Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
rysy na szybach
Autor Wiadomość
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-02-10, 11:25   

kakus napisał/a:
tak ...szyby są takie miękkie
problem rozwiązuje fińska skrobaczka MURSKA do dostania na allegro za 6-7 zł :-)


pierwszy raz się z tym spotkałem ale cóż człowiek uczy się całe życie :) teraz będę bardziej ostrożny.

Marcinho napisał/a:
Renault też ma podatne szyby na zarysowania.


ale te są strasznie podatne teraz jak wyszło słońce zauważyłem kilka rys masakra w poprzednich autach tego nigdy nie zauważyłem a tu się przestraszyłem ale nic na to nie po radze :(
Ostatnio zmieniony przez BoloSr 2014-02-10, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
firefox 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-10, 12:26   

jest na to inny sposób. Nie używać wogóle skrobaczki:

1. Używać płyny taki w sprayu lub areozolu odmrażającego, a potem tylko ściągnąć gumową ściągaczką

2. Odpalić silnik i czekać aż samo odmarźnie + ewent. płyn do rozmrażania

3. Przy delikatnie zamrożonych szybach i temperaturze koło zero stopni C, można psiknąć pare razy spryskiwaczem i przejechać wycieraczkami, potem nadmuch ciepłego powietrza na szybę
_________________
firefox
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 13:23   

4. mieć garaż / ewentualnie kłaść coś na szybie (karton dywan do wyboru )

garażuje auto i jeszcze nigdy nie odśnieżałem dustera (tzn kiedyś 1 raz odśnieżałem ale to w Krakowie :lol: )

Co do odmrażaczy nie polecam to jednak kwas
jak ktoś nie chce skrobać to na sucho natrzeć szybę który powoduje spływanie wody tzw"niewidzialną wycieraczka " każda stacja do 10 zł .
Do dustera to by nie podeszło ale do sandero i logana jak najbardziej u mnie na osiedlu zaciągają takie folie na samochód jak za starych pięknych czasów , szybciej zdjąć folie i mieć auto lux do jazdy niż odśnieżać .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-02-10, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-02-10, 13:25   

firefox napisał/a:
jest na to inny sposób. Nie używać wogóle skrobaczki:

1. Używać płyny taki w sprayu lub areozolu odmrażającego, a potem tylko ściągnąć gumową ściągaczką

2. Odpalić silnik i czekać aż samo odmarźnie + ewent. płyn do rozmrażania

3. Przy delikatnie zamrożonych szybach i temperaturze koło zero stopni C, można psiknąć pare razy spryskiwaczem i przejechać wycieraczkami, potem nadmuch ciepłego powietrza na szybę


teraz to juz nic nie zmieni to co jest to juz zostanie na zawsze :(
w przyszlosci bede wiedzial ze to takie delikatne :(:(
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-10, 13:37   

 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 13:39   

Ja mam porysowane od wycieraczek i oszczędności na płynie do spryskiwaczy pierwszego właściciela auta. Po wymianie na dłuższe nie widzę śladów porysowania takich jak na oryginalnych. Być może kiedyś oddam szybę do polerowania lub sam spróbuje.
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-11, 02:53   

firefox napisał/a:
jest na to inny sposób. Nie używać wogóle skrobaczki:

1. Używać płyny taki w sprayu lub areozolu odmrażającego, a potem tylko ściągnąć gumową ściągaczką

2. Odpalić silnik i czekać aż samo odmarźnie + ewent. płyn do rozmrażania

3. Przy delikatnie zamrożonych szybach i temperaturze koło zero stopni C, można psiknąć pare razy spryskiwaczem i przejechać wycieraczkami, potem nadmuch ciepłego powietrza na szybę


Nie polecam "odpalania silnika" do grzania, mandat za taki numer jest spory, ja chronię przed śniegiem i mrozem pół-plandeką zakupioną w Lidlu - niecałe 40 zł, spisuje się dobrze ale szyby i tak mają ryski. Nawet w czasie jazdy jakieś mikro-piaski wejdą za wycieraczkę i potem drapią :-(
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-02-11, 10:05   

od wycieraczek to by były ryski półokrągłe ....od skrobaczki są proste :-P
oczywiście jak na szybie jest grubszy lód to nawet MURSKA nie pomoże wtedy tylko odmrażanie
Ostatnio zmieniony przez kakus 2014-02-11, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2014-02-11, 12:19   

Piotr_K napisał/a:
firefox napisał/a:
jest na to inny sposób. Nie używać wogóle skrobaczki:

1. Używać płyny taki w sprayu lub areozolu odmrażającego, a potem tylko ściągnąć gumową ściągaczką

2. Odpalić silnik i czekać aż samo odmarźnie + ewent. płyn do rozmrażania

3. Przy delikatnie zamrożonych szybach i temperaturze koło zero stopni C, można psiknąć pare razy spryskiwaczem i przejechać wycieraczkami, potem nadmuch ciepłego powietrza na szybę


Nie polecam "odpalania silnika" do grzania, mandat za taki numer jest spory, ja chronię przed śniegiem i mrozem pół-plandeką zakupioną w Lidlu - niecałe 40 zł, spisuje się dobrze ale szyby i tak mają ryski. Nawet w czasie jazdy jakieś mikro-piaski wejdą za wycieraczkę i potem drapią :-(


Od kiedy mam Dustera, to staram się w zimie, przy odpowiednich warunkach (śnieg i lód) zakładać matę na przednią szybę, tylko, że:
1-nie osłoni ona całej szyby w DD;
2-nie zawsze mi się chce/pamiętam o jej założeniu;
3- czasem warunki w nocy się zmienią i mnie zaskakuje rano lód/śnieg na szybie......
Jeżeli jadę sam to wskakuję do auta i jadę, natomiast jeżeli całą rodzinką to i tak nagrzewam auto, w DD wystarczy nawet przy ostatnich -15 w nocy, maksymalnie 10-12 minut i cały lód sam spływa.......i szczerze mówiąc o ile nie stoję autem tuż pod czyimś oknem to nie wyobrażam sobie mandatu za takie dogrzewanie auta......straż miejska i policja ma ważniejsze sprawy na głowie..... :-) . Z resztą o ile dobrze kojarzę to przepis jest tak skonstruowany, że zawsze , znajdzie się furtkę żeby nie dostać mandatu (pod warunkiem, że nie kopcimy komuś w okno). Jeszcze nie słyszałem od nikogo żeby taki mandat otrzymał, a mnóstwo osób tak nagrzewa samochody.

Co do rysek to fakt, jeżeli przed "dosłownie" każdym ruszeniem auta nie przetrze się dokładnie wycieraczek to rysy wcześniej, czy później się pojawią... TTTM :roll:
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2014-02-11, 12:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
BIOły.pl 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Dokker
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-02-19, 21:30   

Mam to samo,pół roczny dokker i pojawiły się dwie rysy w dodatku wyglądają jakby szyba pękła. Pojechałem do magika od szyb oblukał i powiedział że to tylko rysy, prawdopodobnie od skrobaczki. Dziś byłem na serwisie i zagadałem na ten temat, koleś powiedział że teraz to norma, że teraz szyby robi Pilkington glass a te są ze szkła ryżowego.
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-02-19, 21:45   

ja do -7/-8 stopni używam tylko ciepłej wody, jaki by lód nie był zawsze schodzi
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-25, 15:47   

Odgrzebię temat z powodu zarysowana szybki bocznej w drzwiach przednich które ostatni zauważyłem.
Mam pytanie odnośnie jakiego tutoriala jak w ogóle wygląda wymiana takiej szybki (elektryczne otw/zam) oraz drugie pytanko czy szybki z Sandero I/Sandero Stepway I z drzwi przednich są kompatybilne do Dustera'a? z zdjęć wydają się te same.

PS.będę jeszcze próbował z mleczkiem Turtle WAX na zarysowania, ale chciałbym się ewentualnie dowiedzieć co Mnie może czekać przy wymianie takiej szybki
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2015-05-25, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-25, 16:03   

Dominus napisał/a:
jak w ogóle wygląda wymiana takiej szybki (elektryczne otw/zam)

Analogicznie jak tylnej w lodgy, tylko bez kroków 3 i 4 - http://www.daciaklub.pl/f...1650073#1650073


Dominus napisał/a:
czy szybki z Sandero I/Sandero Stepway I z drzwi przednich są kompatybilne do Dustera'a?

Tak - do ph2 też.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-25, 16:09   

Podziękował. Szczerze to czekałem na odpowiedź od Ciebie :mrgreen:
Właśnie porównałem też numery na szybkach z aukcji i z DD i to samo
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2015-05-25, 19:40   

Dominus,

Do zarysowań szyb stosuje się tlenek ceru.
Upewnij się ile kosztuje polerka szyby. Nie wiem czy nie wyjdzie taniej.
_________________

 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2015-09-29, 13:13   

skaktus napisał/a:
Przednich szyb pod żadnym warunkiem się nie poleruje. Spolerowanie minimalnej ilości szkła powoduje załamania obrazu i jest gorzej niż było.


Cytuję powyższe dla przezornych. Trzeba baardzo poważnie się zastanowić, czy polerka przedniej szyby nie przyniesie więcej szkody niż pożytku - z powodów tylko i wyłącznie estetycznych. Na bocznych szybach nie ma to tak istotnego znaczenia.
 
ANDREJZ1 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd: Lubań
Wysłany: 2015-10-02, 17:20   

Witam wszystkich na forum. Zauważyłem że szyby w Sandero strasznie szybko się rysują. Nie używałem nigdy skrobaczki a szyby mam całe w rysach. Użycie nawet ręcznika papierowego powoduje powstanie rys, jakaś masakra, nigdy takiego czegoś nie widziałem. Te szyby są chyba z ryżu.
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2015-10-04, 09:11   

Czyść mikrofibrami.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2015-10-04, 09:23   

witam
miałem przykre doświadczenia z szybami w uno, oczywiście w użyciu była praktycznie zawsze skrobaczka szczególnie przednia najważniejsza jadąc wieczorem o rys są refleksy uniemożliwiające praktycznie jazdę ,
gdy kupiłem dokera zarzuciłem skrobaczkę, przed zima zaopatruję się w spreje odmrażające leje to na nieomalże wszystkie szyby czekam chwilę i zdejmuje to delikatnie skrobaczka ale już miękką warstwę mazi lodowej,
przed każda jazdą unoszę wycieraczki i zgarniam drobiny piasku który jest pod nimi fakt nie stanowi to całkowitej ochrony bo wiadomo zawsze gdzieś znajdzie się kawałek kwarcu który zrobi paskudna robotę
jeśli chodzi o boczne szyby to myślę że to są smugi brudu zarówno po jednej jak po drugiej stronie polecam dobrze umyć
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne