Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mycie auta / wosk / kosmetyka
Autor Wiadomość
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-10-09, 13:31   

https://www.google.com/se...Q4dUDCAs&uact=5
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
marchew 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-11-14, 11:29   

Mam problem z przednią szybą.
Niby po umyciu jest czysta, ale widać na niej kolorowe smugi, jakby plamy z benzyny. W normalnych warunkach wszystko jest OK, ale podczas jazdy w deszczu nic nie widać, powierzchnia szyb jest rozmazana. Wycieraczki są w porządku.
Zauważyłem to po umyciu auta wodą z dodatkiem Ludwika i teraz nie mogę zmyć tych smug z szyby.
Jak się tego pozbyć, czego użyć?

Z góry dzięki za porady.
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-11-14, 15:05   

Gdzieś czytałem, że nie dobrze stosować płyny z kuchni i łazienki do mycia samochodów.
Spróbuj umyć same szyby ze środkiem do mycia samochodów, albo środkiem do mycia okien.

Mam podobny przypadek jak umyję samochód i naniosę wosk polimerowy ( wosk do nakładania na mokro - poprzez spryskanie atomizerem - następnie trzeba spłukać wodą)
Jeżeli naniesiesz wosk ( i opłukasz ) a potem nie przetrzesz szyb np. gumowym ściągaczem do wody, to po wyschnięciu na szybach zostają plamy, które trudno usunąć.\

Dobra rada - po każdym myciu przecieram szyby gumowym ściągaczem do szyb ( koszt w byle sklepie ok 10 - 20 zł )

Z autopsji":

Szampony z woskiem to kicha nic nie warta.
Najlepszy rezultat:
1) Zwykły szampon do samochodów - bez dodatków i wosków
2) Wosk polimerowy do nakładania na mokro i spłukiwania - ale tylko koncentrat do rozrabiania. Koszt niewielki a butla 1l starcz na dobre kilka lat.
Ostatnio zmieniony przez Killer King 2020-11-14, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
667 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 27
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2022-05-16, 13:44   Polerowanie po woskowaniu

Cześć.
Mam Dustera, polerka ręczna po woskowaniu takiej ilości blachy potrafi być męcząca.
Mam też szlifierkę mimośrodową Bosha PEX 220A. Pomyślałem, że może użyć jej do polerki po woskowaniu. Przerabiał ktoś z Was ten temat? Jeżeli tak, to macie może namiary na jakieś tarcze nadające się do tego? Przeglądam Allegro, ale jak na razie nic sensownego nie wpadło mi w oko.

----
EDIT
Dobra, w złej kategorii szukałem, już znalazłem odpowiednie tarcze, pytanie tylko, czy jest sens używania takiej szlifierki?
Ostatnio zmieniony przez 667 2022-05-16, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2022-05-16, 18:33   

Jeśli nie masz w tym doświadczenia lepiej zrezygnuj - możesz spalić lakier. Natomiast, jeśli już chcesz polerować wosk, bezpieczniej (moim zdaniem) jest używać najprostszych marketowych polerek mimośrodowych o dużej powierzchni pracy i mniejszej mocy np. https://www.mediaexpert.p...hoCwJAQAvD_BwE.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
667 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 27
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2022-05-17, 09:25   

BLACHA_997 napisał/a:
Jeśli nie masz w tym doświadczenia lepiej zrezygnuj - możesz spalić lakier. Natomiast, jeśli już chcesz polerować wosk, bezpieczniej (moim zdaniem) jest używać najprostszych marketowych polerek mimośrodowych o dużej powierzchni pracy i mniejszej mocy np. https://www.mediaexpert.p...hoCwJAQAvD_BwE.

Dzięki za radę. Sprawdzę, czy ta moja ma regulację obrotów i możliwość ustawienia jakichś niskich. Jeżeli nie, to poćwiczę łapy, bo kupować specjalnie nowego urządzenia nie będę.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-05-17, 09:40   

Problem z polerowaniem u większości polega na zbyt dużej ilości nakładanego wosku. Tego powinna być naprawdę symboliczna ilość. Oczywiście wosk też nie byle jaki tylko coś ciut wyżej np. Collinite 476s. W ciepły, ale nie słoneczny, dzień lub w cieniu i polerowanie maski to 2 minuty może. Warunek dokładne mycie: piana, proszek, płukanie, piana, szczotką, proszek, piana, płukanie (cykl powtórzyć 2-3x) ,mało wosku na krzyż, 10 minut czekania i delikatne polerowanie nową miękką fibrą - średnio 2 minuty na element.
Gdybym miał kupować do tego polerkę to bym chyba musiał firmę detalingową założyć...
Jak nałożycie za dużo wosku to nie będzie lepiej tylko więcej tego wosku usuniecie podczas polerowania. Ten sam efekt osiągniecie z minimalna ilością wosku który wtedy wystarczy na kilkanaście takich woskowań = kilka lat.
Zazwyczaj jak woskuje to dłużej trwa to całe mycie wstępne niż samo woskowanie , oczywiście bez wliczania tej 10 minutowej przerwy technicznej. Efekt woskowania widać wyraźnie przez pierwsze 4-5 miesięcy. Coś tam się utrzymuje do 6 miesięcy. Daje to 2 do 3x w roku po 2 godziny przy piwku. Watpię czy polerka elektryczna by tutaj coś poprawiła, a może by nawet coś zepsuła..
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-05-17, 09:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-17, 11:31   

samodzielne polerowanie przez osoby bez doświadczenia kończy się pięknymi hologramami na lakierze. dobra myjnia ręczna za położenie wosku bierze 50-150 zł ( zależy jaki wosk ) także po co odkrywać ameryke na nowo. JA potrafię naprawdę dużo zrobić przy samochodzie ale na porządne mycie i wosk oddaję auto sprawdzonej myjni. 250 pln za mycie i wosk raz na pół roku i mam spokój
 
667 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 27
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2022-05-17, 13:15   

No i skutecznie zniechęciliście mnie do polerki mechanicznej. Poćwiczę w takim razie ręcznie. Szampon, delikatna glinka, wosk SOFT99 NEW FUSSO COAT i polerka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne