Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie Logan 1.4 2008 - który ubezpieczyciel ?
Autor Wiadomość
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 10:42   Ubezpieczenie Logan 1.4 2008 - który ubezpieczyciel ?

Witam
OC+AC
Nie mam żadnych zniżek - nie miałem żadnego samochodu zarejestrowanego na siebie niestety :(
Wiek 35 lat , wartość samochodu około 18 tys. Warszawa prawko od 1993 żadnych kolizji mimo kilkuset tys. przejechanych.
Na razie najtaniej znalazłem Liberty Direct 1230 PLN - PZU wychodziło około 1500 PLN w dodatku w cenie jest ubezpieczenie szyb ale udział do 1000 PLN.
Warta nie zamieszcza kalkulatora online więc nie testowałem tych zniżek za zadeklarowany czas bez kolizji.
Ktoś miał podobny przypadek może ?
Pozdrawiam.
DrOzda
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-21, 10:48   

Jeśli nie masz zniżek zapytaj/sprawdz Allianz - mają dobre oferty pod warunkiem że kupujesz u nich właśnie OC i AC razem. Kiedyś mieli na stronce kalkulator składek przy czym mają dwie opcje:
allianz "zwykły" - polisę kupujesz u pośrednika/agenta ubezpieczeniowego
allianz direct - telefonicznie/internet
Ostatnio zmieniony przez benny86 2010-10-21, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 11:01   

Allianz w pakiecie Dacii to mi wyliczyli na prawie 2000 - chyba że ktoś się pomylił bo aż mało realne to jest.
A Allianz direct 2100 - no comment :(
Benefia 1600 ... Generali podobnie ...
W Liberty za 1230 PLN Standard jest z 20% amortyzacją chyba że dopłacę 100 PLN Premium to wtedy bez ale tylko do dnia w którym samochód skończy 3 lata (marzec 2011 - niby najgorszy czas na kolizję to pokrywa :) )
Oglądałem OWU Liberty i wyłączenia wyglądają sensownie. Jedynym "ciekawym" punktem była konieczność "wyrwania" odcinka zielonej karty przy kolizji z obcokrajowcem.
Tyle że znam kilku obcokrajowców z samochodami w Polsce i żaden takowej karteczki nie posiada - ja też jeżdżąc za granicę nie brałem jej zresztą trzeba by chyba o nią chyba prosić w TU - w latach 90-tych zielona karta stała się dodatkowo płatna i wtedy dostawało się ją po opłaceniu dodatkowego haraczu.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2010-10-21, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 16:14   

Hmm chyba jednak Liberty.
Ma może ktoś u nich ubezpieczenie bo można dostać 100 PLN "w prezencie":
https://www.libertydirect...h_klientow.html
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 18:02   

Warta wypada ciekawie, ale szczegóły podam ok.22..00. Policzyłem w korku z laptopem za kierownicą, muszę więc sprawdzić...

Czy masz dziecko do lat 12?
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-10-21, 18:23   

DrOzda, udaj się do kilku punktów gdzie ci przedstawiają oferty kilku ubezpieczycieli . Pochodz trochę a okaże się że ten sam samdochód ten sam ubezpieczyciel a inna cenę ci wylicza,

Ostatnio dla taty wynegocjowalem ekstra 15% zniżki
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 20:45   

DrOzda napisał/a:
Allianz w pakiecie Dacii to mi wyliczyli na prawie 2000 - chyba że ktoś się pomylił bo aż mało realne to jest.


A gdzie Ci tak wyliczyli?
Na Puławskiej ubezpieczeniami zajmuje się pani Bernadetta, zadzwoń do niej, szczerze polecam jej usługi, mnie zawsze wynajduje najkorzystniejszy wariant (najkorzystniejszy, nie najtańszy).
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 21:39   

2000 wyliczyli na Modlińskiej.
Tak mam dwoje dzieci jedno cztery lata drugie tydzień :)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 00:00   

No dobra za późno - jest Liberty w opcji Standard bez udziału własnego. Amortyzacja do marca 20% od marca 35%.
Cena za AC+OC 1080 PLN (z 1000 PLN udziałem składka byłaby 1020 PLN) - promocja za polecenie 100 PLN dla mnie i 100 dla kolegi :)
Jak dla kogoś bez żadnych zniżek to chyba niezły deal.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 05:54   

Przepraszam – wróciłem wczoraj z dużym opóźnieniem, krótko przed północną, z głową przewianą, sił po prostu zabrakło…

Przy twoim wieku (skończone 35 lat) i braku szkód z oc przez ostatnie trzy lata (jako kierowcy – także na samochodach innych niż własne) w Warcie dostajesz na dzień dobry 60% w oc oraz 60% w Ac. Przy uwzględnieniu zniżki za dziecko (5%) oraz dodatkowej zniżki agenta 10% propozycje za OC+AC/KR mogłyby być następujące:

W wariancie AC Standard z amortyzacją – 1 282,00
(brak udziału własnego, części nowe oryginalne 100% minus mortyzacja do końca roku 10%, potem od stycznia 25%, robocizna wg stawek z warsztatów rzemieślniczych)

W wariancie AC Standard bez amortyzacji – 1 379,00
(brak udziału własnego, części nowe oryginalne 100% + robocizna ASO Renault/Dacia)

Wariant AC Komfort – 1 487,00
(brak udziału włąsnego, części nowe oryginalne 100% + robocizna ASO Renault/Dacia, gwarantowana suma ubezpieczenia przez cały rok plus Warta Moto Assistance w wariancie Złotym).

Przy dwóch ratach składki wzrastają o 5%, przy czterech – o 10%.

Gdy minie rok - nadal masz w Warcie po 60%. Gdyby trafiła ci się szkoda, to przy wznowieniu tracisz 10% z ac lub 20% z oc.

Jeżeli porównujemy oferty ubezpieczeniowe, to należy zwracać uwagę na pojęcie części nowych – czy chodzi o części nowe oryginalne czy części nowe o porównywalnych jakościowo parametrach do oryginalnych, czyli tzw. zamienniki. Inny wynik otrzymujemy, gdy ewentualne potrącenie amortyzacyjne zastosujemy do zamienników, a inne gdy do oryginalnych. Ważne jest nie to, co powie konsultant z infolinii, lecz to, co jest zapisane czarno na białym w ogólnych warunkach ubezpieczenia Ac.

Ubezpieczenie dodatkowe szyb w Warcie kosztuje 69,00 zł, suma ubezpieczenia – 2 000,00 zł i nie ma żadnych udziałów własnych.

Godne polecenia jest też ubezpieczenie Warta Moto Assistance w wariancie Złoty Plus za 100,00 zł (dla tych co mają w Warcie OC lub AC) – pokrywa m. in. koszty holowania do 400 km w Polsce i Europie oraz samochód zastępczy do 5 dni.

Pamiętać też Warto, że stawki ubezpieczeniowe są zróżnicowane regionalnie. W Warcie np. najdrożej wypadają regiony takie jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto.

I na koniec rada – szukając korzystnej oferty ubezpieczeniowej pomyślcie o tym kilka dni wcześniej, bo jeden dzień to stanowczo za mało…
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2010-10-22, 05:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 12:43   

Martens dobrze mówi nie zawsze najtańsze jest najlepsze, a warto mieć taką Panią Berandetę, która nie liczy tylko dla jednego ubezpieczyciela ale dla kilku i wybiera najkorzystniejszą dla płacącego. Oczywiście jak zawsze decyzja ostateczna należy do płacącego.
Ja na ten przykład wybrałem ponownie Alianz bo mają w ofercie samochód zastępczy na 3 dni podczas usuwania awarii i 9 dni na czas naprawy powypadkowej. Poza tym ich assistance jest całkiem szybki w działaniu i bezproblematyczny w kontaktach.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 13:00   

Dzięki za porady. Ostatecznie wybrałem Liberty - duże zniżki i promocje dla nowego klienta. W przyszłym roku jak oferta będzie gorsza to pomyślę o czymś innym - nie ma co się kierować sentymentami i przepłacać kiedy konkurencja nie śpi.
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 13:45   

DrOzda napisał/a:
nie ma co się kierować sentymentami i przepłacać kiedy konkurencja nie śpi.

Co masz na myśli?
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 16:18   

Że znów za rok trzeba będzie zrobić rekonesans i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Zresztą ta zasada ma miejsce także wśród operatorów kablówek, platform TV-SAT czy telefonii komórkowej. Nowy klient ma lepsze warunki niż ten ze stażem u danego podmiotu. A ludziom często nie chce się przenosić pomiędzy firmami stąd bywają dojeni ile wlezie.
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 21:37   

DrOzda napisał/a:
Że znów za rok trzeba będzie zrobić rekonesans i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Zresztą ta zasada ma miejsce także wśród operatorów kablówek, platform TV-SAT czy telefonii komórkowej. Nowy klient ma lepsze warunki niż ten ze stażem u danego podmiotu. A ludziom często nie chce się przenosić pomiędzy firmami stąd bywają dojeni ile wlezie.


Jest sporo racji w tym co mówisz ale wiem że wystarczy czasem wspomnieć dotychczasowemu operatorowi że zastanawiamy się nad odejściem i nagle jakby przez przypadek trafiamy w środek "nowej" promocji w której warunki "starego" klienta stają się podobne do nowego.
Ja mam dzięki temu tańszą kablówkę przy zachowanych wszystkich parametrach.
 
kris 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,5 DCI
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 2010-11-16, 17:30   

ja też tak jak DrOzda mam ubezpieczenie w Liberty. Kilka miesięcy temu kupiłem pierwsze auto w swoim życiu. Żadnych zniżek nie miałem, a tam oferta cenowo wydała mi się najbardziej atrakcyjna. O wbrew temu co pisali w internecie, nie boję się tego, że jak coś się stanie, to sprawy trzeba będzie załatwiać telefonicznie. Kiedyś ludzie bali się tak samo banków internetowych czy internetowych sklepów, a dziś korzystanie z nich jest normalnością.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne