Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-07-01, 13:34
Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
Autor Wiadomość
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-09, 07:43   

DIYowiec napisał/a:
uwierz mi że te chińskie są straszne

Eeee tam - nawet Chińczykom czasem coś się udaje. Ja kupiłem za 7,50zł taką dużą żabkę do bielizny (że tak to porównam) z przyssawką i skubaniec trzyma się super, jest stabilny i chwyta wszystko co potrzebuję: telefon, nawigację, a podobno mały tablet też obejmie.
O - znalazłem go nawet za 5,25 :mrgreen:
Uchwyt na Allegro

A ja już odebrałem mojego Presigio i zaczynam zabawę. Pierwszy problem, to wybór dobrego miejsca na szybie. Chciałem go schować za lusterko, ale mam tam na szybie takie przyciemnienie - kropeczki. Przykleił się, ale po 2 min odpadł. Ma ktoś patent na to?
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-09-09, 07:57   

Lajkonik napisał/a:
Ma ktoś patent na to?

Ja posmarowałem wazeliną/oszczędnie/ i trzyma się trzeci rok.
;-)
_________________
48piotr
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-09, 08:08   

Warto spróbować - dzięki. Nie chciałbym babrać szyby silikonem, ale wazelina ... - czemu nie?
_________________

 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-09, 08:22   

Lajkonik napisał/a:
Ma ktoś patent na to?
zacząłbym od mycia szyby...

Ja miałem trochę przejść z chińskimi uchwytami, takich rozwalonych nazbierałoby się z wiadro, a wbrew pozorom problemem nie jest trzymanie się szyby, tylko jakość plastików, które pękają i łamią się jak zapałki :)

Ja bym niczego droższego niż 50zł na takim uchwycie nie powiesił, a nawet i tego nie, ale to tylko ja.
Raz za zakręcie odpadł mi od szyby GPS i poleciał pod pedały, drugiego razu nie chcę.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-09, 09:17   

DIYowiec napisał/a:
zacząłbym od mycia szyby...

Szyby niedawno myte od środka. Poza tymi kropkami trzyma idealnie.
_________________

 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-09-09, 09:27   

Lajkonik napisał/a:
Poza tymi kropkami trzyma idealnie.

Na kropelki pomogła wazelina.
_________________
48piotr
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-10, 06:40   

Dzięki 48piotr - świetny patent. Trzyma jak zabetonowane.

No ale mam kolejny problem. Jeżdżę 95% po mieście, więc często słucham radia w samochodzie. Niestety, rejestrator zakłóca radio. Widzę dwie możliwości:
1. Mam felerny egzemplarz rejestratora i właściwie nic na to nie poradzę
lub
2. Rejestrator zawsze będzie minimalnie "siał", a moja instalacja radiowa jest wyjątkowo podatna na zakłócenia.

Po rożnych próbach, testach i doświadczeniach przychylam się do wersji 2.
Od początku instalacja antenowa w moim aucie pozostawiała wiele do życzenia i po wielu próbach poprawienia jej, zrezygnowałem całkowicie z anteny na dachu i zainstalowałem antenę wewnętrzną. Efekt okazał się nadspodziewanie dobry i całkowicie wystarczający do dużego miasta, po którym jeżdżę. Problem w tym, że jest to antena za kilkanaście złotych i jej jakość wykonania nie jest warta większych pieniędzy. Kabel antenowy jest niewiele grubszy od kabelka słuchawkowego (mam na myśli najtańsze słuchawki np do telefonu). Taki kabelek ma zapewne ekranowanie na poziomie pomijalnym :mrgreen: Myślę więc albo o "tuningu" mojej anteny, albo o zakupie lepszej (problem w tym, że lepszej nie znalazłem).

Mam jeszcze problem ze sprzedawcą, który przysłał mi kartę pamięci klasy 4, mimo, że zamówiłem kartę klasy 10. Na zapisie widzę jak auta "jeżdżą żabką" (minimalnie, ale jednak) i myślę, że karta może mieć na to wpływ. Zobaczymy co załatwię ze sprzedawcą.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-09-10, 08:08   

Lajkonik, a jaki masz zasilacz? Jeśli jest impulsowy to na bank zakłóca instalację radiową, więc należy zastosować inny zasilacz normalny (analogowy).
Zasilacze impulsowe zakłócają nawet CB-radia... ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-10, 08:32   

Mogę spróbować uruchomić bez zasilacza (na baterii lub z powerbankiem), ale raczej nie posądzam zasilacza, bo zakłócenia pojawiają się po uruchomieniu samego rejestratora. Jak tylko zrobię mu OFF, to zakłócenia znikają, a zasilacz pracuje dalej, spada pewnie tylko obciążenie.
_________________

 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-10, 21:31   

U mnie jest tak samo
w każdym aucie tak miałem


Jedyny sposób to kupić dobry kabel i maksymalnie odsunąć ładowarkę .
_________________
Moje auto
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-10, 22:07   

Miałeś rację route2000. Mam chwilowo zasilanie z przetwornicy i zasilacza sieciowego od starej słuchawki bluetooth. Ten zestaw pozwala radiu prawie normalnie grać :mrgreen:
Planuję poeksperymentować z ekranem z folii aluminiowej połączonej z masą auta. Ale pewnie kupię docelowo długi kabelek USB-miniUSB i skorzystam z jednej z kilku posiadanych przejściówek zapalniczka-USB. Nie zauważyłem żeby którakolwiek z nich zakłócała radio.
 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-11, 08:10   

Lajkonik napisał/a:

No ale mam kolejny problem. Jeżdżę 95% po mieście, więc często słucham radia w samochodzie. Niestety, rejestrator zakłóca radio. Widzę dwie możliwości:
1. Mam felerny egzemplarz rejestratora i właściwie nic na to nie poradzę
lub
2. Rejestrator zawsze będzie minimalnie "siał", a moja instalacja radiowa jest wyjątkowo podatna na zakłócenia.
To wina przetwornicy w zasilaczu rejestratora.
Niestety po części i 1 i 2 są prawdziwe.
Rejestrator zasilany jest poprzez złącze USB ?
Jeśli tak to zrób prosty test - podłącz go z jakiejś ładowarki USB i sprawdź czy wtedy też są zakłócenia.
Rozwiązaniem problemu będzie dławik.

route2000 napisał/a:
Lajkonik, a jaki masz zasilacz? Jeśli jest impulsowy to na bank zakłóca instalację radiową, więc należy zastosować inny zasilacz normalny (analogowy).
Zasilacze impulsowe zakłócają nawet CB-radia... ;-)
Nie spotkałem innego niż impulsowy już chyba z 10 lat, a nawet ten 10 lat temu to jakaś chińszczyzna była.
Są po prostu dobre i złe zasilacze i dobrze i źle poprowadzone instalacje w samochodzie.

Karenzo napisał/a:
Jedyny sposób to kupić dobry kabel i maksymalnie odsunąć ładowarkę .

Problem w tym że zasilacz nie tyle sieje po powietrzu, co po kablu.
Najlepiej problem rozwiązałoby wyciągnięcie gniazda zapalniczki i zrobienie kilku zwojów zasialania na toroidalnym rdzeniu.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-11, 09:20   

DIYowiec napisał/a:
To wina przetwornicy w zasilaczu rejestratora.
Niestety po części i 1 i 2 są prawdziwe.
Rejestrator zasilany jest poprzez złącze USB ?
Jeśli tak to zrób prosty test - podłącz go z jakiejś ładowarki USB i sprawdź czy wtedy też są zakłócenia.
Rozwiązaniem problemu będzie dławik.

Nie czytałeś mojego posta (nad tym Twoim, który cytuję)? Już sprawdziłem i potwierdzam, że to zasilacz.
Chyba gdzieś mam taki toroid, jak piszesz. Założę go na kabelek rozdzielacza zapalniczki i wepnę zasilacz w rozdzielacz. Myślisz, że to (nie docelowo) pomoże? Dzięki.

PS
Jak się oznacza "Pomógł"? Nie ma już tej opcji?
Ostatnio zmieniony przez Lajkonik 2015-09-11, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-11, 09:42   

Lajkonik napisał/a:
Myślisz, że to (nie docelowo) pomoże?
Spróbować warto tak czy inaczej. Jak pomoże można na stałe wmontować pod gniazdem zapalniczki.

Lajkonik napisał/a:
Jak się oznacza "Pomógł"? Nie ma już tej opcji?
Do tego musisz być chyba założycielem tematu.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-09-11, 10:00   

DIYowiec napisał/a:
Lajkonik napisał/a:
Jak się oznacza "Pomógł"? Nie ma już tej opcji?
Do tego musisz być chyba założycielem tematu.

Dokładnie. :-D
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-11, 10:33   

No tak - szkoda :cry:

Wracając do meritum sprawy:
Spróbuję z tym toroidem na rozdzielaczu, a jak pomoże, to docelowo trafi na kabelek dodatkowego gniazda zapalniczki. Zamierzam dorobić kilka gniazd, w tym jakieś chcę schować gdzieś między podłogą a kierownicą - będzie mało dostępne, ale rejestratora raczej nie będę odłączać zbyt często. Zastanawiam się nawet czy nie pociągnąć tego gniazda do rejestratora z akumulatora z osobnym bezpiecznikiem i przez wyłącznik - podobnie jak zrobił Marek.
_________________

 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-11, 10:46   

Ja bym w ogóle podłączył rejestrator bez pośrednictwa gniazda, tylko ze skrzynki bezpieczników i zasilacz pod tapicerką schował, przylutowany do kabli np.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-11, 11:14   

Tak, ale zasilacz jest zabudowany we wtyczce zapalniczki i nie bardzo chcę go rozbierać (choćby ze względu na gwarancję).
_________________

 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-09-11, 12:06   

To po prostu przedłuż je przewodem dwużyłowym z zasilacza do skrzynki bezpieczników.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-14, 06:29   

Obudowa zasilacza nie ma żadnej śrubki i nie bardzo poddaje się próbom otwarcia - chyba klejona. Dam mu spokój.
Tymczasem udało mi się przenicować toroid na kabel rozdzielacza i podłączyłem zasilacz przez ten rozdzielacz. Dodatkowo owinąłem zasilacz folią aluminiową i podłączyłem ją do masy auta (załączam fotkę). Jest trochę lepiej, ale nadal są zakłócenia. Raz nawet radio zgubiło mi stację (przedtem to było notoryczne). Zastanawiam się jeszcze nad tym dławikiem - czy dla poprawy filtrowania lepiej przenicować więcej razy kabel przez toroid, czy dodać w pewnej odległości drugi toroid. Ale to już dywagacje akademickie, bo mam dość zabawy z dławikiem.
Zatem zabrałem się za kolejny eksperyment. Wziąłem przedłużacz USB i podłączyłem go do adaptera zapalniczka/USB jaki dostałem na ostatnim pikniku Dacia. Do przedłużacza wpiąłem oryginalny kabelek USB od rejestratora. Efekt jest bliski ideału. Co za szajs dają do zasilania tego rejestratora, że gadżet reklamowy Dacii spisuje się lepiej :!: :?: :!:
Pojeżdżę trochę z tym ostatnim patentem i jak nie będzie zastrzeżeń to kupię odpowiednio długi kabelek USB-miniUSB i zostanie to zasilanie z adaptera - gadżetu.

zasilacz rejestratora.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 67,98 KB

Ostatnio zmieniony przez Lajkonik 2015-09-14, 06:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 06:56   

Filtruj zasilanie a nie ekranuj. Szukaj pod hasłem filtr przeciwzakłóceniowy 12v
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 07:02   

mekintosz napisał/a:
Zainstalować warto dla tego dodatkowe gniazdo zapalniczki samochodowej ze stałym plusem. Wtedy możesz dzień i noc monitorować przestrzeń przed samochodem. Kamera mobius action cam radzi sobie o wiele lepiej z opcją czujnik ruchu niz omawiana g1wh.


Bo ma inną zasadę zapisu po detekcji ruchu. Ona buforuje trochę zapisu i jeśli wykryje ruch, to zapisuje te kilka sekund wcześniej. Bardzo fajna rzecz. No i małe rozmiary.
http://www.banggood.com/M...a-p-985644.html

Chociaż z kamer to mi osobiście najbardziej podoba się Vico Marcus.
Dobre ( i niestety drogie) urządzenie.

G1WH jest po prostu tania. Jak ktoś się nie boi kupować od chińczyków, to można mieć za 157 złotych:
http://www.banggood.com/F...0-p-916394.html
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
Ostatnio zmieniony przez zdzisiu27 2015-09-14, 07:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-14, 08:24   

zdzisiu27 napisał/a:
Filtruj zasilanie a nie ekranuj. Szukaj pod hasłem filtr przeciwzakłóceniowy 12v

Wiem - podejrzewam, że ta folia g.... daje, ale miałem pod ręką i niewiele roboty, a dławik przecież założyłem :mrgreen: . I nawet trochę pomógł. Ale taki gotowy filtr, to chyba i tak kupię i zamontuję, nawet jak pozostanę docelowo przy rozwiązaniu z adapterem.
 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 08:27   

Lajkonik napisał/a:
Obudowa zasilacza nie ma żadnej śrubki i nie bardzo poddaje się próbom otwarcia - chyba klejona. Dam mu spokój.
Zgrzewana ultradźwiękowo.

zdzisiu27 napisał/a:
Filtruj zasilanie a nie ekranuj. Szukaj pod hasłem filtr przeciwzakłóceniowy 12v
To dokładnie to samo, tyle że w cynkowym walcu. Ogólnie większość jest gównianej jakości i nie polecam.

Co do liczby zwojów na rdzeniu - należy popróbować, warto też rozkładać je równomiernie po toroidzie, tak żeby nie przydarzyła się sytuacja w której na połowie rdzenia masz kabel, a druga jest pusta - wtedy to też będzie siać.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-14, 09:02   

DIYowiec napisał/a:
Co do liczby zwojów na rdzeniu - należy popróbować, warto też rozkładać je równomiernie po toroidzie, tak żeby nie przydarzyła się sytuacja w której na połowie rdzenia masz kabel, a druga jest pusta - wtedy to też będzie siać.

Pobawię się jak będę zakładać dodatkowe gniazda zapalniczki. Ale taki toroid, to chyba sensowniej założyć na zasilaniu radia, a nie (jak mam teraz) na zasilaniu rejestratora. Dobrze kombinuję?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne