Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-01, 22:30
Nawigacja GPS
Autor Wiadomość
Blake 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 85 KM
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 20:20   Nawigacja GPS

Witam wszystkich,
jestem zaintersowany kupnem nawigacji GPS do swojej MCV-ki. Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3. Co możecie polecić, oczywiście niedrogiego i dobrego? :-)
_________________
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi dla Waszych MCV-ek!

Blake
Dacia Logan MCV 1.5 dCi 85 KM v. 5 osob. Laurete, Szary Comete.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 20:49   Re: Nawigacja GPS

Blake napisał/a:
Witam wszystkich,
jestem zaintersowany kupnem nawigacji GPS do swojej MCV-ki. Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3. Co możecie polecić, oczywiście niedrogiego i dobrego? :-)


Pracuje dla MIO, wiec moge polecic model MIO A701 ;-)
Wydatek rzedu 1000 zł, ale mysle ze wart zakupu :-)
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 20:59   

Warto zastanowić się nad modelem z szybszym procesorem (np. ASUS P 535 lub Mio A 702 ewentulanie ETEN X 800) gdyż wtedy nawigowanie jest płynne i nie przeszkadza mu np. przychodzące połączenie GSM.Ponadto lepsze modele mają WiFi (w Mio A 701 brak), co przy rosnącej sieci hot spotów jest jak znalazł.Sam rozważam zakup jednego z ww. modeli.

Tak przy okazji ktoś ma namiar na tanią "metę" z nowymi PDA z gwarancją PL :?:
_________________
GeRRaD
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-27, 21:12   Re: Nawigacja GPS

Marcin napisał/a:
Blake napisał/a:
Witam wszystkich,
jestem zaintersowany kupnem nawigacji GPS do swojej MCV-ki. Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3. Co możecie polecić, oczywiście niedrogiego i dobrego? :-)


Pracuje dla MIO, wiec moge polecic model MIO A701 ;-)
Wydatek rzedu 1000 zł, ale mysle ze wart zakupu :-)


To przy okazji, Marcin jeżeli się orientujesz, mnie z kolei interesowałby możliwie najtańszy, ale nie dziadostwo.

Szczególnie dobra mapa Polski, Europy może być ciut gorsza.

No i czy przy kazdej da sie ściągac akyualizacje netem :?:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 21:27   Re: Nawigacja GPS

Pablo78 napisał/a:


To przy okazji, Marcin jeżeli się orientujesz, mnie z kolei interesowałby możliwie najtańszy, ale nie dziadostwo.

Szczególnie dobra mapa Polski, Europy może być ciut gorsza.

No i czy przy kazdej da sie ściągac akyualizacje netem :?:


Z MIO raczej nic taniego i zarazem dobrego nie ma ;-)

Ale z tanich nawigacji moge Ci polecic TomTom One V2. Z racji tego ze do sprzedazy wszedl juz model V3 jest sprzedawany w promocyjnych cenach cos okolo 500-600 zl. Z tego co sie orientuje zawiera mapy Polski, Czech i Węgier. W tej cenie nawigacji z mapami europy zachodniej raczej sie nie kupi. Ale jezeli ktos jezdzi glownie po polsce to jest jak znalazl ;-)

PS. Ten TomTom ma pokrycie polski ok 52%, wiec moim zdaniem calkiem dobrze. Osobiscie jezdzilem po polsce z TiomTomem ktory mial 37% pokrycia i nie bylo problemow. Nie mowie oczywiscie o malych miejscowosciach, gdzie nie byly uwzglednione wszystkie ulice, a jedynie te wieksze ;-)
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-27, 21:34   Re: Nawigacja GPS

Marcin napisał/a:
Pablo78 napisał/a:


To przy okazji, Marcin jeżeli się orientujesz, mnie z kolei interesowałby możliwie najtańszy, ale nie dziadostwo.

Szczególnie dobra mapa Polski, Europy może być ciut gorsza.

No i czy przy kazdej da sie ściągac akyualizacje netem :?:


Z MIO raczej nic taniego i zarazem dobrego nie ma ;-)

Ale z tanich nawigacji moge Ci polecic TomTom One V2. Z racji tego ze do sprzedazy wszedl juz model V3 jest sprzedawany w promocyjnych cenach cos okolo 500-600 zl. Z tego co sie orientuje zawiera mapy Polski, Czech i Węgier. W tej cenie nawigacji z mapami europy zachodniej raczej sie nie kupi. Ale jezeli ktos jezdzi glownie po polsce to jest jak znalazl ;-)

PS. Ten TomTom ma pokrycie polski ok 52%, wiec moim zdaniem calkiem dobrze. Osobiscie jezdzilem po polsce z TiomTomem ktory mial 37% pokrycia i nie bylo problemow. Nie mowie oczywiscie o malych miejscowosciach, gdzie nie byly uwzglednione wszystkie ulice, a jedynie te wieksze ;-)


Dzięki Marcin, a jak jest z tymi aktualizacjami map?

Pobiera się z jakiejś stronki, czy jak :?:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 21:42   Re: Nawigacja GPS

Pablo78 napisał/a:


Dzięki Marcin, a jak jest z tymi aktualizacjami map?

Pobiera się z jakiejś stronki, czy jak :?:


Wydaje mi sie ze mozna przez strone, ale nie wiem czy wiaze sie z tym jakas oplata.
Napewno mozna dokupic mapy w sklepach, allegro itp.
Mapy kupuje sie wtedy w postaci karty SD.

Jako przyklad mapa polski z 70% pokrycia:

http://www.allegro.pl/ite...ope_v_7_10.html
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-27, 21:44   

Aha, jeszcze raz dzienks... :-D
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-29, 12:11   

Blake napisał/a:
Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3


TomTom GO920. Dobra mapa Polski i Europy z mozliwoscia uaktualniania. Bluetooth do laczenia z telefonem - funkcja zestawu glosnomowiacego. Do tego odtwarzacz mp3 i gniazdo na karty pamieci.
 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-04, 08:14   

Nie znam tematyki nawigacji GPS, a zacząłem zastanawiać się nad kupnem prostego urządzenia.
Czy mozna kupić coś w cenie 400-500 zł z mapą Polski i możliwością używania poza samochodem (zasilanie bateryjne)?
Czy odbiornik w samochodzie wymaga instalacji anteny?
Czy odbiorniki współpracują z komputerem (np. przesyłanie do komputera przejechanej trasy)?
_________________
Ryszard
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-04, 09:10   

Jeżeli chodzi o używanie GPS poza autem to ważna jest nie tylko kwestia baterii ale i odpowiednich map (np. zainstalowania programu GPS TUner). Z mapą samochodową to się na pieszą wycieczkę nie wybierzesz :lol: Co do uzywania poza autem to polecam PDA (połączenie palmtopa z telefonem i GPS).Cena 400 - 500 zł nie starczy na tego typu nowe urządzenie - trzeba podwoić stawkę.
Każda nawigacja współpracuje z komputerem -przesyłanie danych - najlepiej wspólpracują te wyposażone w system operacyjny Windows Mobile. GPS nie wymaga standardowo antenty zewnętrznej - choć jest taka mozliwość :-D
_________________
GeRRaD
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-05-04, 10:16   

oszukaj na allegro palmtopa z nawigacja podstawowowa firmy medion. nowa ponizej 500 zl. na karty pamieci, mozesz zmieniac karty z mapami. w weekend bylismy z kolega, ktory ma takiego mediona. kupil tanio uzywany, a kolega wgral mu na karte mape za darmo. naprawde bardzo przydatna rzecz. tez sobie cos takiego zafunduje niedlugo. pozdr
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-04, 13:13   

Nie wiem jak Medion, ale poszukaj też Mio, Eten i Asus - trochę wyzsza cena ale i jakość lepsza - wyższa półka. Generalnie do wyboru do koloru. No i poszukaj też karty mini/micro SD o pojemności min 2 GB - na mapki to dziś rozsądne minimum.
_________________
GeRRaD
 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-04, 14:23   

Widzę, że w tych niższych cenach nie ma urządzeń spełniających moje oczekiwania. Nie bardzo też wiem czym się różni nawigacja samochodowa od tej wbudowanej w palmtopa. Co sądzicie np. o takich urządzeniach:

PDA MEDION MD 95025 - 349 zł
Akira 3512 A3 - 399 zł
TOMTOM ONE V3 - 499 zł
_________________
Ryszard
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-04, 15:06   

Różni się jedynie parametrami i jakoscią urządzenia oraz dokładnoscią map.
_________________
GeRRaD
 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-04, 21:00   

Poczytałem trochę w internecie i skłaniam się do zakupu TOMTOM ONE v3. Mam pytanie do posiadaczy tego sprzętu: Czy nie ma problemu z podłączeniem kabla zasilającego? Miejsce umieszczenia gniazda zapalniczki w Loganie akurat nie bardzo sprzyja dołączaniu takich urządzeń.
_________________
Ryszard
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-04, 21:16   

Ja korzystam z innych nawigacji (Garmin, Becker, Navigon) co do TomToma nie mogę się wypowiedzieć ale jak ma mapy Navteq to będzie się dobrze sprawiało.

Co do podłączenia nie jest tak źle, można przyczepić nawigację po środku a kabel zahaczyć o wentylacje przedniej szyby (resztę kabla też wcisnąć w wentylacje szyby. Można analogicznie zahaczyć kabel w wentylacji a nawigację po lewej stronie szyby przyczepić (bardzo wygodne). Jak nie korzystamy z nawigacji to wtyczkę wrzucamy do schowka, wszytko ładnie i estetycznie.
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-05-18, 08:15   Re: Nawigacja GPS

Blake napisał/a:
Witam wszystkich,
jestem zaintersowany kupnem nawigacji GPS do swojej MCV-ki. Intersuje mnie nawigacja z możliwością odbierania telefonu komórkowego oraz odsłuchiwania plików mp3. Co możecie polecić, oczywiście niedrogiego i dobrego? :-)


Stałem i ja przed tym problemem, tyle, że odsłuchiwanie plików mp3 mnie nie interesowało.

Wybrałem dość proste rozwiązanie, ale dziś po 3 miesiącach użytkowania wiem, że sprawdza się bardzo dobrze. Będąc klientem Orange wybrałem telefon komórkowy z nawigacją - SPV M 650. Wykorzystałem punkty Profit, podpisałem umowę na kolejne dwa lata i dzięki dużemu planowi taryfowemu, jaki posiadam, zapłaciłem symboliczne 1,- zł.
Nawigacja jest na oddzielnej karcie pamięci z bardzo dużym zapasem wolnej pamięci na aktualizacje (dostaje się numer licencyjny) oraz wgrywanie dodatkowych własnych map. System - Automapa 4.
Antena do GPS w aparcie, co powoduje, że start następuje po kilkudziesięciu sekundach do kilku minut (zastosowanie anteny zewnętrznej niewątpliwie skróci ten problem). System działa bardzo "inteligentnie". Przy dojazdach do dużych skrzyżowań i wielopasmówek sam zmienia skalę, aby lepiej widać było szczegóły. W tunelach i o zmierzchu sam przełącza się w tryb nocny. Minusy? Nie potrafi gotować, masować itd. Poza tym, jak na moje potrzeby, działa rewelacyjnie.
Od czasu do czasu pojawiają się jakieś drobnme wpadki, np. propozycje pojechania jednokierunkową pod prąd na Ursynowie, ale to pikuś. W trakcie pracy nawigacji można odbierać rozmowy, wyłacza się wtedy sama i automatycznie pojawia po zakończeniu rozmowy.
Atrakcje - ibformuje o fotoradarach i tzw. czarnych punktach.
Polecam.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2008-05-18, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-18, 09:15   

Zdecydowanie również polecam PDA - ze względu na duzo większą funkcjonalność (tel, windows, GPS, aparat foto itp).Jedyny minus to słabe trzymanie baterii przy aktywnym korzystaniu z urządzenia (lecz sa z reguły 2 ładowarki samochodowa i stacjonarna).

A co do Automapy to Krzyś Hołowczyc czasem się myli :lol: :lol: :lol: , lecz cóż jest to sztuczna inteligencja :lol:
_________________
GeRRaD
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-18, 11:06   

Aktualnie posiadam i szczerze polecam MIO P360 z automapa ;-)
Cena samego urzadzenia (nowego) to w tej chwili okolo 700 zl.
Mysle ze niewiele jak na taka funkcjonalnosc ;-)
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-05-18, 20:15   

polecam akire potrafi tylko nawigować ale......
może więcej http://www.my-navia.pl :-)
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-05-20, 06:11   

GeRRaD napisał/a:

A co do Automapy to Krzyś Hołowczyc czasem się myli :lol: :lol: :lol: , lecz cóż jest to sztuczna inteligencja :lol:


Jest jeszcze do wyboru Marzena. Też się czasem myli, ale jest taka, powiedziałbym, interesująco lekko agresywna i bardziej zdeterminowana w komendach.
Co do Krzysztofa Hołowczyca to miło brzmi pożegnanie po każdej trasie (Marzena tak się nie żegna :lol: ).
_________________

 
Dj Brabus 



Marka: Skoda
Model: Yeti
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2009
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-26, 14:34   

RWw napisał/a:
Poczytałem trochę w internecie i skłaniam się do zakupu TOMTOM ONE v3. Mam pytanie do posiadaczy tego sprzętu: Czy nie ma problemu z podłączeniem kabla zasilającego? Miejsce umieszczenia gniazda zapalniczki w Loganie akurat nie bardzo sprzyja dołączaniu takich urządzeń.

Nie ma żadnych problemów - kabelek się ładnie przeprowadza po kolumnie kierownicy (ja akurat mam TomToma podpiętego przy lewym słupku - niektórzy lubią na środku szyby) i łatwo się obsługuje nie odrywając praktycznie ręki od kierownicy.

TomToma mam starego One v.1, do map nie mam większych zastrzeżeń. Teraz zmieniam na XL v.3.
_________________
Dbajcie o siebie i innych!


www.autogaleria.pl
 
bogo 


Marka: Saab
Model: 9-3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-29, 13:39   

Nie ważna jest marka...nie aż ak ważna ;)

Liczą się mapy. Mam MIO i żeby było ok musiałem ją przerobić i wgrać automapę bo miomap jest beznadziejna.

Dlatego kupując nawigację sprawdzajcie czy odblokowanie jej stwarza jakieś problemy. Jak nie, to ok, bo można zastosować każdą "mapę" i pokombinować, jak jest zablokowana jak moja Mio to trzeba sie namęczyć i stracić gwarancję, zeby zastosować coś alternatywnego.

Zanim kupiłem trochę poczytałem o mapach i popytałem użytkowników. Najlepiej wypada Automapa, nikt nie polecał navteq i miomap. Navteq w Polsce, Szwecji i Norwegii nie dał rady, MioMap w Polsce do bani.

Automapa też ma błędy, ale chyba najmniej. Jestem z niej zadowolony puki co.
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-29, 14:18   

bogo napisał/a:
Automapa też ma błędy, ale chyba najmniej. Jestem z niej zadowolony puki co.


Popieram, mam automape w swojej nawigacji i bardzo jestem z niej zadowolony!
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne