Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-07-01, 13:34
Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
Autor Wiadomość
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-22, 20:11   

wuju napisał/a:
.... I tak z tym filmikiem niewiele zrobisz nie możesz go opublikować z moim numerem musisz go zamazać


Ale masz jakieś wsparcie?
Tzn jakiś paragraf przepis ustawę który zabrania opublikowania NUMERU REJESTRACYJNEGO samochodu?
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-22, 20:38   

Tak jest na to paragraf. Publikując filmik bez mojej zgody numery mojego auta muszą być zasłonięte. Jak będę miał chwilkę to znajdę konkretny przepis
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-22, 20:39   

wuju napisał/a:
SVENSON napisał/a:
Ja jak już pisałem mam MIO , a z samego rejestratora korzystam z 10 lat i w tym czasie zmieniło się moje podejście do chamskiego zachowania kierowców.
Kiedyś się denerwowałem , a teraz bije brawo pokazując na kamerkę .
Reakcja buraka o wiele cenniejsza 8-)

Na mnie kamerka u kogoś nie robi wrażenia jadę tak jak jechałem wcześniej. I tak z tym filmikiem niewiele zrobisz nie możesz go opublikować z moim numerem musisz go zamazać

Nie ma przepisu na zamazywanie numeru rejestracyjnego bo nie jest on twoją własnością i nie demaskuje twoich danych . Dodatkowa sprawa to trochę się zmieniło w prawie i jest taki filmik dowodem w sprawie , dodatkowo może sprawa być rozpoczęta z urzędu jak łamiesz przepisy RD.
No i pytanie jak jeździsz , jak normalny człowiek ( na mnie też nie robi wrażenia kamerka ), czy jak burak po kebabie z ostrym sosiwem co go już dupsko pali, i drze do kibla na 2 swoim 1.9 TDI :mrgreen:

wuju napisał/a:
Tak jest na to paragraf. Publikując filmik bez mojej zgody numery mojego auta muszą być zasłonięte. Jak będę miał chwilkę to znajdę konkretny przepis


Poproszę :-)

PS.
... numery rejestracyjne nie podlegają ochronie na mocy Ustawy o ochronie danych osobowych ... Numer rejestracyjny identyfikuje pojazd nie osobę, zmiana właściciela pojazdu nie prowadzi bezwzględnie do zmiany numeru rejestracyjnego...
Ostatnio zmieniony przez SVENSON 2017-12-22, 20:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-22, 21:03   

Każdy z nas kiedyś złamał jakiś przepis. Zdarzyło mi się przekroczyć prędkość i to dość znacznie za mną jechało auto wyposażone w kamerkę. Kierowca nagrał mój wyczyn a żeby udokumentować chociaż w przybliżeniu moją prędkość kamerkę skierował na swoje zegary. Następnie film trafił na policję. Zostałem wezwany na komisariat i do niczego się nie przyznałem i w moim przypadku sprawa się zakończyła natomiast kierowca który nagrywał został ukarany dwoma mandatami bo idealnie udokumentował swoje wykroczenia jadąc za mną
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-12-22, 21:08   

SVENSON napisał/a:

... numery rejestracyjne nie podlegają ochronie na mocy Ustawy o ochronie danych osobowych ... Numer rejestracyjny identyfikuje pojazd nie osobę, zmiana właściciela pojazdu nie prowadzi bezwzględnie do zmiany numeru rejestracyjnego...


Teraz będzie dyskusja jak o tym holowaniu xD
_________________

 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-22, 21:12   

Do tego to zmierza :-)
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-22, 21:14   

wuju napisał/a:
Każdy z nas kiedyś złamał jakiś przepis. Zdarzyło mi się przekroczyć prędkość i to dość znacznie za mną jechało auto wyposażone w kamerkę. Kierowca nagrał mój wyczyn a żeby udokumentować chociaż w przybliżeniu moją prędkość kamerkę skierował na swoje zegary. Następnie film trafił na policję. Zostałem wezwany na komisariat i do niczego się nie przyznałem i w moim przypadku sprawa się zakończyła natomiast kierowca który nagrywał został ukarany dwoma mandatami bo idealnie udokumentował swoje wykroczenia jadąc za mną

Zgadzam się z tym , korzystał z telefonu w trakcie jazdy i przekroczył predkość tak samo jak ty.
Ja też czasami dostanę mandat i złamię jakiś przepis , jak każdy z nas ;-)
Przepisy i umiejscowienie znaków jest u nas w kraju katastrofą , ale nic nie poradzisz .
Ale ilość filmów z Polski i wyczynów niektórych kierowców kwalifikują sie tylko na odebranie prawka ( powinien być jeszcze obligatoryjny oklep )
A rejestrator czasami jest jedynym dowodem jak sprawa jest nie jasna lub sprawca ucieknie .

PS. Cały czas chwalę rejestratory jak w temacie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez SVENSON 2017-12-22, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-22, 21:33   

Zgadzam się z Tobą czasem w pewnych sytłacjach kamerka by pomagła. Ja dużo jeżdzę bo robie ok 15 tys. miesięcznie. Ale uwierz są w Europie kraje gdzie jeździ się jeszcze gorzej niż u nas
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-22, 21:34   

Wiem, w Irlandii ograniczenia prędkości czasami są wyzwaniem :mrgreen:
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-22, 21:39   

SVENSON napisał/a:
Wiem, w Irlandii ograniczenia prędkości czasami są wyzwaniem :mrgreen:

Nie chodzi mi tylko o ograniczenia prędkości ale też o styl jazdy kierowców tzn. wyprzedzanie na trzeciego, zakręcie itp. w niektórych krajach naprawdę ciężko się jeździ bo nie wiesz czego się możesz spodziewać i wtedy kamerka by się przydała
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-12-23, 07:34   

Ten szeryf, co się sam podkablował, to jakiś niepełnosprytny był. :lol: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-25, 19:38   

Dziś mogę powiedzieć , że ta kamerka navitel msr 500 potrafi się wyłączyć nie tylko przy cofaniu ale również podczas ruszania do przodu . A może jest jakiś problem z kontaktowaniem styków w gnieździe zapalniczki . Sam już nie wiem :evil:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-31, 13:19   

O - a tak wygląda film poklatkowy z kamerki navitel msr 500 ;
https://youtu.be/AOPU2IOAjrQ
Szkoda że najkrótszy interwał czasu jaki można ustawić dla filmu poklatkowego to 1 sekunda .
W programach na smartfonie pożna ustawić nawet 0,1 sek i wtedy wychodzi ładny filmik w tempie 3x a nie 30 x . Np taki ;
https://youtu.be/mpz_c1qXm9Y
Może kiedy bedzie mnie stać na kamerkę która umożliwia nakręcanie filmików w temnpie 3 x a nie 30 x :-o
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-03, 12:17   

Korzystam z rejestratora od roku. Od nowości mam Xblitz Go. Nagrania bardzo dobrej jakości w stosunku do ceny kamery. Nocne nagrania też niczego sobie.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-06, 16:31   

Niestety , moja kamerka navitel 500 coraz częściej uruchamia się po włączeniu zapłonu i po chwili wyłącza . I wtedy muszę ją znów włączyć , ręcznie :oops: :-(
Nie każdy przejazd nagrywa na karcie SD :-x
Może ją zaniosę do naprawy gwarancyjnej , mam drugą , zapasową :shock:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-03-18, 22:27   

Cały czas zastanawiam się między viofo a119 i a119s. Docelowo chciałbym mieć kamerkę z przodu i z tyłu, na początek tylko z przodu. Wydaje mi się, że a119 ma troszkę lepszą ostrość a w sytuacji kiedy i tak masz światło z przednich lamp, specjalnie nie ma znaczenia, czy wybiorę wersję z s czy bez. Z tyłu jest większa zagwostka, choć podjeżdżający z tyłu samochód i tak pewnie będzie nieźle oślepiał kamerę niezależnie od modelu. Którą byście wzięli?

Może znacie inną dobrą podobną kamerkę (dyskretną po zamocowaniu, by za bardzo nie rzucała się w oczy), która ma gps wbudowany (a nie w podstawce)? Słyszałem, że to lubi się rozłączać.
Ostatnio zmieniony przez ken-wawa 2018-03-18, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2018-03-20, 09:47   

Ja w obu autach mam A119 na przodzie i jestem bardzo zadowolony ;). Na WIELKI plus to właśnie jej rozmiar i to jak świetnie można ją schować w aucie. Natomiast nie wiem czy to jest dobra opcja na wsteczną, ja bym chyba na tył brał coś takiego: https://dashcamtalk.com/blueskysea-b1w/ .
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-03-20, 20:06   

Dlaczego na wsteczną taką?

Zastanawiam się, czy warto kupić na aliexpressie czy lepiej w PL. Czy poza oczywistymi sprawami są jakieś inne myki (typu na ali sprzedaja gorszy jakosciowo towar lub podroby)?
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-20, 21:44   

ken-wawa napisał/a:
Dlaczego na wsteczną taką?

Zastanawiam się, czy warto kupić na aliexpressie czy lepiej w PL. Czy poza oczywistymi sprawami są jakieś inne myki (typu na ali sprzedaja gorszy jakosciowo towar lub podroby)?


Ja polecam zakupy z Ali przynajmniej Novatek 96650 (chip) żeby mieć wyraźne nagrania w dzień i w nocy.
Totalne minimum to Novatek 96220.

Ciekawym polecam Youtube a potem poszukiwania na Ali, czytajcie dokładnie opisy bo pod tą samą kamerą kryją się różne chipy. Jedynie obudowa jest wspólna.

Novatek 96650 - np kamera G50
Novatek 96220 - np kamera G30

I jeszcze raz, trzeba czytać opisy :)

Połowa kamer na naszym rynku to kamery z Chin + dodane logo producenta (np Xblitz) + 50% do ceny z Ali. Taki produkt jest sprzedawany jako produkt Polskiej firmy :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2018-03-20, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2018-03-21, 06:17   

To prawda, masa tanich obrandowanych chińczyków na naszym rynku jest. Takie lepiej kupować na Ali.

Trzeba tylko pamiętać, że sam układ to nie wszystko, jest jeszcze optyka, która robi część tej pracy, że obraz jest sensowny.

ken-wawa, taka budowa, à la walec, pozwala wykonać montaż pod większym kątem, co może być w pewnych okolicznościach przydatne (szczególnie, że niebo nas mało interesuje), nawet na pionowej szybie ;).
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-03-23, 21:57   

Czy macie jakas opinie o takiej kamerze link

Wydaje sie byc fajna, gps wbudowany, a nie w podstawce, wiec nie bedzie rozlaczac, wifi, tylko jedynie troche duza wymiarami.

Ciekawa jest tez, tylko pytanie czy to malenstwo zapewnia rozsadna jakosc link

I jeszcze taka propozycjalink


Ewentualnie taka, ale to juz strasznie wypasiona link
Ostatnio zmieniony przez ken-wawa 2018-03-23, 23:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-25, 06:51   

Ja polecam ten model Azdome G55 ktory jest tym samym co Xblitz Go. Bardzo dobra jakosc nagran.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-25, 07:17   

Ja korzystam z mio 792 tania nie jest ale jest ale jakość jest bardzo dobra również w nocy
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-03-25, 21:20   

A co sądzicie o dyskusji kondensator/akumulator? Wolałbym z kondensatorem bo i takie rozwiązanie powinno być na dłużej (i łatwiej wymienić gdyby coś) i do tego mniejsze ryzyko jakiegoś pożaru w gorący dzień. Niestety duża cześć modeli wciąż ma akumulatorki o małej pojemności.
 
Valwit 



Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 60
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-03-27, 23:54   

ken-wawa napisał/a:
A co sądzicie o dyskusji kondensator/akumulator? Wolałbym z kondensatorem bo i takie rozwiązanie powinno być na dłużej (i łatwiej wymienić gdyby coś) i do tego mniejsze ryzyko jakiegoś pożaru w gorący dzień. Niestety duża cześć modeli wciąż ma akumulatorki o małej pojemności.

z kondensatorem nie pouzywasz jako aparatu w razie wypadku. z drugiej strony w kwestii zdjec to i tak telefon lepsze robi, wiec ja wole kondensatory.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne