Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Piszczy bez powodu i migała lampka zmiany biegów
Autor Wiadomość
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-10-27, 09:44   Piszczy bez powodu i migała lampka zmiany biegów

Hej

Wczoraj miała miejsce dziwna sytuacja. W Sanderoo II 1.0 TCE LPG w czasie jazdy kilka razy auto zapiszczało. Taki pisk jak przy wrzucaniu wstecznego z czujnikami parkowania( nie zaciągnięty ręczny, czy otwarte drzwi). Żadna lempka się nie zapaliła. Po prostu kilka razy zapiszczał. Potem po wyłączeniu silnika migała lampa zminay biegu w dół. Ta zielona. Deska zgasła, migała sama lampka. Po odpaleniu przestała i potem nic się nie działo.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam
Piotrek
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-10-27, 11:51   

Za mało szczegółów. Stało się podczas jazdy na konkretnym biegu czy też podczas zmiany biegu?
Może czujnik biegu Ci się zwarł. Dźwięk to był dokładnie dźwięk czujnika parkowania czy tylko brzmiał podobnie. Taka sama migająca ikonka pojawia się gdy zdusimy silnik hamulcem, tj przeciążenie. Jeśli załączył Ci się czujnik parkowania , jak przy wstecznym to objawy mogą być prawidłowe - nie wrzucamy wstecznego podczas jazdy do przodu - system zgłupiał a dzwięk z czujników parkowania to ich prawidłowa praca -wykrycie czegoś za samochodem. Niech lepiej obeznani stwierdza czy ten czujnik może się przypadkiem zewrzeć np. na 4 biegu lub podczas zmiany biegów - czy to tylko spekulacja.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-10-27, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-10-27, 17:10   

Po odpaleniu przestała bo był reset. Jak pojawi sie to samo - ASO .Rozumię ze auto ma rok. I jest gwarancja.
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-10-27, 19:31   

Hej

Jadę w sobotę do ASO na wymianę oleju i filtra LPG. Zgłoszę im to. Auto ma jeszcze ponad 4 lata gwarancji więc tutaj nie ma problemu. Co do pisku. On się pojawiał podczas jazdy na wprost a więc nie mogło być mowy o wbijaniu wstecznego. Miałem zapięty chyba 3 Bieg i pisnęło.

Wspomnę o tym w ASO. Jak coś będzie to dam znać.

Pozdrawiam
Piotrek
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2021-10-27, 22:41   

A obok na fotelu pasażera coś leżało?
_________________
Paweł
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-28, 12:20   

Sygnał niezapiętych pasów pasażera chyba wpada w kategorię, którą kolega wykluczył?
leech10 napisał/a:
Taki pisk jak przy wrzucaniu wstecznego z czujnikami parkowania( nie zaciągnięty ręczny, czy otwarte drzwi)
Co nie zmienia faktu, że czujnik faktycznie jest delikatny i niewiele mu trzeba by się odezwał.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-28, 12:56   

2 dni po odbiorze miałem coś podobnego. Ale to ewidentnie było związane z pasami pasażera.
Po prostu mój pasażer wysiadał na przystanku (nie gasiłem auta) odpiął pas i wysiadł, po zamknięciu drzwi i ruszeniu dostałem sygnał niezapiętych pasów pasażera. Nie pamiętam czy musiałem się zatrzymać tylko, zamknąć/otworzyć drzwi pasażera czy zgasić na chwilę silnik ale w końcu przestało. Zgłosiłem to na wizycie w ASO ale nic nie stwierdzili. Poza tym więcej się nie powtórzyło. Czasami te czujniki głupieją ale trudno będzie ustalić czy to akurat dotyczy twojego przypadku.
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-10-28, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-10-28, 14:03   

mi kiedyś czujnik zaczął piszczeć jak na siedzeniu pasażera wiozłem 2 butelki coli 2L :mrgreen:
_________________
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-10-28, 20:10   

W instrukcji do LPG jest także o tym, że piszczenie jest jak skończy się gaz w butli lub jest jakaś niesprawność w układzie LPG. To tak z zupełnie innej strony.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-11-15, 08:33   

Hej

Po wizycie w ASO nic nie wykryli. Błędu nie było. Powiedziano mi, że jak się powtórzy to przyjechać. Na chwilę obecną jest OK

Pozdrawiam
Piotrek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne