Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-31, 00:41
Co zrobić jeśli termin odbioru auta się kończy??
Autor Wiadomość
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-18, 18:01   

No mój pickup zamówiony 15 października miał być na 15stego grudnia, na umowie wpisane 20 grudnia 2010 coby gość z salonu napewno się wyrobił.
Kilka dni temu dzwonię i niestety dopiero 10 stycznia ale dealer spróbuje go załatwić na 23 grudnia ale to mało prawdopodobne i raczej na 10 stycznia 2011 będzie.
I teraz pojawia się problem - jak będzie z odliczeniem VATu od daci logan pickup po nowym roku? Bo jeśli będą problemy to lipa.
Zastanawiam się też czy da się coś wytargować gratis za taką obsuwę bo liczyłem na autko jako gwiazdkowy prezent to raz a dwa to ch****nie potrzebne mi jest do roboty (dojazdy do pracy - dziennie 240km w obie strony) a obecne autko nie jest moje (a potrzebne jest memu tacie).
Zastanawiam się czy takie rzeczy jak hak z montażem i badaniem technicznym i OSŁONY ŚCIAN BOCZNYCH SKRZYNI (pozycja nr 1 z oryginalnych akcesoriów daciii) jest do wytargowania bo pakiet ubezpieczenia już niby ma być gratis z racji kredytu.
Osłony około 1000 brutto a hak 600 jak się pytałem przy zamawianiu auta, zrezygnowałem z tego bo mnie nie było stać ale w takiej sytuacji nie wiem czy nie zażądać tego jako wyrównania za opóźnienie. Jak nie patrzył auto już roczne będzie bo rocznik na tabliczce 2010 a dostanę go w 2011. Poza tym potrzebne jest nam drugie auto (zaczynam żałować że nie wziąłem używki w październiku bo miałem fajnego stilo na oku).
Jak myślicie idzie coś wytargować?

PS: Promesę kredytową miałem już załatwioną miesąc temu.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 19:02   

Nikita_Bennet napisał/a:
Jak myślicie idzie coś wytargować?

Jak już pisałem, najłatwiej jest wydębić darmowy montaż, więc podpytaj, czy te osłony skrzyni są montowane w fabryce czy w salonie. Jeśli w salonie, to przynajmniej montaż gratis powinieneś wytargować bez problemu. To samo z hakiem.

Nikita_Bennet napisał/a:
PS: Promesę kredytową miałem już załatwioną miesąc temu.

Zadzwoń do swojego dzyndzla kredytowego i upewnij się, do kiedy promesa będzie ważna również w nowym terminie odbioru. U mnie obsuwa z odbiorem wynikła właśnie z tego, że promesa wygasła (była ważna 3 miesiące, do 1 listopada, tyle, że 1 listopada to było święto...). Z odnowieniem promesy była straszna jazda, bo zmieniły się w międzyczasie zasady przyznawania kredytów, zasady promocji, wszyscy kumaci byli chorzy, generalnie - sajgon.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-18, 19:33   

Montaż gratis mnie nie interesuje bo nie mają już co mi zamontować - autko biorę z paroma gadzetami.
Chce mieć coś gratis a nie jakiegoś mechanika który coś zrobi, robocizna odpada całkowicie.

Promesa ważna 2 miesiące + 1 miesiąc przedłużają bez niczego - dzwoniłem do warszawy w tej sprawie.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-21, 11:22   

No i kolejna wtopa Renault Polska i dealera.
Auto ma niby być w miesiącu Luty 2011.

Ciekaw jestem jaki będzie miało rok produkcji - bo w lutym sprzedawać auto z 2010 roku to tak dziwnie.
Nie jestem pewny jak wyjdzie z odliczeniem VATu od zakupu i później od paliwa.

I pewnie promesa kredytową będę musiał jeszcze raz załatwiać.

Zebym wiedział wziąłbym cheviego i miałbym już czym pomykać do pracy (dziennie 240km w obie strony) a tak muszę się bujać tym czym się bujam.

Jak myślicie - czym Renault Polska i dealer mogą zrekompensować mi takie opóźnienie. Usługa montażu tego co u nich kupię gratis odpada bo mają ceny 2x wyższe niż na allegro za towar, poza tym za wiele to już dołożyć mi nie mogą (to co zostało do dołożenia będzie dla mnie utrapieniem jak np zamek otwierany z kluczyka co proponował mi dealer).

pzdrwm Nikita_Bennet

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-12-22, 00:21 ]
Odpowiedź ws VAT: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=72603#72603.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 11:34   

Jeżeli będzie w lutym, to przypuszczam, że będzie to jednak raczej 2011 - transport raczej nie trwa 6 tygodni, żeby się zdołali załapać z produkcją na koniec roku. Chociaż oczywiście różne "są rzeczy na Ziemi w Niebie"... (;


Niemniej jednak, bez względu na faktyczny termin produkcji, oczekiwanie rzeczywiście jest tragicznie długie, więc na Twoim miejscu ja bym powalczył o rekompensatę - ale tak jak pisali koledzy: nie finansową, ale właśnie w postaci dodatków. Bo teraz, to już nie tylko montaż, ale i one same Ci się należą - zatem pytaj o ten hak, osłony i co Ci tam jeszcze wpadnie w oko.

Diler może się rzecz jasna postawić, więc ostatecznie wszystko zależy od tego, jak Tobie będzie zależało. No ale zawsze możesz pójść do konkurencji - albo sprawdzić jeszcze, czy któryś inny diler Dacii nie będzie miał korzystniejszej oferty.
 
tolkiszon82 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: "--"
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-12-21, 13:08   

A ja powiem tak dzis została podjeta ostateczna decyzja "Rezygnuje" moje auto wedlug dilera od ponad miesiaca jest na produkcji i nie moze sie wyprodukowac jest coprawda zapwenienie ze strony Renault ze beda rekompensowac ale ja juz czekac nie chce zamienie kolejnoscia swoje plany czyli najpierw bedzie mieszkanie a potem w przyszlym roku auto ale juz za gotówke byc moze wtedy wroce po Dustiego ale nie wykluczone ze bede sie zastanawial nad czym innym. Moja opinia o pracy Renult jest ponizej zera. Szkoda mi tylko straconego czasu do tej pory jezdzil bym juz autkiem napewno.
_________________
Przepraszam za orografie :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-21, 13:34   

dzisiaj miałem info od p. Wojtka, że dzisiaj lub jutro moja "drakulka" przyjedzie, może i Twoja również?
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 13:50   

tolkiszon82 napisał/a:
najpierw bedzie mieszkanie a potem w przyszlym roku auto ale juz za gotówke b

Popieram, zarabiam przyzwoicie, żona również ale postanowiliśmy najpierw uwolnić się od kredytu hipotecznego a dopiero potem szukać przedmiotu na utylizację kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-21, 15:20   

laisar napisał/a:
Jeżeli będzie w lutym, to przypuszczam, że będzie to jednak raczej 2011 - transport raczej nie trwa 6 tygodni, żeby się zdołali załapać z produkcją na koniec roku. Chociaż oczywiście różne "są rzeczy na Ziemi w Niebie"... (;

Niemniej jednak, bez względu na faktyczny termin produkcji, oczekiwanie rzeczywiście jest tragicznie długie, więc na Twoim miejscu ja bym powalczył o rekompensatę - ale tak jak pisali koledzy: nie finansową, ale właśnie w postaci dodatków. Bo teraz, to już nie tylko montaż, ale i one same Ci się należą - zatem pytaj o ten hak, osłony i co Ci tam jeszcze wpadnie w oko.

Diler może się rzecz jasna postawić, więc ostatecznie wszystko zależy od tego, jak Tobie będzie zależało. No ale zawsze możesz pójść do konkurencji - albo sprawdzić jeszcze, czy któryś inny diler Dacii nie będzie miał korzystniejszej oferty.


Ponoć wszystko z homologacją ciężarową czeka i najpierw pojadą osobówki.
Autko już jest wyprodukowane więc się zastanawiam nad rokiem produkcji bo kupować auto w lutym 2011 z rokiem 2010 trochę lipa (w grudniu i styczniu zawsze były promocje wyprzedaży rocznika a w lutym to już wszystko było wyprzedane).
Właśnie myślę nad hakiem (300pln na allegro a 1000 pln RDSO u dealera) osłony (ok 1000PLN u dealera), pierwszy przegląd gratis (to dostałem np jak kupowałem nowy traktor i oszczędziłem ok. 1500PLN).

Dla mnie na aucie zależy bo mi się podoba taki pick-up ale podobał mi się też traktor marki CNH a kupiłem większego Belarusa i jestem zadowolony, dacia mi się też podoba ale takie manwery są męczące szczególnie że auto jest mi pilnie potrzebne obecnie. W sumie to czekam na odpowiedź od dealera i zobaczę co zaproponuje bo jak nie będzie nic gratis (hak, osłony, przegląd + może coś jeszcze wymyślę), cena taka sama a mam czekać do końca zimy to może czas rozejrzeć się za jakimś innym autkiem bo w lutym już zimy może nie być gdzie zależało mi właśnie w zimę potestować autko aby wszystkie niedociągnięcia wylazły na gwarancji (silnik w -20, lakier na solonych nawierzchniach, zawieszenie w niskich temperaturach po kiepsko odśnieżonych drogach).
Pomijam fakt że humor mam zjechany bo autko na gwiazdkę miało być i nie wiadomo do końca jak z tym VATem będzie bo ustawa wchodzi od 1 stycznia 2011 i wtedy wszystko wyjdzie w praniu.


tolkiszon82 napisał/a:
...Szkoda mi tylko straconego czasu do tej pory jezdzil bym juz autkiem napewno.
obym niepodzielił Twojej sytuacji bo autko mi potrzebne.


PS: o jakie gratisy mogę jeszcze walczyć gdybym nie dostał tych co chcę? Zapodajcie jakieś relalne pomysły (ubezpieczenie na dalsze lata odpada, pierwszy rok w tym czymś co dają w kredycie a później przenoszę do PZU).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-12-22, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 18:24   

Ad "PS" - może przedłużona gwarancja? (;

Więcej akcesoriów można obejrzeć na francuskiej stronie Dacii: http://www.dacia.fr/gamme...up/accessoires/ albo http://www.dacia.fr/gamme...ures-vehicules/ - może coś jeszcze wypatrzysz...


Cytat:
się zastanawiam nad rokiem produkcji

Zasadniczo, to olać rok produkcji. Auto jest kupowane jako nowe, ma więc wszelkie oficjalne papiery, na których jest dokładna data produkcji i dostawy - jeżeli więc przy ewentualnej odsprzedaży potencjalnemu kupującemu coś nie będzie pasować, to niech spada na drzewo. Normalnie na świecie patrzy się na konkretną datę, a nie jakieś ^#%@%#$@% roczniki...

W całej sytuacji ważne jest wyłącznie beznadziejnie długie oczekiwanie - zwłaszcza skoro auto potrzebne.


(Ale oczywiście zawsze jest to jakiś dodatkowy argument dla dilera d: ).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-12-22, 00:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-21, 18:38   

Do roboty mam 240km w obie strony. 7 letnia panda długo nie wytrzyma tego ;)
Szczególnie że potrzebna jest też dla mego taty i de facto jego jest.

Co do przedłużonej gwarancji do 5lat - jest ona bo biorę autko w kredycie i jest tam jako gratis ale dzięki za pomysł.


laisar napisał/a:
Więcej akcesoriów można obejrzeć na francuskiej stronie Dacii:

dzięki, fajne są:
Réf. : 77 11 428 718 - kenwood zamiast blaupunkta
Réf. : 77 11 427 955 - plandeka której ponoć nie ma wg dealera
Réf. : 60 01 998 301 - te osłony co chciałem
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-12-22, 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 22:48   

Nikita_Bennet napisał/a:
77 11 427 955 - plandeka której ponoć nie ma wg dealera

Bo on mówi, że sam nie ma tego na stanie magazynowym - ani być może nawet w ogóle w PL.

Natomiast jeżeli podasz numerek, to na 99% towar zostanie po pewnym czasie sprowadzony (teoretycznie: do 6 tygodni, zazwyczaj potrzebna zaliczka) - ten 1% to rzeczywiste różnice między rynkami, ale to dotyczy raczej tych odleglejszych od nas geograficznie: Bliskiego Wschodu czy Ameryki Południowej.

Co do plandeki: 814 zł netto - jest w cenniku, więc raczej nie byłoby problemu z dostawą (:


Może jeszcze kratkę-osłonę tylnej szyby (od strony paki)?

Albo osłony brzegów nadkoli?



Ogólnie: zajrzyj również na Dacia.RO - tam z kolei mają jeszcze np "budę" na pakę, ale nie jak w fabrycznej wersji "Cargobox".


Aaa - i przejrzyj akcesoria do pozostałych modelii Dacii: wiele z nich będzie pasować także do pikapa, bo wszystkie są do siebie bardzo podobne (w granicach zdrowego rozsądku, rzecz jasna).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-12-21, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-21, 23:22   

laisar napisał/a:
...Może jeszcze kratkę-osłonę tylnej szyby (od strony paki)?...

takie coś jest już w zamówieniu.
Wkurza mnie właśnie to że nie biorę najtańszego golasa a tutaj taki zonk.

Dzięki za wyjaśnienie jak można sciągnąć coś czego niby nie ma w PL a jednak da się do zdobyć ;)
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-12-22, 00:06   

dociśnij dilera, niech szuka po Polsce i jak znajdzie to niech Ci ściągnie, albo sam obdzwon kilka salonow i jak znajdziesz to rezygnuj z tego dilera i bierz gdzie znalazles.
 
tolkiszon82 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: "--"
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-12-22, 07:44   

TD Pedro napisał/a:
dzisiaj miałem info od p. Wojtka, że dzisiaj lub jutro moja "drakulka" przyjedzie, może i Twoja również?


niestety nie przyjedzie gdyby tak bylo to bym nie musial sie zastanwiac moj samochod wpadl w jakas czarna dziure na produkcji i zaginol chyba nikt nic niewie
_________________
Przepraszam za orografie :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-22, 09:09   

cyt.: "niestety nie przyjedzie gdyby tak bylo to bym nie musial sie zastanwiac moj samochod wpadl w jakas czarna dziure na produkcji i zaginol chyba nikt nic niewie" - koniec cyt.

Może naraziłeś się czymś hr. Drakuli i to jego zasługa :mrgreen: - a tak poważnie to dziwne, dealer ma możliwość podglądu etapu realizacji zamówienia... i co on na to?
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-22, 10:17   

Domel napisał/a:
dociśnij dilera, niech szuka po Polsce i jak znajdzie to niech Ci ściągnie, albo sam obdzwon kilka salonow i jak znajdziesz to rezygnuj z tego dilera i bierz gdzie znalazles.

Obdzwoniłem, wszystko na luty gdybym obecnie zamawiał bo robione będą dopiero w styczniu a produkcja to 6 tygodni. Moja już wyprodukowana ale muszę i tak czekać.
Zastanawiam się jednak nad czymś innym co mi podsunął jeden z dealerów - zmienić umowę zaliczkową na zadatkową. Zaliczka jest na poczet opłacenia faktury. Zadatek jest zwrotny w chwili wydania auta i zapłacenia za niego. Zadatek jednak nad zaliczką ma taką przewagę że jeśli ja nie odbiorę auta to tracę zadatek jeżeli natomiast dealer spóźni się (jak to ma miejsce teraz) to płaci mi 2 razy tyle ile wynosił zadatek lub tyle ile określa umowa. Dealer nie chciał podpisać umowy zadatkowej zasłaniając się tym że formularze mają tylko do zaliczki. Teraz zażądam chyba jednak zmiany na umowę zadatkową bo żebym wiedział o takich cudach wziałbym chevroleta kombi, odliczył VAT i miał to wszystko gdzieś.


@laisar
Z prośbą do Ciebie ponownie:
1. Prośba o tłumaczenie akcesoriów (dokładnie co to jest):
ProTeCTion LATérALe
zone de ChArgeMenT
Les protections latérales grises en fbre de verre
protègent les 4 parois de la benne.
Réf. : 60 01 998 301


TAPis de ProTeCTion
de fond de Benne
Ce tapis sur-mesure protège la zone de chargement
des agressions du quotidien.
Réf. : 82 00 750 710


ProTeCTion d’AiLes
Avant : Réf. : 60 01 998 316
Arrière : Réf. : 60 01 998 319


2. i o co chodzi z tym bo moje autko miałoby mieć oba airbagi:
housse de siège TeChno
Pour protéger l’habitacle du véhicule. Fabriquée
sur-mesure, tissu en maille 3D en polyester. Design
exclusif. Chaque housse fait l’objet de tests de
résistance à l’usure, à l’humidité et à l’abrasion.
Non compatible Airbags latéraux.
Réf. : 60 01 998 233



3. Czym się różni hak RDSO od tych z allegro?


4. Czy w akcesoriach jest coś takiego jak nakładki progowe - wiem że zachacza to o WT ale mi sie akurat podoba a koszt na allegro to max 100PLN

5. Nie znam ichniego języka ale czy są tam gdzieś pokrowce?

Wiem że dużo pytań i sorki za zawracanie gitary.


TD Pedro napisał/a:
....- a tak poważnie to dziwne, dealer ma możliwość podglądu etapu realizacji zamówienia... i co on na to?
Bardzo dziwne, ja miałem telefon od dealera jak tylko auto miało w statusie że jest wyprodukowane.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2010-12-22, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 13:01   

Nikita_Bennet napisał/a:
protection latérale zone de chargement

To właśnie osłony wewnętrzne burt.

Cytat:
tapis de protection de fond

Wykładzina podłogi skrzyni.


Cytat:
protection d’ailes

Chlapacze - przód i tył.

(No to akurat przecież widać na fotkach... (; ).


Cytat:
o co chodzi z tym bo moje autko miałoby mieć oba airbagi:
housse de siège TeChno [...]
Non compatible Airbags latéraux.

Pokrowce na siedzenia: "nie kompatybilne z poduchami bocznymi".


Cytat:
Czym się różni hak RDSO od tych z allegro?

To zależy od których konkretnie (; - "RDSO" oznacza system szybkiego de/montażu kuli.


Cytat:
Czy w akcesoriach jest coś takiego jak nakładki progowe

Jasne - np z MCV-ki: 6001547599, 105 zł netto.


Cytat:
czy są tam gdzieś pokrowce?

P.w. (:
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-12-22, 19:51   

serdeczne dzięki, wiem że są obrazki ale nie zawsze jasno z nich wynika który nr za co odpowiada (osłony burt a wykładzina).
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-03, 09:33   

czy ktoś w podobnej do mojej sytuacji związanej z opóźniającym się odbiorem daci dostał może jakieś nowe info ? bo u mnie nadal nic nie wiadomo :-|
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-03, 10:12   

dalej nic nie wiadomo. Przynajmniej na 30 grudnia 2010 nic nie dostałem. Miał mi napisać na 31.12.2010 ale nic nie odpisał.
Jak tak dalej będzie to dealer będzie musiał przygotować mi zamiast umowy zaliczkowej umowę zadatkową i dać upust w cenie bo inaczej to chyba sobie odpuszczę. Sami przyznacie że to cyrk gdzie dzwoniąc do dealara z Wawy np dziś dostaję propozycję terminu odbioru auta taką samą na jaką proponuje mi dealer u któego zamówiłem autko w październiku.
Poza tym zaczynam się rozglądać za jakimś używanym Stilo JTD bo czekać do lutego gdzie RP może znów nawalić to trochę lipa.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2011-01-03, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-03, 13:44   

No niefajnie to wygląda, może jestem wybredny i upierdliwy ale mnie nawet rabat na auto by nie przekonał - jak umawiam się z kimś na konkretną datę to sam się wywiązuje z umowy i tego samego oczekuję od drugiej strony (pomijając drobne różnice 2-3 dni zawsze może być np. problem z transportem, mniejsza obsada na serwisie do przeglądu zerowego czy montażu akcesoriów itp itd)
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-03, 14:24   

tak się zastanawiam czy jest sens żebym dzwonił do salonu co parę dni i pytał
bo raczej mi nic nowego nie powiedzą - szczególnie że to dla nich też zarobek jak sprzedadzą samochód więc mam nadzieje że dostane jak najszybciej info jak będzie tylko coś wiadomo

ale powoli tracę cierpliwość

szkoda, że już żaden z przedstawicieli salonów daci nie wypowiada się od dłuższego czasu (ja przynajmniej nie zauważyłem dawno ich postów) - może mieli by jakieś konkretniejsze informacje do przekazania

pozdrawiam wszystkich oczekujących jak ja
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2011-01-03, 14:32   

mollu trzeba gnębić - dzwoń pytaj, marudź, możesz wymyślić coś w stylu pomysłu o wycofaniu się z zamówienia. Nie tylko w Dacii tak jest, że czekasz jak mosiek a dealer ma Ci w nosie - trzeba się przypominać i dużo marudzić. Ja swojego sprzedawcę przez 2 miesiące gnębiłem regularnie - przynajmniej jeden grzeczny mail i jeden telefon w tygodniu :-P
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-03, 14:34   

Mollu dzwoń nie co parę dni a codziennie! To oni nie dotrzymują umowy więc ja bym nie miał żadnych skrupułów w nękaniu ich meilami i telefonami - nie kupujesz bułki za 50 gr tylko samochód za kilkadziesiąt tysięcy...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne