Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Macie juz jakies slady zuzycia w waszych autach?
Autor Wiadomość
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-11, 16:37   

Ale mnie nie chodzi o drżenie drążka, bo mój akurat stoi w miejscu. Kurde nie wiem jak to opisać, jak trzymiesz ręką drążek np: na światłach, auto stoi na luzie masz tylko wciśnięty hamulec. Chodzi o uczucie jak trzymiesz ten drążek, u mnie jak słychać te tyrkotanie, to na drążek przenosi się to również, jak go trzymię to jakby w skrzyni biegów się coś tłukło, jakby ktoś młotkami tam trzaskał, taki jest tego objaw. Kurde nie wiem jak wam to wytłumaczyć brakuje mi tu odpowiedniego słowa żeby to określić. Takie jakby wibracje przenosiły się z której z części na drążek, a po wciśnięciu pedału sprzęgła wszystko jest super, na drążku nic nie czuć.
A ten odgłos tego tyrkotania jest prawie identyczny z tym jaki pamięta każdy z nas z dzieciństwa jak jeździł na rowerze i wkładał tak patyczek między szprychy że jak się jechało to wydawał taki charakterystyczny dźwięk tyrkotania. :-|
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-11, 17:03   

Waski: Proponowalbym podjechac do ASO chocby na diagnoze (koszt do 100 PLN'wo). Moze okazac sie, ze faktycznie cos powaznego dzieje sie ze sprzeglem, skrzynia. Lekkie drzenie dzwigni zmiany biegow jest wyczuwalne ze wzgledu na polaczenie jej "na sztywno" ze skrzynia biegow, stad przenoszone drgania z ukladu napedowego na owa dzwignie. Jednak w moim Loganie nic sie nie zmienia, gdy wciskam/puszczam sprzeglo i nie towarzysza temu zadne odglosy "tyrkotania".
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-11, 17:09   

Wiem wiem że muszę podjechać zresztą jestem umówiony na środę, tylko zabiłeś mi ćwieka z tą kwotą 100zł, a możesz mi powiedzieć niby za co miałbym płacić aso te 100zł, jak auto jest na gwarancji.
Co innego z tym ściaganiem auta, jeśli np: okaże się że tylko że zbierznośc poszła to wtedy koszt jej ustawienia, pokrywam ja, bo to normalne.
Niech ktoś jeszcze powie jak jest z elementami jak wachacz, końcówki drążków i inne elementy zawieszenia (no oprócz amorków bo to już było poruszane że mają gwarancję do 30tyś km), jeśli jak u mnie np coś będzie że padła końcówka drążka, albo np: sworzeń wachacza, to czy pokrywa to gwarancja, czy znowu będzie nabijanie klienta i wyciaganie od niego kasy.
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-11, 17:15   

Waski: z ta stowka mialem na mysli to, ze mozesz podjechac do kazdego serwisu na diagnoze problemu a nie jego naprawe. Jesli masz gwarancje to raczej nie masz sie czym przejmowac.

Ile masz przebiegu?

Z elementami o ktorych piszesz mozesz miec problem z wymiana ich w ramach gwarancji bo wszyscy beda twierdzic, ze to element eksploatacyjny i to normalne, ze sie zuzywa. Jesli nie masz jednak za duzego przebiegu walcz o naprawe w ramach gwarancji.[/b]
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-11, 17:18   

kas602 napisał/a:
Lekkie drzenie dzwigni zmiany biegow jest wyczuwalne ze wzgledu na polaczenie jej "na sztywno" ze skrzynia biegow, stad przenoszone drgania z ukladu napedowego na owa dzwignie. Jednak w moim Loganie nic sie nie zmienia, gdy wciskam/puszczam sprzeglo i nie towarzysza temu zadne odglosy "tyrkotania".

J.W. a bardzie słychać sprężyny w bagazniku
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-11, 17:27   

Poruszyłem temat zużywających się części zawieszenia, dlatego że raz już miałem wymienianą końcówkę drążka kierowniczego i teraz po ruchach kierownicy wydaje mi się że znowu poszła końcówka.


A przebieg mam dopiero 32 tyś więc bez jaj jeśli chodzi o zużyte części zawieszenia, tymbardziej że staram się unikać dziur, bo każdy wie jak cierpi od tego zawieszenie i amorki.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-01-11, 17:33   

jesli wciskasz sprzeglo i klekotanie ustaje to na 99% cos sie dzieje ze skrzynia. luszkodzone lozysko oporowe szumi raczej a klekoce jwlasnie jak nacisniesz sprzeglo. walcz twardo bo naprawa skrzyni kosztuje sporo. drganie drazka na luzie to normalne, chyba ,ze Ci goni jak pies po jatce. pozdr
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-11, 18:03   

waski napisał/a:
dlatego że raz już miałem wymienianą końcówkę drążka kierowniczego
waski napisał/a:
A przebieg mam dopiero 32 tyś


Dziwnie to wyglada. U siebie mam 34 000 kilometrow przebiegu i w zawieszeniu najmniejszegu luziku nigdzie nie ma. Twoj samochod nie maial zadnej "przygody"?
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-11, 19:50   

Raczej nie, fakt że jestem drugim właścicielem, ale auto było dobrze sprawdzone i nie miało żadnego dzwona.
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-11, 19:57   

waski napisał/a:
U mnie nie robi się coś takiego, ale z podobnej beczki to jak naciskam pedła hamulca to zgrzypi on niemiłosiernie, byłem z tym w serwisie, no i diagnoza była tylko jedna do wymiany jest serwo hamulca.
Bardziej mnie martwi ostatnio zawieszenie, bo ściąga mnie mocno na lewo i jakoś auto stalo się nie konfortowe, źle się nim jeździ, nie wybiera tak miękkko nierówności i dzór jak wcześniej, tylko robi to jak 16-to wieczny powóz czyli niechlujnie i brutalnie wszystko czuć w kabinie. Wcześniej tego nie było teraz czuć nawet że się najechało na maleńk kamyczek. Ciśnienie sprawdzałem i jest dobre, no ale myślę że to będzie się bezpośrednio łączyć z tym ściaganiem. Jestem na wtorek umówiony.
Ale to ściaganie to małe piwo bo jakoś do tego dojdą, ale od kilku miesięcy słychać te cholerne klekotanie jak auto stoi na luzie, wcisnę pedał sprzęgła i wszystko ustaje czyli słychać tylko silnik. Te klekotanie jest przeraźliwe w kabinie i mam wrażenie że jakieś łożysko poszło, nie wiem może oporowe. Zresztą olewa mi to, bo muszą to usunąć.

Mam zresztą prośbę do osób które mają motorek 1,4, jak będziecie stali na światłach i silnik będzie zagrzany połóżcie rękę na drążku zmiany biegów i napiszcie co czujecie. Bo u mnie przy tym tyrkotaniu co napisałem czuć na drążku te klekotani, jak wcisnę sprzęgło drążek odseparowuje się od tego i jest idealnie, czyli jak go wtedy trzymię to nic nie czuję, żadnych drgań, a jak ściągnę nogę ze sprzęgła znowu czuję to skrobanie na drążku.
Napiszcie co czujecie u siebie, dla porównania, to jak w kangoo położe rękę na drążku to tam żadne dragania klekotania i inne się nie przenoszą, drążek jest kompletnie odseparowany


Dokładnie tak waski, ale bardzo leciutko.

Myślę że to normalne, tak miałem cały czas (przebieg prawie 50 000) i nic się nie dzieje
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-14, 11:25   

W środę jade na przegląd po 30tys i się okaże - ale ostatnio w nocy miło mnie autko zaskoczyło gdy najechałem na coś olbrzymiego na jezdni - ciało zwierza miał długość podobną do szerokości logana, udało mi się tylko odbić trochę na prawą stronę i auto przy około 110km/h podskoczyło do góry lewą stroną i wylondowało bez szwanku. Leciutko mną zatrzepotało bo droga była oblodzona ale w jakiś cudowny sposób nigdzie mnie nie pociągło i pomknąłem dalej, po raz pierwszy w życiu wgrandoliłem się w takie bydle na drodze i jeszcze zauważyłem je jak było dopiero jakieś 15m ode mnie ...
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
siwy-34 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV Laureate 7os
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 47
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-01-14, 22:26   

[quote="waski"]"Ale mnie nie chodzi o drżenie drążka, bo mój akurat stoi w miejscu".- ładnie powiedziane :mrgreen:
 
siwy-34 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV Laureate 7os
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 47
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-01-14, 22:27   

oby jak najdłużej dla radości płci odminnej :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne