Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-04-13, 21:11
Większa awaria - błąd P2201
Autor Wiadomość
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-13, 19:22   Większa awaria - błąd P2201

Post ma na celu zadanie pytania bo zanim dotrę do serwisu na pewno trochę czasu minie.
Witam. Dziś podaczas jazdy zapaliły mi się dwie kontrolki. Zygzak (ten od usterki chyba) i kontrolka spalin mam silnik 1.5 Blue Dci 95km. Kontrolki paliły się z 30 sekund po czym zgasły auto jechało normalnie. Na moim obd pokazało takie błędy. Grubsza awaria? Odrazu też pojawił się kluczyk przy przebiegu i potem razem wszystko zgasło. Zapaliły się 3 kontroli co na zdjęciu zygzak, klucz i spalanie. Edit. Po skasowaniu błędów i przejechaniu kilku kilometrów się one nie pojawiły ponownie za to w aplikacji coś wyszło z adblue poniżej zdjęcie

8s93fqrporh71.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 70,76 KB

 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-13, 19:23   

Kolejne zdjęcie

maxresdefault.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 104,82 KB

 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-13, 19:24   

Zdjęcie błędów odb

Screenshot_20230413_202414.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 159,49 KB

 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-13, 19:25   

Zdjęcie testu jakiegoś w aplikacji
Dzięki za wszystkie informacje

Screenshot_20230413_202529.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 103,05 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 07:26   Re: Większa awaria - błąd P2201

Patryk95 napisał/a:
Grubsza awaria? Odrazu też pojawił się kluczyk przy przebiegu i potem razem wszystko zgasło. Zapaliły się 3 kontroli co na zdjęciu zygzak, klucz i spalanie.
Rozumiem, że nie dolewałeś płynu AdBlue? Po tym co pokazałeś, to ja żadnej awarii nie widzę... Kontrolka na pierwszym zdjęciu to kontrolka niskiego poziomu AdBlue a kluczyk z ilością kilometrów pokazuje po ilu kilometrach będą prawdziwe problemy jeśli nie uzupełnisz płynu.
Co prawda kluczuk z ilością kilometrów może również sygnalizować zbliżanie się terminu przeglądu/ wymiany oleju, ale w ostatnich latach po wprowadzeniu AdBlue do modeli poprzedniej generacji trochę kombinowali z tymi kontrolkami, więc część samochodów ma kontrolkę AdBlue w liczniku a część również na ekranie komputerka pokładowego i jest bałagan w sygnalizowaniu, którego nawet instrukcje obsługi nie ogarniają...
Także na początek sprawdź poziom AdBlue i obserwuj dalej.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-04-14, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 08:05   

Adblue dolewałem regularnie najwięcej co mi weszło to 8l :) Wczoraj też podjechałem i dolałem adblue, i co mnie zdziwiło przejechałem 5tys km i wlałem tylko 1.5 l adblue. Dziwi mnie że te 2 kontrolki się zapalili i potem zgasły od spalin i zygzak, rano jeszcze w aplikacji włączyłem sobie taki test i takie coś pokazało. A Wizyta w sewrsie dopiero za jakiś czas pewnie bo dzwoniłem i ciężko z terminami a zostało 2 miesiące gwarancji.. A niedługo mam wyjazd i jednak obawy jakieś są, ktoś coś podpowie czy jest się czego obawiać?

Screenshot_20230414_090534.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 136,8 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 08:31   

Ustalmy- pokazujesz kontrolkę AdBlue a nie kontrolkę od spalin, kontrolka układu oczyszczania spalin to ta z symbolem silnika...
Być może jest u Ciebie jakiś problem z układem kontroli AdBlue. Zapisz się na spokojnie do ASO a tymi nieukończonymi testami się tak nie przejmuj- u mnie przez prosty interfejs OBD na różnych programach mam od zawsze najróżniejsze "nieukończone testy", większość znika dopiero po przejechaniu bez wyłączania silnika długiej trasy, kilkuset km, więc tak na szybko zawsze mam jakieś testy nieukończone. Chciałem to kiedyś zweryfikować w ASO- w chwili gdy ja miałem błędy, to na skanerze Renault nie pokazało absolutnie nic nieprawidłowego...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-04-14, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 08:52   

No może przesadnie się martwię ale co zrobić 🤣 a ten zygzak to kontrolka od układu elektronicznego? Bo zygzak razem z adblue może sygnalizować właśnie brak płynu? Dziś jeszcze doleje z banki adblue bo mam 5l bo może na stacji coś nie tak jest, że tak szybko odbiło? Albo coś się zawiesiło bo dziwi mnie to, że kontrolka adblue i zygzak zapaliły się dosłownie na kilka sekund.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 09:37   

Generalnie zygzak "EKG" w kolorze pomarańczowym to kontrolka uniwersalna mająca zwrócić uwagę kierowcy, czyli kontrolka typu "uwaga- coś się dzieje" i w wielu wypadkach świeci się razem z inną kontrolką, lub z komunikatem-symbolem na ekranie komputerka pokładowego. Dopiero po tej drugiej kontrolce można wywnioskować co się dzieje- sam zygzak nie mówi absolutnie nic z czym jest problem. Nie musi to być nawet problem z elektryką- zygazak świeci się również gdy zbliża się serwis olejowy czy przegląd (wtedy właśnie mamy symbol pojazdu i klucza na komputerku chwilę po włączeniu zapłonu). Zresztą to wszystko jest opisane w instrukcji, zygzak występuje w bardzo wielu przypadkach. A jak zaświeciła się tylko chwilowo i się nie powtarza, to w ogóle bym się tym nie przejmował. Ja nie mam instrukcji od Twojego rocznika, więc nie wiem co tam opisali, szczególnie na temat AdBlue. A w ogóle gdzie masz wlew AdBlue w Sandero?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-04-14, 09:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 10:04   

Obok wlewu paliwa odrazu :) a czerwony zygzak jak się pali to jest chyba też jakiś sygnał dźwiękowy? Nie mam czasu zajrzeć do instrukcji bo cały czas w pracy 😅 Auto ma prawie 40tys przebiegu chyba 300km brakuje, a przy 40tys żadnego serwisu chyba nie ma z tego co pamiętam?
 
rukoku 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Cze 2019
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 10:13   

Kluczyk i zygzak kasujesz przyciskiem lewej manetki od wycieraczek na zapłonie - przytrzymaj 10 sekund na ikonie kluczyka (zmieniasz podgląd standardowo krótkimi kliknięciami) - kluczyk wskazuje na przegląd kluczyk + zygzak (ciągle świecący) ze do przeglądu masz mniej niż miesiąc (nie mniej to ikona uniwersalna). Po skasowaniu przeskanuj jeszcze raz.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 10:15   

Czerwony zygzak to już by była jakaś awaria i raczej kontrolka by już nie zgasła... Co do sygnału to nie wiem- nie miałem przyjemności doświadczyć ;-)
Co do serwisu, to zależy od rocznika- w moim akurat co 20 tys byłby olej, ale zawsze wcześniej wyskakuje z racji tego, że upływa rok. Sprawdź apką Dacia Service Reset- zobaczysz co tam u Ciebie siedzi w pamięci :lol:

DaciaServiceReset_odczyt.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 56,5 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-14, 10:22   

rukoku napisał/a:
Kluczyk i zygzak kasujesz przyciskiem lewej manetki od wycieraczek na zapłonie - przytrzymaj 10 sekund na ikonie kluczyka (zmieniasz podgląd standardowo krótkimi kliknięciami)
Prawej manetki... A to tylko pod warunkiem, że taki ekran z kluczykiem jest na stałe (a nie przez chwilę po włączeniu zapłonu) i daje się go w ogóle wywołać klikając.
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 10:29   

Pobiorę apke i wieczorem zobaczę :)
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 18:14   

Dymek napisał/a:
rukoku napisał/a:
Kluczyk i zygzak kasujesz przyciskiem lewej manetki od wycieraczek na zapłonie - przytrzymaj 10 sekund na ikonie kluczyka (zmieniasz podgląd standardowo krótkimi kliknięciami)
Prawej manetki... A to tylko pod warunkiem, że taki ekran z kluczykiem jest na stałe (a nie przez chwilę po włączeniu zapłonu) i daje się go w ogóle wywołać klikając.


Aplikacja mi coś nie działa niestety :( Dolałem adblue ale z bańki to spokojnie 2 litry weszły. Także dystrybutor albo ma duże ciśnienie, że tak szybko odbija albo nie wiem...
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 18:38   

Cytat:

Przeczytałem instrukcje i są dwie możliwości. Jedna awaria systemy skontaktuj się z serwisem a druga to awaria systemu i co 100km będzie pojawiał się komunikat (od pierwszego komunikatu mam 800km na dojazd do serwisu bo inaczej auto zgasnie na dobre). Teraz ciekawi mnie jak to będzie jeśli ja usunąłem błąd przez telefon, ten błąd się już nie pojawia w telefonie ciekawe czy znów pojawi się komunikat za niecałe 100km oby nie...
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2023-04-14, 20:43   

Uzyskałem informację, że na 99% jest coś nie tak z sądą nox ze względu na błąd p2201
Jednak gdyż wizytę w aso mam 4 maja dopiero, nikt mi nie potrafi udzielić informacji czy można spokojnie w razie czego z tą usterka jeździć? Obecnie od wczoraj przejechane 50km i nic się nie pojawia ponownie. Jeździć można w razie czego z taką usterka do tego 4 maja? W tym czasie dacia codziennie będzie jeździć po 100km i raz trasa 800km. Dziękuję za informację
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne