Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Diesel a przebieg
Autor Wiadomość
fisio 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-15, 23:19   Diesel a przebieg

Witam wszystkich! Od dawna przeglądam to forum, bo interesuje mnie zakup Logana. Zbieram się już dosyć długo, ale tak to czasami bywa, że to co dobre (w tym wypadku decyzja) musi trochę potrwać. A chciałbym zapytać o coś zupełnie innego... Czytam praktycznie wszystkie Wasze wypowiedzi oraz podpisy z danymi odnośnie rodzaju silnika i przebiegu. Być może się komuś narażę (czego wcale nie planuje i chciałbym uniknąć), ale nurtuje mnie następująca sprawa. Według mojej wiedzy silniki diesla kupują ludzie, którzy dużo jeżdżą samochodami, czyli robią spore przebiegi. Na forum nie mogę się doszukać nawet jednego egzemplarza Logana z przebiegiem bliskim np. 100 tkm. Jest produkowany już jakiś czas (2005 ?) i normalnym jest, że choć jeden człowiek powinien mieć duży przebieg. W końcu to diesle, a te są do pracy lub intensywnego użytkowania prywatnego. Mam francuskie auto służbowe z datą rejestracji 30.06.2006 i na liczniku 150 tkm. Zastanawiam się czy tylko ja tak dużo jeżdżę? Jeśli jest ktoś, kto ma już przebieg w okolicach 100 tkm w swoim Loganie - bardzo proszę o znak życia, bo ja swój zakup rozpatruję wyłącznie w kwestii wytrzymałości. A swoją drogą dziwię się niektórym, że robiąc rocznie około 10 tkm nabywają diesle, przecież to pozorna oszczędność. Proszę tylko o nie wieszanie na mnie haków, wyrażam swoją opinię i liczę się z różnym podejściem do sprawy. Pozdrawiam!
_________________
...poszukuję dla żony Sandero Stepway... używki... jeszcze na gwarancji...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 07:58   Re: Diesel a przebieg

fisio napisał/a:
Witam wszystkich! Od dawna przeglądam to forum, bo interesuje mnie zakup Logana. Zbieram się już dosyć długo, ale tak to czasami bywa, że to co dobre (w tym wypadku decyzja) musi trochę potrwać. A chciałbym zapytać o coś zupełnie innego... Czytam praktycznie wszystkie Wasze wypowiedzi oraz podpisy z danymi odnośnie rodzaju silnika i przebiegu. Być może się komuś narażę (czego wcale nie planuje i chciałbym uniknąć), ale nurtuje mnie następująca sprawa. Według mojej wiedzy silniki diesla kupują ludzie, którzy dużo jeżdżą samochodami, czyli robią spore przebiegi. Na forum nie mogę się doszukać nawet jednego egzemplarza Logana z przebiegiem bliskim np. 100 tkm. Jest produkowany już jakiś czas (2005 ?) i normalnym jest, że choć jeden człowiek powinien mieć duży przebieg. W końcu to diesle, a te są do pracy lub intensywnego użytkowania prywatnego. Mam francuskie auto służbowe z datą rejestracji 30.06.2006 i na liczniku 150 tkm. Zastanawiam się czy tylko ja tak dużo jeżdżę? Jeśli jest ktoś, kto ma już przebieg w okolicach 100 tkm w swoim Loganie - bardzo proszę o znak życia, bo ja swój zakup rozpatruję wyłącznie w kwestii wytrzymałości. A swoją drogą dziwię się niektórym, że robiąc rocznie około 10 tkm nabywają diesle, przecież to pozorna oszczędność. Proszę tylko o nie wieszanie na mnie haków, wyrażam swoją opinię i liczę się z różnym podejściem do sprawy. Pozdrawiam!


Jesli pytasz o wrażenia dot. silnika dci w loganie, to w pracy mamy megane 1.5 dci 85 km czyli taki sam jak w dacii. Po ponad 100 tys. nie było żadnej awarii silnika i osprzętu, silnik stał się z czasem dość głośny (i nie chodzi o wydech ale o klekot spod maski), pali więcej niż zapowiada instrukcja (średnio ok 6-6.5 l. a mieście dochodzi do 8l./100km).
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-01-16, 09:53   

Ja wg. moich obliczeń rok od zakupu będę miał około 100.000km więc powiem Ci za jakiś czas jak się sprawuje ;-)
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2008-01-16, 11:11   

Przebiegi DCi zdążyło już zrobić w Clio II i megane. Polecam forum KRC, klubu Renault Clio. Teoretycznie średni przebieg do naprawy głównej w DCi (68KM) to ok 300 000km. W wersji wzmocnionej do 85KM będzie to prawdopodobnie średnio 50 000km mniej.

Są wyjątkowe przypadki, kiedy DCi się opłaca nawet przy przebiegach rocznych 20 000km. Np ja zamierzałem kupić sobie wersję Prestige 1.6 16v, bo chciałem mieć więcej frajdy z jazdy. Doszedłem jednak do wniosku, że jeszcze nie mogę sobie na to pozwolić i zmieniłem zdanie. Postawiłem na jak najniższe koszty. Cena mojego diesla była porównywalna z ceną dużo mocniejszej wprawdzie benzyny, ale odpowiadało to moim preferencjom, które w trakcie decyzji o zakupie przeszły rewolucję :-)
_________________
102 000km zadowolenia za kierownicą Dacii.
 
mgg 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 82
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-16, 17:33   

Zajrzyj na ARTYKUŁY O LOGANIE : "AS: 100000km taxi " na tym forum jest test Logan na taksówce po 100tyś. km, ale z silnikiem 1,4
_________________
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGAN
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-16, 18:03   

fisio napisał/a:
Na forum nie mogę się doszukać nawet jednego egzemplarza Logana z przebiegiem bliskim np. 100 tkm. Jest produkowany już jakiś czas (2005 ?) i normalnym jest, że choć jeden człowiek powinien mieć duży przebieg. W końcu to diesle, a te są do pracy lub intensywnego użytkowania prywatnego.

A kto powiedzial, ze dezla kupuje sie tylko wtedy, gdy robi sie duze przebiegi...? Niektorzy kalkuluja co bedzie taniej, inni kupuja co lubia, inni decyduja sie na dezla zamiast zagazowanego benzyniaka, jeszcze inni cale zycie jezdzili dezlami i tak juz zostalo... Co kto lubi...
 
fisio 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-16, 22:59   

Dziękuję za Wasze opinie. Stałem się jeszcze bardziej sceptyczny co do wyboru Logana na auto "do pracy". Chyba za delikatne :-(
_________________
...poszukuję dla żony Sandero Stepway... używki... jeszcze na gwarancji...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-17, 09:25   

fisio napisał/a:
Dziękuję za Wasze opinie. Stałem się jeszcze bardziej sceptyczny co do wyboru Logana na auto "do pracy". Chyba za delikatne :-(


??? Skąd wniosek, że logan jest "za delikatny"??? W serwisie francuskie.pl podano, że we Francji logan bije niemców i japończyków pod względem niezawodności.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-17, 13:33   

jan ostrzyca napisał/a:
we Francji logan bije niemców i japończyków pod względem niezawodności


true... true... 8-)
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-17, 18:42   

fisio napisał/a:
Dziękuję za Wasze opinie. Stałem się jeszcze bardziej sceptyczny co do wyboru Logana na auto "do pracy". Chyba za delikatne :-(

Jak się nie przekonassz to się nie dowiesz, ale chyba nie jest aż tak żle jak piszesz, a w tej cenie.......... to zdecydowwanie warto.
_________________
GeRRaD
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-19, 10:19   

fisio napisał/a:
Dziękuję za Wasze opinie. Stałem się jeszcze bardziej sceptyczny co do wyboru Logana na auto "do pracy". Chyba za delikatne :-(


Nie jest za delikatne, poczytaj o "hard testach" Logana w prasie moto...

W Turcji, Afryce, w bardzo trudnych warunkach
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne