Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
tapicerka skórzana
Autor Wiadomość
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 22:50   

To drogo.
Komplet orginałów skajowych foteli + kanapy do Dustera od 1200pln m.in. na giełdzie w Poznaniu.
Trzeba się umówić, bo czasem nie wożą na giełdę a mają w garażu. ALe dotykałem tej skaji i wg mnie nie warto, kiepska taka plastikowa.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 22:53   

Ja wiem że tyle z półtora czy dwa lata temu znajomy zapłacił za skórę do jakiegoś amerykańca + parę dodatków na drzwiach i kiera.
Podejrzewam że da się taniej.
No ale co by to nie było, to nie będzie to tani skaj, który tylko odparza i sprawia że się do niego przyklejamy, jedyna zaleta taka że się nie brudzi, ale chyba nikt z użytkowników dustera robotników nie wozi ;]
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2014-06-27, 18:37   

witam
nie miałem i nie mam zamiaru mieć ale słyszałem opinię , że zimą nim się nagrzeją to zimno niebagatelnie w d............. a latem parzy jak sto sk...... i w trakcie jazdy jest kałuża potu
powtarzam zasłyszaną opinię
 
garfield1988gse 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 68
Skąd: Woj. łódzkie
Wysłany: 2014-06-27, 19:10   

Potwierdzam, jak x-lat temu tata miał malucha to była tam skajowa tapicerka, w zimę w doopsko było zimno, a latem parzyło.
 
waldi1805 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 249
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2014-06-27, 19:58   

A ja miałem skórę w dwóch samochodach i stwierdzam że jest to rewelacja ,tego najbardziej mi teraz brakuje.Nawet zastanawiałem się nad obszyciem skórą foteli ale szkoda mi się zrobiło kasy .Trzeba liczyć około 4 tyś plus podgrzewanie foteli które jest niezbędne na zimę
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 20:42   

skóre a nie skaj
_________________
Moje auto
 
waldi1805 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 249
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2014-06-27, 20:46   

Karenzo napisał/a:
skóre a nie skaj
zgadza sie
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 20:46   

Mi nawet sprzedawca tą "skórę" odradzał
_________________
Moje auto
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-28, 02:26   

A mi sprzedawca polecał skórzaną tapicerkę. Rzeczywiście jest ładna i wygląda na porządnie wykonaną. Skóra jest gruba, ale w dotyku miękka.
Jutro planuję sesję fotograficzną, to będzie można porównać wygląd tapicerki nowego Dustera z Dusterem sprzed liftingu.

Edit: Zrobiłam zdjęcia. Można je zobaczyć tutaj: http://www.daciaklub.pl/f...1643903#1643903 albo bezpośrednio tutaj: http://imgur.com/a/cpviq
Ostatnio zmieniony przez kicia 2014-06-28, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Masugu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 125 lub 1.5 dCi 110
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 09:25   

kicia napisał/a:
A mi sprzedawca polecał skórzaną tapicerkę. Rzeczywiście jest ładna i wygląda na porządnie wykonaną. Skóra jest gruba, ale w dotyku miękka.
Jutro planuję sesję fotograficzną, to będzie można porównać wygląd tapicerki nowego Dustera z Dusterem sprzed liftingu.

Edit: Zrobiłam zdjęcia. Można je zobaczyć tutaj: http://www.daciaklub.pl/f...1643903#1643903 albo bezpośrednio tutaj: http://imgur.com/a/cpviq


Jak sprawdza się tapicerka jak do tej pory? Wiem, że wszelkie mankamenty uwidocznią się dopiero po dłuższym czasie, ale jakie odczucia odnośnie na teraz? Jak z komfortem siedzenia? Oddychanie foteli? Mocno przymierzam się do skóry... Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak się sprawuje...
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-04, 09:57   

Jestem z niej bardzo zadowolona :-)
Jest miękka w dotyku, ale wygląda na wytrzymałą.
Dzięki temu że jest szara a nie czarna, nie nagrzewa się mocno na słońcu - trochę mocniej niż czarna materiałowa, ale nie na tyle żeby parzyło gołą skórę.
Fotele przeszły też pozytywnie test krótkich spodenek - skóra na nogach ani się nie pociła ani się nie odparzała, pomimo że słonko mocno wtedy grzało. :-D

Dopiero za pół roku zobaczę jak się skóra sprawuje zimą. I jak działa podgrzewanie :-)

Na niemieckim forum Dacii chwalą sobie skórzaną tapicerkę - widać w Niemczech skóra jest bardziej popularna.
Ostatnio zmieniony przez kicia 2014-08-04, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 10:07   

Podczas przeglądania aukcji zawieszenia do Dustera, wpadłem dzisiaj przypadkowo na dość fajną aukcję - atrakcję cenową :

- komplet tapicerki skórzanej do DUSTERa za 1000pln
http://allegro.pl/komplet...4436493831.html
 
mercurysable 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 100
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-04, 10:32   

Miałem już eko-skórę w Volvo V70 i się wyleczyłem , byłem pewien , że to naturalna skóra . Faktura wykonania była idealna , może i tyłek nie kleił się do niej , ale trzeba było na nią uważać , widziałem volviaki gdzie właściciel stanął kolanem na siedzeniu bo po coś sięgał na tył i trach fotel się rozerwał . Żeby ją utrzymać w należytym stanie trzeba się nieźle napracować . Jeżeli skóra to tylko naturalna a takową miałem w Mercurym Sable , samochód z 1988r i skóra jak nowa , ktoś dbał i ja też . Nie obraźcie się ale eko-skóra to jak dla mnie porażka , na cztery volva które miałem to trzy z nich były z tą eko-skórą , zaczyna się od delikatnych pęknięć faktury materiału , praktycznie niewidocznych w miejscach najbardziej obciążonych , lakier czy co to tam jest nałożone na ten materiał złuszcza się i wygląda to paskudnie . Najlepsza i najbardziej wytrzymała , jak dla mnie jest alcantra . To tylko moje spostrzeżenia i moje zdanie na temat eko-skóry .
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 11:05   

mercurysable napisał/a:
. Jeżeli skóra to tylko naturalna
Dokładnie.
Naturalna, nawet zużyta, da się "zrewitalizować" do przyzwoitego stanu, a do tego jest wytrzymalsza.
No i niech mi nikt nie mówi że mu się na skaju dupa nie poci...
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-04, 11:39   

BigT napisał/a:
No i niech mi nikt nie mówi że mu się na skaju dupa nie poci...

To widocznie moja Dacia ma wyjątkową tapicerkę, na której się nie poci.
Testowane na osobie, która zazwyczaj poci się więcej niż ja.

Zresztą, zapraszam do Wrocławia, to się przekonasz na własnej skórze. :-)
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-08-04, 13:10   

kicia napisał/a:
BigT napisał/a:
No i niech mi nikt nie mówi że mu się na skaju dupa nie poci...

To widocznie moja Dacia ma wyjątkową tapicerkę, na której się nie poci.
Testowane na osobie, która zazwyczaj poci się więcej niż ja.

Zresztą, zapraszam do Wrocławia, to się przekonasz na własnej skórze. :-)

fajnie że masz i się nie pocisz, ale kolega ma rację to cerata i tyle, zimą mrozi jak lód (chyba że fotelik grzeje), latem smaży jak patelnia, tyle.
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-04, 13:51   

johnson napisał/a:
fajnie że masz i się nie pocisz, ale (...) latem smaży jak patelnia


czyli... że się pocę... i nie pocę... jednocześnie?

A, że się tak spytam, często jeździłeś w upały Dacią ze skórą?
Bo wiesz, w Dacii to nie jest sama skóra ekologiczna tylko połączenie skóry i skóry ekologicznej (jeśli dobrze pamiętam, to środek jest z prawdziwej skóry). Więc odczucia mogą być inne niż na samym skaju.

Jakoś Niemcom po 2 latach jeżdżenia Dacią ze skórą nic się nie odparza ani nie marznie.
Ale oni się nie znają, bo Niemcy jeżdżą tylko w niedzielę do kościoła.
Oh, wait...
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 13:58   

kicia napisał/a:
akoś Niemcom po 2 latach jeżdżenia Dacią ze skórą nic się nie odparza ani nie marznie.
Ale oni się nie znają, bo Niemcy jeżdżą tylko w niedzielę do kościoła.
Lepiej nie uderzaj w te nuty :)
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-04, 14:56   

Niestety w naszych autach. Ba nawet w tych niemieckich za 200/300 tyś nie ma prawdziwej skóry. Za takie "detale" jak środkowa część siedzenia np w BMW dopłaca się koło 15 tyś. Detali nie podam ale np wiem że do drugiego auta dopłata do skóry to była 4 tyś a do prawdziwej skóry 23 tyś. Więc za tą Daciową kwotę niestety będzie tylko eko skóra ale ja bym się nie doszukiwał czy eko jest gorsza czy lepsza. Dobrze zrobiona eko skóra będzie lepsza od jakiejś naturalnej najtańszej skóry która po kilku latach zacznie mocno "pracować"
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 15:34   

Nie twórzmy też mitów...
W normalnych samochodach można kupić skórę i to skórę naturalną, tylko ze względów oszczędnościowych jest ona tam gdzie styka się z ciałem, w pozostałych miejscach daję się skórę eko.
Czy dlatego że jest tańsza ? Też, ale przede wszystkim jest dużo mniej uciążliwa przy masowej produkcji - po prostu bierze się bele takiej, gdzie spokojnie może być i paręset metrów długości i się wykrawa. Ze skórą naturalną jest trudniej, trzeba badać jej jakość i wykrawać w oparciu o owe wady jak i sam kształt oraz wiele innych czynników. A do tego wszystkiego muszą być specjaliści, ludzcy.
Bo sama skóra droga nie jest, szczególnie że do tapicerki używa się jednej z najtaszych, nawet skóra w procesie produkcyjnym nie bywa bardzo droga vide kurtki motocyklowe.
A na koniec trzeba wspomnieć o unijnym prawodawstwie które pozwala nazywać skórą naturalną materiał mający w swym składzie zdaję się tylko 20% "wkładu" (zmielone skrawki) z tejże skóry.

PS. Nikt kto miał do czynienia z prawdziwą skórą nie powie że PCW z dodatkami, a tym właśnie jest eko skóra, jest choćby podobne w swych właściwościach. Poważnie. Nie bez kozery na lato kupuje się buty ze skórzaną, a nie gumową podeszwą. Co zresztą gorąco polecam wszystkim :)
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-08-04, 16:13   

kicia napisał/a:
johnson napisał/a:
fajnie że masz i się nie pocisz, ale (...) latem smaży jak patelnia

Obrazek
czyli... że się pocę... i nie pocę... jednocześnie?

A, że się tak spytam, często jeździłeś w upały Dacią ze skórą?
Bo wiesz, w Dacii to nie jest sama skóra ekologiczna tylko połączenie skóry i skóry ekologicznej (jeśli dobrze pamiętam, to środek jest z prawdziwej skóry). Więc odczucia mogą być inne niż na samym skaju.

Jakoś Niemcom po 2 latach jeżdżenia Dacią ze skórą nic się nie odparza ani nie marznie.
Ale oni się nie znają, bo Niemcy jeżdżą tylko w niedzielę do kościoła.
Oh, wait...

jeżdzilem Dusterem ze skóra i widzialem jak wygladala po 80 tys km, dlatego zasugerowałem że się nie pocisz, troche sarkastycznie bo na takiej ceracie o to trudno, jak nie masz podgrzewania to zobaczysz jaka będzie przyjemna zima i sztywna, ale to wypas eko skora.

Oh, wait, jak Ci popeka na boczkach to zobaczysz jak wygląda jej struktura, stad moje porównanie do ceraty, ale ty sie nie pocisz, nie grzeje Cie w lato wiec spoko, wazne ze jestes zadowolona
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 16:19   

W volvo s 40 popękała dobrej jakości eko skóra po 130 tyś
I to były fotele tylko ze wstawkami z eko skóry a większość była z materiału .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-08-04, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
mercurysable 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 100
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-06, 10:22   

Rozpętała się burza , o tapicerkę , prawda jest taka , że każdy wybiera co chce i z czym mu wygonie . Na pewną zaletą czy to eko-skóry czy naturalnej jest to , że nie ma problemu z okurzaniem , a szczególnie gdy ma się psiaka 8-) . Taka wyglądała - przy niemałych staraniach w 13 letnim V70 moja tapicerka .

zdjęcie nr 1.jpg
Plik ściągnięto 250 raz(y) 143,14 KB

 
Masugu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 125 lub 1.5 dCi 110
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-08, 09:31   

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale tapicerka skórzana w Dusterze jest tapicerką łączoną ze skóry naturalnej i eko skóry. To bardzo częste rozwiązanie, kiedy na siedzisko daje się skórę naturalną, a reszta obicia jest wykonana z eko-skóry. Względy - oczywiście ekonomiczne. Proszę miejmy to już za sobą :mrgreen:

A co do trwałości różnych rodzajów skóry. Czynnikiem, który ma znaczenie w codziennym użytkowaniu jest tak zwany cykl ścieralności, którego wartość informuje o tym jak bardzo wytrzymały jest materiał z którego została przygotowana tapicerka (cykle ścieralności odnoszą się również do tkanin). Powie to karzy porządny tapicer, że skóra jak bardzo trwała by nie była, to nie przebije pod katem ilości cykli ścieralności tkanin, a w następnej kolejności eko-skóry (oczywiście nie tej produkowanej w starej technologii, która była używana w maluchach, ale tej produkowanej aktualnie). Obecnie eko-skóry mają cykle ścieralności zbliżone do tkanin, co oznacza, że są bardzo wytrzymałe, a często nawet bardziej wytrzymałe niż skóra naturalna. Dodatkowo każda skóra naturalna nie jest tak elastyczna jak inne materiały – trwale się rozciąga, przez co po dłuższym użytkowaniu może wyglądać tak sobie.

Ale… ale… wiele zależy od sposobu użytkowania tapicerki no i jakości użytych materiałów. A więc jednym pęka i wyciera się szybciej, innym później :-)

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej informacji na temat tego z jakich dokładnie materiałów uszyta jest skórzana tapicerka w Dusterze – też się nad nią zastanawiam więc jeśli ktoś… coś… to dajcie znać ;-)
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-08, 09:54   

Ze skórą jest jak z kolorami mniej więcej. Tak samo w domach jest jedni wolą materiał inni skórę. Zalety na pewno jak ktoś planuje albo ma dzieci mokra szmatka i nie ma śladu. W nowszym dusterze mocno poprawili skórę i wzmocnili tak mi się wydaje po tym co "macałem". Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na brak konsekwencji producenta mianowicie materiał w boczkach przednich drzwi mianowicie dalej jest to wzór z tapicerki materiałowej który jak dla mnie nie pasuje do skóry. Powinien być kawałek skórzany w tym miejscu. Jeśli ktoś nie miał skóry to polecam najpierw przejechać się. Bez perforowanej skóry i dodatkowej wentylacji siedziska dla mnie ta opcja odpada. Wielka mokra plama na plecach w upalne dni a przy "normalnych" fotelach to nie występuje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne