Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-13, 23:14
zakup Dacii
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-10-02, 20:16   

Z ciekawości sprawdziłem ceny aveo takich jak moje, około 6500-6700 euro, po sprowadzeniu, zarejestrowaniu itp wychodzi około 32 000zł za 2latka. Takie właśnie też są ceny na wyprzedaży (u dealerów sporo jest jeszcze aut poprzedniej generacji...)

Jak patrzę na powyższe wolę nie myśleć co przeszły samochody z tego rocznika wystawiane przez handlarzy za 20-22tys.zł + opłaty.
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-02, 21:19   

PiotrWie napisał/a:
A handlarze przywożą to co jest tanie - czyli auta "nur Fur export" , po takich wypadkach że w Niemczech mają zakaz restracji.


Dokładnie handlarze w większości sprowadzają rozbitki, uzdatniają tanim kosztem, robią korektę przebiegu i sprzedają jako bezwypadkowe poniżej ceny rynkowej.

Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że dla kupującego w Polsce najważniejsze są : cena, rok produkcji i przebieg.
Oraz dlatego, że Polskie prawo karne jest zbyt liberalne. Handlarzowi - oszustowi tak naprawdę nic nie grozi za oszukanie klienta.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-10-02, 21:24   

Koval napisał/a:
33tyś. odpada bo to dokładnie 2x więcej niż mam :) do tego sandero mi sie po prostu podoba. wczoraj byłem oglądać bardzo fajny egzemplarz a dziś będzie przechodził test "na żonę" jak zda to chyba bedzie nasz :)

Przy takiej kwocie masz dwie możliwości - albo poszukaj 8-10 letniego samochodu, który ktoś sprowadził 3-4 lata temu dla siebie i sprzedaje bo chce nowszy - samochód ma mieć matowy lakier z rysami, przebieg 200 000 benzyna, 300 000 diesel, zrób mu dokładny przegląd i jest spora szansa że kupisz dobrze ( tylko zostaw sobie co najmniej 10% pieniędzy na wymianę części eksploatacyjnych, nikt nie wymienia np amortyzatorów przed sprzedażą) albo szukaj samochodu z rynku polskiego który ma cenę nowego w granicach 30 000 pln z początku 2008 roku - 50% ceny nowego ma samochód w 4 roku życia, ( roczny ok 80%, dwuletni - 75% ).
A nówki niewymagające wkładu finansowego z lakierem świecącym się jakby wczoraj opuściły fabrykę świeżo sprowedzone omijaj szerokim łukiem :mrgreen: I jeszcze przy samochodzie sprowadzonym sprawdź przy jakim kursie euro był sprowadzany - kilkuletnie nierozbite auta nawet dla siebie opłacało się sprowadzać tylko po kursie poniżej 3,50 za euro :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne