Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Kolejna tragedia, kolejna żałoba narodowa...
Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-25, 14:34   

Pablo napisał/a:
laisar napisał/a:
Nie, Pablo, absolutnie się z Tobą nie zgadzam!

Pytać o sens wszelkich działań zawsze można - a czasami nawet trzeba.

Oczywiście, również forma pytań jest ważna...


A ja zgodzę się z Tobą w 100%. Powiedz mi jednak proszę, albo Ty Janie, gdzie w postawionym pytaniu:"Dlaczego panowie oficerowie nie jechali autokarem albo służbowymi samochodami? Było by dużo taniej i bezpieczniej." jest choć odrobina taktu, wspułczucia albo elementarnej ludzkiej przyzwoitości?


Odrobiną taktu etc wykazałem się już wczoraj o godz. 20.33 zapisując na tym forum wyrazy współczucia dla rodzin lotników.

A Ty mi powiedz, czy naprawdę chcesz żeby różni państwowi funkcjonariusze, nie najwyższej do tego rangi, z byle powodu rozbijali się po kraju samolotami. Prezydent, premier dla mnie OK, niech latają. Ale reszta: na drogi, na tory.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 14:35   

Nie, nie, nie - wszyscy na tory! Może wtedy choć trochę pomyślą o rozwoju kolei...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-25, 14:39   

laisar napisał/a:
Szczerzę mówiąc ja w tym pytaniu nie widzę niczego niestosownego - nawet uwzględniając następującą od razu po nim przynajmniej częściowo błędną odpowiedź...

Może dlatego, że zasadniczo wierzę w dobre intencje wszystkich ludzi? (;


Pisząc o błędnej odpowiedzi masz na myśli bezpieczeństwo? Ze statystyką jest tak jak w starym dowcipie: jest dziadek lat 69 i wnusio 1 roczek, niby statystycznie mają po 30 lat a ruchać nie ma komu...

Statystycznie byłoby jednak dużo bezpieczniej gdyby chłopcy jechali samochodami, bo wtedy szansa na to, że WSZYSCY zginą byłaby jednak mniejsza niz w przypadku i tak mało prawdopodobnej katastrofy samolotu.

Black Eryk: Proszę o używanie opcji edycja...

laisar napisał/a:

Aha, i mimo wszystko sytuacja kiedy "wojsko wozi wojskowych na oficjalne wojskowe konferencje" różni się znacząco od "policji wożącej ministrów do domu", nieprawdaż?


Otóż się nie różni, bo to był minister "od policji".
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez Black Eryk 2008-01-28, 05:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-25, 15:31   

Mysle, ze koszty takiej "podwozki" mozna pominac (chodzi o ten konkretny przypadek) bo czym jest (niech to bedzie) nawet 40 000 zl dla budzetu panstwa? Poprawa systemu to juz inny temat...

Dopatrywalbym sie tu rowniez bledu logistycznego. We wszystkich mediach sie mowi o tym, jak wazne to byly osoby, o jakich wysokich umiejetniosciach, przeszkoleniach, etc. Po prostu "najlepsi z najlepszych. I tu moje pytanie. Dlaczego oni wszyscy lecieli jednym samolotem :shock: :?:
W wiekszosci korporacji jest jasno okreslone, ze czlonkowie zarzadu nie moga podrozowac jednym srodkiem lokomocji, aby uniknac wlasnie takiej sytuacji. W niektorych firamch dotyczy to nawet zwyklych pracownikow - Na przyklad 5 osob MUSI jechac przynajmniej DWOMA samochodami...
Taki blad w Wojsku o czyms swiadczy...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-25, 16:17   

Przy okazji katastrofy wypływa kilka dodatkowych informacji dot. polskiego lotnictwa:
1) 6 samolotów casa jest uziemionych ponieważ nie posiadają ważnych przeglądów (czy jak to się nazywa) a tymczasem inne robią za zakładowe autobusy
2) na szkolenie pilotów kasy nie ma ale jest kasa na wycieczki dla wierchuszki,
3) sa plany zamknięcia szkoły w Dęblinie (bo pilotów jest za dużo) a tu nagle "niepowetowana" strata.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 20:34   

@jan:

I.

Mnie tam średnia wieku dziadka i wnuczka wychodzi 35 lat, ale co ja tam wiem o statystyce... <;

Że wszyscy zginą jadąc samochodami, to prawdopodobieństwo może i faktycznie mniejsze, ale tak się jednak tego nie liczy / szacuje - w równaniu są jeszcze koszta, komfort i pewnie kilka innych rzeczy.

(Inna rzecz, że nie bardzo to widzę - kolumna-konwój 20 samochodów?).

Zwłaszcza, że jak mówią ostatnie doniesienia, na początku w ogóle było dużo więcej pasażerów...

II.

"Minister od policji" (to nie był minister zdaje się, ale mniejsza z tym) to nie policjant, a podwózka do prywatnego domu to nie podróż służbowa - więc będę się upierał, że sytuacja jest jednak kompletnie inna.



@KaS602:

Ano tak już jest, że mimo wszystko instytucje-molochy (np właśnie wojsko) jakoś w pewnych kwestiach nie nadążają za rozwojem świata.

Po drugie, zachowując cały szacunek wobec zmarłych osób i ich dorobku, to jednak mówienie o nich per "niepowetowana strata" to jest mimo wszystko w części tradycyjna pośmiertna kurtuazja.

Choć ona oczywiście jest też taka faktycznie - tyle że raczej w wymiarze ludzkim, a nie profesjonalnym.

Ostatnia rzecz: jak wspominałem, nie pracuję w zawodzie, ale mam wciąż trochę znajomości i czasem słyszę w zasadzie z pierwszej ręki co się dzieje tu i tam - radziłbym więc na razie z rezerwą przyjmować wszystkie "gorące wieści" (jak te o bizantyjskiej wierchuszce i braku kasy na ćwiczenia). Emocje opadną, fakty zostaną uporządkowane - i wtedy będzie można dojść do jakichś konkretnych wniosków. Na razie to niestety dużo bicia piany /:
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 23:00   

jan ostrzyca napisał/a:
Żałoba narodowa powinna byc jak sama nazwa wskazuje "narodowa" czyli dotyczyć całego NARODU bądź jego znacznej części. Ostatnia sensowana żałoba narodowa była ogłoszona na okoliczność "powodzi stulecia" kiedy rzeczywiście ucierpiały setki tysięcy ludzi.


Ja bym powiedział, żę tą ostatnią - jeśłi użyć Twego określenia "sensowną" - była żałoba po śmierci Jana Pawła II.
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-26, 07:54   

ZeneC napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Żałoba narodowa powinna byc jak sama nazwa wskazuje "narodowa" czyli dotyczyć całego NARODU bądź jego znacznej części. Ostatnia sensowana żałoba narodowa była ogłoszona na okoliczność "powodzi stulecia" kiedy rzeczywiście ucierpiały setki tysięcy ludzi.


Ja bym powiedział, żę tą ostatnią - jeśłi użyć Twego określenia "sensowną" - była żałoba po śmierci Jana Pawła II.


Racja.

Black Eryk: Proszę o używanie opcji edycja...

laisar napisał/a:
Premiera to jeszcze rozumiem, że poleciał na miejsce (chociaż moim skromnym zdaniem wystarczyłby minister obrony [swoją drogą idiotyczna nazwa]). No ale w takim razie przecież Duży Pa[ł/j]ac nie może być gorszy... i tak to się kręci ):



abp Józef Życiński:

http://wiadomosci.onet.pl/1680825,11,item.html

[ Dodano: 2008-01-30, 10:10 ]
KaS602 napisał/a:
Prezydent zdecydował o ogłoszeniu żałoby narodowej

Czy nie wydaje sie Wam, ze "zjawisko" zaloby narodowej jest troche przesadzone w tym przypadku? To samo dotyczylo pamietnego tragicznego wypadku polskiego autokaru we Francji.

Nie neguje oczywiscie faktu, iz jest to wielka tragedia dla rodzin, bliskich i znajomch osob, ktore w tych katastrofach zgnely. Ale czy żaloba narodowa nie jest tu troche na wyrost?
W ciagu tygodnia na polskich drogach zginie wiecej osob, niz w tych dwoch zdarzeniach razem wzietych i nie ma zadnych dochodzen (znaczy jest - policyjne - ktore konczy sie zawsze "zbyt duza predkoscia"), nie ma na miejscu premiera, nie ma obietnic poprawy, aby kolejne tragedie nie mialy wiecej miejsca...

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Janusz Korwin Mikke o żałobie:

http://fakty.interia.pl/t...ka,1048890,3439
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez Black Eryk 2008-01-28, 05:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne