Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-13, 23:14
Duster - oczywiście! Tylko jaki?
Autor Wiadomość
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 19:54   Duster - oczywiście! Tylko jaki?

Spróbuję w miarę składnie i bez zbytniego rozpisywania się po próżnicy.

Stanęło, że Duster. Koniec kropka. Z wyglądu zajefajny, poza tym wygląda świetnie, do tego SUV zwany terenówką, pakowny, no i super z wyglądu też...

Na początku głowa rodziny ustaliła, że bierzemy laureatke 4x4 na oleju. Po prostu nie było rozmowy - jak terenówka ma nie mieć napędu na wszystkie kółka? Toż to jakaś potwarz.

Później uruchomiła się szyja rodu i po zaciętej dyskusji z argumentami typu "ja z wakacji nie zrezygnuję, ty się przejedziesz po mieście nowym samochodem a ja jadę nad morze" oraz "nie ma sensu się zarzynać w kredycie, nie samym samochodem człowiek żyje" utargowaliśmy 4x4 16V. Później zaczęło się liczenie spalania i wszystkie za i przeciw napędu/ów i w końcu, po bardzo miejscami gwałtownej dyskusji, płaczem z jednej strony i tupaniem z drugiej, przedarciem się po setkach wpisów na temat benzyny, benzyny z gazem, ropy, statystykach i innych pierdołach obniżyliśmy poprzeczkę do 4x2 dci. Nadal laureatka bo masochistą nie jestem :)

I tu dochodzimy do kwintesencji, a zarazem pytań do bardziej doświadczonych użytkowników, a także /a może przede wszystkim do świeżych dusterowiczów/

1. O co chodzi z chlapaczami? Nie ma chlapaczów w standardzie?
2. Jestem mocno napalony na dołożenie czujek parkowania - nie chciałbym nowego samochodu wbić w jakiś słupek. Są takie? /czujniki/ w standardzie czy chociaż do zamówienia?
3. Czy /pamiętając ostatnia zimę/ 4x2 dizelek da radę się nie zakopać w zaspach, jakie nam przyroda zafundowała?
4. Jak to jest z mocą i przyśpieszeniem 85 koników na oleju? Nie chciałbym przy wyprzedzaniu poświęcać 5 minut na jednego tira...
5. Co można ugrać w salonie? Poza dywanikami :)
6. Jak to jest z radyjkiem? 1500 za daciowe to tak jakoś z tysiąc za dużo. Jeśli bym brał swoje własne radio to wystarczy sama odtwarzajka czy głośniki też muszę nabyć? A jak to jest z montażem? Mam przynieść na dzień odbioru samochodu, żeby w salonie zamontowali?
7. Czy elektryczne lusterka maja opcję zwijania się podczas postoju?

Więcej nie pamiętam, jak coś mi się przypomni to uzupełnię.
Ostatnio zmieniony przez sleeva 2010-07-01, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-01, 20:13   

Witaj
ad.1 Nie ma chlapaczy - musisz dokupić ok 300zł komplet
ad.2 też można dołożyć nie znam kosztów
ad.3 wszystko zależy od tego gdzie się mieszka i jak często służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie zaglądają w Twoją okolice. Pamiętaj nawet autem terenowym 4x4 można się zakopać (utopiłem w błocie Land Rovera Freelandera - powiesiłem go na ramie i koniec albo wyciągarka jak jest gdzie się podczepić :-) albo ciężki sprzęt rolniczy)
ad.5 to zależy ile chcesz zostawić kasy od sposobu płatności i zdolności do negocjacji.
Jak wyłożysz na ladę 60 na auto +5000 na dodatki ugrasz dużo, jak masz tylko na auto w gotówce może dostaniesz podłokietnik + montaż radia które przywieziesz oraz taloniki na przeglądy, tańsze 2 zabezpieczenie wymagane do ubezpieczalni
Jak kupujesz auto w kredycie za 39000zł nie licz na nic - nawet na dywaniki
Jak to powiedział dealer z którym o mało nie poszedłem do sądu " i tak sprzedam to auto w ciągu kilku godzin więc albo Pan bierze to co ja chcę sprzedać albo niech pan czeka na następne terminy
Dobra rada - sprawdź dostępność modelu u kilku dealerów oraz termin dostawy i kup u tego kto będzie chciał na prawdę auto sprzedać
ad.6 głośniki też musisz
ad.7 nie zwijają się takie rzeczy tylko w erze lub Q5 oczywiście w opcji
ad.4 specjalnie pomijam bo nie mam info. - kupuję auto w benzynie bo dość mam problemów w zimie z odpalaniem przy temp. -27 st C
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-01, 20:17   

sleeva napisał/a:
2. Jestem mocno napalony na dołożenie czujek parkowania - nie chciałbym nowego samochodu wbić w jakiś słupek. Są takie? /czujniki/ w standardzie czy chociaż do zamówienia?
Czujniki parkowania możesz zamówić w salonie - ale cena łeb urywa, mi za samo założenie krzyknęli 420,-zł (może u Ciebie będzie taniej). Założyłem więc sam, o gwarancje nie ma co się obawiać. Czujnik Valeo b. porządny - kosztowało mnie to raptem ok. 180zł. Temat wałkowany tu: http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0


sleeva napisał/a:
4. Jak to jest z mocą i przyśpieszeniem 85 koników na oleju? Nie chciałbym przy wyprzedzaniu poświęcać 5 minut na jednego tira...

Mam ten sam silnik w Sandero i na przyspieszenie nie narzekam. A tiry ... mijam błysk ciupagi. W Dusterze jest o 0,9 s wolniej do setki, ale ja obiektywnie nie czułem różnicy, pomiędzy Sandero, a Dusterem. Temat tez wałkowany tu: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3428

sleeva napisał/a:
7. Czy elektryczne lusterka maja opcję zwijania się podczas postoju?
Z tego co wiem nie - są chyba takie same jak w Sandero.
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-07-01, 20:21   Re: Duster - oczywiście! Tylko jaki?

sleeva napisał/a:
Stanęło, że Duster. Koniec kropka. Z wyglądu zajefajny, poza tym wygląda świetnie, do tego SUV zwany terenówką, pakowny, no i super z wyglądu też...


Nie ma co, argumenty za dustim pierwszorzedne - jak baba no, jak baba.... :-P
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2010-07-01, 20:22   

sleeva napisał/a:
1. O co chodzi z chlapaczami? Nie ma chlapaczów w standardzie?


Chlapacze chronią przed kamykami wylatującymi spod kół. Nie są w standardzie (teraz mało które auto ma je na pokładzie).

sleeva napisał/a:
2. Jestem mocno napalony na dołożenie czujek parkowania - nie chciałbym nowego samochodu wbić w jakiś słupek. Są takie? /czujniki/ w standardzie czy chociaż do zamówienia?


W standardzie ich nie ma, w katalogu akcesoriów też nie, ALE można pogadać z dealerem, żeby dorzucił do zamówienia jakieś czujniki uniwersalne.

sleeva napisał/a:
3. Czy /pamiętając ostatnia zimę/ 4x2 dizelek da radę się nie zakopać w zaspach, jakie nam przyroda zafundowała?


To zależy od podłoża. Ogólnie duży prześwit Dustera powinien wystarczyć w większości sytuacji. W ekstremalnych warunkach owszem 4x2 może nie wystarczyć, ale ile razy mamy do czynienia z takimi sytuacjami?

sleeva napisał/a:
4. Jak to jest z mocą i przyśpieszeniem 85 koników na oleju? Nie chciałbym przy wyprzedzaniu poświęcać 5 minut na jednego tira...


Osiągów Subaru Imprezy lepiej się nie spodziewać, ale dynamika jest wystarczająca. Najlepiej udać się na jazdę próbną i samemu sprawdzić manewr wyprzedzania. Bo tu chodzi o subiektywne odczucia tejże dynamiki.

sleeva napisał/a:
5. Co można ugrać w salonie? Poza dywanikami :)

Rabatu finansowego się nie spodziewaj. Duster to nowość, więc o czymś takim mowy nie ma. Ale oprócz dywaników możesz wytargować np. podłokietnik albo szybszą dostawę :)

sleeva napisał/a:
6. Jak to jest z radyjkiem? 1500 za daciowe to tak jakoś z tysiąc za dużo. Jeśli bym brał swoje własne radio to wystarczy sama odtwarzajka czy głośniki też muszę nabyć? A jak to jest z montażem? Mam przynieść na dzień odbioru samochodu, żeby w salonie zamontowali?


Każdy Duster ma instalację pod radio, czyli okablowanie i antenę. Nie wiem, czy zainstalowane są głośniki. Ale sam odtwarzacz warto kupić gdzieś poza salonem, bo za 500,- będziesz miał dużo ładniej grający sprzęt niż to, co daje fabryka.
_________________
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-07-01, 20:23   

misiokg napisał/a:

ad.7 nie zwijają się takie rzeczy tylko w erze lub Q5 oczywiście w opcji


Bez przesady - do kazdej cytryny (poza C1) mozesz dokupic za niewielkie pieniadze (1600 za pakiet "miasto" w sklad ktorego wchodzi jeszcze pare rzeczy)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-01, 20:28   

Jeszcze raz ja ....

sleeva napisał/a:
5. Co można ugrać w salonie? Poza dywanikami :)
Wszyscy dilerzy maja limity (procent od wartości samochodu) na "prezenty" dla klientów. U mnie w przypadku auta za 46.660,-zł dostałem: komplet opon zimowych, podłokietnik, chlapacze, dywaniki (myślę, że w sumie 1300 - 1400,-zł).

Należy jednak pamiętać, aby się o to upomnień przy wpłacaniu zaliczki i powinno to znaleźć się w umowie (wtedy się nie wykręcą).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 20:52   

Ad 2: Czujniki parkowania jak najbardziej są dostępne do Dustera - ref. 284475753R, cena ok. 700 zł brutto. Tylko nie wiem, czy z montażem, czy bez - teoretycznie wygląda to na część montowaną już w fabryce, ale o konkrety należałoby już zapytać dilera.


Ad 6: Głośniki "gratis" tylko z fabrycznym radiem <;


Cytat:
laureatka bo masochistą nie jestem

Tzn???
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-07-01, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 22:08   

Śmieję się :) z tym masochizmem chodziło mi o standardowe rzeczy w laureatce

składana kanapka, lusterka w prądzie, komp, klima etc - głównie o to, że oszczędność tak, ale nie całkowicie kosztem funkcjonalności. Jakaś przyjemność z nowej zabawki też być musi - choćby kilka dodatkowych pstryczków do pstrykania.

Dzięki ludzie za odpowiedzi - wiem mniej więcej na czym stoję. Zakupy planuję na połowę/koniec września. Może się zdarzą jakieś promocje na roczniki 2010?
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-01, 22:11   

You welcome.
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-02, 05:58   

Witaj
Na model Duster wielkiej wyprz raczej nie będzie. Zamawiając we wrześniu przewidywany odbiór auta koniec listopada. Miałem ten sam dylemat co Ty, ale zdecydowałem się teraz i za 6 tyg. odbieram auto. Możesz też czekać na styczeń i zamawiać model 2011 ale nikt nie da gwarancji ceny. Wchodzą przepisy na auta nowe które producent musi realizować a zapłaci za to klient. :evil:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-02, 15:10   

Zatem witaj 8-)
Czujniki parkowania z montażem w RZ kosztują 990 PLN
Radyjo Alpine CDE 111 R z montażem w ASO kosztowało mnie ponad połowę mniej niż"firmowe"
Co do chlapaczy, to wydaje się, że to prawie obowiązkowy element wyposażenia (obtrzaskane drzwi tylne i przednie): niestety 146 PLN za oś.
Ja zamówiłem nakładki na nadkola (są eksponowane na uderzenia drzwiami, i piaskowanie rantu kamykami po soli kamiennej) 206 PLN po rabacie 196 PLN za sztukę. Zdzierstwo.
Ja utargowałem chlapacze gratis + montaż tychże i nakładek, w ramach ekspiacji za niewielkie zadrapanie lakieru na plastiku zderzaka na terenie serwisu.

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-07-02, 15:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-02, 19:09   

piotrres napisał/a:
Czujniki parkowania z montażem w RZ kosztują 990 PLN
Tylko jedno słowo: draństwo.
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-02, 20:00   

nie targuj na dodatkach, tylko na montazu tych ktore sam przywieziesz badz kupisz. Dodatek kosztuje, a montaz to robocizna. Robocizna dla ASO jest tansza, dla Ciebie to jeden kij. Placisz gotowka za robocizne i za dodatki. Ty bedziesz zadowolony bo moze wiecej wynegocjujesz (kosztowo) i sprzedawca bo bedzie negocjowal tanszym dla niego "towarem".
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-05, 08:27   

Panie i Panowie, jeszcze pytanie z kategorii "Odezwał się Laik":

W wersji Ambiance i Laureate w standardzie jest centralny zamek sterowany falami radiowymi. Czy to jest równoznaczne z alarmem samochodowym?
_________________
 
flowerman 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 85KM, 1.6 16V 105
Rocznik: 2009, 2010/2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-07-05, 08:45   

Niestety nie.

Alarm dokupujesz osobno.
_________________
stan licznika: 121000 km - 20-11-2013
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-08, 11:19   

Alarm montowany w ASO współpracuje z pilotem w kluczyku. (przynajmniej u mnie)
_________________
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-08, 12:05   

Beckie napisał/a:
Alarm montowany w ASO współpracuje z pilotem w kluczyku. (przynajmniej u mnie)


Z tym że prawdopodobnie tylko jeden kluczyk będzie miał guziczki do sterowania zamkiem/alarmem, a drugi kluczyk będzie zwykłym plastikowym kluczykiem. Przynajmniej tak było z moim Loganem MCV. Ostatecznie dokupiłem na drugi kluczyk w ASO nakładkę plastikową ze sterowaniem, metalowy grot kluczyka został ten sam. I jeszcze potem ASO kasuje kilkadziesiąt złociszy za tzw. zaprogramowanie kluczyka, żeby się rozumiał z centralką alarmu.

Pozdro,
Kristoff
 
andrzejm 


Marka: Nissan
Model: Almera
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Orle k. Wejherowa
Wysłany: 2010-07-08, 20:32   

No właśnie jak skonfigurować...
Ja zamierzam wybrać:
4x2, benz., wersja Ambiance = 43.800 zł + pakiet modularność (1000 zł) + nadkola i chlapacze+ kuweta do bagażnika. Myślę że w 47 tys zł się zmieszczę. Alarm, podłokietnik i coś jeszcze chyba wydębię.
Wziąłbym Laureate ale niektóre rzeczy są mi zbędne.
 
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-08, 20:40   

andrzejm napisał/a:
Wziąłbym Laureate ale niektóre rzeczy są mi zbędne.

klimatyzacja?
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-08, 20:44   

Bez klimy?
 
andrzejm 


Marka: Nissan
Model: Almera
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Orle k. Wejherowa
Wysłany: 2010-07-10, 22:50   

Z klimą czy bez ...
No cóż na 3-5 tygodni w roku (bo tyle prawdziwego lata średnio mamy) to chyba można sobie odpuścić. Ale jak raz pojechałem do Chorwacji, a potem do Rumunii to już taki pewny nie jestem.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-11, 11:29   

Też się przed zakupem zastanawiałem - teraz wiem, że klima jest potrzebna. Co prawda trochę drożej, ale i tak wydajesz ponad 44 tys. - więc te 1,5 tys. nie powinno Cię zbawić.

No ale to mój pogląd.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 06:10   

andrzejm napisał/a:
Z klimą czy bez ...
No cóż na 3-5 tygodni w roku (bo tyle prawdziwego lata średnio mamy) to chyba można sobie odpuścić. Ale jak raz pojechałem do Chorwacji, a potem do Rumunii to już taki pewny nie jestem.


Ano właśnie.
W 2007 roku za klimę zapłaciłem 3 000,00 zł. Nie żałuję.

Tego gorąca to raczej będzie z roku na rok nieco więcej. Poza tym klima przydaje się nie tylko latem. Do szybkiego osuszenia zaparowanych szyb rzecz znakomita - o każdej porzez roku.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2010-07-14, 06:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-14, 07:25   

Zgadzam się z przedmówcą. Klimy używam przez cały rok. Latem chłodzi, wiosną i jesienią pomaga odparować szyby a zimą... wyobraź sobie ile wody powstaje ze śniegu, który wnosisz (i pasażerowie również) na butach albo kurtce.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne