Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-11-24, 12:56
Srebrne aplikacje we wnętrzu w dusterze
Autor Wiadomość
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 22:48   Srebrne aplikacje we wnętrzu w dusterze

Część - strasznie nie podobają mi się te brązowe aplikacje we wnętrzu Dustera w wersji Laureate. Chodzi mi o brązową konsole środkową, poręcze w drzwiach i obramówki nawiewów. 1000 razy bardziej eleganckie są te srebrne aplikację w wersji oczko niższej Ambience. Tyle że Ambience jest dużo bardziej ubogie od Laureate, a dodatkowo do Ambience nie można zamówić pakietu Look (choć alusy firmowe można) i kilku innych fajnych akcesoriów.

Czy ktoś wie jak obejść to ograniczenie tj. mieć jednocześnie wersję Laureate, pakiet Look i srebrne aplikacje we wnętrzu?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-06, 09:10   

możesz sobie dokupić w aso, pewnie zaraz koledzy podadzą numery części.

Zostaje tylko montaż samodzielny lub w aso zależne jest to od twoich finansów i umiejętności
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 10:04   

Pytałem o takie części w ASO, ale sprzedawca powiedział że do serwisu przyjeżdżają części plastikowe (niepolakierowane?), które dopiero na miejscu są lakierowane i zasugerował mi samodzielne zdjęcie tych brązowych aplikacji i ich przelakierowanie na srebrny kolor. To lakierowanie części na miejscu wydało mi się trochę głupie, ale nie znam się na tym. Co o tym myślicie?
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 10:57   

Fajnie dyby jeszcze Dacia montowala roznokolorowe panele dopasowana do gamy kolorystycznej dustera. Tu sa az 3 - czern, srebrny, braz. Chyba jest to wykonalne, niech serwis sprzeda i zamontuje Tobie odp kolor z wersji nizszej. Jesli prawda jest to co podaja - kup niepolakierowane, oddaj do dobrego lakiernika, niech dobierze kolor pod kolor lakieru auta i niech ASO zamontuje.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-02-06, 11:13   

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=44394#44394
Jeżeli są do Sandero i Logana to muszą być również do Dustera
_________________

 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 11:56   

Akurat nie chodziło mi o konsolę pod kolor lakieru karoserii, tylko właśnie o kolor srebrny. Chciałbym mieć czarnego Dustera z pakietem Look i w nawiązaniu do srebrnych aplikacji na zewnątrz (progi, relingi, nakładki na zderzaki) chciałbym mieć takie same we wnętrzu, żeby tworzyły spójny wygląd wnętrza i zewnętrza. Tak w ogóle to podoba mi się srebrna konsola, bo pasuje do obramówek prędkościomierza i obrotmierza, a dodatkowo taki srebrny kolor rozjaśnia wnętrze Dustera. Ale taki jaki jest to ten brązowy kolor jest od czapy. Żeby jeszcze ten brązowy kolor udawał pseudo-drewniane wykończenia - jak swojego czasu w japończykach czy koreańczykach...
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2011-02-06, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-02-06, 12:19   

Kiedy chciałem sobie dokupić obramówki kratek nawiewu w kolorze "matowego chromu" do mojej MCVki, to na początku też sprzedawca z lubelskiej Dacii powiedział, że te elementy się lakieruje u nich, ale jak chciałem coś takiego zamówić, to się okazało, że jednak nie...

Kupiłem gotowe, wraz z całymi nawiewami w Warszawie na Puławskiej. Nawet mi 13% rabatu dali :) Niestety jest minus takiego koloru - odbija się w lusterkach, co mi czasem troszkę przeszkadza.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 13:28   

Mariusz napisał/a:
Jeżeli są do Sandero i Logana to muszą być również do Dustera

Oczywiście - we wszystkich przypadkach są rzecz jasna te same.

Gorzej niestety z tym kawałkiem na kierownicy: wygląda na to, że jest jej częścią, więc trzeba by zmieniać cały wieniec - a to już co najmniej kilkaset złotych...
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 13:53   

laisar napisał/a:
Gorzej niestety z tym kawałkiem na kierownicy: wygląda na to, że jest jej częścią, więc trzeba by zmieniać cały wieniec - a to już co najmniej kilkaset złotych...


O ten kawałek na kierownicy to akurat bym się nie martwił, bo nie jest on aż tak bardzo widoczny - jest stosunkowo mały. Dziwi mnie tylko brak konsekwencji w polityce Dacii - miało być tanio, miało być z elementów powtarzalnych: w Loganie i Sandero wszystko jest srebrne, a tu w Dusterze taki brązowy klops.

PS: Albo można zrobić jeszcze inaczej: kupić w ASO całą kierownicę z wersji Ambiente, a starą (tzn. nową) sprzedać na allegro. Zmniejszy to stratę do kilkudziesięciu złotych.
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2011-02-06, 14:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 14:41   

Eh, jest h...jowo jeżeli chodzi o dalszy rozwój tematu. Poszperałem sobie po necie i zauważyłem, że ta cała zabawa w wymianę aplikacji na srebrne ma jeden zasadniczy szkopuł, który przekreśla całą akcję. Nie wystarczy wymienić konsoli środkowej, obramówek wywietrzników i uchwytów w przednich drzwiach. Jak się przyjrzałem na zdjęciach, to wersja Ambiente ma zupełnie inne uchwyty w drzwiach niż Laureate, gdzie uchwyt przechodzi dalej w brązową listwę równoległą do dolnej krawędzi okna. Takiej listwy nie ma Ambiente. Również poza brązową wstawką w kierownicy pozostanie brązowe wykończenie tunelu środkowego i tylnych drzwi. Tak na dobrą sprawę powinno się wszystkie te brązowe wykończenia samodzielnie wymontować, dać do lakierowania i ponownie zamontować. Pytanie: ile by to kosztowało i czy dałoby to radę ponownie elegancko tzn. schludnie zamontować?

Pozostaje jedynie czekać na lifting Dustera za kilka lat i mieć nadzieję, że projektancie z Daci sami wpadną, że ładniej by było jakby wszystkie aplikacje były srebrne.

Myślę, że moderatorzy forum mogą zamknąć ten temat i przenieść go do archiwum.
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2011-02-06, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 15:18   

Też mnie to właśnie bardzo dziwi - podejrzewam tu jakieś knowania tzw. marketingowców. Wiele rzeczy można by w daćkach zrobić jeszcze taniej, jeszcze prościej, a jednocześnie lepiej - czemu tego nie robią, pozostaje tajemnicą...

(Ale akurat nieprawdą jest, że wszystko w loganach i sandero jest srebrne - są też oczywiście zwykłe czarne, MSZ najlepsze. Ten pseudochrom to jakiś taki odpust... (; ).
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-02-06, 15:51   

moim zdaniem: ilu, kierowców/użytkowników/właścicieli* (*niepotrzebne skreślić) tyle koncepcji/wizji*... szkoda oczywiście że nie ma możliwości wyboru - może za jakiś czas jak "moda" :-P na Dustera trochę przyblaknie i zmniejszą się kolejki to producentowi będzie bardziej zależeć na znalezieniu klienta i coś z tym zrobi...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-02-06, 16:42   

Jeszcze obszycie kierownicy i lewarka ze srebrnego lisa. :mrgreen: A nie z koziej skóry (albo owczej - która jest tańsza w Rumunii?).
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 18:49   

W sumie to samodzielna przeróbka jest w tym przypadku tak prosta (demontaż / malowanie / montaż), że nie ma co czekać na producenta.
 
SARCO 


Marka: Peugeot / Dacia
Model: 306 / Duster
Silnik: 1,4 +LPG BRC / 1,6 16V +LPG STAG 400
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 113
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2011-02-06, 19:54   

Pozostaje tylko czekać na opcję "personalizacji" auta tak jak ma to na przykład Ferrari(dzięki temu zabiegowi wzrosła im sprzedaż).Jedynie co ma teraz Dacia wspólnego z Ferrari, to niemalże taki sam długi okres oczekiwania na auto ;-)
_________________
W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały...
8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Ostatnio zmieniony przez SARCO 2011-02-06, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-02-06, 22:16   

Jeżeli tak Ci zależy na srebrnych wstawkach to przemyśl rezygnację z pakietu Look - ja kupiłem i żałuję - progi wyglądają owszem ładnie ale są totalnie niepraktyczne - przy wsiadaniu i wysiadaniu wycierasz je spodniami które w dzień deszczowy nadają się po tym tylko do prania - staram się wyciągać daleko nogę ale i tak co któryś raz się zapominam. Nie wiem jak to jest mocowane ale zastanawiam się nad demontażem tych progów.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-02-06, 22:26   

PiotrWie napisał/a:
Jeżeli tak Ci zależy na srebrnych wstawkach to przemyśl rezygnację z pakietu Look - ja kupiłem i żałuję - progi wyglądają owszem ładnie ale są totalnie niepraktyczne - przy wsiadaniu i wysiadaniu wycierasz je spodniami które w dzień deszczowy nadają się po tym tylko do prania - staram się wyciągać daleko nogę ale i tak co któryś raz się zapominam. Nie wiem jak to jest mocowane ale zastanawiam się nad demontażem tych progów.


chcesz zdemontować progi? :-( - czy na progu jest srebrna nakładka z pakietu Look czy jej nie ma to spodnie ubrudzisz tak samo... :lol:
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-02-07, 15:05   

Nie widziałem Dustera bez pakietu Look, wydawało mi się że beż nakładek progi mniej wystają na boki.
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-07, 15:46   

No i znalazłem rozwiązanie :-D
Do wersji Laureate dokupuje się tapicerkę skórzaną, która automatycznie przekonfigurowuje tonację wnetrza na "czarny carbone". Znikają aplikacje w kolorze brązowym, wprawdzie nie ma koloru srebrnego, ale za to wszystkie wykończenia są w kolorze czarnym z połyskiem. Równoczesnie pozbywamy się tej słabej szaro-czarnej tapicerki na fotelach, a w pseudo-skórze Duster zaczyna wyglądać na furę "premium" ;-) I jest wtedy spójnie: czarne zewnętrze i czarne wnętrze - srebrne we wnetrzu pozostają tylko obramówki zegarów oraz klamki w drzwiach, a na zewnątrz pakiet Look.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-07, 18:07   

No brawo - widzę, że twoja żądza posiadania jest wielka... To się chwali ((((;


Cytat:
srebrne we wnetrzu pozostają tylko obramówki zegarów oraz klamki w drzwiach, a na zewnątrz pakiet Look

Jakby co, to dodanie do tego obramowań nawiewów jest bardzo proste - przy takim zamówieniu mógłby Ci je zresztą diler dorzucić gratis d;
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-07, 22:12   

Czy ktoś na forum ma Dustera ze skórzaną tapicerką? Jeżeli tak to poproszę o zdjęcia i jakąś opinię jak się taka skóra sprawuje.
 
Ryszard 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 22luty2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 107
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2011-02-16, 21:20   

PiotrWie napisał/a:
Nie widziałem Dustera bez pakietu Look, wydawało mi się że beż nakładek progi mniej wystają na boki.


mam takie zdjęcie bez pakietu Look,
(PS podobno na tym kolorze nie widać kurzu )

duster_bez.jpg
bez Look
Plik ściągnięto 318 raz(y) 80,73 KB

Ostatnio zmieniony przez Ryszard 2011-02-16, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-16, 21:26   

Ryszard, bez loocka wygląda tak


i mam na to twarde dowody :-D
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Ryszard 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 22luty2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 107
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2011-02-16, 21:54   

maciek napisał/a:
Ryszard, bez loocka wygląda tak


no...
i mam mieszane uczucia, ja czekam na klasykę wybraną przez marketingowców (Look + brąz caju)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-02-16, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
lurtz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-02-17, 11:20   

Fresu napisał/a:
No i znalazłem rozwiązanie :-D
Do wersji Laureate dokupuje się tapicerkę skórzaną, która automatycznie przekonfigurowuje tonację wnetrza na "czarny carbone". Znikają aplikacje w kolorze brązowym, wprawdzie nie ma koloru srebrnego, ale za to wszystkie wykończenia są w kolorze czarnym z połyskiem. Równoczesnie pozbywamy się tej słabej szaro-czarnej tapicerki na fotelach, a w pseudo-skórze Duster zaczyna wyglądać na furę "premium" ;-) I jest wtedy spójnie: czarne zewnętrze i czarne wnętrze - srebrne we wnetrzu pozostają tylko obramówki zegarów oraz klamki w drzwiach, a na zewnątrz pakiet Look.


Yyy ja mam skore i jakos plastiki mam brazowe :(

Ponizej zdjecie:



A co do samej skory, coz poki co dla mnie rewelacja. Ladnie wyglada i latwo sie czysci.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne