Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:13
Audio dla ignoranta
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-30, 12:04   Audio dla ignoranta

Zadanie bojowe dla forumowych maniaków. ;)

Mimo Pierwszego Stopnia Wrażliwości Muzycznej (rozróżniam, kiedy jest dźwięk i kiedy nie ma ;) nawet ja słyszę, że fabryczny blaupunkt pupy nie urywa. Ponieważ i tak mam zamiar wymienić radioodtwarzacz, chciałbym od razu doprowadzić całe nagłośnienie do porządku.

Wymagania: odtwarzacz ma grać wyraźnie, ale niekoniecznie głośno. Obecnie przy większej prędkości dźwięk (ton) ginie w huku silników. Słucham mp3'jek i nie słyszę różnicy ;) , więc jakaś kosmiczna jakość odwzorowania nie jest mi do szczęścia potrzebna.

Przyszły radioodtwarzacz to Pioneer DEH-7300BT i od tego nie ma zasadniczo odwołania - ma profil PBAP w blutututu i zewnętrzny mikrofon, czym wyczerpuje moje potrzeby względem odtwarzacza.

Pytanie, co z resztą? Głośniki dwudrożne czy odseparowane? I jakie konkretnie? Kable zostawić daciowe czy wymieniać? Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

W planach jest wyciszenie karoserii (dach, gródź, podłoga, drzwi), ale to raczej w przyszłym roku. Czekać z wymianą na wyciszenie i wszystko robić za jednym zamachem? Jest sens wymieniać odtwarzacz i głośniki przed wyciszeniem?

W związku z ambitnymi planami nie mam góry kasy do wywalenia, więc interesuje mnie klasa "dobrze i tanio". ;) Zastanawiam się też, gdzie mógłbym posłuchać w działaniu zestawów tej klasy?
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-09-30, 13:11   

Nie wiem kolego dlaczego się nie doceniasz? :-/

Wybór radia bardzo dobry, a powiem nawet, że znakomity jak za cenę lekko ponad 500 PLN.

Ja do tego radia zastosował bym zestaw odseparowany midbas w drzwiach i tweeter na wysokości lusterka.

Na allegro do 200 PLN zestaw Clarion SRE1321S ze względu na głębokość montażu (44 mm).

W pozostałych zestawach, głębokość montażu głośnika midbas powyżej 50 mm co w Daciach stwarza problem. Z mojego doświadczenia w zestawie głośnomówiącym bardzo dobrze się spisują trójdrożne Boschmann R-2530
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-30, 18:27   

Co do głośników - polecam Hertz, graja czysto, wyraznie, po prostu przyjemnie. Mysle, ze wystarczy, ze z przodu wstawisz zestaw odseparowany z glosnikiem wysokotonowym w boczku lusterka.

Polecem te aukcje - cena ok i z Warszawy ;-)

http://allegro.pl/hertz-d...1841998139.html

Jesli bedziesz rozbebeszał pół auta przy okazji wygłuszania można sie pokusic o lepsze przewody ale jak sam mowisz nie zalezy Tobie na mocy i glosnosci, wiec fabryczne wystarcza.
Wymiana głosnikow i radia jestw daci jak wiadomo idiotycznie prosta, wiec nie czekalbym na wygluszanie auta z tym.

Zapraszam do mnie - posluchasz jak u mnie gra ;-)

syczek1.jpg
syczek tu ;-)
Plik ściągnięto 141 raz(y) 188,93 KB

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2011-09-30, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2011-09-30, 18:37   

Cytat:
Pytanie, co z resztą? Głośniki dwudrożne czy odseparowane? I jakie konkretnie? Kable zostawić daciowe czy wymieniać? Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

W planach jest wyciszenie karoserii (dach, gródź, podłoga, drzwi), ale to raczej w przyszłym roku. Czekać z wymianą na wyciszenie i wszystko robić za jednym zamachem? Jest sens wymieniać odtwarzacz i głośniki przed wyciszeniem?


Jeśli odseparowane - to wymień kable (błahy powód - fabryczne są IMHO trochę krótkie, a swoją drogą badziewne), jeśli dwudrożne, to pytanie co sobie wybierzesz - jeśli coś dobrego (o dziwno 13cm głośniki nawet lepsze nie są jakoś kosmicznie drogie) to rozważ, ale możesz trochę później żałować - w kasie chyba podobnie, w brzmieniu średnie pasmo + tweeter zawsze zagra lepiej - szczególnie że gwizdki wyniesiesz trochę wyżej, ale roboty więcej, co jest jakimś argumentem za dwudrożnymi... Jeśli jednak piszesz o wygłuszaniu to... wiele nie oszczędzisz - maty są może i tanie, ale w potrzebnej ilości jednak "trochę" kosztują. Na drzwi ja chyba kleiłem 6 mat z tyłu i 8mat z przodu, także same drzwi to 28mat...

wygłuszanie samochodu to już inna bajka - faktem jest że znacznie lepiej wyglądają niskie tony (blachy, aż tak nie rezonują pod bitumem - Ci co znają mój samochód wiedzą jak dobry bas rozpycha się po samochodzie :p, ale wracając nawet do zwykłego dwudrożnego głośnika różnica jest zauważalna, również w związku z tym, że jeżeli wykleisz podłogę, nadkola, drzwi, podsufitkę, lub chociaż część zawsze jest odrobinę ciszej w samochodzie - piszę odrobinę bo na dłuższą trasę to trochę to zbawienie, ale szczerze na cuda nie licz - nadal to nie szlachetna Mercedes...)
Ja najpierw wymieniłem głośniki, następnie wygłuszyłem, wymieniłem jednostkę grającą (Blaupunkt MP68 Hamburg, z podobnego powodu jak u Ciebie - niska cena + Bluetooth i kilka dobrych opinii, żałowałem trochę że nei było mnie stać chociażby na Alpine 103Bt czy jakoś tak ale dobrze wyszło), na koniec przed samym ogólnopolskim zlotem, z powodu nadmiaru wolnego czasu w Krakowie zajrzałem do warsztatu Car Audio i... wyjechałem ze skrzynią...

Co ja bym zrobił - podłączyłbym "szybko" inne głośniki (mogą być nawet odseparowane na tych przewodach), przy wygłuszaniu za rok zadbałbym o wymienienie przewodów. Samo radio możesz wymienić kiedy bądź...

EDIT:
Cytat:
Wymiana głosnikow i radia jestw daci jak wiadomo idiotycznie prosta, wiec nie czekalbym na wygluszanie auta z tym.

I nie tylko w Dacii...
Swoją drogą ślicznie wyszły te gwizdki...
Ostatnio zmieniony przez czaju 2011-09-30, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-30, 18:49   

czaju napisał/a:
...
Swoją drogą ślicznie wyszły te gwizdki...


Dzieki za uznanie ;-) Wiekszosc z Nas wiercila otwor pod gwizdek, jednak takie rozwiazanie kierowalo dziwiek nie w strone uszu sluchaczy - stad takie montaz.
 
bad-i 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-30, 22:26   

Wracając do głównego wątku, też jestem na etapie rozglądania się za dobrym radiem i głośnikami, z tym, że od razu założyłem, że szukając głośników, będę się rozglądał za takimi bez tweeterów.
Jeżeli chodzi o radio to w podobnej cenie co Pioneer DEH-7300BT znalazłem JVC KD-R821BTE. Różnica sprowadza się chyba tylko do pilota, który przy radiu Pioneer trzeba ew. dokupić, ale jego przewagą jest możliwość przyczepienia do kierownicy, co przy pilocie JVC nie jest możliwe oraz multikoloru :-) . Zastanawia mnie jednak jeszcze jedna sprawa (może ktoś obeznany w temacie będzie to mógł wyjaśnić), a mianowicie chodzi o ilość i sposób podłączania telefonów przez Bluetooth. Jeżeli ktoś ma jeden telefon to nie ma problemu, ale ja zazwyczaj mam dwa, a czasami zdarza się, że nawet i 4 "cegły" zalegają w moich kieszeniach. Czytając instrukcje do innych radioodtwarzaczy, najczęściej znajdowałem informację, że można zapisać w pamięci do 5 różnych telefonów, ale aktywne sparowanie możliwe jest tylko z 1. Przy opisie do JVC w dziale Bluetooth widnieje następująca informacja: "Connects 2 Phones: Yes", natomiast przy Pioneer, nie ma ani słowa na ten temat. I teraz moje zasadnicze pytania, czy JVC potrafi aktywnie obsłużyć 2 telefony, na takiej samej zasadzie jak słuchawka bluetooth z technologią multipoint? oraz jak sobie w tym zakresie radzi Pioneer?
Specjalnie poruszyłem ten temat w Twoim wątku bebe aby zwrócić na ten szczegół uwagę, może ew. dyskusja pomoże Ci podjąć bardziej praktyczną i przyszłościową decyzję co do wyboru radia.

Jeżeli natomiast chodzi o głośniki to z dyskusji jakie były prowadzone na tym forum wynikało, że całkiem przyzwoite, a do tego sensowne cenowo, pasujące do Dacii i w dodatku trójdrożne są głośniki PIONEER TS-G1313i i osobiście coraz bardziej skłaniam się w ich stronę.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-30, 22:46   

Gdyby jednak decyzja co do modelu nie była ostateczna to tu znalazłem coś naprawdę taniego.
http://allegro.pl/lg-lac6...1844007629.html
Nie wiem jak toto gra bo nigdy radyjka tej firmy nie miałem, ale można zaprogramować sześć numerów szybkiego wybierania.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-01, 19:51   

Dzięki za Wasze wypowiedzi, coś już mniej więcej wiem. :)

bad-i napisał/a:
Przy opisie do JVC w dziale Bluetooth widnieje następująca informacja: "Connects 2 Phones: Yes", natomiast przy Pioneer, nie ma ani słowa na ten temat. I teraz moje zasadnicze pytania, czy JVC potrafi aktywnie obsłużyć 2 telefony, na takiej samej zasadzie jak słuchawka bluetooth z technologią multipoint? oraz jak sobie w tym zakresie radzi Pioneer?

Skoro sami się chwalą, to na 90% JVC obsługuje dwa telefony jednocześnie, tak jak Multipoint Jabry. JVC nie ma zewnętrznego mikrofonu, więc jak dla mnie - odpada. Pioneer i reszta nie chwalą się, więc pewnie obsługują jeden. Można albo napisać do JVC i zapytać, albo poszukać tego odtwarzacza gdzieś na wystawie i spróbować na żywym organizmie sparować dwa telefony. :)

stempik napisał/a:
Gdyby jednak decyzja co do modelu nie była ostateczna to tu znalazłem coś naprawdę taniego.
Nie wiem jak toto gra bo nigdy radyjka tej firmy nie miałem, ale można zaprogramować sześć numerów szybkiego wybierania.

Trochę strach, samo LG nie przyznaje się do tego odtwarzacza, więc nawet nie mam jak sprawdzić, co on właściwie umi. :) Profil BPAP nie polega na możliwości zaprogramowania numerów, tylko na wyświetlaniu nazw z kontaktów telefonu (kopiując wcześniej kontakty lub wyszukując w locie w momencie połączenia).
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-02, 20:06   

bebe napisał/a:
Trochę strach, samo LG nie przyznaje się do tego odtwarzacza, więc nawet nie mam jak sprawdzić, co on właściwie umi. :)

Też to że strach troszkę. Gdzieś jednak znalazłem że numery można zaprogramować (tylko 6) pod te same przyciski pod którymi programujesz częstotliwości.
 
bad-i 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-03, 07:40   

Cytat:
Skoro sami się chwalą, to na 90% JVC obsługuje dwa telefony jednocześnie, tak jak Multipoint Jabry. JVC nie ma zewnętrznego mikrofonu, więc jak dla mnie - odpada. Pioneer i reszta nie chwalą się, więc pewnie obsługują jeden. Można albo napisać do JVC i zapytać, albo poszukać tego odtwarzacza gdzieś na wystawie i spróbować na żywym organizmie sparować dwa telefony. :)


Sprawa wcale nie jest taka oczywista. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją do tego JVC (dostępna i to nawet w naszym pięknym ojczystym języku tutaj ) - niestety nigdzie nie znajduję ani słowa o możliwości aktywnego podłączenia 2 telefonu, ale oczywiście pytanie i do JVC i do Pioneer'a już poszło - jak tylko dostanę odpowiedzi to podzielę się nimi na forum.
Natomiast niezgodzę się z Tobą bebe w zakresie braku mikrofonu w JVC. Zarówno w specyfikacji mamy: "Mic unit - Yes" jak i w instrukcji instalacji do tego radia (tutaj) wyraźnie widać, że takowy jest. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że na "jednostce centralnej" nie ma wbudowanego mikrofonu, więc wychodzi na to, że musi być zewnętrzny. Aaaa i na aukcjach do tego modelu, mikrofon też jest wymieniany jako standardowy element wyposażenia.

Na to przynajmniej w zakresie Pioneer DEH-7300BT mamy sprawę jasną:
Cytat:

Dzień Dobry,

Urządzenie może komunikować się jednocześnie z jednym urządzeniem.
Można sparować 5 telefonów.
Z poważaniem,

Zespół DSV
Ostatnio zmieniony przez bad-i 2011-10-03, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2011-10-12, 21:15   

Z budżetowej półki, trójdrożne Boschmann R-2530 są faktycznie jedną z lepszych pozycji
dostępnych na rynku ( cena ok. 60 - 70 PLN ). Ale... mogą być potencjalne kłopoty przy ich montażu w Dusterze. Problem polega na tym, że metalowy koszyk tych głośników nie jest okrągły lecz bardziej zbliżony do prostokąta. Pomimo, że rozstaw mocowania śrub pokrywa się z otworami w drzwiach Dustera to wymiary głośnika w okolicy mocowań są o kilka milimetrów większe niż miejsce na głośnik.
Czy zatem jest to sytuacja bez wyjścia ?
Niekoniecznie. Potrzebne są jedynie nożyce do blachy, setka dla kurażu i ok. 10 minut dodatkowej zabawy w wycinanki. Bez problemu można nożycami wyciąć "nadmiarowe" milimetry koszyka nie pogarszając parametrów głośnika.
Właśnie 2 godziny temu zamontowałem 4 takie głośniki do mojego Dusterka :)

p.s. Być może w Loganie lub Sanderze problem z "przewymiarowaniem" tych głośników nie występuje i wtedy sam montaż to czysta przyjemność.
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-13, 13:06   

Po cichutku, pomalutku... Pojawił się line-up "radióf" Pioneera na 2012 rok. Model DEH-7300BT przepoczwarzył się w model teoretycznie niższy, ale identyczny pod względem funkcjonalności i niemal identyczny pod względem wyglądu - DEH-4400BT. Z miłych rzeczy, nowy model jest tańszy - 540 zeta zamiast 600. Z mniej miłych rzeczy, nowsiejsze modele - 6400BT i 8400BT - są droższe, za to mają wreszcie multikolor. Problem w tym, że multikolor służy w nich głównie do mrygania w rytm muzyki... Można pewnie to wyłączyć. Do tego inny wyświetlacz, który również czemuś mnie nie przekonuje, jakieś przekombinowane dźwignie, cuda na kiju. Cena odpowiednio 7 i 8 stów. Przymierzam się do tego 4400BT, bo brak zestawu głośnomówiącego zaczyna mi doskwierać.
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-13, 16:43   

Jak chcesz mieć zestaw głośnomówiący na dwa telefony to z czystym sumieniem moge Ci polecić Jabra Drive - cena ok. 140zł i sprawuje się naprawdę dobrze.
_________________
 
Bartosz81 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 93
Skąd: Warszawa Marysin
Wysłany: 2016-12-16, 08:10   

Odgrzewam,

Temat stary ale pytanie to samo.

Mam fabryczne radio bez BT ale z MP3 Blaupunkt, głośniki z przodu wymienione na audiomedia ex52k
https://autoradiohifi.com.pl/pr,721,audiomedia-ex-52k,shop,car-audio,glosniki,audiomedia.html
dzwi wygłuszone matami audio "nie z hipermarketu".

I teraz nie wiem co dalej - zmiana radia, dołożenie wzmacniacza? Zgłupiałem już od tego wszystkiego, co idę do "szpeca" to mi co innego mówią.

Problem jest taki, że jak odkręcę nieco głośniej - tak od około 30, to zniekształcenia stają sie coraz bardziej słyszalne. Nie wiem czy to radio czy głosniki nie domagają, ale mam dość.

Doradźcie proszę gdzie szukać rozwiązania?
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-16, 15:29   

zazwyczaj winne takim zachowaniom jest radio. Niestety Blaupunkt miało, ma i pewnie będzie mieć produkty, które mają nie najgorsze, ale też nie najlepsze parametry.
_________________
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-12-17, 23:05   

Bartosz81 napisał/a:
Odgrzewam,

Temat stary ale pytanie to samo.

Mam fabryczne radio bez BT ale z MP3 Blaupunkt, głośniki z przodu wymienione na audiomedia ex52k
https://autoradiohifi.com.pl/pr,721,audiomedia-ex-52k,shop,car-audio,glosniki,audiomedia.html
dzwi wygłuszone matami audio "nie z hipermarketu".

I teraz nie wiem co dalej - zmiana radia, dołożenie wzmacniacza? Zgłupiałem już od tego wszystkiego, co idę do "szpeca" to mi co innego mówią.

Problem jest taki, że jak odkręcę nieco głośniej - tak od około 30, to zniekształcenia stają sie coraz bardziej słyszalne. Nie wiem czy to radio czy głosniki nie domagają, ale mam dość.

Doradźcie proszę gdzie szukać rozwiązania?



Piszesz, ze wygluszyles dobrze drzwi dobrymi matami i wstawiles glosniki za 100 zl . Rownie dobrze mogles je wygluszyc i nie zmieniac glosnikow (przypuszczam , ze roznica nie jest zbyt duza. masz troszke wiecej wysoiego a dol i tak do dupy jak byl tak bedzie. Z 13 cm glosnika nie uzyskasz upragnionego basu, bo ten glosnik jest za maly. Podpinajac nawet wzmacniac za 100 zl troche zyskasz,k ale nie wiele. Napisz jaki masz budzet i wtedy cos pomyslmy. U mnie zalozone byly na zlocie glosniki morel tempo 6 pod audisonem srx2.1 skrzynia http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1689824 To daje juz zadowalajacy dzwiek jak na tak duze auto. Kto sluchal moze sie wypowiedziec.
 
Bartosz81 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 93
Skąd: Warszawa Marysin
Wysłany: 2016-12-19, 08:53   

Głośniki dałem za 100, owszem. Fajerwerków nie ma ale w porównaniu do fabrycznego plastiku z membraną z chusteczki do nosa jest przepaść. Wiem, że wątroby nie wymasuje. Może wrzucę na tył 16,5 na dystansach.

Sub u mnie odpada. Żona, dwójka dzieci, ledwo wózek wchodzi. A jeszcze psa chcą...

Chyba padnie na wymianę radia. Mam plan je otworzyć i zobaczyć ile te scalaki mają na prawdę mocy. Z opisów z netu wychodzi, że to właśnie radio nie domaga.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-19, 09:41   

Subwoofer w aucie to jest nieporozumienie - produkt bardziej marketingowy pod dresiarzy, niż mający jakiekolwiek uzasadnienie. Dobre radio, dobre głośniki niskotonowe zamontowane w odpowiedni sposób i będziesz miał miłe dla ucha basy. Subwofery są dla informowanie przechodniów, żeby uważać, bo dresio się zbliża.
_________________
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-12-19, 11:30   

Lza mozesz nie obrazac innych twoimi wypowiedziami wyssanymi z palca? Twierdzisz, ze jestem dresiarzem, bo lubie dobrej jakosci dzwiek? A moja zona to moze blachara, bo tez lubi? Zastanow sie co piszesz. Miales wogole zamontowane kiedys cos lepszego od seryjnego naglosnienia? Twierdze, po twojej wypowiedzi, ze nigdy.

Bartosz81 jezeli chcesz dobry bass z glosnikow to polecam Dls r6a, ale tu bez wzmacniacza sie nie obejdzie. Nie dawaj glosnikow w tylne drzwi, bo scena dzwiekowa zejdzie ci w dol. To co moglbym Ci polecic to jakis maly wzmacniacz z wejsciem hi imput i jak chcesz wstawiac 16 to tylko do przodu. Takim sposobem unikniesz odlaczenia sterowania radiem z kierownicy(jezeli masz). Proponuje rowniez wymiane kabli na1.5mm2, bo te ori to sa dobre do lampek choinkowych. Jak masz mozliwosc to pozycz wzmak podlacz prowizorycznie o zobaczysz, lub jakies mocne radio.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-19, 11:44   

audiofile w daciach kontratakują ;)
Pamiętajcie, żeby kable były ze złota i były wsparte na podstawkach poprawiających w zakresie czystości, szczegółowości i rozdzielczości posiadanego systemu audio.
_________________
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-12-19, 12:08   

Masz coś do audiofili. ;-) :mrgreen: :mrgreen:

Tak na poważnie to też lubię posłuchać "dobrego dźwięku" i to co mam w zupełności wystarcza jak chcę, żeby ostrzec przechodniów na przejściu o atakującym audiofilu w dacii.
Szczegóły w moim temacie.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-19, 12:14   

Ależ kompletnie nie mam. internetowe sklepy dla audiofil to jest moja ulubiona forma rozrywki, zwłaszcza, że miałem ponad roczną styczność ze studiem nagrań i techniką rejestracji dźwięku i mniej więcej wiem jak niewiele wystarczy do uzyskania perfekcyjnego brzmienia.

Ale wtedy złote końcówki, cudotwórcze kable ulepszające dźwięk, podstawki pod kable łamiące kardynalne zasady fizyki by się nie sprzedały..
_________________
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-12-19, 12:14   

Nie denerwuj mnie. Nie pisze o zlotych kablach i bejerach audiofilskich, tylko doradzam.
 
Bartosz81 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 93
Skąd: Warszawa Marysin
Wysłany: 2016-12-19, 12:16   

Co do choroby zwanej audiofilią to akurat zaraziłem sie dawno temu - tygodnie spędzone przy modyfikacjach kolumn, wzmacniacza, odtwarzacza, kombinacjach z kabelkami...Ale od tego jest mieszkanie, w aucie z blachy z puszek po piwie cudów nie osiągnę.

Przekonałem sie przy okazji ww. zabaw, że niemarkowy sprzęt wcale nie oznacza zawsze badziewia. Są w sprzedaży koumny za kilkanacie tys. zł z głośnikami za 30zł, są i takie za równowartośc auta niezłej klasy z głośnikami naszego Tonsila. Da się? Da. Tyle tytułem OT.

Radio Daćki nie ma wyjścia line-out. Wzmacniacz dwukanałowy jest w planie, ale pierwsze radio. Pioneer-mvh-180ub, może kenwood-kmm-101ry. W sklepie bez wzmacniacza grały wystarczająco. Do tego na dole w drzwi na dystansach głośniki kenwood kfc-e175, tweetery na razie zostaną. I może coś to da?
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-19, 12:17   

shrek napisał/a:
Nie denerwuj mnie. Nie pisze o zlotych kablach i bejerach audiofilskich, tylko doradzam.


Doradzasz w zakupie przedmiotu (subwofera) który w ogóle nie ma nic wspólnego z dobrym dźwiękiem. Idż do filharmonii, albo na koncert jakiegokolwiek zespołu grającego jakikolwiek gatunek muzyczny i spytaj akustyków, czy mają jakiś subwoofer ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-12-19, 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne