Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-01, 22:30
Lokalizator GPS
Autor Wiadomość
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-06, 10:46   Lokalizator GPS

Macie może jakieś doświadczenia z użytkowania samochodowych lokalizatorów GPS/GPRS/GSM? Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych urządzeń:
- lokalizator 1;
- lokalizator 2.

Pełniłby on dwie funkcje:
- zabezpieczenie antykradzieżowe;
- statystyki pojazdu.

Czy urządzenie takie może być jedynym zabezpieczeniem antykradzieżowym w aucie (czy wówczas nie będzie problemu z ubezpieczeniem OC/AC)?
Czy można je tak skonfigurować, aby wysyłało samo informacje poprzez GPRS (a nie SMS'ami), wówczas łatwo byłoby poprzez jakiś soft wizualizować trasy itp ?
Czy ASO Renault/Dacia montuje urządzenia tego typu (może ktoś już montował coś takiego) ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje :-D
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-06, 11:07   

Chyba lepsze będzie to : http://www.geo2.pl/

Kod:
Jeśli:

    * chcesz dodatkowo zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą,
    * chcesz uzyskać dodatkowe zniżki w składce AC,
    * chcesz sprawdzić, czy Twoje dziecko jeździ bezpiecznie i nie przekracza dopuszczalnych prędkości,
    * chcesz, aby Twoja rodzina mogła zawsze sprawdzić, gdzie jesteś,
    * chcesz pokazać znajomym swoją weekendową trasę,
    * chcesz czuć się bezpiecznie na drodze

 
To system GEO2.pl jest właśnie dla Ciebie!
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2011-03-06, 11:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-06, 11:20   

@jackthenight
fajna sprawa tyle, że trochę to kosztuje :-( , znam cenę takiej usługi u innego operatora i jest to ok. 170,00 pln/m-c - oprócz kosztów początkowych (zakup urządzenia, montażu i aktywacji),
oczywiście nie wszystko podlega ocenie przez pryzmat pieniądza... :-D
 
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-06, 11:23   

Przeglądałem też strony oferujące lokalizację aut. Z tym, że jakoś nie chcę uzależniać się od kolejnego "dostawcy usług". Nie chcę płacić kolejnego abonamentu i uzależniać się od jakiejś firmy X. Tym bardziej, że ceny ich urządzeń nie są wcale zachęcające.
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-07, 16:02   

Jeśli to ma być zabezpieczenie, to bardzo słabe.

Wpisz sobie w allegro "zagłuszacz gps".
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-07, 18:22   

No i właśnie zrujnowałeś mój optymizm w stosunku do tego:
- zagłuszacz GSM;
- zagłuszacz GPS.

Ale przynajmniej nie będę miał złudnego poczucia "bezpieczeństwa".
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-03-07, 21:08   

Kolego Aznar

Na Twoim miejscu nie byłbym taki załamany i nie tracił optymizmu w urządzenia techniczne, które zabezpieczają Twoje wymarzone auto.
W każdej sytuacji nowe urządzenia oparte na działaniu fal radiowych maja odpowiedniki w postaci destrukcji sygnałów radiowych.
Ja na Twoim miejscu potraktowałbym sprawę statystycznie. Jeżeli nawet znajdzie się złodziej a urządzenie w Twoim aucie jest zamontowane to można by sobie wyobrazić takich fachowców, którzy noszą ze sobą wszelki wymagany sprzęt aby zneutralizować Twoje zabezpieczenie. Nie ma znaczenia, czy są to fachowcy z górnej półki (tacy łamią zabezpieczenia w kilka sekund), a potencjalnym kolekcjonerem.
Statystycznie przywłaszczenie cudzej własności (jaką jest auto Dacia Duster) jest naprawdę minimalne. Moim zdaniem wykupienie polisy AC w znakomitym stopniu zabezpiecza samochód. Z mojego doświadczenia najczęściej giną auta albo bardzo drogie (to chyba na specjalne zamówienie), albo te które nie posiadają wykupionej polisy AC.
Proszę się zastanowić dlaczego?

Pozdrawiam
:-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-07, 22:21   

chriskb napisał/a:
te które nie posiadają wykupionej polisy AC

czy dobrze zrozumiałem? sugerujesz, że złodziej wie kto ma wykupioną polisę AC? :lol:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-03-07, 22:52   

Może wiedzieć jeśli ma wejście w UFG, lub też włamie się do bazy danych tej instytucji...
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-03-08, 04:24   

TD Pedro napisał
Kod:
sugerujesz, że złodziej wie kto ma wykupioną polisę AC?


Ja nic nie sugeruje, opieram się na publikowanych statystykach. W bardzo wielu przypadkach samochody zmieniają właściciela i to bez względu na markę, czy też stan techniczny.

Pozdrawiam
:-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-08, 09:12   

ale nasuwa się wniosek, że jeżeli giną samochody bez wykupionej polisy AC
Cytat:
Z mojego doświadczenia najczęściej giną ...... te które nie posiadają wykupionej polisy AC.


- to złodzieje o tym chyba wiedzą (a statystyka tylko to potwierdza)...
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-03-08, 09:31   

TD Pedro

Ja ich nazywam amatorami cudzej własności (złodziej nie brzmi dobrze). A jeżeli ktoś jest takim amatorem to się interesuje i ma rozległą w tym wiedzę.

Myślę, że lepiej wrócić do tematu wszelkich elektronicznych zabezpieczeń.

Co prawda lokalizator GPS nie byłby moim marzeniem. Przecież żona by mogła śledzić wszystkie moje ścieżki a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Chyba najtrudniejsze zabezpieczenia do sforsowania to własne przemyślnie zmontowane urządzenia, które maja niekonwencjonalne rozwiązania i odcinają zasilanie takich układów jak pompa paliwowa, rozrusznik itp.

Dobrze by było aby członkowie forum podzielili się takimi pomysłami.

Pozdrawiam
:-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-08, 09:33   

Ja to nawet wiem na przykładzie kuzyna. Po kradzieży zadzwonili do nie niego po okup, informując, że wiedzą o braku AC. pozdr
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-08, 09:58   

jurek napisał/a:
Ja to nawet wiem na przykładzie kuzyna. Po kradzieży zadzwonili do nie niego po okup, informując, że wiedzą o braku AC. pozdr

profesjonalizm jednak w cenie... :lol:

@chriskb

- pozostanę jednak przy swoim - złodzieja trzeba nazywać "po imieniu" złodziejem (jak by to nie brzmiało)

-z pozostałą treścią Twojego postu się zgadzam... :-)
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-03-08, 10:36   

TD Pedro napisał/a:
złodzieja trzeba nazywać "po imieniu" złodziejem (jak by to nie brzmiało)

Niech tak-będzie tak , a nie-nie :evil:
_________________
48piotr
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 11:00   

A ja w przypadku Dacii (szczególnie Dustera) o kradzież się nie boję. Takich jak mój na rynku jest mało i pewnie w przeciągu kilku lat nie będzie zbyt wiele. Nawet jak by go przemalowali to byłbym w stanie objechać osobiście wszystkie pasujące i sprawdzić, który rest mój. Problem jest przy wywozie go za granicę lub sprzedaży na części, ale w tym drugim przypadku to na szczęści do dacii części są tanie.
 
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2011-03-08, 11:06   

Jak mają ukraść to ukradną ;-(. Tylko czy złodziej, który będzie chciał ukraść Dacie będzie wyposażony w zagłuszacz GPS i GSM. Chyba tacy złodzieje to łaszą się na auta za 100 tyś (i więcej)?

Zgadzam się, że najlepszym zabezpieczeniem jest zrobienie czegoś na własną rękę, czegoś niestandardowego. Czego złodziej się nie spodziewa i jest tym zaskoczony.

Zbliża mi się odbiór auta i im jest bliżej tym bardziej nie wiem w jakie zabezpieczenie zainwestować. Z myśli o zakupie tego lokalizatora jeszcze nie zrezygnowałem ale jestem bardziej sceptyczny teraz (dzięki Wam :D). Dealer zaproponował jakąś zniżkę na blokadę skrzyni. Ale nie jestem do tego zabezpieczenia przekonany.
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 11:24   

Jest tak jak powiedziałeś, jak mają ukraść to ukadną. Mi i żonie kilka razy zdarzyło się zostawić otwarty samochód z jakimiś torebkami czy raz nawet z portwelem zaparkowany przy ulicy. I nic się nie stało pomimo, iż była to dzielnica Wawy o nie najlepszej reputacji. Ja już się wyleczyłem z zabezpieczania samochodu (zwłaszcza Dacii).

Odnośnie blokady skrzyni - ja zakładałem sumiennie (w poprzednim samochodzie) przez pierwszy miesiąc. Później już mi się nie chciało :-) . Alarm też niby fajna sprawa, ale ja swój przez 3 lata użytkowania słyszałem może z 2 razy, więc jak by wył to duże prawdopodobieństwo, że bym nie rozpoznał, że to mój. Ludzie też już przestali zwracać uwagę na wyjące alarmy i gdyby nie wymóg AC to bym go nie montował. Co po alarmie jak postawisz samochód 300m od bramy albo przed innym blokiem, nawet go nie usłyszysz.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-08, 12:06   

jacusb napisał/a:
..Odnośnie blokady skrzyni - ja zakładałem sumiennie (w poprzednim samochodzie) przez pierwszy miesiąc. Później już mi się nie chciało...

każdorazowe zakładanie blokady jest rzeczywiście "upierdliwe" :-( ,
zabezpieczenie powinno oprócz rzeczywistego zabezpieczenia działać również prewencyjnie (być widoczne), blokada skrzyni biegów nie rzuca się w oczy, profesjonalista sobie z nią poradzi a "zwykły złodziejaszek" po sforsowaniu drzwi i natrafieniu na blokadę w przypływie bezradności i złości zdemoluje samochód... chyba jednak najlepszym rozwiązaniem jest fabryczny immobilizer i dodatkowo alarm (jednak hałas może zwrócić czyjąś uwagę a na pewno trochę zdeprymuje złodzieja) no i tym samym spełni warunek wymagany dla AC...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-03-08, 12:24   

Wierzysz że ktoś jeszcze zwraca uwagę na wyjący alarm? Pomijając już fakt, że te seryjne są wręcz banalne do unieszkodliwienia. Blokadę skrzyni biegów można sforsowac, ale trzeba do tego rozebrać dość sporo elementów wnętrza - złodziej nie będzie ryzykował tylko się ewakuuje, żeby nie "wypaść z zawodu" :mrgreen: v

Przydtane też mogą być np. wyłączniki zapłonu ukryte w nietypowym miejscu, w zasadzie każde niestandardowe zabezpieczenie.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-03-08, 16:17   

Aznar napisał/a:

Zgadzam się, że najlepszym zabezpieczeniem jest zrobienie czegoś na własną rękę, czegoś niestandardowego. Czego złodziej się nie spodziewa i jest tym zaskoczony.

Oswojona kobra na prawym siedzeniu pod kocykiem :?:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-08, 18:00   

Oswojona nic nie daje, musi być dzika i wściekła :roll: Wracając do kuzyna - ponieważ auto było nietypowe i raczej nie do szybkiego sprzedania, po 2 dniach, jak odmówił haraczu, odstawili go pod dom. Ukradli natomiast z auta kostiumy do spektaklu /jest aktorem/. na cholerę im były te kostiumy? Widocznie byli z nich artyści. pozdr
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-03-08, 19:41   

Ciekawa historia - ja znam podobna - co ciekawe zlodzieje podobno zadzwonili dopiero po tym, gdy pokrzywdzony zglosil sprawe na policje...
_________________
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-03-08, 19:42   

jurek napisał/a:
. na cholerę im były te kostiumy? Widocznie byli z nich artyści. pozdr

Transwestyci :?: :mrgreen:
 
Aznar 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-10, 19:46   

Dowiadywałem się u dealeara (Wrocław Nawrot) i posiadają oni dwa rodzaje zabezpieczeń:
- autoalarm: 1200 zł (niestety nie podali mi jakiej firmy);
- blokada skrzyni biegów Bearlock: 750 zł.

Wiecie może co to dokładnie mogą być za zabezpieczenia? Wydaje mi się, że autoalarm za 1200 zł to lekkie przegięcie (chyba, że naprawdę posiada jakieś fajne funkcje ;-/). Montowaliście zabezpieczenia proponowane przez dealera? Zastanawiam się czy nie kupić samemu jakiegoś i im zawieść jak autko przyjedzie. Tylko nie wiem, czy są w stanie zamontować wszystko co sobie wymyślę :-D .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne