DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster namieszał Skodzie Yeti
Autor Wiadomość
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-03, 20:22   Duster namieszał Skodzie Yeti

Widać, że walczą o klienta jak sie da bo Dacia ich chyba wkurzyła:
http://www.skoda-auto.pl/...iz-myslisz.html
 
ppart 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi / 1.6 Sci by Orange
Rocznik: 2010/2019
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-03, 21:11   

Zauważyłem doborowe towarzystwo, do którego wszedł Duster: "Kia Sportage, Hyundai ix35, Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX".
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-03, 22:22   

Ceny samochodu nie obniżą do poziomu dustera to idą po kosztach serwisu...Cóż, konkurencja dobra rzecz dla kupujących:)
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-03, 23:37   

Skoda jest sprytna. W zestawieniu pominęli te elementy w których są drodzy :).

Odniesli sie do publikowanego ostatnio zestawienia kosztów eksploatacji.

http://www.samar.pl/index...ad%22%3Atrue%7D


Zastanawiam się , czy nie napisać sobie e maila do Skody , aby rzetelnie informowali nabywców.
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-04, 09:24   

Tylko że tymi cenami w artykułach moto to najpierw trzeba w aso sprawdzic czy faktycznie za tyle się kupi, bo pisać to sobie można wszystko.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-04, 10:15   

Spojrzałem na cennik nowych samochodów - to jakiś kosmos w porównaniu do Dustera.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-04, 10:34   

Kosmos nie kosmos - silnik nowej generacji, ESP w standardzie i inne bajerki, ta Yeti w środku wygląda jednak zdecydowanie lepiej niż Duster - pewnie przegrywa bagażnikiem, drogą wersją 4x4 - wygląd zewnętrzny kwestia gustu - dla mnie ani jeden ani drugi. Podstawową Yeti można mieć za około 55tyś, Active za 58-59 - jest obniżka rocznika -7000zł plus to co wyrwiemy od dealera - a mój przykład pokazuje że w Skodzie można wyrwać 8-10% ceny w gratisach. Nie zapominajmy, że Skoda low-costem nie jest, a dla przykładu cena Octavii Combi 1.4 TSI jest bardzo zbliżona do Golfa Varianta 6 z tym samym silnikiem.

Duster wygrywa ze wszystkimi w tańszych konfiguracjach - tu nie ma wątpliwości.
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-11-04, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 11:01   

marektbg napisał/a:
Kosmos nie kosmos

Myślę, że kol. MarkD lepiej wie, co dla niego jest kosmosem... (;


Cytat:
silnik nowej generacji

(Tia, tylko problemy wieku dziecięcego stare jak świat <;).

(W Dusterze też coś pewnie w końcu wyjdzie, więc to tylko uwaga formalna (; )


Cytat:
Yeti w środku wygląda jednak zdecydowanie lepiej niż Duster

To taka sama kwestia gustu jak wygląd zewnętrzny.


Cytat:
plus to co wyrwiemy od dealera

Jeden wyrwie, a drugi nie - więc argument OKDR d:


A zasadniczo: wszystko jest kwestią gustu - tańsze, większe, szybsze nie oznacza automatycznie "lepsze"...
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-04, 11:17   

Co do wyrywania od dealera to Dacie Logan można wyrwać za tyle i jest do dobioru natychmiastowego:
http://otomoto.pl/dacia-l...-C16015500.html
Także jest to super oferta i dacia nie ma żadnej konkurencji w tej cenie i wielkości samochodu, porównując do octavii 1.4 to logan 1.4 jest tańszy ponad 10 tys i ma lepsze wyposażenie.
A co do Yeti to wersje active kupisz z silnikiem 1.2 tsi za 60 tys. a dustera laureate 1.6 16V za 50 tys z metalikiem, czyli też taniej o 10 tys przynajmniej.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-04, 11:43   

TAXI AIRPORT porównywanie Logana do Octavii to jednak słaby pomysł. Logana do Mercedsa C też można przecież porównać - że ma więcej miejsca i kosztuje 3/4 mniej.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-04, 12:01   

A do czego mam porównać moge prownac do Fabii ale tu Dacia raczej nie pasuje rozmiarami a Octavia jest dłuższa tylko dzięki zwisom przednim i tylnym bo kabina jest mniejsza. Czemu porównujesz logana do c-klasy o którym nie ma mowy tutaj wogóle. Cały czas jest dyskusja o Skodzie i Dacii i do tego sie mozna odnieść.
Jedyna marką ,ktora mozna porównac do Dacii jest raczej Skoda, bo cenowo jest najmniej różnicy, możemy porównać do Kia lub Hyundaia ale tam też ceny sa większe.
A tak wogóle to Dacia ma konkurentow jedynie w modelu Logan i Sandero, bo Duster i MCV oraz Stepway nie ma konkurencji-to znaczy ma ale o połowę droższą.

Octavie mozna jak najbrdziej porównywać do Logana Sedana a Sandero z Fabią bo do takich samych klas należą. MCV do Octavii Kombi nie porownam bo nie zabiera 7 osób.
Odnoszę wrażenie że najwiekszym wrogiem Skody będzie Dacia.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2010-11-04, 12:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-04, 12:22   

A możemy gadać godzinami i każdy będzie miał rację. Jedno jest pewne czym lepsza oferta Dacii i Skody tym więcej osób będzie stać na zakup nowego dobrego auta - z tym nie można się spierać. Duster, Stepway to też spełnienie marzeń na nowy fajny nietuzinkowy samochód za rozsądną cenę. U mnie wygrał rozum, ale jakby miało decydować serce wziąłbym właśnie Stepway'a.

Różnica między Dusterem a Yeti 10tys. to prawda ale kredyt 2,99% w Skodzie to rewelacja. Może się okazać, że finansując zakup z kredytu w znacznej części finalnie Duster wyjdzie podobnie jak Yeti. Mnie kredyt w Skodzie na 14tyś. kosztuje tyle samo co w Dacii na 10tys. (dodałem gratisowe ubezpieczenie w pierwszym roku) przy 5 letniej spłacie. To jest główny powód dla jakiego wygrała Octavia, a nie Stepway. Taka sama rata w obu przypadkach.
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-11-04, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 17:37   

marektbg napisał/a:
...

Różnica między Dusterem a Yeti 10tys. to prawda ale kredyt 2,99% w Skodzie to rewelacja. Może się okazać, że finansując zakup z kredytu w znacznej części finalnie Duster wyjdzie podobnie jak Yeti. .... To jest główny powód dla jakiego wygrała Octavia, a nie Stepway. Taka sama rata w obu przypadkach.


Zgodze sie z Kolega. Dobra polityka kredytowa pozwala skutecznie sprzedawac drozsze pojazdy. VW Bank dzieki swojej akcji promocyjnej kredytow na pojazdy koncernu VW bardzo poprawia sprzedaz. Dziwie sie ze RCI Bank na nowe samochody daje az tak wysokie oprocentowanie. Moim zdaniem na nowe auta powinno byc RSO na poziomie max 5-7 % by wrecz zachecac do kupna nowego na raty i by klient nie musial splacac w cenie pojazdu lichwiarskiego zysku banku. Niech koncerny zarabiaja na sprzedazy pojazdow a nie na ich kredytowaniu.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 23:35   

Kasa ważna rzecz, wiadomo, ale co najmniej równie istotne są pozostałe warunki kredytu, nie tylko oprocentowanie - i za czasów, kiedy ja kupowałem, akurat RCI tu przodował: "łatwa" zdolność kredytowa, prosta papierkologia, brak dodatkowych opłat i kruczków - itd, itp...
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-05, 00:53   

marektbg napisał/a:
Nie zapominajmy, że Skoda low-costem nie jest,

Chyba mi umknęło kiedy audice i prosiaki w koncernie VW spadły za Skodę. A tak poważnie to nie wysnuwajcie błędnych wniosków na podstawie obserwacji żenującego rynku sprzedaży nowych samochodów w Polsce (zarówno wolumen sprzedaży jak i zagrywki "marketoidów"). To że nad Wisłą Skoda robi za klasę średnią koncernu VW nie oznacza że taka polityka jest w całej Europie. Na dojrzałych rynkach typu Niemcy czy Francja Skoda jest pozycjonowana jako tańsza marka , niżej niż Seat. Owszem robią Suberba ale to też jest taka tańsza wersja A6 czy Passata na podzespołach z poprzedniej generacji ww. modeli.
Wszędzie tam Skoda jest traktowana jako tani solidny samochód, identycznie jak Dacia w Renault.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-05, 08:57   

laisar kredyt w VW został mi przyznany na dowód i prawo jazdy i oświadczenie ile zarabiam i gdzie pracuję - ja i żona. Promesę dostałem po godzinie. W RCI chcieli dwa dokumenty, zaświadczenia z pracy ile zarabiamy od kiedy do kiedy pracujemy i sprzedawca powiedział, że nie wykluczone, że będą potrzebne wyciągi z banku. Z uwagi na to, że Żona jest na urlopie wychowawczym, mam kredyt hipoteczny i jestem jedynym żywicielem rodziny mimo bardzo przyzwoitych zarobków usłyszałem, że różnie może być.
Wiem, że oprocentowanie to nie wszystko, ale mam wydruk z pieczątką czarno na białym jak będzie wyglądała moja rata.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-11-09, 11:17   

TAXI AIRPORT napisał/a:
Jedyna marką ,ktora mozna porównac do Dacii jest raczej Skoda, bo cenowo jest najmniej różnicy, możemy porównać do Kia lub Hyundaia ale tam też ceny sa większe.


Polecam jednak "pochodzic" po stronach internetowych Skody, Hultaja i Kii - Czesi zaczeli sie cenic :roll: i ich auta sa drozsze od koreanskich. Inna sprawa to checi do rabatow - Hultaj i Skoda maja spore, Kia to masakra taka jak w Dacii.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 11:28   

marektbg napisał/a:
W RCI chcieli [dużo]

Πάντα ῥεῖ...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3497
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2010-11-09, 14:12   

Wszystko płynie? Więc teraz chcą jeszcze więcej :?: :lol:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 16:15   

Oбратно!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne