Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster inspektora Gadgeta

Przesadził?
Przesadził!
27%
 27%  [ 10 ]
Czy ja wiem?
45%
 45%  [ 17 ]
Chcę tak samo!
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-19, 22:54   

piotrres napisał/a:
Bebe, cóż za piękny "sołszyl rielajzm", Gratulacje! :lol:

Piękny, bo nie mój. :]
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-06-27, 15:24   

Po tygodniach kręcenia się w kółko zrobiłem wreszcie w weekend traskę na Węgry w 5 osób (2+3). Razem 960km, średnia prędkość 61, max. 153, średnie spalanie 7,7/100 (benzyna). Nic nie piszczało ani nie odpadło :mrgreen: . Chwila grozy była, gdy zaraz na początku zwiesiła się nawigacja (być może od gorąca na postoju, pomógł reset "przez dziurkę") - niby znam te okolice, ale od dawna jeżdżę bez map i atlasów papierowych, przypadkowo tylko miałem laptopa, gdzie też dałoby się od biedy wyświetlić jakąś mapkę. Z nawigacją śmiga się bezstresowo - noc nie noc, wieś nie wieś, wynajduje najkrótsze trasy przez PGR-y i dróżki szerokości jednego samochodu, a ostatnio jakość map (zwłaszcza poza Polską :cry: ) jest tak dobra, że nie zdarzyło mi się ugrzęznąć w jakieś leśnej drodze czy u gospodarza na podwórku.
Uzupełniłem podręczny zapas wyrobów akcyzowych, oczywiście w granicach przyzwoitości (Czy twoje dzieci chciałyby mieć tatę przemytnika :?: - dwa lata # :!: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-P ).
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-06-27, 15:55   

eplus napisał/a:
na Węgry

Hol voltal? :-)
_________________
48piotr
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-06-27, 17:50   

48piotr napisał/a:
Hol voltal? :-)

Sarospatak-Miskolc-Hajduszoboszlo-Tiszaujvaros
furdo-etterem-borozo-sorozo-furdo-borozo-furdo........
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-06-27, 20:42   

eplus napisał/a:

Uzupełniłem podręczny zapas wyrobów akcyzowych, oczywiście w granicach przyzwoitości (Czy twoje dzieci chciałyby mieć tatę przemytnika :?: - dwa lata # :!: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-P ).

Bez przesady - jak wstąpiliśmy do Unii to sprawdzałem limity na własny użytek i były tak duże że by Ci się Duster zarwał :mrgreen:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-07-01, 18:54   

Duster wciąż zwraca uwagę na prowincji. :mrgreen: :mrgreen: Dziś rano zajeżdżam na sklepowy parking i widząc dwie prawdziwe terenówy, ze skrzyniami (nie zauważyłem , co to było, ale powiedzmy, że Nissany Navara) dołączyłem do nich w rządku. I co widzę - w jednej siedzi kierowca i obserwuje mojego Dustera. No to trzeba odgrywać luzaka, więc zatrzasnąłem tylko drzwi bez zamykania, bo do sklepu miałem może 10 metrów i ze środka widziałem parking. No i właśnie ze środka widzę, że kierowca terenówki aż wysiadł z auta, żeby się lepiej przyjrzeć. :shock: Gadget i ja jesteśmy ogromnie próżni 8-) i taka scenka to woda na młyn dla naszego pustactwa. :oops: Gdy już wsiadałem, ten Navary zagadnął mnie, czy mój Duster to terenówka - zląkłem się, że mnie podpuszcza, żeby obśmiać, więc lekceważąco (dla auta) odpowiedziałem: "Nie, napęd na 1 oś", po czym wywiązała się krótka rozmowa, gdzie pan z terenowca żałował, że nie wziąłem 4x4 (bo u nas wszędzie bezdroża :-D ), pytał o ceny, porównywał ze Skodą (tak się składa, że nasze doświadczenia w tej materii były zbieżne) i pewnie pogadalibyśmy dłużej, ale wezwały mnie obowiązki (telefonicznie) i musiałem się pożegnać.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-02, 09:19   

W srode podczas tankowania tez mnie zagadnal jeden jegomosc - co ciekawe, byl pierwsza napotkana osoba cieplo wspominajaca Dacie (cytuje "to samochody nie do zajezdzenia byly"). Wypytywal sie ile kosztuje, ile kosztowal moj, co ma (na slowo "klima" kazdy sie cieszy :) ), jak sie jezdzi. Myslalem, ze nas w koncu zlinczuja ci czekajacy do tankowania. Tak wiec zainteresowanie nie slabnie!
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-07-02, 16:42   

eplus, mnie przydarzyła się wczoraj podobna sytuacja. Jegomość latający wokół mojego auta, podczas gdy poszłam do parkomatu (już myślałam, że chce mandat wypisać :-P ) Gdy wróciłam, zagadywał o cenę, wyposażenie. Okazało się, że ma już na stanie logana, lecz z aprobatą oglądał "nowy" i atrakcyjniejszy model. Widocznie do tej pory jeszcze go nie widział "na żywo". Dusterów to teraz jak mrówków, a sandero wciąż budzi zaciekawienie :mrgreen:

bushi napisał/a:
Tak wiec zainteresowanie nie slabnie!
Mam wrażenie, że wręcz dopiero się zaczyna. Bo póki ktoś nie spojrzy na znaczek, zupełnie nie spodziewa się co to za "cudo" :mrgreen:
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-07-02, 17:32   

Mniewczorajw Stargardzie Szcz.na dwupasmówce facet VW Turanem na wyścigi brał. Myslałem, ze chce sie ścigac, a on pół miasta za mną jechał na parking, żeby z bliska Dustera obejżeć. Bardzo chwalił prześwit i wygląd zewnętrzny. Tak więc dacie górą.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-10-13, 13:25   

Inspektor Gadget zakupił w znanej portugalskiej sieci handlowej kamerkę drogową. Śledzenie innych to w końcu jego zawód, jego pasja i powołanie. 8-) :shock: . Jest teraz postrachem piratów drogowych, a także policjantów z drogówki. Bo w ramach kontroli wewnętrznej Gadget już w pierwszym dniu sfilmował patrol, który o 11 w nocy zatrzymał go do rutynowej kontroli trzeźwości i dokumentów. Policjant z patrolu zachował się jednak wzorowo. Przedstawił się, zanim poprosił o papiery. Ne zwrócił inspektorowi uwagi na niezapięte pasy. Inspektor pędził bowiem o tak nietypowej porze do pracy pilnie wezwany w sprawie bardzo ważnej dla bezpieczeństwa państwa (ze względu na ściśle tajny charakter zadania inspektor nie poinformował o tym kontrolującego). Jest więc oczywiste, że nie musiał i nie mógł zaprzątać sobie głowy tak przyziemną czynnością, jak zapięcie pasów. Również wykrywacz radarów nie zainteresował funkcjonariusza drogówki. Kontrola przebiegła sprawnie i kulturalnie. Wydział kontroli wewnętrznej na podstawie oględzin filmiku z "czarnej skrzynki" Gadgeta postanowił przy najbliższej okazji awansować aspiranta tak solidnie i z oddaniem wykonującego swoje obowiązki. Bowiem należy wskazywać także pozytywne przykłady, nie tylko takich cieniasów, jak ta para z Pomorza, która krzykiem chciała obezwładnić kierowcę o głowę wyższego i o 40 kilo cięższego na oko od obojga łącznie. Tamci już czekają na przeniesienie do Straży Gminnej. :-?
Kamerka nagrywa 640x480 na karcie microSD, 2-minutowy kawałek to w tym formacie 100MB. Oczywiście sama się załącza po podaniu zasilania z zapalniczki i wyłącza po jego zaniku. Ma też parę innych funkcji (dyktafon, latarka itp.), które wg inspektora są zupełnie zbędne. Uchwyt jak zwykle w takich wynalazkach ma o 1 stopień swobody za mało, ale całość dała się zmontować w dolnym prawym rogu szyby. Niestety kamerka zakłóca działanie nawigacji, przez co musiała znaleźć się od niej w pewnej odległości. :-o

ggt.jpg
Plik ściągnięto 170 raz(y) 50,9 KB

Ostatnio zmieniony przez eplus 2013-10-13, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2013-10-13, 20:29   

Takie pytanie retoryczne - czy kokpit autka Inspektora Gadgeta ma jeszcze choćby 1 cm wolnej przestrzeni ???
A tak ciekawości i na poważnie co powoduje, że kamerka z nawigacją się nie lubią ?
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-13, 21:17   

eplus napisał/a:
Inspektor Gadget zakupił w znanej portugalskiej sieci handlowej kamerkę drogową.... :-?
Kamerka nagrywa 640x480 na karcie microSD, 2-minutowy kawałek to w tym formacie 100MB. ...Niestety kamerka zakłóca działanie nawigacji, przez co musiała znaleźć się od niej w pewnej odległości. :-o



To taka ?

http://produkty-z-bdr.blo...-traffic-z.html

W jaki sposóļbona zakłóca działanie nawigacji ? Możesz zaprezentować przykładowe nagranie z tej kamerki w takim umiejscowieniu ?
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-10-13, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-10-14, 19:06   

Dodek > miedzy nawigacja a kamerka Gadget kladzie notes A5. A wlasciwie rzuca - i zawsze wceluje w wolne miejsce. ;)
Gdy kamerka jest obok nawigacji, to nawigacja nie widzi satelit - znikaja slupki na podgladzie sily sygnalu. W odleglosci pol szyby jest niezle, ale slupki o dlugosci 10mm nadal traca 1-2mm po wlaczeniu kamery, jednak pozycja GPS jest ustalana bezblednie. Nawet gdy kamerka pracuje tylko z wlasnej baterii, to zaklocenia sa takie same, jak na kablu.

Mekintosz > to jest ten sprzet. Nie umiem wstawiac filmow, ale zdjecia wygladaja normalnie, wcale nie jest to zabia perspektywa. Ustawiona jest tak, ze 5% ekranu na dole zajmuje maska i prawy spryskiwacz. Inspektor jest sredniego wzrostu i opuszcza sobie fotel nisko, bo lubi przestrzen nad glowa - akurat ma taki sam punkt widzenia, jak jego "czwarte oko" (trzecie to kamerka cofania).
Nowa kamerka przy zalaczaniu i gaszeniu wygrywa spokojne melodyjki. ;-)
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-04, 00:19   

Chciał bym założyć sobie kamerę pod światłem stop . Naklejałeś czy na wkręty ?
gdzie idzie kabel od kamery ?
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-04, 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-01-04, 05:35   

dałem 2 wkręciki, nie wierzę w taśmy klejące.
Kabel idzie na prawą stronę na dół pod plastiki, a dalej pod maty tylnych siedzeń i wzdłuż progu pod nogi pasażera.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-04, 09:17   

mekintosz napisał/a:

http://produkty-z-bdr.blo...-traffic-z.html


Przecież na filmach nagrywanych tą kamerką nie widać żadnych szczegółów więc "w razie czego" to ani numerów ani twarzy ..... bezsensu taka zabawka no chyba że dla młodych pelikanów z youtuba :-D
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-04, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-01-04, 13:32   

Już mam inną kamerkę, to, co trzeba widać, a żadnego filmu jeszcze do sieci nie wstawiałem.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-04, 16:26   

eplus napisał/a:
jeszcze ......nie wstawiałem


:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-04, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-04, 21:25   

A ja muszę sprawdzić czy w ogóle moja coś nagrywa :mrgreen: :roll:
_________________
mam suv-a...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-01-04, 22:14   

Ta pierwsza czasem się wieszała i to jest zonk, obecnej jeszcze się nie zdarzyło.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-04, 22:54   

Miałem normalną kamerę cofania ale aktualny sprzęt nie chce z nią współpracować dlatego zakładam drugą która po pierwsze jest rejestratorem jazdy
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-04, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-04, 23:40   

Fruxo...to chcesz rejestrować to co za Tobą. Czy jest to dodatkowa rejestracja sytuacji za autem?
_________________
mam suv-a...
Ostatnio zmieniony przez maro_1955 2017-01-04, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-04, 23:58   

Mój wideo rejestrator nagrywa do przodu (baza ) oraz ma dodatkową kamerę do tyłu .
Obraz jest nagrywany z obu kamer a w przypadku wrzucenia wstecznego tylna kamera działa jako kamera cofania .
Moje pytanie tyczy się miejsca montażu kamery pod światłem stopu czy spełni się jako kamera cofania .
Jeżeli nie to normalnie zamontuje nad ramką ale wtedy funkcja rejestratora jazdy będzie mocno ograniczona
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-05, 00:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-01-05, 06:02   

Trochę rozmydlacie móji wątek, Koledzy. :idea: :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-04-06, 16:15   

Inspektor Gadget zawsze interesował się mapami. Kupował mapy turystyczne, samochodowe i administracyjne, wycinał z czasopism mapki krajoznawcze i plany miast. Zna i lubi legendę o chińskim cesarzu, który zażyczył sobie mapy swojego kraju w skali 1:1, jednak zwykle zadowala się takimi 1:200.000 i mniej.
To hobby ewoluowało w zainteresowanie systemem GPS. Z początku tylko teoretyczne, lecz gdy cena urządzeń została zbita przez portugalską sieć do okrągłych 777 zł - inspektor nabył jedno na własność i odtąd papierowe mapy rzucił w kąt, ponieważ i bez nich swoją pozycję mógł już określać z dokładnością do jednego metra.
Inspektor lubi także rysunek techniczny. Już jako mały chłopiec rysował auta i domy od linijki, pozostawiając odręczne malunki dla kwiatków, zwierząt i chmurek. Gdy na wykładach i nudnych konferencjach sąsiedzi kaligrafowali szlaczki i esy-floresy, Gadget kreślił wektory swobodne oraz zaczepione w przestrzeni 2-, 3-, a nawet 8-wymiarowej.
Te dwie fascynacje - żeby nie napisać: obsesje - inspektora, mające zresztą coś wspólnego ze sobą, miały się w końcu symbolicznie zmaterializować w jednym niewielkim przedmiocie.
CDN
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne