Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-31, 00:30
Stepway vs Nissan Juke
Autor Wiadomość
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-02, 14:36   Stepway vs Nissan Juke

Witam, czy ktoś porównywał organoleptycznie te dwa samochody? Z punktu widzenia wymiarów są podobne. Oba podwyższone w stosunku do standardowego samochodu - tyle wiem. Ciekawi mnie jak wygląda realne porównanie tych modeli, zwłaszcza, że różnica w cenie to ok 25tys pln. Stepway 1.5dci - 43tys pln, Juke 1.5 dCi 81kW 70tys pln.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-02, 14:47   

Siedziałem w tym Żuczku - nawet ciekawy, na pewno odważny stylistycznie, ale... z tragiczną widocznością, wpisującą się w modny obecnie trynd "łodzi podwodnych" (= maksymalne ograniczenie wielkości okien d: ).

Jeśli to dla kogoś ważne, to na pewno przegrywa także ze Stepwayem przestrzenią w środku - aczkolwiek na mnie zrobił wrażenie raczej... opatulania (; niż ciasnoty. No, ale to tylko subiektywne odczucie - wymiary ma po prostu mniejsze.
 
lisek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-03-02, 15:06   

jacusb, zastanawiałem sie nad Juke i jeszcze nad Kia Soul, Stepway wygrał bo to co oferuje za ta cene to rewelka nie chciałem placic wiecej skoro za mniej moge miec to co mi wystarczy a autko mi sie naprawde podoba.
_________________
Jeep ZJ 5.2 V8, to był super samochód.
Ostatnio zmieniony przez lisek 2011-03-02, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-02, 15:26   

Juke ładny w srodku i z zewnatrz ale ciasno w srodku niemilosiernie. Sandero to olbrzym przy nim ;-)
 
Ryszard 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 22luty2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 107
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2011-03-27, 21:53   Re: Stepway vs Nissan Juke

jacusb napisał/a:
Witam, czy ktoś porównywał organoleptycznie te dwa samochody? Z punktu widzenia wymiarów są podobne. Oba podwyższone w stosunku do standardowego samochodu - tyle wiem. Ciekawi mnie jak wygląda realne porównanie tych modeli, zwłaszcza, że różnica w cenie to ok 25tys pln. Stepway 1.5dci - 43tys pln, Juke 1.5 dCi 81kW 70tys pln.

jeżdziłem Juke i teraz Dusterem. Wynik 2:10 dla Dustera. Juke to drobinka dla 2 osób + bagaż lub małe dziecko, nawet żona nie chciała tego maleństwa choć atrakcyjny zewnętrzenie na pierwszy rzut oka. W Dusterze posażer nie zasłania ci nawet całej prawej szyby. Wydać tyle kasy na Juke dla szpanu, ale bez wygody to nieporozumienie. To auto dla niemieckiej bogatej studentki na czas studiów tylko... :->
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-03-27, 21:56   

Nie będe znów się powtarzał o znaczeniu ceny przy wyborze auta, ale powiem krótko:
stać mnie na kupno i eksploatację jdnego wozu --> kupiłbym stepwaya
po wygraniu w totka i chęci rozbudowania posiadanej floty--> ewentualnie kupiłbym juka jako autko do miasta... ale tylko ewentualnie:)
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-27, 22:42   

Trochę tych Nyssanów w RZ widziałem i pierwsze wrazenie: straszna malota za spore pieniądze.
laisar napisał/a:
Siedziałem w tym Żuczku - nawet ciekawy, na pewno odważny stylistycznie, ale... z tragiczną widocznością, wpisującą się w modny obecnie trynd "łodzi podwodnych" (= maksymalne ograniczenie wielkości okien d: ).


Niektórzy to lubią, np moja szwagierka stwierdziła, że w Dusterze odczuwa dyskomfort z powodu małej wysokości linii okien, przez co że nie czuje się bezpiecznie. Ku mojemu zdumieniu wiele osób podziela ten pogląd.
Rosomak byłżeby ideałem do którego winniśmy dążyć ?

laisar napisał/a:
.. na mnie zrobił wrażenie raczej... opatulania (; niż ciasnoty. No, ale to tylko subiektywne odczucie - wymiary ma po prostu mniejsze.


Brr, nie znoszę jak mnie maszyna opatula. Aczkolwiek znam parę osób którym właśnie to dopowiada. Rzecz gustu.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-27, 23:52   

Cytat:
odczuwa dyskomfort z powodu małej wysokości linii okien, przez co że nie czuje się bezpiecznie

"Za bardzo na widoku"? Przynajmniej coś w ten deseń słyszę co jakiś czas... Jak dla mnie - jakaś paranoja megalomanii (kogo oprócz mającego o sobie nie wiadomo jak wysokie mniemanie Pipsztyckiego spod "piątki" obchodzi, że onego gdzieś widać, no kogo? Zapewne Mossad d: ), napędzająca biznesy np przyciemnianie szyb, montowanie lokalizatorów GPS do 10-letnich "pasków" czy - z innej bajki - grodzenie osiedli... :roll:

Druga strona tego medalu to (kolejna teoria z głowy czyli z niczego <; ) efekt owego egocentryzmu w postaci braku zainteresowania światem zewnętrznym - po co zatem komuś jakieś okna, skoro można se pooglądać TV czy poklikać w internecie <<<: Tylko przez nie to gupie Słońce grzeje i oślepia (jak te światła dzienne d: ), widać tych wszystkich innych ćwoków na ulicach, beznadziejne budynki, lasy czy - brrr - deszcz albo i śnieg d:


Cytat:
nie znoszę jak mnie maszyna opatula

Wszystko zależy od kontekstu, nespa? Akurat do Żuczka pasuje, w jakimś suborbitalnym myśliwcy też bym nie był przeciwny (; ale w takim np Espace (czy nawet MCV-ce) cenię sobie chyba najbardziej właśnie brak opatulania.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne