Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-13, 23:24
Ciekawe ogłoszenia Dacii z Allegro itp.
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-31, 16:50   

Dokładnie, jeśli kupować używane auto jakiejkolwiek marki zza granicy to tylko we własnym zakresie. Na 2-3letnich kompaktach handlarza biorą od 5 do 7 tys. zł prowizji (porównywałem ceny przed kuonem aveo). Na gotowe samochód z opłatami wyjdzie drożej kilka tysięcy, ale ma się pewne i bezproblemowe auto choć przebieg większy z reguły
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-08-02, 22:07   

TAXI AIRPORT napisał/a:
Przecież to są pewnie jakieś gnioty popowodziowe albo rozbitki. Cena Dacii zagranicą jest wyższa niż w Polsce. Tam nikt za grosze samochodów nie sprzedaje.
Rysiob napisał/a:
Tylko czy ta cena nie jest za niska?


No to jak cena będzie wyższa to auto przez to jest bardziej wiarygodne? Wątpię. Trzeba wszystko sprawdzić samemu na stanowisku diagnostycznym. Choć nie wszystko dasię sprawdzić. Dla mnie najbardziej podejrzane jest to że dieslem ktoś w 2 lata zrobił tylko 11 kkm. Ale różne są losowe przypadki. Tak czy owak ja po sprawdzeniu bym kupił.
_________________
WhiteDragon
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2011-08-14, 19:20   

http://otomoto.pl/dacia-s...-C20221912.html
_________________
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-08-16, 17:25   

Normalnie Św. Mikołaj...
 
bad-i 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-16, 22:06   

Witam wszystkich
Rozglądam się coraz intensywniej za Dusterem i śledzę ostatnio dosyć dokładnie ogłoszenia o sprzedaży tych samochodów jakie pojawiają się w Internecie.
Zastanowiły mnie dwa:
1. Duster Sport - coś wiecie o wersji sport? Cena niby rozsądna (po uwzględnieniu oczywiście uczciwej faktury) no i cała reszta (no może z fragmentem o roczniku poprzedniego właściciela) w miarę wiarygodna - przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale może wiecie coś o czym ja nie wiem i naprowadzicie mnie na właściwą drogę?
2. Dacia Super Hiper DeLuxe - i oto druga ciekawostka. Patrząc po wyposażeniu (np. podgrzewana przednia szyba) to wersja wzięta z kosmosu no i ta cena - oświećcie proszę Drodzy Forumowicze, ciemnego jak "tabaka w rogu" skąd się takie oferty biorą? A może (szczególnie tą pierwszą) warto się zainteresować - napiszcie proszę co o tym myślicie.
 
Kabe 


Marka: X
Model: X
Silnik: X
Rocznik: 1234
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: Xixi
Wysłany: 2011-08-16, 22:35   

Ta druga (super hiper de luxe) - na pewno nie jest 4*4 (a gdzież pokrętło zmiany trybu napędu?). Moim zdaniem, po przyłapaniu na kłamstwie należy natychmiast przestać się interesować ofertą - wręcz ostentacyjnie! Poza tym ten opis zderzaków (że niby czarne - a widać, że laureatowskie, do połowy) - człowiek nie wie co sprzedaje. Moze nie widział tego na oczy?
 
bad-i 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-16, 22:49   

No i jeszcze ten hak, którego nie ma :)
Zdaję sobie sprawę, że to drugie ogłoszenie to totalna lipa, ale zastanawia mnie sensowność wystawiania czegoś takiego - a ten wątek chyba ma temu służyć, żebyśmy mogli dla siebie i następnych chętnych podyskutować o różnych tego typu ogłoszeniach.
Ostatnio miałem też sytuację, w której gościu wystawił Dustera "lekko uszkodzonego". Oglądałem zdjęcia na wszelkie możliwe sposoby i nigdzie najmniejszej ryski nawet nie zauważyłem. Napisałem więc do delikwenta, żeby mi podesłał jakieś dokładniejsze zdjęcia. W odpowiedzi dostałem informację, że "samochód jeździ ale ma uszkodzoną chłodnicę od klimy" i od razu mi przeszło :)
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2011-08-20, 12:34   

http://allegro.pl/2009-da...1757139950.html

Cena "typowo" (jak na Allegro) niska. Ale przyznać trzeba, że zdjęcia zrobili jej super ;)
_________________
 
koniu 


Marka: Lancia
Model: Ypsilon
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 516
Skąd: Wrocław / Rybnik
Wysłany: 2011-08-21, 20:46   

Ja za sam marketing i odpicowanie wózka bym sobie dużo więcej doliczył :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez koniu 2011-08-21, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-26, 08:35   

ciekawe ile by wyniosła naprawa?
http://automedia.gratka.pl/ogl/12869753.html
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-08-26, 11:04   

chyba dużo skoro sprzedają a nie naprawiają żeby potem sprzedać ;)
 
Wojti89 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 Black Pearl pakiet LOOK
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 21
Skąd: Mokotów
Wysłany: 2011-08-26, 11:22   

"Lewa strona do wymiany" ;-) + zapewne było wyrwane lewe przednie koło.
 
dziadzia55 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: polska
Wysłany: 2011-09-09, 23:52   Przestrzegam przed kupnem!

Witam,
Jak w temacie, właśnie tego auta: http://otomoto.pl/dacia-s...-C20469687.html . Sprzedający próbuje sprzedać(wcisnąć) samochód Dacia Sandero, który posiada ślady wskazujące,że jest po wypadku,nie wykluczone,że dość solidnym,przyrząd do badania lakieru(w ASO)wykazywał na większości powierzchni karoserii jego podwyższoną grubość.Już pierwszy rzut oka pracownika ASO wykazał o tym,że auto jest „bite”.Szyba przednia wymieniana.Z wnętrza wydobywał się dziwny zapach zgnilizny,no i zapach palonych papierosów.Pojazd jak po żniwach,(sprzedający mieszka na wsi)siwiutko w środku.Póżniej okazało się,że ten dziwny zapach był skutkiem przegnicia materiałów stosowanych na podłodze,”zagnieździła” się tam woda.Niby fabryczna instalacja LPG,ale w dokumentacji nie ma śladu mimo,że auto zakupione….w Bolesławcu niedaleko Jeleniej Góry.Inna wersja to instalacji dokonano w Polsce,tak by wskazywała data atestowania butli,czyli kilka miesięcy temu,brak innych dokumentów.Póżniej okazało się,że i ta instalacja nie pracuje prawidłowo.Swieciło się cały czas światełko od poduszki powietrznej od strony kierowcy.Skąd to wszystko wiem,bo ….na kilka dni stałem się współwłaścicielem tego pojazdu(właściciel-żona),tak silna perswazja,argumenty ceny i rocznika,kierowane ze strony innych osób sprawiły,że zgodziłem się na zakup.Kilkudniowa eksploatacja i wizyta w ASO i życzliwe tam podejście jednego z jego pracowników,sprawiło,że postanowiłem zerwać umowę.Anulowanie umowy i zwrot gotówki odbył się bez protestów ze strony sprzedającego. Oprócz nerwów straciłem kasę na drogę (ponad 200km w jedną stronę).
Ten gość jednak poluje na następną ofiarę wystawiając ponownie ten samochód,być może posługuje się inną osobą,inny jest nr telefonu,zakryty nr rej.(GE-EP1283). W poprzedniej ofercie podawał: Niemcy-Niemcy,obecnie Polska-Polska,mimo,że status pojazdu się nie zmienił. Sprzedający jest z m.Siedlisko pow.nowosolski,Patryk L.

Ten post winien być ostrzeżeniem dla ewentualnego nabywcy tego pojazdu. Dziękuję i pozdrawiam.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-10, 08:03   

Dziekujemy za ostrzezenie. Dobrze, ze udalo sie Tobie odzyskac kase. To Komis sprzedal, ze gładko poszlo z reklamacja ?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-10, 08:30   

masz numer Vin ?
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-10, 09:34   

Cytat:
Anulowanie umowy i zwrot gotówki odbył się bez protestów ze strony sprzedającego.


Akurat to jest bardzo dziwne w polskich realiach :shock: .... Chyba, że zadziała siła perswazji kupującego i jego przyjaciół.

Cytat:
Świeciło się cały czas światełko od poduszki powietrznej od strony kierowcy


Samej poduszki chyba nie było, tylko pusta przestrzeń po niej..... Kabelek się rozłączył?

Cytat:
Dziwny zapach był skutkiem przegnicia materiałów stosowanych na podłodze, ”zagnieździła” się tam woda.


W bezwypadkowych Sandero możliwe jest w ogóle przeciekanie wody do środka kabiny pasażerskiej?
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2011-09-10, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-10, 14:01   

ian napisał/a:

W bezwypadkowych Sandero możliwe jest w ogóle przeciekanie wody do środka kabiny pasażerskiej?

Tak, zima, z butów kierowcy ;-)
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-10, 15:29   

Woda w drzwiach Dustera, woda w bagażniku Logana takie problemy były już zgłaszane.

Ostatnio też chodzę ze znajomymi po komisach. Chcą kupić mały samochód do jazdy po mieście (do urzędu, supermarketu, szkoły) za 6-8 tysięcy złotych. Czy ktoś na tym zdjęciu Forda Ka zauważy, że ta część nadwozia pod tylną boczną szybą trzyma się już tylko na lakierze, a wlew paliwa praktycznie wisi w powietrzu? Z drugiej strony w tym samym miejscu jest znacznie gorzej: lakier zaczął już pękać. Poza tym samochód idealny, mechanika, wnętrze bez zarzutu. Jeszcze jedno zaskoczenie: sprzedawca sugerował na podstawie własnych oględzin dwukrotnie wyższy przebieg niż to wynikało z dokumentów i licznika :shock: .

KA-fakt.jpg
Plik ściągnięto 304 raz(y) 77,2 KB

_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2011-09-10, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-10, 15:44   

Wlew paliwa to słaby punkt w tym samochodzie, podobnie jak mocowanie tylnej wycieraczki. Na podstawie tej jednej fotki nie wiem czy trzyma się tylko na lakierze, w egzemplarzu od siostry lekkie pęcherzyki są, reszta zdrowa blacha (opinia blacharza który ma poprawić ten wlew i tylną klapę).

Ogólnie zastanowiłbym się poważnie przed kupnem Ka, kobietom się podoba ale można np. w tej samej cenie kupić twingo (lepsze blachy, dużo więcej miejsca wewnątrz) a z fordów np. fiestę 1.25 z 16zaworową głowicą - oszczędniejsze, bardziej praktyczne, może być w 5drzwiowej wersji. Mechanicznie przez ponad 2 lata i 22tys. km bez uwag, nigdy nie zawiódł
 
dziadzia55 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: polska
Wysłany: 2011-09-10, 18:41   

maciek napisał/a:
masz numer Vin ?


Tak proszę:UU1BSDAFH40186324
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-09-10, 19:10   

ian napisał/a:
Woda w drzwiach Dustera, woda w bagażniku Logana takie problemy były już zgłaszane.

Ostatnio też chodzę ze znajomymi po komisach. Chcą kupić mały samochód do jazdy po mieście (do urzędu, supermarketu, szkoły) za 6-8 tysięcy złotych. Czy ktoś na tym zdjęciu Forda Ka zauważy, że ta część nadwozia pod tylną boczną szybą trzyma się już tylko na lakierze, a wlew paliwa praktycznie wisi w powietrzu? Z drugiej strony w tym samym miejscu jest znacznie gorzej: lakier zaczął już pękać. Poza tym samochód idealny, mechanika, wnętrze bez zarzutu. Jeszcze jedno zaskoczenie: sprzedawca sugerował na podstawie własnych oględzin dwukrotnie wyższy przebieg niż to wynikało z dokumentów i licznika :shock: .

Jak potrzebujesz taki samochód to tylko Panda. Nie żeby miała jakieś nadzwyczajne właściwości - po prostu jest to najczęściej sprzedawane małe auto w Polsce i masz największe szanse trafić na egzemplarz który ktoś sprzedaje bo chce nowszy a nie dlatego że się rozpada czy po dużym wypadku. Podobnie jest z Siecento, ale jakościowo te dwa fiaty oddzielają lata świetlne.
 
dziadzia55 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: polska
Wysłany: 2011-09-10, 19:19   

mekintosz napisał/a:
Dziekujemy za ostrzezenie. Dobrze, ze udalo sie Tobie odzyskac kase. To Komis sprzedal, ze gładko poszlo z reklamacja ?

Umowa została zawarta z prywatnym sprzedawcą(jak w ogloszeniu),druk umowy nie był standardowy,jaki można sciągnąć z sieci,został przeze mnie "zmodyfikowany" co pozwoliło się jakoś zabezpieczyć na wypadek,gdy okaże się pojazd po wypadku.Ten pojazd kupowaliśmy z żoną daleko od domu(będąc przy okazji w gościach) i przez okres tam bytowania(kilka dni)korzystałem z samochodu, i to wystarczyło by wyłapać te problemy o których pisałem.Miałem dokładnie przebadać pojazd w ASO bliżej swojej miejscowości.Przy zakupie sugerowano mi,że światelka od poduszki można się pozbyć w ASO ingerując w komputer,nawet nie brałem po uwagę,że poduszki nie ma.Wszystko to jak w amoku(za dużo doradców).W końcu wybrałem się do ASO jeszcze w miejcu gdzie kupowalem samochód,no i tam otworzono nam oczy-samochód wart jest jako 10-letni pojazd,bezwypadkowy.Zdecydowana rozmowa telefoniczna ze sprzedającym sprawiła,że owszem anulowanie umowy,ale gość już nie ma kasy.Prosi by się wstrzymać od działań prawnych i sam porusza się w temacie z prawnikami jak to szybko rozwiązać.Proszę zauważyć,że prawnicy wcale nie próbowali jego namówić by się wypiął.Kasa zwrócona,a ja z żoną wracamy pociągiem.Tak po krótce.Pozdrawiam.
 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-10, 19:47   

Z tyłu element pakietu suv ,a z przodu brak-ciekawe nie ?, welurowa tapicerka :-)
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2011-09-10, 20:20   

Pochodzenie...POLSKA, zarejestrowany w Polsce...a numery..niemieckie:)

Facet..dobry jest:)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-11, 00:11   

ian napisał/a:
Woda w drzwiach Dustera, woda w bagażniku Logana takie problemy były już zgłaszane.

Ostatnio też chodzę ze znajomymi po komisach. Chcą kupić mały samochód do jazdy po mieście (do urzędu, supermarketu, szkoły) za 6-8 tysięcy złotych. Czy ktoś na tym zdjęciu Forda Ka zauważy, że ta część nadwozia pod tylną boczną szybą trzyma się już tylko na lakierze, a wlew paliwa praktycznie wisi w powietrzu? Z drugiej strony w tym samym miejscu jest znacznie gorzej: lakier zaczął już pękać. Poza tym samochód idealny, mechanika, wnętrze bez zarzutu. Jeszcze jedno zaskoczenie: sprzedawca sugerował na podstawie własnych oględzin dwukrotnie wyższy przebieg niż to wynikało z dokumentów i licznika :shock: .


Jeśli komuś życie niemiłe to można Ka polecić :
http://www.wykop.pl/ramka...-niebezpieczny/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne