Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-01, 22:30
Nawigacja GPS
Autor Wiadomość
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-08, 21:59   Re: Który wybrać?

toon napisał/a:
Seal napisał/a:
PS. Nie interesują mnie inne propozycje :-P


Rozumiem, że chcesz mieć AM legalnie i to mi się podoba, ale nie rozumiem po co chcesz oślepiać się 6"? Nie polecam żadnego z wymienionych.

Bo mam dość małych :-D i z wiekiem wzrok nie ten.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-11, 21:48   Re: Który wybrać?

Seal napisał/a:

Bo mam dość małych :-D i z wiekiem wzrok nie ten.


Ja mam chyba jedna z najmniejszych 2.8 cala 320x200. Fakt czasem tez gorzej widac. Chyba sprzedam i kupie TOM TOM One. Ładnie pasuje do kokpitu Sandero.

37381_PALMTOP_ACER_310__1307959190_300967.jpg
takia jak moj acer
Plik ściągnięto 138 raz(y) 67,89 KB

 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-07-13, 08:46   

Koledzy, mam serdeczną prośbę - czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć łopatologicznie, jak krowie na miedzy, w jaki sposób mogę korzystać z map Ovi w moim telefonie (Nokia C6-00), żeby nie korzystać przy tym z internetu i co za tym idzie nie płacić kolosalnej kasy za tę rzekomo darmową usługę ?
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-13, 19:17   

Powinieneś wyłączyć wspomaganie poprzez sieć operatora a do ustalania połozenia pozostawić jedynie wbudowany odbiornik GPS.

Nie wiem jakie jest menu w twoim telefonie, ale w 5800 trzeba przejść do:
-menu główne
-aplikacje
-lokalizacja
-ustalanie pozycji
-metody ustalania pozycji, i tu u mnie mam do wyboru:
---wspomaganie GPS
---zintegrowany GPS
---bluetooth GPS
---wi-fi/sieć
---bazujące na sieci

Odznaczasz niepotrzebne i nokia przestaje naliczać Ci opłaty, te za korzystanie z map. Bo inne a i owszem.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2011-07-13, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-13, 20:03   

w N8 jeszcze nie wiem mam od wczoraj :)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-07-13, 20:23   

stempik napisał/a:

Odznaczasz niepotrzebne i nokia przestaje naliczać Ci opłaty, te za korzystanie z map. Bo inne a i owszem.


A te inne opłaty to za co ma ode mnie Nokia ściągać ? Nawi miała być darmowa, tak ją przynajmniej reklamowali. Odznaczyłem na liście wszystko poza wbudowanym GPSem, jak jutro będę gdzieś jechał, to sprawdzę jak działa.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-13, 20:41   

a masz wgrane Mapy ?
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Calfy 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: K-staw
Wysłany: 2011-07-13, 21:34   

Właśnie, czy masz wgrane mapy? Bo to bardzo istotna informacja.
I jeszcze sprawdź, jak już będziesz w aplikacji, Ustawienia. Tam jest zakładka Internet, należy w nią wejść i ustawić połączenie na Offline.
_________________
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-13, 21:37   

Ja po prostu przełączyłem telefon w tryb samolotowy
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-07-13, 22:44   

W ustawieniach mam "offline", ale nie wiem jak sprawdzić czy i jakie mam mapy... :-/
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-13, 23:39   

Mikele napisał/a:
A te inne opłaty to za co ma ode mnie Nokia ściągać ?

Po pierwsze, nie Nokia, a Twój operator. Po drugie, nie ściąga opłat za korzystanie z map czy nawigacji, tylko za przesyłanie danych. Nawigacja w telefonie może ściągać brakujące mapy, o ile nie ma ich już w pamięci - więc jeśli masz już komplet map, to nie będzie nic więcej ciągnąć, ale jeśli wyłączysz ściąganie map i wjedziesz na obszar, którego w pamięci telefonu nie ma - nie będziesz miał map. Poza tym nawigacja może jeszcze ściągać (i wysyłać) dane o natężeniu ruchu, ale czy akurat Ovi to potrafi - nie wiem. Na upartego telefon może jeszcze chcieć ściągać dane AGPS - to dane o położeniu satelitów w danym okresie czasu, pozwalają na szybsze ustalenie pozycji przez odbiornik GPS. Jeśli wyłączysz ich pobieranie, GPS będzie dłużej ustalał pozycję po włączeniu, z drugiej strony ilość tych danych jest bardzo niewielka.

Mikele napisał/a:
Nawi miała być darmowa, tak ją przynajmniej reklamowali. Odznaczyłem na liście wszystko poza wbudowanym GPSem, jak jutro będę gdzieś jechał, to sprawdzę jak działa.

Nawi jest darmowa, przesyłanie danych - zazwyczaj nie. :)
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-14, 10:54   

bebe napisał/a:
Po pierwsze, nie Nokia, a Twój operator.


Lekko sprostuję swoją poprzednią wypowiedź.

Operator co prawda nalicza te opłaty, ale w moim odczuciu generuje je jednak Nokia, tyle że nie Nokia jako Firma Nokia, a Nokia jako (zbyt wiele mający, jak czasem się okazuje) aparat telefoniczny. I między innymi właśnie dlatego następny będzie aparacik innego producenta.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2011-07-14, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-07-15, 23:16   

Nic nie rozumiem... :roll:
Zrobiłem wszystko tak, jak było trzeba: zainstalowałem sobie nowe Ovi Suite, ściągnąłem najpierw jakiś plik (nie wiem co to było, wydawało mi się że mapy, ale...), a potem jeszcze w menu wybrałem mapę Polski i też ją zainstalowałem. Po czym wskoczyłem do auta, włączyłem nawigację i... nic. Zupełnie nic. Nie wiem czy antena nie złapała kontaktu, czy problem jest w innym miejscu, grunt że darmowa nawi po prostu nie działa... :-/

[edit]: nawi pokazuje mi współrzędne: 42° 41' 22", 23° 19' 32" czyli wg. Nokii jestem w Bułgarii, w Sofii...
Ostatnio zmieniony przez Mikele 2011-07-15, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-16, 00:01   

Mikele napisał/a:
grunt że darmowa nawi po prostu nie działa...

No cóż jest darmowa.
Jak do pozycjonowania pozostawię jedynie zintegrowany GPS to synał łapie po jakichś 5 minutach. Na szczęście nie muszę z tego korzystać.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2011-07-16, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-07-17, 16:11   

Okiełznałem nawigację !!! Działa, prowadzi do celu i nic nie kosztuje ;-)
Jestem wniebowzięty !
 
yarocz 



Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 455
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-12, 20:14   

koniu napisał/a:
Czy ktoś testował najnowszą AutoMapę (6.8.1g?)? Podobno soft stacza się wraz ze wzrostem numeracji :-/ chciałbym zaktualizować mapy, ale z tego co wiem, to muszę jednak wziąć nowsze oprogramowanie, bo inaczej nie da rady (chyba że się doinstaluje do roku od zakupu)?


Trzeba trochę uważać bo 6.8.1 a.... do ....g miały specjalnie robione poprawki pod konkretne urządzenia.
Aktualnie mam zainstalowaną nową 6.9.1 beta i jestem zadowolony.
Przejechałem na niej około 1500 km.
Trzeba tylko przyzwyczaić się do nowego wyglądu menu. ;-)
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-17, 16:50   

Ja też dziś okiełznałem GPS w Noki N8, jest jedwabista. Na początku były trudności z wytyczeniem trasy( ułożyłem sobie drogę w domu na kompie i wrzuciłem na telefon) ale chyba sie coś pomyliłem bo jak ruszyłem z pod domu kazała mi wracać z powrotem, ale na światłach wpisałem adres Kozłówka i mnie tam zaprowadziła.
Zaprowadziła mnie do Kozłówki a nie do Muzeum w Kozłówce( mieści się w innej mieścinie obok :mrgreen: ) z powrotem kazałem sobie wytyczyć drogę do domu. Bezproblemowo.
Miałem włączony tryb Online (mam paczkę internetową)
Fajna sprawa że sobie ustawiłem że jak jadę na zabudowanym powyżej 65 to mi krzyczy "jedziesz za szybko" rodzicom to bardzo się spodobało :mrgreen: :mrgreen:
Szybko zmieniała drogę gdy w Lublinie zmieniałem trasy (ja wiem lepiej jak mam dojechać do domu ;-) )

Reasumując jestem z nawigacji zadowolony, wiadomo że nie jest to profesjonalna Nawigacja (np. AutoMapa) ale jak dla rzadko wyruszającego kierowcy w trasy to fajna pomocna rzecz

Przez całą wycieczkę do Kozłówki zeżarło mi 3,5MB. jak patrzyłem to tylko przy łapaniu sygnału GPS i wytyczaniu trasy gdy wpisywałem adres.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-17, 20:01   

3.5MB - sporo. NaviExpert zjada mniej, choć za to płaci się abonament 10zł/miesięcznie. Chyba, że mówisz o jakiejś innej Kozłówce, niż tej 30km od Ciebie? :)

Ja jechałem do Niemiec z Wrocławia z OviMaps na Nokii E52, jakieś 400km w jedną stronę i ustawiłem sobie po prostu telefon w tryb samolotowy. Doprowadziło do celu i nie nabiło ani grosza (a za roaming pakietów bym zapłacił jak za zboże). Jedyny problem w samych Niemczech, to jak chciałem znaleźć np. gdzie jest najbliższy supermarket - żeby to wyszukać, już prosił o podłączenie internetu. W sumie logiczne. Droga powrotna również bez problemów, tym razem przez Zieloną Górę.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-17, 20:31   

_Big_Mac_ napisał/a:
3.5MB - sporo.


poprawka, sprawdziłem na stronie ile mi zjadło i mi zjadło 0,35MB :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-17, 20:32   

a z internetem za granicą to w ustawieniach wybiera się żeby za granicą łączył się tylko przez WLAN przynajmniej w Mojej N8 Symbian ANNA :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-23, 10:33   

zainstalowałem sobie Nokia Maps 3.08beta podróż do Zamościa i z powrotem 0 danych choć był ustawiony na pobieranie. GPS natychmiastowo zafixował. Jestem ogólnie zadowolony z tej bety, ale nie mogłem znaleźć takiej funkcji żeby dodać punkty podróży np. jadę Trase Lublin - Zamość ale chcę przejechać przez Chełm
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-23, 12:35   

od kilku dni działa też nawigacja w Google Maps na komórkach. Co ciekawe, ma ruch na drogach.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-23, 12:44   

zdzisiu27, ale to na Androida, Niedługo mają wydać Automapę na androida, ciekawe czy wydadzą też na Symbiana
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-23, 15:18   Re: Nawigacja GPS

Blake napisał/a:
Witam wszystkich,
jestem zaintersowany kupnem nawigacji GPS do swojej MCV-ki. Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3. Co możecie polecić, oczywiście niedrogiego i dobrego? :-)


Co prawda bez połączenia z telefonem, ale sprawdzona w różnych dziwnych miejscach: zwykły Lark - ja używam 35.x (dalszych cyferek nie pamietam) z oprogramowaniem nawigacyjnym IGO i pakietem innych programów pod Win CE oraz z podmienionym MobileNavigatorem. Chwalę sobie, działa bez pudła. I tak najważniejsze są mapy - jak najnowsze i jak najdokładniejsze. Pytanie dlaczego Lark - bo nie jest w żaden sposób zablokowany i można instalować dowolne oprogramowanie, byle zgodne z OS. Część navii, zwłaszcza tych z górnej półki ma rozmaite blokady, wymaga map producenta (koszty!, koszty!, aktualność!!!), ma ograniczenia w dodatkowym oprogramowaniu itp. Ja w swojej navii mam na karcie poza IGO jeszcze czytnik pdf, txt, viever Worda, Excela, kalkulator finansowy, książkę adresową , kilka odtwarzaczy (audio, video itp). Generalnie - co komu pasuje. Dbam o aktualizację map i nie ciągnę z komórki, wożę 2 kopie na kartach i znajdowałem się wszędzie - tak w Polsce jak i w Europie -oczywiście tam gdzie byłem. Zarówno w wielkich miastach, jak i w wioseczkach gdzie psy d..mi szczekają a nawet w miejscach gdzie psów już nie ma, bo zmarły z samotności :mrgreen: A cena - niższa od komórki. Mnie kosztował ok 250 PLN ze 3 lata temu - nie mam zamiaru wymieniać.
Polecam http://www.my-navia.pl
Moderatorów proszę o nie bicie i nie banowanie. ;-) Ten link nie jest żadną konkurencją, Daćka navii firmowych nie daje do żadnego modelu :mrgreen:
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-23, 16:46   

Google Maps jest na wszystkie telefony, nie tylko Androida.

Google Maps is available on phones that run the Android, BlackBerry, iPhone, Palm, Symbian S60 (Nokia), and Windows Mobile operating systems.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne