Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:24
Głośniki w Dusterze
Autor Wiadomość
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-12-24, 11:10   

Kolego w Nowej Daćce są głośniki 16 a nie 13 które były w wersji pierwszej. Więc rozmiar nie pasuje chyba, że zastosujesz jakieś adaptery. Z fotografii wynika, że Twój typ montowany jest w 4 otworach, gdy tymczasem w DD2 są 3 otwory montażowe - znowu kwestia adaptera. Jeśli chodzi o wygłuszenie. Moim zdaniem nie warto przepłacać (chyba że nie masz czasu albo chcesz wygłuszyć cały samochód). Drzwi w swoim Dusterze wygłuszyłem sam w przeciągu 1 dnia chyba za kwotę około 250 zł na materiały. Jeśli planujesz sam wymienić głośniki to przy okazji zrób sam wygłuszenie. Ponadto przy wymianie głośników musisz dysponować nitownicą na nity 6mm.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
chrisk_89 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Essential
Dołączył: 15 Sie 2020
Posty: 8
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2020-12-25, 23:15   

BLACHA_997 napisał/a:
Kolego w Nowej Daćce są głośniki 16 a nie 13 które były w wersji pierwszej. Więc rozmiar nie pasuje chyba, że zastosujesz jakieś adaptery. Z fotografii wynika, że Twój typ montowany jest w 4 otworach, gdy tymczasem w DD2 są 3 otwory montażowe - znowu kwestia adaptera. Jeśli chodzi o wygłuszenie. Moim zdaniem nie warto przepłacać (chyba że nie masz czasu albo chcesz wygłuszyć cały samochód). Drzwi w swoim Dusterze wygłuszyłem sam w przeciągu 1 dnia chyba za kwotę około 250 zł na materiały. Jeśli planujesz sam wymienić głośniki to przy okazji zrób sam wygłuszenie. Ponadto przy wymianie głośników musisz dysponować nitownicą na nity 6mm.


Dziękuję za super podpowiedzi odnośnie głośników. Teraz wiem na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach.
Co do samodzielnego wygłuszenia... Niestety - pomijając wrodzony antytalent do prac zpt - problem zdrowotny skutecznie (niemal) uniemożliwia mi takie zabawy. Więcej narobiłbym szkód, niż byłoby z tego pożytku :-(

Czy Ty masz DDII? Jakie głośniki wstawiałeś?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-12-25, 23:44   

Również zastanawiam się czy nie wymienić seryjnych głośników na coś trochę lepszego w swoim Dusterze i zastanawiam się dlaczego Dacia w Dusterze montowała głośniki 130mm, w aucie, które w jej ofercie jest na samej górze drabinki. W Sandero II/ Logan II głośniki seryjne z przodu to chyba 160mm natomiast z tyłu 130mm. W lodgy z tego co pamiętam z przodu i z tyłu są 160mm a w dusterze dali wszystkie głośniki 130mm jest to dla mnie nie zrozumiałe
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-12-26, 09:52   

chrisk_89 napisał/a:
Czy Ty masz DDII? Jakie głośniki wstawiałeś?


Tak, mam DD2. Mam zamontowane Focale. Z przodu są jednodrożne z tweeterami, a z tyłu dwudrożne. Kupowałem je w ASO za vouchery - było to opłacalne bo płaciło się 1/2 ceny. Na pewno nie kupiłbym takiego zestawu za 100 % ceny bo powalała - było to chyba jakieś 1300 zeta. Montaż głośników jest super opisany na forum, także bliźniaczym oraz na stronie gdzie są filmy: https://www.lzparts.de/da...hifi-multimedia
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
barti2506 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 21 Sty 2021
Posty: 7
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-03-19, 07:03   

Witam. Jakie parametry muszą miec glosniki gdybym chcial wymienic w dacii duster 1 fl laureate ?
Czy ktos wymienial? Jakie polecacie?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-19, 10:37   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4259
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-03-19, 19:12   

Ja u siebie w przednich drzwiach wymieniłem seryjne głośniki na kenwood kfc-s1366. Uważam, że kupno nowych głośników 130mm za kwotę wyższą niż 100zł nie ma sensu. Jeżeli ktoś chce mieć naprawdę dużą poprawę to musi zainwestować w te 165mm a to wiąże się z dodatkowymi kosztami i przeróbkami. A kiedy już zdecydujemy się na zdjęcie boczków to wypadało by i wygłuszyć drzwi i tu pojawiają się kolejne koszty.
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-27, 09:17   

Witam,
interesuje mnie jak wygląda temat głośników fabrycznie montowanych w Dusterze po lifcie w wersji prestige. Ile jest głośników, jakaś tabliczka znamionowa, czy coś z parametrami. Jakie odczucia jeśli chodzi o nagłośnienie w aucie? Daje radę czy nie ma co się spodziewać rewelacji?
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2022-01-27, 09:40   

Opcja z Media Nav ma 6 głośników.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-27, 10:39   

Knutsen napisał/a:
Ile jest głośników, jakaś tabliczka znamionowa, czy coś z parametrami.

Od lat w Renault i Dacii fabrycznie montowane są w drzwiach głośniki prezentujące się jak poniżej (tak, tak- mogą być takie pogięte lub podziurawione już fabrycznie). Obecnie w opcji z MediaNav dochodzą dodatkowo 2 gwizdki w desce.
Ogólnie gra to nawet bardzo przyjemnie... ale tak nam się wydaje, dopóki nie wymienimy na lepsze :mrgreen:

Przód_oryginał_prawy.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 146,54 KB

Przód_oryginał_prawy_z_tylu.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 128,63 KB

 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-27, 10:52   

To 6 głośników wydaje się być optymalne do Dustera. Pytanie jak z brzmieniem i czy nie brakuje wysokich i niskich tonów.
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
Bolek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: wlkp
Wysłany: 2022-02-04, 13:04   

Dawno temu, po zakupie Renault Fluence, brakowało mi w aucie takiego wypełnienia basem...
Po wielu przemyśleniach i boleściach związanych z podjęciem decyzji, kupiłem i zamontowałem aktywny subwoofer pod przednim fotelem i muszę powiedzieć, że efekt odsłuchowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :!:
Mam fajny miękki bas, dużo lepszy niż chciałem i spodziewałem się po tym urządzeniu.

Nie zależało mi na tym, aby tynk się sypał z mijanych budynków, tylko by wypełnić przestrzeń "ciepłym", "miękkim" basem i jeżeli ktoś właśnie tego oczekuje w swoim autku, to mogę z czystym sumieniem polecić takie rozwiązanie.
Montaż odbywa się praktycznie bezinwazyjnie, tyle tylko, co trzeba doprowadzić zasilanie, sterowanie i sygnał.
Subka można przykręcić albo zastosować rzepy, które są w zestawie (bardzo mocno trzymają).
Naczytałem się wiele i nasłuchałem, wszędzie rady, aby powygłuszać drzwi, to bas się poprawi.
Z pewnością jest w tym racja, ale nie chciałem się grzebać z rwaniem całej tapicerki.
Dlatego mój wybór padł na taki subwoofer montowany pod przednim fotelem (Kicx ALN 201SA)
Po 7 latach użytkowania nadal jestem bardzo zadowolony ;-)
Teraz przyszedł czas, aby dodać coś takiego do Dustera, ale muszę się rozejrzeć, czy przez te 7 lat, nie wyszło coś ciekawego w tym typie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-04, 14:10   

Jak najbardziej potwierdzam- w dwóch poprzednich samochodach od 1997r, miałem subwoofery aktywne pod siedzeniem, subiektywne efekty wzbogacenia pasma były więcej niż dobre. W Sandero pod siedzeniem jest ciut ciaśniej, więc mam subwoofer wstawiony w kole zapasowym i również swoje robi.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-02-04, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-04, 18:26   

Ja mam za to prawie najtańszy zestaw głosników praktycznie DAX 6.5cala (16,5cm srednicy -ponizej 100pln kosztowały ) w przednich drzwiach i jestem baaardzo zadowolony z nagłosnienia.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-07, 00:01   

Ale DAXy to bardzo przyzwoite głośniki, zwłaszcza w odniesieniu do fabrycznych papierzaków w Renault.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne