Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Spanie w dacii - mini kamper
Autor Wiadomość
karol85 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-03, 23:46   

Zastanawiam się, czy nie podnieść tylnej części legowiska do poziomu złożonych foteli 2 rzędu.
Pod legowisko będą rzucone rzeczy, których nie będziemy wyciągać przez cały wyjazd. Na wierzch rzeczy potrzebne podczas podróży.
Na spanie - 2 rząd będzie składany, płyta oparta na złożonych fotelach. rzeczy z góry, rzucone pod spód.

We wszystkich fotkach legowisko jest poniżej wysokości nadkoli, więc poniżej 37 cm, a ja planuję podnieść na ok. 52.

Drugi temat - jaki materiał wykorzystać na podkład. Żeby był sztywny, nie rysował plastików, nie pruł, nie wiórzył, itd.
Mam nadzieję w przyszłym tygodniu zajmę się tematem.
Pozdrawiam
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-01-04, 00:44   

karol85 napisał/a:

We wszystkich fotkach legowisko jest poniżej wysokości nadkoli, więc poniżej 37 cm, a ja planuję podnieść na ok. 52.


Ile miejsca zostanie wtedy do sufitu? (jeszcze trzeba doiczyć kilka cm materaca).

Jeśli chodzi o materiał, do wyboru jest:
- płyta meblowa (można zamówić dowolny wymiar u stolarza, najlepiej takiego który robi meble na wymiar - lub w marketach budowlanych wraz z laminowaniem krawędzi)
- sklejka
- lite drewno (tzw. klejonka jest niedroga i wytrzymała, łatwa w obróbce, w marketach i na allegro można dostać gotowe elementy o standardowych wymiarach. U stolarza można zamówić gotowy wymiar)

najtaniej wyjdzie płyta meblowa i można wybrać jeden z setek dostępnych wzorów laminatu, jeśli to ma dla Ciebie znaczenie. Płyta ma tą wadę, że nie można jej łączyć zwykłymi wkrętami, tylko używać kołków i specjalnych elementów do łączenia (takich jak w meblach). No i nie wybacza ewentualnych błędów w tym temacie.

Klejonki są chyba najłatwiejsze w montażu, wystarczy wkrętarka i zwykłe wkręty i bez wiercenia i kombinacji raz dwa wszystko się trzyma.

Co do sklejki, to nie wiem, nigdy nic z niej nie robiłem.
Ostatnio zmieniony przez Lza 2015-01-04, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-03, 01:05   

Znalazłem filmiki z pomysłem na spanie w Lodzi i Loganie

https://www.youtube.com/watch?v=M-fDeTEFBog

https://www.youtube.com/watch?v=wfOTc8Z3-ow
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2015-05-03, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-05-03, 06:43   

Pierwszy jest o wymianie filtra PP w DD.
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-03, 16:33   

Marek1603 napisał/a:
Pierwszy jest o wymianie filtra PP w DD.


Upss, już poprawiłem ;-)

W nagrodę jeszcze Dokker

https://www.youtube.com/watch?v=63p_gfdv1EQ

I extra przyczepka campingowa

https://www.youtube.com/watch?v=8EBhh4z8o0g
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2015-05-03, 16:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-05-03, 18:36   

Te spanie w Lodzi to już było wcześniej gdzieś na forum pokazane... :-P
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-05-04, 08:59   

Ja w swojej Lodzi mam zrobiony identyczny "Box" jak w tym FILMIKU



Sprawdza się idealnie. Po rozłożeniu otrzymujemy spanie 1.20 m x 2 m :D

Oto mój "Box"


Więcej w mojej galerii - zapraszam.

DACIA LODGY MINI-CAMPER :D
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-07-19, 14:25   Logan MCV II mini camper

Dla wszystkich posiadaczy logana mcv link
https://www.youtube.com/watch?v=aCV_AqQ7zqs
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-07-19, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-01-25, 16:47   Spanie w Dusterze2

Odświeżam temat, czy ktoś już opracował jakąś sensowną konstrukcję do spania w dusterze 2 po 2014 roku?
Mam plan na wyjazd do Hiszpanii, chcę się zatrzymywać na kempingach, ale spać w środku.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-25, 17:05   Re: Spanie w Dusterze2

moulder napisał/a:
Odświeżam temat, czy ktoś już opracował jakąś sensowną konstrukcję do spania w dusterze 2 po 2014 roku?
Mam plan na wyjazd do Hiszpanii, chcę się zatrzymywać na kempingach, ale spać w środku.


Ale czego oczekujesz?
Dostępu do tylnej kanapy podczas jazdy, a po rozłożeniu siedzeń, miejsca do spania?
Bo jeśli nie musisz mieć użytkowej kanapy, to widziałem kilka Dusterów po prostu z materacem rozłożonym w bagażniku+ złożonej kanapie, w których ludzie spali, nawet w 2 osoby.
Np. Andrzeje z forum czy Iras.
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-01-25, 17:16   spanie

Tylna kanapa będzie na pewno wyciągnięta. Pozostaje tylko do przemyślenia system łóżka, o który pytam :)

chciałbym opracować sensowne łóżko do spania dla jednej osoby + bagaże, butla do gotowania i rower składany dahon do środka :)

Od wewnątrz będzie na szybach specjalna mata na przyssawki do izolacji od słońca.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-25, 20:37   

A jesteś pewien że ma to ekonomiczny sens? My co prawda w dwójkę, ale porównywaliśmy koszt pobytu na kampingu - dwie osoby + samochód i wyszło nam nawet więcej niż pokój w najtańszym hotelu. W jakim okresie się wybierasz i na ile czasu?
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2017-01-25, 21:01   

Po co kempingi? W interiorze zjedziesz z drogi w jakąś scieżkę i masz darmowy biwak. Niekiedy trzeba troche poszukać, ale znajdujemy zawsze. Kasę wolę wydać na coś milszego. Np. na wino do kolacji :-)
Nasza konstrukcja sprawdza się od 2012, wyjazdy 3-5 tygodni. Na dwie osoby plus cały sprzęt biwakowy, żywność i woda do mycia, gotowania i kąpieli. Opis z wymiarami znajdziesz w tym wątku trochę wcześniej. A że konstrukcja łatwa do zmodyfikowania w każdych warunkach, to wymiary dopasujesz do konkretnych ustawień np. przednich foteli. Podobnie z wysokością. Uwaga - łatwo wpaść w pułapkę wysokości chcąc jak najwięcej pomieścić pod łóżkiem i wtedy zostaje mało miejsca nad głową i źle się wsiada i wysiada. Na szczęscie można obniżyć w 10 minut trzeba tylko mieć nóż rolkowy do rurek. Na dłuższych biwakach dostawiamy sobie duży namiot dla większej wygody.
Całość konstrukcji wytrzymała: "wokół Bałtyku", "spotkania z Vladem Drakulą", "Gromy Zeusa", Kurdystan oraz Maroko. Tylko po jakimś czasie dodalem dodatkowe zawieszenia płyt bo ... trochę przytyłem i jeszcze o 3 cm skróciłem nóżki, zeby było wygodniej.
A jeśli się uda to może w tym roku "Wielki Step"
Ostatnio zmieniony przez ajax 2017-01-25, 21:31, w całości zmieniany 4 razy  
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-01-26, 17:27   Interior

Po zeszłorocznym wyjeździe do Skandynawii na 5 tygodni z okładem starym kamperem wyszło ze codziennie trzeba wziąć prysznic. (Żadna nowosc😀). W związku z tym ze jazda dusterem jest bardziej komfortowa i szybsza oraz zdecydowanie bardziej ekonomiczna, jadę dusterem, ale żeby brać prysznic muszę gdzieś sie zatrzymać np, kemping albo stacje benzynowe z prysznicami. Prowizorycznie mozna wziąć prysznic solarny pod gołym niebem ale różnie z tym bywa. Marzy mi sie Mongolia, ale mój duster jest 4x2. Następny duster będzie 4x4. W tym roku po raz pierwszy jadę sam, bez żony, mam miesiąc czasu od końca czerwca. Nie mam sprecyzowanych planów moze ktoś cos zaproponuje i sie dołączę, albo ja cos zaplanuje. Na pewno nie Skandynawia, ponieważ wydrenowalo mi portfel mimo oszczędnego jeżdżenia. Naprawdę na wyjeździe czasem fajnie jest pójść do knajpy a nie martwić sie o gotowanie. W przypadku Norwegii wyjście do knajpy było dla mnie nie do przyjęcia.
Pomysł na wyjazd dusterem w tym roku to wyjazd tam gdzie jest ciepło i jest co oglądać. Najbardziej interesuje mnie aktywny wypoczynek - dużo ruchu, np. dojazd do Hiszpanii wycieczki po fantastycznych trasach widokowo - górskich, moze Gibraltar? Macie jakieś propozycje?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-26, 19:44   

Jeśli Hiszpanie to koniecznie Andaluzja - dopóki tam nie pojechałem zawsze na pytanie co mi się najbardziej podobało z zabytków w Europie mówiłem że zespół na Placu Cudów w Pizie, jadnak teraz są to Alhambra i Wielki Meczet w Cordobie. Osobiście od kilku lat utkwiłem na południu Krety - jest tam tyle do zobaczenia i przejścia że nie wiem kiedy zmienię kierunek - gdybyś rozpatrywał Kretę to służę doświadczeniem z 20 tygodni pobytu.
PS - proponuję wydzielić ten wątek i przenieść do działu o wyjazdach - bo się zrobi "off-topic"
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 19:54   

PiotrWie napisał/a:
Osobiście od kilku lat utkwiłem na południu Krety - jest tam tyle do zobaczenia i przejścia że nie wiem kiedy zmienię kierunek - gdybyś rozpatrywał Kretę to służę doświadczeniem z 20 tygodni pobytu.


Wschód też?
Czy mają tam jakieś plaże dorównujące plażom Elafonisi/Falasandrze/Cerdaros z zachodu wyspy?
Bo tymi byłem zachwycony, niemniej nie lubię jeździć w to samo miejsce, więc za drugim razem chętnie odwiedziłbym przeciwległy kraniec wyspy.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-26, 20:54   

Cav napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Osobiście od kilku lat utkwiłem na południu Krety - jest tam tyle do zobaczenia i przejścia że nie wiem kiedy zmienię kierunek - gdybyś rozpatrywał Kretę to służę doświadczeniem z 20 tygodni pobytu.


Wschód też?
Czy mają tam jakieś plaże dorównujące plażom Elafonisi/Falasandrze/Cerdaros z zachodu wyspy?
Bo tymi byłem zachwycony, niemniej nie lubię jeździć w to samo miejsce, więc za drugim razem chętnie odwiedziłbym przeciwległy kraniec wyspy.

Ze wschodu na pewno polecam Xerocampos i Vai ( i ile komuś nie przeszkadza zatłoczenie, ale te które podajesz też są zatłoczone) Także plaża na końcu wąwozu Chochlakies czy Maridati, Kourmenos i Chiona w okolicy Palekastro.
Póki co na wschodzie byliśmy tylko raz niestety dojazd z Chanii do Xerocampos to 6 godzin!
A byłeś na środku południa? Matala szczególnie Red Beach, Vathy, Martsalo, Agiofarango!!, Kali Limenes, Diskos czy nuiesamowita pusta plaża na końcu wąwozu Trahoulas.
A dalej wzdłuż gór Asterousia - Agios Joanis, Koudumas z możliwością noclegu w klasztorze,Tris Ekklises, Agios Nikitas i Maridaki - tyle że dojazd jest trudny trzeba wynająć samochód z większym prześwitem ( np Pandę ) i nie bać się szutrów.
I jeszcze plaże wzdłuż gór Białych - Domata Agios Pavlos czy Glyka Nera ( ale to tylko pieszo lub łódką) Fragokastello, Korakas, Plakias, Damnoni Bay, Amodudaki, Preveli -ale nie koniecznie plaża - super jest popływać w rozlewiskach Megapotamos po podejściu jakieś 1000 m w górę, dalej aż do Agia Gallini - Akoumia, Agia Fotini, Ligres, Tiopetra, Agios Pavlos!!,
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-01-26, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Baca 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci
Rocznik: 2010
Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-01-26, 22:01   Re: spanie

moulder napisał/a:
Tylna kanapa będzie na pewno wyciągnięta. Pozostaje tylko do przemyślenia system łóżka, o który pytam :)

chciałbym opracować sensowne łóżko do spania dla jednej osoby + bagaże, butla do gotowania i rower składany dahon do środka :)

Od wewnątrz będzie na szybach specjalna mata na przyssawki do izolacji od słońca.


Intensywnie pracuję nad stworzeniem "wyprawowego Dustera" :-D . Po wyjęciu tylnych siedzeń oraz zamontowaniu tylnego koła na wieszaku na haku holowniczym, uzyskałem w środku całkiem sporo miejsca na spanie dla dwóch osób i pod spodem miejsce na bagaż, przy okazji wygłuszyłem całą tylną cześć podłogi. Postaram się zrobić pare zdjęć i pokazać jak to u mnie wygląda.

P. S. też planuję w tym roku jakiś wyjazd nad basen Morza Śródziemnego, napisz co zaplanowałeś
_________________
Baca
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-01-26, 22:52   

Polecam Korsykę. W sumie nie jest przesadnie zatłoczona, bo nie ma plaż - a wyspa ciekawa i fantastyczne drogi z tysiącami zakrętów. No i jest stosunkowo niedaleko. Pływają tam całonocne promy z Livorno. Wieczór się pakuje na prom - można się wyspać po trasie z PL i rano jest się na miejcu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2017-01-26, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
moulder 


Marka: Dacia
Model: Duster2 4x2
Silnik: 1.5 DCI 90 km
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 157
Skąd: Straszyn
Wysłany: 2017-01-26, 22:54   Kreta

Kreta na pewno odpada bo popatrzcie ile kosztuje transport auta promem. Powoli kiełkuje pomysł z Gibraltarem. Opracuje pomysł i dam znać.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 22:57   

PiotrWie napisał/a:
Cav napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Osobiście od kilku lat utkwiłem na południu Krety - jest tam tyle do zobaczenia i przejścia że nie wiem kiedy zmienię kierunek - gdybyś rozpatrywał Kretę to służę doświadczeniem z 20 tygodni pobytu.


Wschód też?
Czy mają tam jakieś plaże dorównujące plażom Elafonisi/Falasandrze/Cerdaros z zachodu wyspy?
Bo tymi byłem zachwycony, niemniej nie lubię jeździć w to samo miejsce, więc za drugim razem chętnie odwiedziłbym przeciwległy kraniec wyspy.

Ze wschodu na pewno polecam Xerocampos i Vai ( i ile komuś nie przeszkadza zatłoczenie, ale te które podajesz też są zatłoczone) Także plaża na końcu wąwozu Chochlakies czy Maridati, Kourmenos i Chiona w okolicy Palekastro.
Póki co na wschodzie byliśmy tylko raz niestety dojazd z Chanii do Xerocampos to 6 godzin!
A byłeś na środku południa?


Najdalej dotarłem do Plakias i Ammoudi, ale nie zachwyciły mnie.
Słabo z piaskiem, raczej kamyki - takie odpadają.
Reszta raczej na kolejny wyjazd.

PiotrWie napisał/a:

Matala szczególnie Red Beach, Vathy, Martsalo, Agiofarango!!, Kali Limenes, Diskos czy nuiesamowita pusta plaża na końcu wąwozu Trahoulas.
A dalej wzdłuż gór Asterousia - Agios Joanis, Koudumas z możliwością noclegu w klasztorze,Tris Ekklises, Agios Nikitas i Maridaki - tyle że dojazd jest trudny trzeba wynająć samochód z większym prześwitem ( np Pandę ) i nie bać się szutrów.
I jeszcze plaże wzdłuż gór Białych - Domata Agios Pavlos czy Glyka Nera ( ale to tylko pieszo lub łódką) Fragokastello, Korakas, Plakias, Damnoni Bay, Amodudaki, Preveli -ale nie koniecznie plaża - super jest popływać w rozlewiskach Megapotamos po podejściu jakieś 1000 m w górę, dalej aż do Agia Gallini - Akoumia, Agia Fotini, Ligres, Tiopetra, Agios Pavlos!!,


Tylko u mnie warunek to lazurki w wodzie i biały piasek.
Któreś z nich to mają?
O Vai czytałem, że palmy fajne, ale pozostałe?
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-01-26, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-27, 11:40   

Moulder - załóż temat w dziale wyprawy, napisz gdzie już byłeś, co Cię interesuje ( zabytki, przyroda, bardziej góry czy morze to ktoś Ci coś podpowie.
Cav - mam wrażenie że Twoje wymagania nie bardzo są do spełnienia - najbardziej lazurowa woda jest tam gdzie się szybko robi głęboko i jest czysta woda ( z miejsc które widziałem jak dla mnie najbardziej niesamowity kolor był w zatoce Orosei na Sardynii) a w takich miejscach piasek się kiepsko trzyma - ja osobiście lubię małe piaszczyste plaże pomiędzy klifami jak np właśnie Amoudi, Agiofarango czy En-Vau koło Cassis, kamyki mi nie przeszkadzają - zaś tam gdzie są rozległe piaszczyste plaże morze raczej nie jest głęboko lazurowe ( jak choćby w Falasarnie - nigdy nie widziałem tam prawdziwego lazuru) Najprościej to zobaczyć na podstawie Adriatyku - lazur jest w Chorwacji, piasek - we Włoszech.
Myślę że najbardziej Tobie będa pasować plaże na wschodnim krańcu - tam nie ma gór schodzących do morza więc są piaszczyste. A co do Vai - owszem palm jest najwięcej na Krecia ale całkowicie odgrodzone - nie ma nawet ścieżki by wejść pomiędzy nie.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2017-01-27, 23:16   

Cav napisał/a:
chętnie odwiedziłbym przeciwległy kraniec wyspy

A czy to jakiś problem? Parę godzin i masz przeciwległy koniec
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-28, 07:22   

PiotrWie napisał/a:
Moulder - załóż temat w dziale wyprawy, napisz gdzie już byłeś, co Cię interesuje ( zabytki, przyroda, bardziej góry czy morze to ktoś Ci coś podpowie.
Cav - mam wrażenie że Twoje wymagania nie bardzo są do spełnienia - najbardziej lazurowa woda jest tam gdzie się szybko robi głęboko i jest czysta woda


Jasne, mój błąd.
Chodzi oczywiście o turkusy, bo to one występują łącznie z białym piaskiem.
Takie Karaiby w Europie.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-28, 07:25   

ajax napisał/a:
Cav napisał/a:
chętnie odwiedziłbym przeciwległy kraniec wyspy

A czy to jakiś problem? Parę godzin i masz przeciwległy koniec


Jasne, ale jeśli nie będzie po co tam jechać, to lepiej odpuścić sobie jazdę po tę parę godzin w jedną i parę godzin w drugą stronę i skupić się na pięknych plażach na zachodzie, ewentualnie południu wyspy.
A jeśli warto jechać na wschód, to po prostu zamiast wybierać lot do Chanii, wybierze się lot do Heraklionu (i pobyt na wschodzie jak akurat będzie taniej z pobytem.)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne