Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 00:43
Wytłumienie / wygłuszenie / wyciszenie wnętrza
Autor Wiadomość
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2022-08-17, 13:35   

http://www.daciaklub.pl/f...1835478#1835478
Ajry napisał/a:
czym wygluszales, ile ci to zajęło i czy okleiles dokładnie całe drzwi czy jak tam ci siadło?

Drzwi po obu stronach matą Bitmat AB-2, wszędzie możliwie duże kawałki (to ważne). Wredne jest prowadzenie cięgna do klamki, musiałem tutaj nacinać, po za tym trzeba pilnować jak wypadają spinki etc.

Boczek dostał piankę 6mm (też od Bitmatu), praktycznie na całej powierzchni z przodu, z tyłu wykorzystałem ile mi pianki zostało, ale nadal na większości.

Co ważne, to takie białe/beżowe plastikowe uchwyty do boczków (pod śrubę w miejscu do szarpnięcia, żeby zamykać) podkleiłem taśmą dwustronną z pianką, żeby nic nie hałasowało/brzęczało.

Czas? Pierwsze drzwi (lewy przód) zajęły mi pół dnia, bo wszystkiego się uczyłem, nie spieszyłem się i było ponad 30 stopni... Drugie drzwi poszły szybciej, jakieś 3-4h. I później cały tył też jakieś 4h.

No i ogrom tego czasu to usuwanie wszystkich pozostałości mastyki, którą serwis Renault nakładał z tuby jak montował głośniki. Było tego dużo, to nigdy nie twardnieje, ściągania i zmywania benzyną było bardzo dużo. To mi na przednich drzwiach zjadło przynajmniej godzinę na drzwi. Na tył już byłem mniej subtelny i w sumie godzina to były oba boczki wyczyszczone.

A, no i zapomniałem, ale dałem też tą matę bitumiczną pod wyciszenie maski, tam gdzie jest cieniutka blacha. Nie wiem czy to coś faktycznie zmieniło, ale zawsze to trochę masy więcej, żeby wytłumić silnik... ;)
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 237
Skąd: GOP
Wysłany: 2022-08-17, 16:15   

no to się trochę narobiłeś, szacun :) ale najważniejsze - jak efekt, warty takiej pracy? :D
_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2022-08-19, 08:28   

Co do efektów, to słychać je bardzo w sprzęcie grającym, basu jest więcej, jest głębszy, przyjemniejszy. Wydatek na Focale wydaje się teraz znacznie bardziej uzasadniony :).

Wydaje się, że ogólnie w czasie jazdy też jest ciszej, ale to subiektywne odczucie, więc nie chcę zakłamywać rzeczywistości... Wygłuszenie dodatkowe pod osłonami nadkoli z przodu pewnie by jeszcze poprawiło sytuację (żeby toczenia nie słyszeć tak bardzo).

Dodam jeszcze, że wymieniłem spinki z całych plastikowych na takie z gumeczką (jak na fotce). Udało mi się je kupić na Alledrogo za 15zł za 10 sztuk (na jedne drzwi potrzeba 8 sztuk).

Szukałem po numerze: 7701056846 (to numer oryginału, ale pod nim czasami można znaleźć też z gumką).

spinki.jpg
Stare kontra nowe spinki
Plik ściągnięto 11 raz(y) 95,79 KB

Ostatnio zmieniony przez topdrive 2022-08-19, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
RAFFI 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V K4M 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 19 Wrz 2023
Posty: 2
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2023-09-19, 18:36   

Mam pytanie odnośnie wygłuszania podłogi w Dusterze. Na wszystkich filmikach i zdjęciach jakie znalazłem, wygłuszenia przyklejane są do spodu podłogi i tunelu centralnego, natomiast nie widziałem żadnej realizacji z oklejonymi bokami podłogi... czyli z wyklejonym całym "brodzikiem". W wyciszonych Dusterach z tego forum te "zewnętrzne" boki również nie były oklejane.
Czy są jakieś przeciwskazania do oklejenia tych boczków ? Fabrycznie kawałeczek jakiegoś filcu jest ale to tylko skraweczek.... można by po całej długości przykleić matę.
I drugie pytanie - odnośnie zaklejania otworów technologicznych. Otwory na samym spodzie podłogi, na znalezionych filmikach wszędzie są zaklejane, natomiast odsłonięte zostają tylko te na odsłoniętych/nieoklejonych elementach nośnych.
Czy można wszystkie otwory pozaklejać, czy raczej powinno się w matach i piance powycinać otwory dostępowe.
Przykładowy filmik - https://www.youtube.com/watch?v=DzjEfx0eBeM
Ostatnio zmieniony przez RAFFI 2023-09-19, 19:03, w całości zmieniany 6 razy  
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-11-13, 20:23   

Można gdzieś (w Polsce) kupić takie gotowe elementy do wyklejenia kieszeni w drzwiach i schowka?
https://www.youtube.com/watch?v=6JZRbgXpWqY
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-13, 23:04   

velomar napisał/a:
Można gdzieś (w Polsce) kupić takie gotowe elementy do wyklejenia kieszeni w drzwiach i schowka?

Niby tu, ale zdjęć prawdziwych do Sandero nie mają...
 
dynamicpiter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 13 Gru 2023
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-12-13, 09:00   

Cześć klubowicze, akurat przymierzam się do wygłuszania swojego dustera i zacznę przygodę swoją tutaj :D Ma ktoś może wiedzę o matach od firmy ABM? Tyle tego na rynku, że nie mam pojęcia jakie wybrać..

P.S. Dymek, zamawiałem formatki od nich do siebie, pokrycie na praktycznie wszystkie wkurzające wnęki/kieszenie. Wyklejenie to chwila moment, ale polecam zacząć od tylnych drzwi, aby pierwsze podejście jeszcze bez doświadczenia zostało z tyłu :D Ale fakt, też coś ze zdjęciami widziałem namieszane, natomiast finalnie wszystko ok.
_________________
I love Dacia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne