Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
1.0 SCe - problem ze sprzęgłem / Sandero / Logan MCV
Autor Wiadomość
Ftt 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 115
Skąd: Wągrowiec
  Wysłany: 2020-06-16, 22:19   1.0 SCe - problem ze sprzęgłem / Sandero / Logan MCV

Witajcie,

czy ktoś spotkał się z przedwcześnie zużywającym się sprzęgłem przy silniku 1.0 SCe ?

Lub po prostu dziwnie pracującym od nowego ?

Przebieg od nowego 24 tys km, niemal wyłącznie trasy - sprzęgło od nowego chodziło specyficznie - zwłaszcza start z jedynki jakby się lekko ślizgało - było czuć drgania na pedale i auto lekko szarpało - podobne odczucia miałem na jeździe próbnej innym autem więc uznałem że ten typ tak ma.

Na ten moment ciężko ruszyć płynnie, a po wrzuceniu dwójki czy trójki czuć lekkie opóźnienie w załączeniu napędu zupełnie jakby sprzęgło się ślizgało.

W poprzednim sandero 1.2 16v sprzęgło chodziło bardzo dobrze, w loganie mcv 1.0 SCe było dziwnie od nowego ale teraz zastanawiam się czy po długim korku w upale nie będę musiał czekać na lawetę bo chyba jest problem

Sytuacja dziwna bo auto użytkuję tylko osobiście a miałem wiele aut i do 150 tys km przebiegu można było zapomniec o wymiane sprzęgła.

Kiedyś mi się obiło gdzieś w sieci o problemach ze sprzęgłem w 1.0 SCe ale teraz nic nie wyszukałem - ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub odczucia co do pracy sprzęgła i ruszania w porównaniu do innych aut ?
Ostatnio zmieniony przez Ftt 2020-06-16, 22:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
carlus 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2019
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-17, 02:37   

Mnie też szarpie przy ruszaniu a mam 5 koła przejechane ale nic mi się nie ślizga,może za szybko gazu dodajesz a za późno sprzęgło puszczasz i dlatego masz wrażenie ,że ślizga się.Weź spróbuj zrobić tak jak już ruszysz i zmienisz bieg z 1 na 2 to najpierw puść całkowicie pedał sprzęgła a później dopiero gaz wciśnij bo jak za wcześnie naciskasz gaz a pedału sprzęgła nie puściłeś to strzelasz ze sprzęgła i to daje efekt takiego ślizgania się sprzęgła.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-06-17, 06:06   

mam sandero z tym silnikiem ( więc zapewne i skrzynią ) - żadnych problemów przy ruszaniu czy zmianie biegów.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-17, 10:24   

Może po prostu sprzęgło do regulacji?

Ale nie wiem, jaką masz wersję sterowania - linka czy hydraulika, bo katalogi części opisuje obie i nie podaje kryteriów zastosowania:

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Renault / Logan Sandero II (PR 1452) / Engine Type = B4D / [Vehicle Type] / 37 Pedal Assembly / Pedal Assembly
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2020-06-17, 13:48   Re: 1.0 SCe - problem ze sprzęgłem / Sandero / Logan MCV

Ftt napisał/a:
czy ktoś spotkał się z przedwcześnie zużywającym się sprzęgłem przy silniku 1.0 SCe ?
Lub po prostu dziwnie pracującym od nowego ?

Nie. Mam to samo auto z 2017 roku. Żadnych problemów ze sprzęgłem. Przebieg 26 kkm.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne