Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Instalacja LPG do Daci 1310
Autor Wiadomość
jammal17 


Marka: Dacia
Model: 1310
Silnik: 1.3
Rocznik: 1984
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Piotrków
  Wysłany: 2011-04-08, 20:03   Instalacja LPG do Daci 1310

Witam obecnie poruszam się Dacią 1310 z 1984r. i za każdym razem jak jadę na stację to płacze jak widzę tę ceny paliw, co prawda moja danka pali srednio 7.5 litra ale jak mam tankować paliwo za 5.19zł to już lekka przesada, więc naszła mnie taka myśl z pokuszę się o założenie instalacji LPG :-(

więc chciałem się zapytać jak sprawa wygląda z tym silnikiem, jak gaz wpływa na jazdę i żywotność, czy po prostu jest to aż tak bardzo odczuwalne ( teoretycznie mój silnik ma 98tys przejechane i jest w super stanie ) wiec co wy sądzicie w tym temacie?

i drugie pytanko może wiecie orientacyjnie ile założenie by kosztowało i jaką najlepiej założyć, a może i znacie jakieś dobre punkty najlepiej w woj. łódzkim lub w niedalekiej okolicy ?

z góry dziękuje za każdą pomoc.
 
Dacia1310p 


Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1,3 Benzyna + LPG
Rocznik: 18.07.1983
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 198
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-09, 21:03   

Witam. Ja w swojej Dacii z roku 83 mam takową instalacje. Powiem tak, między LPG a benzyną jest odczuwalna zmiana. Na LPG auto jest słabsze :-/ Odnośnie żywotności silnika, jest to nie pierwsza Dacia w rodzinie która miała LPG. Wszystkie robiły jak woły, jeździły po 80km dziennie i nic się z silnikiem nie działo (przynajmniej z tego co pamiętam). Wg mnie LPG w Dacii to dobra sprawa, mimo to ja ze swojej wymontowywuje - dążenie do oryginału ;-)
jammal17 napisał/a:
jaką najlepiej założyć

Mogę Ci jedynie napisać jaką ja mam :mrgreen: Uważam że jest dobra skoro przejeździła tyle czasu i nic się nie działo...
_________________
http://www.metacafe.com/w...or_ali_tirmasi/
POLECAM !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=e8GtpL0Ly5Y
 
UniculTLX 



Marka: Dacia
Model: 1310 TLX
Silnik: 1.6
Rocznik: 1990
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-10, 00:32   

Stare silniki dobrze znoszą podtlenki LPG. Co tu dużo mówić, kupujesz nowy parownik (Lovato jakie czy cuś) butle możesz używke, przewody nowe, mieszalnik obojętne, centralke (najlepiej taką, co Ci będzie pokazywać ile gazowni jeszcze w butli jest, ale byle STAG-2W wystarczy) z wiązką i elektrozawory. A co do tego, czy auto osłabnie - moja Skoda Tinki łinki na podtlenku zbiera sie lepiej jak na benie :-P kwestia wyregulowania instalacji ;-)

Pozdro :-D
_________________
Dacia 1310 TLX swap 1.6 :D
Skoda 110L '76
Skoda 120GLS vel Tinky Winky '80
BA3 Lada 2106 1500s '81
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne