Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-12-08, 23:23
woda wewnątrz drzwi bocznych
Autor Wiadomość
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-16, 21:19   woda wewnątrz drzwi bocznych

czołem!

Po bólach z miesięcznym poślizgiem odebrałem Rumcajsa. Nie wiele miałem dla niego czasu i prawie nic o nim nie wiem ale musiałem (chciałem) założyć radio i głośniki. Robiłem to po ciemku, tzn. z czołówką na głowie i mimo, że nie wiele widziałem zapaliła mi się czerwona lampka:
Zrobiłem dziś po mieście 60km, deszcz przelotny na przemian ze słońcem, raczej bez kałuż i żadnych szaleństw. W tylnych drzwiach z obu stron po zdjęciu zasłonki głośnika i gąbkowej samoprzylepnej zaślepki na blasze zewnętrznej (ale od środka) zobaczyłem duże krople wody. Na tyle na ile mogłem coś dojrzeć we wszystkich kierunkach była tam po prostu woda. Wypatrzyłem też na środku dolnego rantu drzwi otwór służący, prawdopodobnie, do odprowadzania wody z szyby, skroplin, itp.
Czy to normalne? Dlaczego tylko w tylnych drzwiach?

Dolny rant drzwi ma technologiczny dystans (przerwę) od progu. Być może jakimś cudem strumień wody popychany powietrzem wpływa poprzez tą szczelinę i otwór do wewnątrz. Tylko dlaczego krople są tak równomiernie rozmieszczone, tym bardziej, że głośnik jest przed otworem, patrząc od przodu pojazdu? No i w ogóle szkoda głośniki tak moczyć;)

Jak się rozeznam to postaram się o jakiś bardzo subiektywny raporcik o aucie.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-09-16, 21:37   

to chyba niezbyt normalne że twoje drzwi nabierają wody...
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-16, 21:46   

To że pod tapicerką jest woda, tzn. woda która spływa po szybie itd. to jest normalne.
Ważne aby woda nie przelatywała przez tapicerkę/boczek drzwi do wewnątrz auta.

Głośniki są we wnęcę, nawet nad nim jest daszek aby chronić głośnik przed właśnie wodą która wlatuje do wnętrza drzwi (i jest to normalne) i niestety zawsze jakaś kropla sobie poleci po głosniku - tak są zrobione te drzwi - nie ma żadnych folii ochraniających, woda splywająca po szybie leci po wszystkim co jest w środku drzwi - silnik od elektr. szyb, po siłowniku centralnego zamka, po wtyczkach od głośnika i też coś kapnie na głośnik.
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-16, 23:14   

Chyba w każdym modelu, każdej marki woda leci do wnętrza drzwi - jest to absolutnie normalne. Ważne jest tylko, żeby również z nich wypływała (; - i po to na dolnej, wewnętrznej krawędzi drzwi są otwory, których drożność co jakiś czas dobrze jest skontrolować.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-09-17, 20:37   

Właśnie dlatego w niektórych markach samochodów np FORD rdzewieją ranty drzwi. Przedmówcy mają zupełną rację to normalka.
_________________

 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-09-20, 11:19   

To normalne , także w czasie dużych róznic temperatur dochodzi do skraplania się wilgoci w srodku . Dlatego tak ważne jest wtyskiwanie wosku w poszycie wew. drzwi . Puszka wosku np wg mnuie Bool raz do roku powinna wystarczyć. Najlepiej także założyć kawałek foli , tak jak w innych samochodach
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-22, 22:41   

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=63480#63480
toon napisał/a:
Chociaż koledzy z forum uważają to za normalne, dla mnie jest to absolutna niedoróbka i wrodzona wada dusterowych drzwi tylnych.


Do każdych drzwi w każdym aucie wlatuje woda - jest to całkiem normalne - dlatego również w spodach drzwi są porobione otwory aby ta woda mogła przez nie wylatywać.
Jeśli macie jezioro w drzwiach to faktycznie jest coś nie tak - sprawdzie otwory odpływowe w spodach drzwi, czy są drożne. Chlupanie wody jak w zmywarce normalne nie jest - co może świadczyć o zatkanych otworach odpływowych.
Często te otwory zatykane są przez konserwację jakimiś środkami antykorozyjnymi - wpuszcza się do wnętrza drzwi jakiś środek antykorozyjny a zapomina się o otworach odpływowych, które środki antykorozyjne potrafią często zatkać.
_________________

Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-23, 10:29, w całości zmieniany 4 razy  
 
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-22, 23:31   

Otwory w drzwiach są po to aby odprowadzać wilgoć, a nawet i niech będzie, wodę. Trochę wody z szyby, wody z kompensacji pary wodnej ze względu na różnicę temperatur i odrobinę wody z innych źródeł. Taki cel istnienia otworów i samej wody w drzwiach jest dla mnie zrozumiały. Nie chciałem być złośliwy ale to jest "oczywista oczywistość".

Absolutnie naturalny jest też dla mnie fakt, że wnętrze drzwi się "poci", a nawet czasami jest tam trochę mokro.

Stanowczo jednak nie powinno tam być wielkich spływających kropel wody w każdym miejscu! Drzwi tylne w dusterze są zrobione w ten sposób, że woda prawdopodobnie otworami odprowadzającymi po prostu tam wlatuje.

Tylko z racji tego, że widziałem mnóstwo suchych drzwi od środka w deszczowe dni, fakt ten mnie wkurza. Nie ma żadnego usprawiedliwienia.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-23, 08:11   

A może, skoro Dusterem można wjechać w tzw. teren i z większą szybkością pokonywać wodę, to więcej i częściej nabierze się tej wody przez otwory odpływowe. Wiadomo takie auto zachęca do pozwalania sobie na więcej... :-D
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 10:00   

Drzwi Dustera są konstrukcyjnie takie same jak w pozostałych Daciach, więc gdyby to była wina projektu, to problem dotykałby wszystkich modeli. A skoro nikt inny nie zgłasza takiego feleru, to tak jak pisze jackthenight: jeśli woda rzeczywiście aż chlupie, to musi być coś nie tak z otworami odpływowymi - i nadmiar wosku wydaje się najbardziej prawdopodobnym winowajcą.

Drugim mogą być również dolne uszczelki szyb - ale nawet w pełni sprawne przepuszczają znacznie więcej, niż "trochę" wody, także w innych markach, i dlatego można to uważać na "normalne". No chyba że chodzi o jakiś model z szybami wklejonymi na stałe (;


A teoria, że woda może wpaść otworem, którym normalnie wypływa, jest... ekhm... mało odkrywcza? <; Spodziewalibyście się tam zaworu zwrotnego, czy co?
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-09-23, 10:31   

laisar napisał/a:
Spodziewalibyście się tam zaworu zwrotnego, czy co?
Dlaczego nie? Maybachy pewnie mają. ;-) :-P :lol:
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-23, 10:44   

toon napisał/a:
Drzwi tylne w dusterze są zrobione w ten sposób, że woda prawdopodobnie otworami odprowadzającymi po prostu tam wlatuje


Raczej nie ma możliwości aby woda dostawała się przez otwory odpływowe, gdyż w nich są gumowe zaślepki "kierunkowe", które działają tylko w jednym kierunku - mogą wodę odprowadzać na zewnątrz, ale nie odwrotnie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-09-23, 12:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-23, 13:15   

Czyli tradycyjnie najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy przedmiotu rozważań nie widzieli. Próbuję się doszukać celu w Waszych wyjaśnieniach: miłość do marki, wątpienie moją percepcję i ocenę sytuacji, płaci Wam ktoś za to?
Cierpliwie czekam na wypowiedź posiadacza dustera.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-23, 13:32   

A posiadaczowi Dustera, który się wypowie, to ktoś zapłaci?
Co żeś się tak zjeżył, kolego. :-D
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 13:43   

@toon: Cel to po prostu odpowiedź na zadane przez Ciebie publicznie pytanie - nie wyglądało na retoryczne, ani nie stawiałeś żadnych warunków... d:

I nikt nie kwestionował niczyjej percepcji - słowo "jeśli" to po prostu operator logiczny.


jackthenight napisał/a:
gumowe zaślepki "kierunkowe"

???
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-23, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-09-23, 18:00   

Kolego toon woda nie dostanie się otworami odpływowymi bo to wbrew fizyce. Jeżeli tak by się jednak zdarzyło to konstruktor otrzymałby nagrodę Nobla :-)
toon tak na poważnie w każdej marce samochodów są w drzwiach otwory,które odprowadzaja wodę i pozwalają na jakąś tam wentylację.

Pozdrawiam.
_________________

 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-13, 06:32   

toon napisał/a:
Czyli tradycyjnie najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy przedmiotu rozważań nie widzieli. Próbuję się doszukać celu w Waszych wyjaśnieniach: miłość do marki, wątpienie moją percepcję i ocenę sytuacji, płaci Wam ktoś za to?
Cierpliwie czekam na wypowiedź posiadacza dustera.


No i jak tam problem z wodą w drzwiach ? Rozwiązałeś już go ?

Co do tradycji jaką wytykasz, to akurat temat rozważań widziałem i dość dokładnie się jemu przyglądałem. Zwracam szczególną uwagę na tylne drzwi w nowych modelach Dacii, gdyż sam miałem problem z wodą i tylnymi drzwiami - tylko że u mnie woda leciała do wnętrza auta z pod tapicerki- dlatego temat właśnie doskonale przeanalizowałem aby móc rozwiązać swój drobny problem.

Weź sobie toon szlauf z wodą i lej na szybę - następnie zobacz ile tej wody wleciało do środka drzwi - będzie wiele litrów - także skropliny czy wilgoć tutaj problemem nie są.
Bo to jest pikuś w porównaniu z wodą która dostaje się od strony szyby przez uszczelki, które nie są jakieś wyjątkowo szczelne - na gołe oko widać przejścia pomiędzy szybą a uszczelką przez które woda z łatwością dostaje się do wnętrza drzwi.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-11-13, 06:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-14, 23:42   

Cytat:
No i jak tam problem z wodą w drzwiach ? Rozwiązałeś już go ?


Całe życie jeździłem autami niewiele młodszymi ode mnie :-> Nareszcie nic nie muszę robić, martwić się, ryzykować i w tej prozaicznej euforii po prostu to olałem. A bardziej poważnie, kompletnie nie mam czasu, nawet nie mam czasu sprzedać starego trupa, a co dopiero badać wodę w drzwiach nowego. Jak jednak zbadam to obiecuję, że doniosę.

Twój przykład bardzo mnie zmartwił. Rozumiem, że woda dostaje się przez uszczelkę, ale żeby w takich ilościach.
Nie jestem ortodoksem ale na poparcie mojej słabej teorii mam taki przykład.
Po każdym wypadzie w teren auto jest kompletnie zachlapane błotem. Nie mam chlapaczy, właściwości "błotochlapne" są znane z innych wątków. Jak sobie wtedy otworzę tylne drzwi to owo błoto zalega wszędzie, aż po uszczelki. Mało tego, w tylnej części, drzwi upaprane są po sam dach. Wnioskuję z tego, że woda chętnie penetruje szczelinę pomiędzy progiem, a drzwiami.
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2010-11-15, 00:33   

Ja zamierzam odnawiać konserwację w profilach drzwi. Dobrym środkiem, tak co 2 lata... Oczyszczenie (w miarę możliwości i dostępu) + nowa warstwa "wosku" na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc.
A to dlatego, że drzwi nie uda sie dobrze uszczelnić. Pozostaje konserwowanie.
_________________
Pozdrawiam.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-11-15, 17:55   

To jest najlepsze wyjście z sytuacji. I w każdym samochodzie, którego będę właścicielem będę tak robił.
_________________

 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2010-11-15, 19:25   

Mariusz napisał/a:
To jest najlepsze wyjście z sytuacji. I w każdym samochodzie, którego będę właścicielem będę tak robił.


A jaki srodek do takiej konserwacji byscie polecili?
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2010-11-16, 01:21   

Z osobiście sprawdzonych polecam (i używam) TECTYL. Spotkałem go tylko w litrowych puszkach pod pistolet ze sprężarką, ale dobrze da się rozprowadzić pędzlem. Przez kilka dobrych lat pozostaje elastyczny - i oto chodzi. Sądzę, że odnawianie powłoki w newralgicznych punktach profili co 2 lata przyniesie świetne wyniki.
Moim zdaniem Tectyl jest dużo lepszy niż polski Fluidol (który IMHO ma krótszą żywotność) czy Elaskon - te wyroby też testowałem.

A czy zna ktoś nazwy preparatów stosowanych fabrycznie do zabezpieczania Dacii?
_________________
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez leo 2010-11-16, 01:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-16, 15:19   

Zdaje się, że są to głównie produkty Ixell - np wosk to "SPR CC", a "baranek" to "Mag Pro".
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-11-16, 17:40   

RnR napisał/a:


A jaki srodek do takiej konserwacji byscie polecili?


Jeżeli masz kasę to co 2 latka oddaj samochód do konserwacji w ASO koszt około 250zł.
Jeżeli samemu to można kupić w salonie wosk IXTAR (środek francuski) lub jak wspomniał wcześniej kol Laisar preparat IXELL. Na allegro jest mnóstwo środków do profili zamkniętych. Wiele osób zadowolonych jest z NOXUDOL 300. Środkiem tym zabezpieczane jest fabrycznie VOLVO
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2010-11-16, 17:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2010-11-16, 17:54   

Dzieki!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne