48190
I jeszcze:
http://www.daciaklub.pl/f...php?p=5014#5014
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=51353#51353
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=48154#48154
http://www.daciaklub.pl/f...php?p=6307#6307
i pewnie jeszcze kilka innych. :-)
_________________
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-08-10, 07:40   

matucha napisał/a:
a pracuję we VW, więc niech Ci to da do myślenia :-P


Jak bys pracowal w Renault, to bys za nic Dacii nie kupil :-P
Taka prawda...

No i druga sprawa - wiem ile mi moje auto pali 8-)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2010-08-10, 08:54   

fi napisał/a:


Jak bys pracowal w Renault, to bys za nic Dacii nie kupil :-P
Taka prawda...


A skąd wiesz, że by nie kupił.
Ja naprzykład kupiłem MCV-kę po dwuch latach jeżdżąc sedanem. Pomimo, że miałem problem z rudą. Poprostu trafiłem na pechowy rocznik i kolor - partię. Mcv-ce mineło dwa latka i nic poza paroma odpryskami na krawędzi maski od kamieni.
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2010-08-10, 09:05   

Znalazłem stronę z poradnikiem. http://www.auto.pl/kupuje_auto/
Porady przydadzą się i przy kupnie nowego.
Ostatnio zmieniony przez opos 2010-08-10, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-10, 09:11   

My wybieraliśmy między wypasioną Fabią Kombi, biedną Octavią Kombi i Loganem MCV (i jeszcze Kią cee'd SW i Hyundaiem i30cw).

W Skodzie zdewastował mnie ogrom tandetnego plastiku otaczającego kierowcę, maleńka plastikowa kierownica i maleńkie, plastikowe guziczki poutykane bez ładu i składu. Do tego w Fabii przez 5 minut wojowałem z fotelem, żeby coś widzieć przez przednią szybę - szyba ma wielkość przeziernika w czołgu, albo sufit zasłania, albo gigantyczna deska rozdzielcza. Nie spodziewałem się cudów, ale liczyłem na niemiecką solidność czy co tam. Generalnie - wsiadłem do Fabii i zacząłem intensywnie sobie przypominać, jak to wyglądało w Loganie, i czy aby napewno gorzej. Potem wsiadłem do Octavii, zobaczyłem tą samą, zabawkową kierownicę z Fabii i zapłakałem. ;)

Do tego w 500-litrowym bagażniku Fabii Kombi nie mieścił się wózek Młodej (w 350-litrowym bagażniku Mazdy mieści się bez problemu), Octavia Kombi po wszystkich zniżkach i tak kosztowałaby 10 tysi więcej niż MCV, a na swoje wspaniałe pojazdy Skoda daje... dwa lata gwarancji. Potem można wykupić ubezpieczenie za pierdyliard złotych luidorów, które i tak nie pokrywa się z gwarancją.

W Dacii mamy 5 lat gwarancji za dopłatą 1500 zł. Tyle, jeśli chodzi o "wiesz, co dobre" Skody. ;)
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-08-10, 15:19   

O ile rozczarowanie Skodą rozumiem, to jak wypadły KIA i Hyundai? KIA Ceed SW to jedno z ładniejszych kombi.
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-10, 16:56   

MarkD napisał/a:
O ile rozczarowanie Skodą rozumiem, to jak wypadły KIA i Hyundai? KIA Ceed SW to jedno z ładniejszych kombi.

Na pewno u kolegi przepadły bo cena była jeszcze większa niż przy Skodzie :mrgreen: :mrgreen:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-10, 20:59   

Ceny porównywalne (planowaliśmy wydać do 60 tyś.).

Kia, jako jedyna, miała wnętrze, które nie odrzuciło mnie od razu. :) Za te pieniądze - całkiem przyjemne. Niestety, śmiesznie mały bagażnik (480l + 50-ciolitrowy "piórnik" w podłodze bagażnika) zdyskwalifikował to auto. Do tego sprzedawca robił łachę, nie chciał dać upustu żadnego, do tego czekać trzeba by było nawet do stycznia 2011. Jak zabieraliśmy się do wyjścia, sprzedawca zauważalnie zmiękł i już na schodach zaczął coś piszczeć, że przecież się jakoś dogadamy, itd. ;)

Hyundai i30cw - przeczytaliśmy, jaką pojemność bagażnika ma to "kombi" (420l!) i wybuchnęliśmy rubasznym śmiechem. :] Nie pojechaliśmy nawet oglądać.

W Skodzie trochę nas rozpieścili na początek, bo Octavię Kombi z klimą i niczym więcej, kosztującą 63 000 zaproponowali za 56 000 przy płatności gotówką. Niestety, do tego trzeba by było doliczyć przedłużenie gwarancji w formie dodatkowego ubezpieczenia plus jeszcze coś tam (nie pamiętam) i wychodziło z powrotem 60 tysięcy. Ale fakt faktem, że tylko w Skodzie zaproponowano nam tak duży upust za płatność gotówką.

W Dacii nie dość, że płatność gotówką nie zrobiła na sprzedawcy pożądanego wrażenia, to jeszcze okazało się, że musimy wziąć auto na kredyt! :D Bierzemy najmniejszy możliwy i spłacamy cały po pierwszej racie. Wszystko po to, żeby załapać się na darmowe ubezpieczenie. :) Paranoja jak dla mnie, ale co kto lubi. :]

O wyborze Dacii zadecydowała cena, 7 miejsc (w 5-ciomiejscowym samochodzie na tylnej kanapie 2 dorosłych + fotelik z Młodą = masakra), 5 lat gwarancji, a za resztę kasy żona wymyśliła sobie remont kuchni. :)
 
bogo 


Marka: Saab
Model: 9-3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-10, 22:31   

Pracuję w ASO i mam trochę styczności z tsi. nie kupuj. jak silnik vw benzynowy to jakiś 4 cylindrowy najlepiej starszej generacji, to samo zresztą tyczy się diesla. dpf'y i cr'y vw całkiem nie wyszły i tutaj reno jest moim skromnym zdaniem do przodu (jakby nie to delphi). najlepsze diesle ma obecnie...fiat. 1.9jtd nie do zarżnięcia.

skodę sprzedasz łatwiej, skodę z dieslem sprzedasz za dobrą kasę, skodę mogą ci szybko ukraść, skodowe tsi jest do bani, tsi projektowane na 100tys km, tsi to turbina którą musisz piłować w małym silniczku, tsi nie jest do miasta.

do dacii nie ma zaufania, dacia nie rzuca się w oczy, dacia stoi z boku i nikt się nią nie interesuje, dacia da ci diesla dość dobrego, dacia jest prosta, dacia to jedno z najlepszych renault (clio II) jakie było wyprodukowane.

Jak zrobisz rocznie pow 25tys km to kup diesla. Jak Skoda to 1.9, Jak Dacia to nie masz wyboru - 1.5dci

Jak km jest mniej to Skodowe benzyny z minimum 1.4 i bez turbo lub Daciowe 1,6 87KM

co ja bym kupił??? Już kupiłem...Saab 9-3 2.0 turbo benzyna (uprzedzając pytania...pali w trasie poniżej 8l, w mieście 11l)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-10, 22:50   

Podoba mi się Twoja odpowiedź Bogo - b. konkretna.
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-08-11, 06:13   

bardzo fajnie mi przedstawiacie sprawę - liczyłem właśnie na takie konkrety
widać ludzie wiedzą dużo o samochodach :)


bogo,
w skodzie z benzyny to zostały 3 cylindrowe
1.2/44 kW (60 KM)
1.2/51 kW (70 KM)

a ten
1.4 16V/63 kW (85 KM) to jest najgorszy z tych wszystkich - nawet mi koleś w salonie mówił ze to nie ma co na to patrzeć

spalanie
miasto 8,0
trasa 4,7
srednio 5,9
(dane z cennika)

to zamiast tsi ten rozważę 1.2/51 kW (70 KM)
miasto 7,3
trasa 4,5
srednio 5,5

ps. wiem że te dane o spalaniu są trochę inne od rzeczywistości - ale są punktem orientacyjnym

edit

tak czytając forum mam pewne obawy co do dbałości o produkowane w tym okresie samochody. jakoś odnoszę wrażenie, że mając tyle zamówień trochę obniżyli standardy i jest możliwość otrzymania jakiegoś wybrakowanego modelu - okres oczekiwania na samochód dość długi - a potem jeszcze możliwość, że będzie coś nie tak /albo do poprawy trochę mnie odstrasza - podejrzewam, że są to tylko jakieś jednostkowe przypadki że coś jest nie tak - ale zawsze ....

nadal nie jestem w 100 % przekonany - kurde to taki trudny wybór :D
Ostatnio zmieniony przez mollu 2010-08-11, 08:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne