Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-11, 23:11
PROPOZYCJA PORZĄDKÓW NA FORUM
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-28, 08:47   

Sorry! (;
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-04-28, 20:22   

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
kiedy będzie D DAY?

Nadchodzi [:

Widzę, że małymi kroczkami kampania zmian rozpoczęta. A sądziłem, że będzie wielkie łubudubu i znienacka forumek zaatakuje.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-28, 23:30   

Nieee, to niestety jeszcze nie to... (Choć to też nadciąga).
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 11:05   

Widzę że dawno nikt nie pisał w tym temacie i sprawa chyba umarła śmiercią naturalna, ale dodam iż osobiście jestem za podziałem na modele. Wtedy na pewno wszystko będzie czytelniejsze nie każdy wie jakie części są zgodne w danych modelach, a z tego co widzę gama modelowa będzie się tylko powiększać. Dodam że właśnie dziś przeglądałem temat o tym co w czym może pomóc, grono informatyków jest sporę i każdy może w jakimś stopniu pomóc. A moim zamysłem jest:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest
Może z zamiast kompendium stworzyć coś ala wiki page czyli jeśli dany problem znalazł rozwiązanie dodać owo rozwiązanie na stronę wiki, użytkownik miał by gotowe rozwiązanie bez przeglądania iluś tam postów. A bądźmy szczerzy funkcja szukania nie jest mocna strona dużej rzeszy userów (nie obrażając tu nikogo).
Mam jeszcze parę pomysłów ale jako że jestem w pracy nie będę za bardzo się rozwijał :D
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-27, 12:45   

zamiast osobnych działów (jak będzie już z 15 modeli to będzie problem) - sugerowałbym tagi - można by je wybierać przy zakładaniu tematu - predefiniowana lista tagów dla każdego działu - doklejana do tytułu wątku

uran napisał/a:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest

nie ma sensu raczej
co jakiś czas na forum gdzie moderuję (na oko 5x więcej postów i użytkowników, 8x więcej odwiedzin), wraca jak kometa temat przenosin z przema na coś innego - po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw - zawsze wychodzi, że za dużo roboty, za duże ryzyko wywalenia forum, za małe zyski ze zmiany - jedyny zauważalny plus to byłaby obsługa Tapatalka, ale to mamy ogarnięte przy pomocy skórki dedykowanej do urządzeń mobilnych - nie jest idealnie, ale imho sprawdza się świetnie

wiki - mamy - problem jest taki, że zbytnio nikt nie chce się udzialać, więc projekt jest w stanie rozkładu
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2012-06-27, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 13:59   

kapelusznik napisał/a:
uran napisał/a:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest
nie ma sensu raczej

Ma. :> Ja chcę TapaTalka! :> Pomijając już fakt, że PHPBB v. 1.0.przemo jest starsze od węgla i brzydsze od g..na - moderowanie to droga przez mękę, części rzeczy nie da się zrobić (albo da się, ale prawą ręką przez lewe ramię), a te, co da się, robi się w sposób, nazwijmy to, daleki od wygody. Dość powiedzieć, że ostatnio na spocie laisar zapowiadał, że na okoliczność porządków na forum będzie brał urlop. ;)

A przenosiny to owszem, wyzwanie, ale spokojnie do ogarnięcia. Umówmy się, że nie takie rzeczy w pracy przenoszę. ;) Poza tym jakiś czas temu na domowych serwerach przemigrowałem MySQLa z 3.x na 5.x z jednoczesną przesiadką z ISO-8859-2 na UTF8, nie wydaje mi się, żeby PHPBB było w stanie mnie jeszcze czymś zaskoczyć. :>
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-28, 22:08   

a może zrobić tak jak jest na SkyscraperCity prosty ale ma się Tagi, i jest aplikacja na androida do przeglądania forum ;-) na technikaliach to ja się nie znam, ale wiem że Tagi to dobra rzecz ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-28, 22:17   

maciek napisał/a:
a może zrobić tak jak jest na SkyscraperCity prosty ale ma się Tagi, i jest aplikacja na androida do przeglądania forum ;-)

SSC stoi na vBulletin. Nie znam tego zupełnie, nie wiem jak z migracją z PHPBB na vBulletin, więc na potrzeby ćwiczenia możemy uznać, że to ZUOOO! :]
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-28, 22:20   

na phpBB też można zrobić tagi ;-)

no i vBulletin jest płatny (może nie jakaś straszna kwota, ale zawsze - my mamy za to hosting na kwartał), a wcale nie lepszy
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-15, 15:35   

Marcin napisał/a:

Jeśli chodzi o większe zmiany na forum, to wprowadzimy je razem z Laisarem po nowym roku ;-)


ZMIANY :!: ,ZMIANY :!: :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-09-16, 13:10   

maciek, bądź cierpliwy, do nowego roku już niedaleko, a później 365 dni i znowu nowy rok. Może któryś będzie tym nowym, ze zmianami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
Andrzej Zajczuk 


Marka: Dacia
Model: Duster SL DELSEY
Silnik: 1.5 dCi 110 4x4 FAP
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 156
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2012-09-27, 18:57   

Witam!
Moja propozycja to uporządkowanie wg konstrukcji samochodu:
silnik i sterowanie
instalacja elektryczna
napęd, koła, ogumienie
zawieszenie
nadwozie
tuningi i własne przeróbki
akcesoria,
audio
przeglądy i obsługa
opinie
każdy otwierający wątek podaje na początku model auta np DD, DL ...
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-10-30, 08:08   pomysł - dział OPONY

Witajcie koledzy
Tak myślałem trochę na ten temat - może zrobić coś takiego jak dział OPONY.
Z podziałem na zimowe, letnie, całoroczne, terenowe.
I osobno markami opon w tych podkategoriach.
Każdy kto ma jakieś opony (i te dawane do Dacii jako wyposażenie podstawowe i te zakładane już samodzielnie) - mógłby się w tych tematach wypowiadać.. Wrzucać ich zdjęcia na samochodzie, testy - jak się jeździ zimą , latem, w śniegu, w błocie, na pisaku itp.)

Po jakimś czasie powstałaby fajna baza danych dla potomnych.

Testy ContiCrosContact LX mamy w tym temacie.
Można założyć nowy - Michelin Latitude HP - też montowane oryginalnie...
Ktoś ma uniroyale zimowe - niech opisze je w czasie zimy.
ktoś inny Yokohamy Geolandary i tak dalej i tak dalej..
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-10-30, 08:44   

to temat do przemyśleń dla admina, bo roboty trochę będzie, sporo się tego uzbierało ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 10:51   

keikan napisał/a:
może zrobić coś takiego jak dział OPONY

Zasadniczo, tematy o nich znajdą się po prostu w przyszłym dziale technicznym, gdzie zapewne znajdzie się również osobny podział "zawieszenie". Jak już do tego dojdzie (; to będzie się można zastanowić czy rozwijać dalej drzewo działów...

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już teraz tworzyć tematy poświęcone konkretnemu modelowi opon - ale nie wiem, czy to się sprawdzi, bo takie dyskusje w naturalny sposób mają tendencję do stawania się porównaniami różnych produktów (dokładnie jak ten oryginalny temat poświęcony dusterowym Contim). Ewentualnie trzeba by wprowadzić mocniejszy zamordyzm w pilnowaniu trzymania się tematu d:
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 10:55   

Dział OPONY owszem. Podział na zimowe, letnie, wielosezonowe, terenowe... już nie bardzo. Nie zawsze wiadomo gdzie wrzucić dane opony i utrudni to trochę wyszukiwanie. Takie fabryczne Micheliny czy Continentale w Dusterze są formalnie rzecz biorąc oponami letnimi, w praktyce wielosezonowymi oraz można by je wrzucić do kategorii SUV/terenowe bo nie są to stricte opony drogowe. Trzy kopie wątków o tych oponach w każdym dziale ? Przesada.
Ostatnio zmieniony przez wojtek_pl 2012-10-30, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-10-30, 14:23   

Dobrze gadasz Wojtku_pl
Więc zamiast dzielić opony na podkategorie po prostu twórzmy watki będące nazwami opon.
Wtedy każdy kto używa/używał danej opony będzie mógł się wypowiedzieć
Prawdą jest to co mówili także koledy wyżej - nie można by w tych topikach opisywac innych opon na zasadzie porównana lub sprzeczki "która lepsza"
Po prostu jest temat:
Michelin latitude HP - i tylko tej opony dotyczy wątek. Wpisy mają dać czytającemu ogląd o tej oponie a to czy jest dobra/zła i czy warto ją kupić/założyć na auto czytający musi wywnioskować sam z treści i opinii użytkowników.

Wpadłem na ten pomysł, bo aktualnie sam jestem na etapie przeszukiwania różnych for (np. Jeep, Subaru Land Rover) w poszukiwaniu opon typu AT do Dustera.
A na tych forach można znaleźć wątki dotyczące poszczególnych opon i na końcu podjąć decyzję która spełni moje oczekiwania (np. głośniejsza na asfalcie ale "dzielniejsza" w terenie czy na odwrót)
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-10-30, 14:39   

a ja myślę,że takie rozdrabnianie i szatkowanie tego dość obszernego przecież zagadnienia nie ma racjonalnego uzasadnienia .Nie sposób wydzielić podtematów dotyczących rozmiarów, rodzajów, producentów itd. w końcu to nie forum o ogumieniu. Sądzę,że w jeden temat powinny po prostu trafiać chronologicznie uwagi użytkowników, opinie,kolejne testy, porównania, adresy atrakcyjnych cenowo sklepów itp. A każdy czytający wybierze sobie to, co go interesuje.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-10-30, 14:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-10-30, 17:18   

Dar1962 napisał/a:
a ja myślę,że takie rozdrabnianie i szatkowanie tego dość obszernego przecież zagadnienia nie ma racjonalnego uzasadnienia .Nie sposób wydzielić podtematów dotyczących rozmiarów, rodzajów, producentów itd. w końcu to nie forum o ogumieniu. Sądzę,że w jeden temat powinny po prostu trafiać chronologicznie uwagi użytkowników, opinie,kolejne testy, porównania, adresy atrakcyjnych cenowo sklepów itp. A każdy czytający wybierze sobie to, co go interesuje.


A wiesz przez ile stron trzeba się przebić żeby np. w temacie o oponach zimowych znaleźć interesujący Cię model?
Jedni piszą o Uniroyalach, inni o Yokohamach, jeszcze ktoś o Michelin Alpin.. Więc chcąc nie chcą musisz czytać cały temat (np. 21 stron) żeby wreszcie znaleźć informację w stylu "założyłem Uniroyale na zimę" ... a potem następne kilka stron czytania żeby doczytać " w zimie są fajne - daje radę na ubitym i kopnym śniegu".. bo pomiędzy tymi wpisami jest kilka stron przemyśleń na temat opon całorocznych itd...

A tu chodzi o to, że ktoś ma ochotę kupić np. Micheliny Alpiny i w jednym temacie czyta wszystko TYLKO o tym modelu słabe i mocne strony opisane przez ludzi, którzy te opony mają.
Oczywiście nie mówię tu o rozdrabnianiu się na rozmiary opon.. Chodzi tylko o konkretny bieżnik.

Myślę, że po jakimś czasie byłoby to fajne kompedium wiedzy co warto, a czego nie warto zakładać na felgi.

Piszę tylko, to co widziałem na innych forach i prawdę mówiąc tam szukałem info jakie opony typu AT założyć...po przebiciu się przez kilka for - już wiem...

Oczywiście nic na siłe ale uważam, że to by się sprawdziło po jakimś czasie rzetelnych opisów użytkowników i pomagało następnym w dokonywaniu wyboru.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-10-30, 18:29   

keikan, ma racje bo znaleźć jakiś konkretny model w danym dziale to jest zgroza ,a "szukajka" wcale w tym nie pomaga

Cytat:
Tak myślałem trochę na ten temat - może zrobić coś takiego jak dział OPONY.
Z podziałem na zimowe, letnie, całoroczne, terenowe.
I osobno markami opon w tych podkategoriach.


dzial opony
sub-dzial letnie zimowe całoroczne terenowe
w każdym dziale temat danej opony
przynajmniej byłoby przejrzyście
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-10-30, 19:00   

To, że jest bajzel na forum to sami jesteśmy sobie winni. Nie ma wątku, żeby nie wystąpił jakiś off. Zwracałem już na to uwagę. Brak regulaminu, oj brak
_________________

 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-10-30, 19:17   

Mariusz napisał/a:
Nie ma wątku, żeby nie wystąpił jakiś off.

to akurat nie zawsze jest złe

na forum gdzie moderuję off jest solą - ale nie w oku
i ludzie jakoś żyją i się połapują ze wszystkim :-)
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-11-29, 22:58   

http://www.daciaklub.pl/f...p=149947#149947
bebe napisał/a:
[...]pod warunkiem, że kiedykolwiek zupgrade'ujemy silnik forum (obecny jest starszy od węgla). :>

a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-11-30, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-29, 22:59   

wat napisał/a:
a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?

Jest.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-11-29, 23:00   

ale mamy tu tylu hakerów że chyba nie powinno to byc zbyt skomplikowane
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne