Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak zamówionego wyposażenia w Dusterze
Autor Wiadomość
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 18:21   Brak zamówionego wyposażenia w Dusterze

Witam,

wczoraj zadzwonił do mnie sprzedawca i poinformował, że mogę zobaczyć swojego Dustera, bo właśnie przyjechał. Najpierw była radość, że wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment. Niestety na miejscu okazało się, że nie jest tak jak miało być.
Oprócz różnych elementów opcjonalnych zamówiłem też fabryczne radio ze sterowaniem przy kierownicy. Samochód, który przyjechał niestety nie ma ani radia ani sterowania. Póki co nie wiadomo jak do tego doszło. Myślałem, że to może nie auto dla mnie, ale sprzedawca posprawdzał wszystkie numery i twierdzi, że to ten przypisany do mnie.
Nie wiem teraz co począć z tym faktem. Sprzedawca mówi, że może uda im się zamówić potrzebne części oraz sprzęt i zamontować to na miejscu. Nie wiadomo tylko kiedy to może nastąpić, poza tym zastanawiam się jak to będzie z gwarancją producenta. Czy nie okaże się później, w przypadku jakiś problemów z elektryką, że będą kłopoty z uznaniem gwarancji. Radio i pilot powinny być zamontowane w fabryce a nie u dealera. Oznacza to dodatkowo, że ludzie w serwisie nie mają pojęcia jak to się robi, a ja nie chcę być królikiem doświadczalnym.

Miał ktoś już takie przygody?
Jak powinienem postąpić w takiej sytuacji?
Proszę o jakieś rady.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
Ostatnio zmieniony przez Tommy 2010-09-18, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 18:31   

A auto ma kostki ISO, czy jak to wygląda?

Mój znajomy kupił kiedyś Citroena C3 i zamówił go sobie z klimatyzacją automatyczną. Z racji, że takiej klimy nie można było dostać, przyjechał z klimą manualną. W końcu dostał 10 tys. upustu z racji, że salon nie wywiązał się z umowy ( wystarczyła 1 wizyta prawnika ).
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
Ostatnio zmieniony przez matucha 2010-09-18, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 18:36   

Raczej powinny być kostki, nie wiem dokładnie jakie. W wersji Laureate jest/powinna być instalacja radiowa i głośniki.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
Ostatnio zmieniony przez Tommy 2010-09-19, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-09-18, 18:36   

Tommy napisał/a:
Nie wiadomo tylko kiedy to może nastąpić, poza tym zastanawiam się jak to będzie z gwarancją producenta. Czy nie okaże się później, w przypadku jakiś problemów z elektryką, że będą kłopoty z uznaniem gwarancji.
Na pewno nie, przecież to radyjko zamontuje Ci - ASO. No ale faktycznie scyzoryk otwiera się w kieszeni, na te ich pomyłki. Ciekawe tylko, czy pomylił się diler, czy fabryka?
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-09-18, 18:38   

Też miałem taką sytuację - moje auto było bez tylnych głośników, półki pod sufitem oraz regulacji lędźwiowej fotela. Dwa pierwsze załatwiono szybko, z regulacją próbowali mnie zbyć, ale nie dałem za wygraną i mam.

Nie wyobrażam sobie, żeby montaż czegokolwiek z oryginalnych akcesoriów w ASO mógł zdjąć gwarancję. To tak, jakby sami się przyznawali, że partaczą ;-) Z radiem i sterowaniem nie powinno być problemów, podłączenie to jak sądzę dość banalna procedura, a na pilota zapewne masz wycięcie w kolumnie kierownicy, tylko zaślepione, a zaślepkę łatwo wyjąć.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-09-18, 18:41   

Nie ma problemu, serwis zamontuje radio i przecież gwarancji wcale nie stracisz. Gorzej jakby zapomnieli o czymś bardziej konkretnym np. ESP to wtedy można by było się faktycznie wkurzyć :roll:
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 18:55   

Tommy, czego brakuje w Twoim aucie? Jeśli tylko radia i pilota, to żaden problem bo to są akcesoria montowane nie w fabryce tylko w ASO.
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-18, 20:40   

Sytuacja oczywiście niezbyt przyjemna, ale zdecydowanie nie ma powodów do nerwów i psucia sobie radości z nowego autka - montaż tych części jest naprawdę banalnie prosty, więc nawet ASO nie powinno nic popsuć <;

A co zrobić tak ogólnie? Ano z rozbrajającym uśmiechem, bez nerw, upomnieć się po prostu o jakieś zadośćuczynienie... (((:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 21:01   

Ale skoro to była tylko wizyta żeby zobaczyć auto, to przecież mogło dopiero co przyjechać i nie być jeszcze wyposażone w akcesoria. Bez paniki. :-)
_________________
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-09-18, 21:11   

a ja bym zrezygnował z fabrycznego audio - nie jest warte tych pieniędzy. Nie będziesz miał problemów z elektryką, bo na radio jest oddzielny bezpiecznik... żaden rzeczoznawca nie podpisze im że przez radio zepsuła się np klimatyzacja (mówię o sytuacji montażu samodzielnego, bo jeśli chodzi o ASO to oni mogą modyfikować Twój samochód zachowując gwarancje - bo to niby specjaliści)
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 21:41   

Mikele napisał/a:

Nie wyobrażam sobie, żeby montaż czegokolwiek z oryginalnych akcesoriów w ASO mógł zdjąć gwarancję. To tak, jakby sami się przyznawali, że partaczą ;-) Z radiem i sterowaniem nie powinno być problemów, podłączenie to jak sądzę dość banalna procedura, a na pilota zapewne masz wycięcie w kolumnie kierownicy, tylko zaślepione, a zaślepkę łatwo wyjąć.

Z tego co widziałem w obudowie nie ma żadnej zaślepki. Sam sprzedawca mówił, że będą musieli wszystko zamówić z obudową kolumny kierownicy i instalacją do pilota włącznie.

Cytat:
Na pewno nie, przecież to radyjko zamontuje Ci - ASO. No ale faktycznie scyzoryk otwiera się w kieszeni, na te ich pomyłki. Ciekawe tylko, czy pomylił się diler, czy fabryka?

Była kiedyś podobna sprawa w Turbo Kamerze na TVN Turbo. ASO zamontowało jeszcze przed wydaniem klientowi w Oplu przednie światła przeciwmgielne. Jak się okazało strasznie bruździły w aucie i na dodatek producent odmówił napraw gwarancyjnych, bo była ingerencja w auto wg producenta niezgodna ze sztuką. ASO oczywiście też się wypieło i twierdziło, że wszystko jest OK.

Cytat:
Tommy, czego brakuje w Twoim aucie? Jeśli tylko radia i pilota, to żaden problem bo to są akcesoria montowane nie w fabryce tylko w ASO.


Jak zobaczyłem, że w samochodzie, który ogólnie pasuje do tego co zamówiłem nie ma radia, to najpierw myślałem, że radio i pilot będą montowane na miejscu. Jak przyszedł sprzedawca i go o to zapytałem lekko zbladł i pobiegł po dokumenty, żeby sprawdzić czy to na pewno auto dla mnie. Jak okazało się, że jest faktycznie dla mnie to nie było mu do śmiechu. Sam stwierdził, że radio fabryczne i pilot są montowane w fabryce, a nie w ASO. Oni czegoś takiego nie robią.

Cytat:
A co zrobić tak ogólnie? Ano z rozbrajającym uśmiechem, bez nerw, upomnieć się po prostu o jakieś zadośćuczynienie... (((:


Oczywiście już to zrobiłem. Tak naprawdę to dopiero po odpowiedzi się wkurzyłem. Usłyszałem, że jak uda im się sprowadzić części i zamontować radio to nie mam co liczyć na jakiekolwiek zadośćuczynienie, bo te auta się tak świetnie sprzedają. Poza tym powinienem się cieszyć, że oprócz dywaników gratis mam jeszcze alarm. Teraz to już ponoć można dostać tylko dywaniki.

Cytat:
Ale skoro to była tylko wizyta żeby zobaczyć auto, to przecież mogło dopiero co przyjechać i nie być jeszcze wyposażone w akcesoria. Bez paniki. :-)


Niestety te elementy wyposażenia powinny być zamontowane w fabryce. Nie jest to moje zdanie tylko dealera.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 22:07   

Tommy, Twoje radio miało być zintegrowane z konsolą czy zwykłe ze zdejmowanym panelem?
_________________
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 22:11   

Beckie napisał/a:
Tommy, Twoje radio miało być zintegrowane z konsolą czy zwykłe ze zdejmowanym panelem?


To miało być radio fabryczne, więc nie ma mowy o zdejmowanym panelu. Miało być zamontowane na stałe i połączone z ze sterowaniem zamontowanym przy kierownicy.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-09-18, 22:20   

przecież ja mam fabrycznego Blaupunkta i on ma zdejmowany panel, z całym szacunkiem FABRYCZNE audio jest nic nie warte (oczywiście mam na myśli Dacie), bo jeśli nie zależy Ci na super jakości kupisz sobie za 200-300zł jakiegoś Peyinga, do tego jakiś pilot na kierownice na bt za stówke, głośniki już masz, jeśli zależy Ci na czymś dobrym to za te 1500zł możesz to zmodyfikować.
Jasne - fabryczne radio kojarzy się z dużym kolorowym wyświetlaczem, wysokości 2 DIN i ponadprzeciętną jakością, ale to nie u nas niestety :(
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 22:27   

Wydaje mi się, że radio, które miał mieć Duster Tommy'ego to nie ten sam Blaupunkt z panelem, który jako akcesorium montuje ASO.
_________________
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 22:35   

Może jakość nie będzie najlepsza w tym radiu, bo pewnie ciężko będzie to porównywać z jakimiś super modelami znanych firm, ale właśnie chciałem mieć wreszcie spokój ze zdejmowanie i chowaniem panela. W tym modelu, który jest montowany w Dusterze nie trzeba nic zdejmować i chować. Poza tym jest wbudowany pilot, który ułatwia obsługę. Te elementy sprawiły, że zdecydowałem się na poniesienie tego sporego kosztu.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
lurtz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-09-19, 00:36   

W zasadzie jesli chodzi o radio w dusterze szczerze je polecam, posiadam i jestem w pelni zadowolony.
Przygladalem sie pilotowi i powiem, ze ASO nie powinno miec problemu z montazem tego.

Swoja droga jak diler wydawal mi auto, 3x sam sprawdzil dokladnie czy jest wg. zamowienia. A dzialo sie to wszystko w wektorze w bb na ktory narzekaja forumowicze :)
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2010-09-19, 11:08   

Co dogratisów w dusterze w Szczecinieto faktycznie porażka. Ja zamawiałem dustera, to sprzedwca po bólach obiecałmi dołożyć dywniki gratis. Wszystko wiecej za dopłatą.
Sm czekam naodbiór auta- przewidywany termin styczeń 2011. Ciekawe czyteż oczymś zapomną.A swoją droga Tommy niedenerwuj sie. Wierzę że szkoda, żeradia nie masz tak jak zamawiałeś, ale napewno coś na to zaradzisz. Oby tylko auto dobrze się sprawowało. Pozdro. Piter.
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-19, 17:24   

Sprawdziłem jeszcze w katalogu wersje wyposażenia i najwyraźniej się pomyliłem, bo w opisie są głośniki tylko razem z radiem. Normalnie jest tylko instalacja.

Zastanawiam się też nad tym jak postąpić w sytuacji kiedy sprzedawca zaproponuje mi, że sprowadzą radio, głośniki oraz pilota i zamontują to w terminie późniejszym, a teraz wydadzą mi auto takie jakie jest.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-09-19, 17:29   

Ja osobiście bym, zażądał pomniejszenia kosztów – i to o ile da - się w jak najwyższym możliwym wymiarze. A potem kupiłbym coś lepsiejszego niż to co proponują do Dustera – ewentualnie podjechał do jakiejś firmy która się tym zajmuje.
_________________
Ostatnio zmieniony przez qubacen 2010-09-19, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-09-19, 17:46   

Coraz powszechniej dostępne są interfejsy do odtwarzaczy różnych firm współpracujących ze sterowaniem fabrycznym w autach.
Przeglądałem aukcje to wybór jest naprawdę spory - a koszt do 200zł nie przeraża.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-19, 18:45   

marektbg napisał/a:
Coraz powszechniej dostępne są interfejsy do odtwarzaczy różnych firm współpracujących ze sterowaniem fabrycznym w autach.
Przeglądałem aukcje to wybór jest naprawdę spory - a koszt do 200zł nie przeraża.


Też widziałem, że są radia współpracujące z fabrycznym sterowaniem. Problem polega na tym, że tego sterowania nie ma. Jak dojedzie do tego, że będę się z nimi układał to zapewne będą chcieli zamontować komplet, czyli zrobić tak jak było zamówione. Gdyby było sterowanie i instalacja do niego, a brakowało by tylko radia to nie było by żadnego problemu. Niestety tak nie jest.
Ciekaw jestem jakie będę propozycje z ich strony odnośnie rewanżu za to, że auto póki co jest niezgodne z zamówieniem. Już na samym początku usłyszałem, że Duster tak dobrze się sprzedaje, że nie mam co liczyć na jakieś bonusy z tego tytułu. Natomiast nie mam zamiaru tego tak zostawić i coś muszę dostać.
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-19, 19:17   

powiedz że chcesz blokadę na skrzynię biegów i chlapacze w ramach przeprosin - moja rodzicielka otrzymała coś takiego w ramach przeprosin za problemy z homologacją z moim sandałem (dwa razy) oraz brak komputera pokładowego co okazało się złą manetką (bez guziczka). Także może nie jest aż tak źle, jak mi to ktoś wcześniej na forum powiedział - mniej jeżenia a więcej uporu że masz dostać gratisa i już.
pozdrawiam
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-19, 19:33   

"Fabryczne" radia Dacii są różne: jedne mają zdejmowane panele, inne nie - ale żadne z tych ostatnich nie jest oczywiście zintegrowane z konsolą tak, jak to bywa w innych markach.

Tommy napisał/a:
sprowadzą radio, głośniki oraz pilota i zamontują to w terminie późniejszym, a teraz wydadzą mi auto takie jakie jest.

Brać, z odpowiednio spisanym protokołem.

I dla Ciebie dobra sprzedaż nie ma rzecz jasna nic do rzeczy z towarem niezgodnym z zamówieniem, więc skoro się stawiają - to pisz oficjalną reklamację. Nie na sam salon, oczywiście, bo oni tam pewnie mało winni wadliwie wyprodukowanego egzemplarza, ale tak ogólnie, do centrali...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-19, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tommy 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna
Wersja: Laureate
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-19, 20:13   

laisar napisał/a:


I dla Ciebie dobra sprzedaż nie ma rzecz jasna nic do rzeczy z towarem niezgodnym z zamówieniem,


laisar, możesz mi zacytowany fragment jakoś jaśniej przedstawić, bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Może to już przegrzane styki od myślenia co będzie z moją Drakulą ;-)
_________________
Duster wreszcie u mnie :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne