Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jogger. System bezkluczykowy a wyłączanie silnika
Autor Wiadomość
Sonar 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-10-08, 14:08   Jogger. System bezkluczykowy a wyłączanie silnika

Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja z moim Joggerem.
Żona za kierownicą, ja wysiadam z auta z pilotem od samochodu w kieszeni. System StartStop wyłączony. Auta nie można zgasić przyciskiem. Po naciśnięciu guzika startu auto tylko wydaje trzy krótkie sygnały.
Wydaje mi się że auto powinno się móc zgasić pomimo braku sygnału z karty.
Czy to normalne zachowanie systemu bezkluczykowego czy to jakiś błąd w konkretnym aucie.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-08, 14:50   

Trzeba przytrzymać dłużej żeby zgasł, tak to zwykle działa.
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-10-08, 23:01   Re: Jogger. System bezkluczykowy a wyłączanie silnika

Sonar napisał/a:
Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja z moim Joggerem.
Żona za kierownicą, ja wysiadam z auta z pilotem od samochodu w kieszeni. System StartStop wyłączony. Auta nie można zgasić przyciskiem. Po naciśnięciu guzika startu auto tylko wydaje trzy krótkie sygnały.
Wydaje mi się że auto powinno się móc zgasić pomimo braku sygnału z karty.
Czy to normalne zachowanie systemu bezkluczykowego czy to jakiś błąd w konkretnym aucie.


ja mam podobnie ale w sandero, siedzę w środku z kluczykiem i jak ktoś otworzy tylne drzwi to często ale nie zawsze wyje mi 3x auto, pokazuje mi komunikat nie wykryto karty, nie mogę zgasić auta, dopiero jak zamknie drzwi to mogę wyłączyć
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-09, 10:02   

Ten błąd też zdarza się w Dusterze, z tym, że bez wycia.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-10, 10:33   

W Mazda 3, 2016r, jak kluczyk wyjdzie z pasażerem, to też nie można zgasić auta. Ale nie wyje.

To dobrze, że wyje, przynajmniej idzie złapać kluczyki, zanim odejda za daleko
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2022-10-10, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-10-10, 10:48   

Michał B24 napisał/a:
W Mazda 3, 2016r, jak kluczyk wyjdzie z pasażerem, to też nie można zgasić auta. Ale nie wyje.

To dobrze, że wyje, przynajmniej idzie złapać kluczyki, zanim odejda za daleko

Mi wyje jak kluczyk jest w samochodzie :)
 
ainam102 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-10-19, 18:26   

Mi zdarzyło się że auto nie wykryło karty jak siedziałem na miejscu kierowcy a karta była w kieszeni razem z telefonem, pewnie zakłócenia. tak samo jak wsadzę kartę razem z telefonem przy zamykaniu i auto nie łapie że odszedłem i nie zamyka .
 
kkkamil 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2022-10-21, 14:47   

Kilka razy gasiłem dustera stojąc na zewnatrz, wystarczyło dłużej przytrzymać przycisk.
Ostatnio zmieniony przez kkkamil 2022-10-21, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
imć 


Marka: daćka
Model: sandero III stepway
Silnik: 1.0 12V TCe 100 KM LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2021
Posty: 80
Skąd: stolyca
Wysłany: 2022-10-21, 23:41   

Ciekawe jak źle potrafi działać ten system w Dacii (żona też zaobserwowała wszystkie wspomniane tutaj przypadki, w/g ASO wszystko działa poprawnie - norma u nich). Dla porównania w Reno system bezkluczykowy działa całkowicie sprawnie, nawet jak kluczyk jest obok telefonu, obok kluczyka z Dacii etc. Gdyby nie to, że przeczytałem manual od Reno to bym nie wiedział, gdzie jest miejsce do położenia kluczyka...
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-22, 11:29   

Nie wiem co masz na myśli, system bezkluczykowy w Daci działa doskonale. Jest całkowicie normalne i prawidłowe, że auta nie zgasisz przyciskiem stop (jednokrotnym naciśnięciem) kiedy karta jest po za autem, po za strefą wnętrza auta.
Jest jedynie jakiś błąd, nie zawsze pojawiający się, po otwarciu drzwi z tyłu podczas pracy silnika, kiedy karta jest w aucie, system zgłasza chwilowy brak karty. Nie wpływa to w zasadzie na nic.
Ostatnio zmieniony przez Lelupi 2022-10-22, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
imć 


Marka: daćka
Model: sandero III stepway
Silnik: 1.0 12V TCe 100 KM LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2021
Posty: 80
Skąd: stolyca
Wysłany: 2022-10-22, 23:29   

Lelupi napisał/a:
Nie wiem co masz na myśli, system bezkluczykowy w Daci działa doskonale.


Cieszy mnie to niezmiernie. ASO też tak twierdzi. To, że nie widzi kluczyka przy otworzeniu tylnych drzwi, to, że nie widzi kluczyka czasem z partyzanta i trzeba go położyć na konsoli środkowej by wyłączyć silnik to by-design :mrgreen: Już nie wspomne o notorycznym niezamykaniu samochodu...
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-23, 09:40   

Niech Twojej radości nie zmąci posiadanie bubla, bo coś masz nie tak.
Warto też zaglądać do instrukcji auta. :)
 
imć 


Marka: daćka
Model: sandero III stepway
Silnik: 1.0 12V TCe 100 KM LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2021
Posty: 80
Skąd: stolyca
Wysłany: 2022-10-24, 19:36   

Lelupi napisał/a:
bo coś masz nie tak.


Ale jak to? Przecież "system bezkluczykowy w Daci działa doskonale" (tm) (c)

Lelupi napisał/a:
Warto też zaglądać do instrukcji auta. :)


I że niby co mam tam znaleźć? Coś istotnego przegapiłem? Którą stronę/rozdział mam przeczytać ponownie by zrozumieć wybitne działanie doskonałego systemu bezkluczykowego w Dacii?
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-10-25, 17:48   

Lelupi napisał/a:
Nie wiem co masz na myśli, system bezkluczykowy w Daci działa doskonale. Jest całkowicie normalne i prawidłowe, że auta nie zgasisz przyciskiem stop (jednokrotnym naciśnięciem) kiedy karta jest po za autem, po za strefą wnętrza auta.
Jest jedynie jakiś błąd, nie zawsze pojawiający się, po otwarciu drzwi z tyłu podczas pracy silnika, kiedy karta jest w aucie, system zgłasza chwilowy brak karty. Nie wpływa to w zasadzie na nic.


No u mnie wpływa to czasami na to, że mając otwarte te tylne drzwi wyłączyć samochodu w tym czasie nie mogę, dopiero jak zamkniesz drzwi to można wyłączyć, nie tak to powinno działać, ale błąd znany i chyba nie do naprawy przez ASO bo jak pojedziesz to akurat będzie działać
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-25, 18:22   

Przytrzymaj dłużej klawisz start/stop-silnik przestanie pracować.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-25, 19:28   

Nie mam w Daci tego systemu bezkluczykowego, ale po doświadczeniach z innymi samochodami to problem ze znikającym kluczykiem mogłby się wyjaśnić po zidentyfikowaniu lokalizacji anten tego systemu. Może być tak że znajduje się ona właśnie w drzwiach tylnych a po podejściu do samochodu sytem zachowuje kontakt z kluczykiem za pomocą kanału przypisanego do anteny która pierwsza wychwyciła sygnał. Coś jak wifi do którego podłączamy sie najpierw pomimo że e zasiegu jest kilka zapamietanych sieci a niektóre mają pozniej nawet silniejszy sygnał jednak telefon nie zmienia sieci jak ta pierwsza bardzo wyraźnie nie osłabnie. Tak tutaj kiedy drzwi są otwarte sygnał słabnie i zanim system nie znajdzie sygnału na innej antenie to sygnalizuje brak. Brak wyłączenia silnika też nie powinien dziwić - nie ma kluczyka to niema uprawnienia do operacji na zapłonie. Gdyby tak było to każde wyjście z samochodu z kartą musiałoby wyłączać silnik co nie zawsze jest pożądane. Logika jest taka że skoro kluczyk znika, silnik pracuje a drzwi są otwarte to kierowca wruci. Kiedy drzwi się zamykają a kluczyka 'nadal niema ' to inicjuje to poszukiwanie klucza - klucz znaleziony można wyłączyć silnik. Silnik bez karty w zasięgu sam się nie wyłączy nawet na start stopie bo to potencjalnie niebezpieczne. Włączenie i wyłączenie silnika musi byç świadomą akcją osoby wyposażonej w odpowiednie uprawnienia - kartę. Trzeba pamiętać że to system działający na małych odległościach, sygnał nie jest silny. Zresztą im silniejszy sygnał tym łatwiej ukraść taki samochód na tzw 'walizkę'.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-10-25, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-10-25, 21:24   

Co jest niebezpiecznego w wyłączeniu silnika gdy nie ma karty w pobliżu?
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-10-25, 21:43   

Ale bzdury konstrukcyjne! Silnik powinien dać się zgasić w każdej chwili w prosty sposób. Zaświeci ci kontrolka ciśnienia oleju, to będziesz obchodził auto i zamykał drzwi?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Hipolit 



Marka: Renault
Model: Koleos II
Silnik: 2.0 dci
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2020
Posty: 122
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2022-10-26, 09:01   

imć napisał/a:
Ciekawe jak źle potrafi działać ten system w Dacii (żona też zaobserwowała wszystkie wspomniane tutaj przypadki, w/g ASO wszystko działa poprawnie - norma u nich). Dla porównania w Reno system bezkluczykowy działa całkowicie sprawnie, nawet jak kluczyk jest obok telefonu, obok kluczyka z Dacii etc. Gdyby nie to, że przeczytałem manual od Reno to bym nie wiedział, gdzie jest miejsce do położenia kluczyka...


Mamy i Dacię i Renówki. Fajnie, że u Ciebie jest ok. Ja natomiast zaobserwowałem sporadyczne problemy także w Renault (w Koleosie jest taka sama karta jak w Dusterze). Ogólnie te kluczyki raczej nie lubią bliskości telefonów. Kiedyś miałem Suzuki i Mitsubishi. Tam było jeszcze gorzej, bo kluczyki były jeszcze bardziej czułe.
_________________
Duster złapał wirusa. :)
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-28, 09:10   

Henry napisał/a:
Co jest niebezpiecznego w wyłączeniu silnika gdy nie ma karty w pobliżu?

Możesz na przykład zostać na środku autostrady, dowolnej drogi, przejeździe kolejowym z wyłączonym silnikiem i zaciągniętym automatycznym hamulcem postojowym jeśli taki znajduje się w samochodzie bez możliwości ponownego uruchomienie silnika- część sobie poradzi w takiej sytuacji, część spanikuje.
Napiszę ci to Jeszce raz i rozwinę: Wyłączenie silnika bez wykrycia karty wymaga świadomej akcji kierowcy typu np dłuższe przytrzymanie przycisku 'stop' czy reinicjalizacji kluczyka jeśli pomimo komunikatu mamy go jednak w zasięgu przez przy dłuższe przytrzymanie przycisku.
Nie trzeba biegać do dokoła samochodu i zamykać drzwi tylko wiedzieć jak samochód może zareagować, dlaczego i jak problem rozwiązać. W tym przypadku samochód nie pozwoli wyłączyć tradycyjnie silnika jeśli nie przytrzymasz dłużej niż zwykle kiedy go wyłączasz a karta jest w zasięgu. Przynajmniej w sensownych samochodach. Jak to jest w Daci jak napisałem to nie wiem bo doświadczenia mam z innymi samochodami wyposażonymi w ten system.
Kilka dni temu była gdzieś w Polsce sytuacja że gość zapomniał wyłączyć swoje bmw, pozamykał i poszedł w diabły - samochód stał z zapalonym silnikiem 16 godzin zanim go znaleźli - więc na samoistne wyłączenie po podładowaniu akumulatora lub coś też nie można liczyć choć ten samochód na 100% ma Start&Stop system.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-28, 13:28   

Czytam i czytam jak to z czyjejś niewiedzy doktorat można zrobić.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne