Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Trzy latka z drakulą minęły.
Autor Wiadomość
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2011-07-27, 08:33   Trzy latka z drakulą minęły.

No i się człowiek nie obejrzał i minęły trzy latka wspólnego pokonywania miejskiej dżungli i polskich drug.

Przebieg prawie 70000km :shock:
Spaliłem ile wlałem. :-)
Naprawy na gwarancji:
1. 15000 wymiana zębatki pompy olejowej (wadliwa) wraz z rozrządem (zalecenie producenta)
2. 45000 czyszczenie tylnych hamulców.
3. 60000 wymiana osłony gumowej przegubu strona lewa od skrzyni, oraz wężyka do spryskiwacza między nadwoziem a tylnymi drzwiami. Przy okazji popsuli zatrzaski osłony środkowego pasa w tylnej podsufitce (MCV).
4. zgłoszona korozja pod uszczelkami m.in. drzwi od maski wzdłuż przedniej szyby i dachu, pod szybami drzwi. Wszystko na rantach blach w związku z wadliwym zabezbieczeniem - malowaniem tych miejsc. Oraz ogólnie wady lakiernicze w dolnej części auta do wysokości szyb. Moim zdaniem jest to zły podkład lub ocynk tych elementów, który poprostu, jakby powiedzieć, utleniał się i występują tzw pęcherzyki na lakierze. Nie jest to korozja. Aktualnie w trakcie naprawy gwarancyjnej.
Uprzedzę pytanie, klocków ani tarcz nie wymieniałem jeszcze.

Pomimo pkt. 3 jestem zadowolony z tego auta ponieważ jest wpełni dostosowany do moich potrzeb. Jak tylko finanse pozwolą to następna też będzie dacia, a jaka to się okarze. Mam jeden model wytypowany ale nie ma jeszcze silnika jakiego bym chciał.

Byłem na przeglądzie rejestracyjnym i gość powiedział po sprawdzeniu np. podwozia, że "to jakby nie dacia, nic nie stuka nie cieknie itd." Chyba pierwszą robił bo sobie całą pooglądał i naprawdę był zdziwiony że przy takim przebiegu jest w tak dobrym stanie technicznym.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2011-07-28, 12:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
tomi 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCE 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 314
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-28, 11:10   

U mnie też kilka dni temu stuknęły trzy latka. Przebieg prawie 60 tyś.
Na przeglądzie rejestracyjnym też wszystko w porządku.
Średnie spalanie z tankowań 5,3 l/100
Naprawy na gwarancji:
1. przetarte przewody doładowania (wina złego montażu syreny alarmu)
2. około 40tyś wymiana termostatu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne