Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-07-01, 13:34
Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
Autor Wiadomość
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-04-13, 17:42   

Do niedawna byłem zadowolony ze swej kamerki Navitel 500 .
Od chwili przymocowania przyssawki do szyby w dniu jej kupienia 23 XII ani razu przyssawka nie odleciała od szyby . Ale tylko dopóki było chłodno na dworze . Teraz gdy od wielkanocy się ociepliło -
- przyssawka już kilka razy odleciała od szyby .
Czy jest jakiś sposób by również wówczas gdy na przednią szybę świeci słońce przyssawka nie odlatywała :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-04-14, 08:04   

Zaciśnij na gorąco, bo powietrze się rozszerza i w cieple spada podciśnienie, a i plastik lepiej na ciepło przylega.
Jak chcesz mieć spokój na zawsze, to posmaruj wcześniej przyssawkę smarem silikonowym (gęstym, ale nie takim, który wiąże).
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
robk1 



Marka: Renault > Dacia
Model: Laguna > N Sandero Stepway
Silnik: 2.0 > 0.9
Rocznik: 2007 > 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 78
Skąd: PL
Wysłany: 2018-04-14, 13:02   

Ja zawsze przed przyssaniem czyszczę szybę benzyną lub spirytusem i mam taką akcje średnio raz w roku, zdarzało się częściej, ale wtedy nie odtłuszczałem.
_________________
Pozdrawiam
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-06-02, 22:35   

Moja kamerka viofo a119 z chin dotarła. Póki co pobawiłem się nią trochę w domu.Jedyna wątpliwość daje wyjątkowo słaby obraz przy słabym oświetleniu, ale pytanie jak to będzie w świetle reflektorów. Chcę ją na razie tymczasowo zamontować - miejsce ma być docelowe, ale kabelek poleci z góry w dół do gniazda zapalniczki. Jak będę widział, że dobrze działa pokombinuję coś z lepszym zasilaniem.

Macie jakieś przemyślenia czy montować ją po lewej czy prawej stronie od lusterka. Po lewej (bliżej kierowcy) wydaje się trochę zasłaniać widoczność, ale za to można w trakcie jazdy nacisnąć klawisz zabezpieczenia nagrania, czy łatwiej zmienić ustawienia. Po prawej (bliżej pasażera) mniej zasłania widoczność, ale za to praktycznie dostępu do klawiszy nie ma, jeśli się jej nie zdejmie z podstawki (kupiłem wersję z podstawką gps).
 
Daroo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-06-04, 09:35   

Też mam a119 od VIOFO. Jestem bardzo zadowolony. W nocy obraz jest naprawdę przyzwoity. Mówię oczywiście o wykorzystaniu kamery, tak jak ma być wykorzystywana - działanie w świetle reflektorów. Swoją zamontowałem za pomocą bajpasu bezpiecznika - bardzo wygodne rozwiązanie. Przymocowałem po prawej stronie lusterka na tej "wykropkowanej" powierzchni szyby. Jest w porządku, bo przycisk od blokady/zapamiętania nagrania jest na środku i na czuja w razie potrzeby go bez problemu wcisnę. Przewody puściłem podsufitką, pod uszczelką w słupku bocznym i do skrzynki bezpieczników. Poszło zadziwiająco łatwo.
Ostatnio zmieniony przez Daroo 2018-06-04, 09:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2018-06-16, 22:17   

Czy macie jakieś doświadczenia z modułem, który zwie się hardwire cable hit, np. coś w tym stylu: link albo w tym stylu link (jeszcze nie zdecydowałem dokładnie który kupię)

Jakie jest minimalne bezpieczne napięcie akumulatora?

W przypadku pierwszego, wg producenta poniżej napięcia 11.6v obwód jest rozłączany i kamera przestaje działać, co ma zapobiec rozładowania akumulatora. Wydaje mi się to trochę niską wartością, szczególnie przy uruchamianiu samochodu w zimie i częstej jeździe na krótkich dystansach. Drugi model pozwala wybrać jedną z 4 wartości napięcia granicznego, ale jest do innego modelu kamery i nie wiem, czy to nie będzie problemem (viofo podłącza się tylko napięcie + masa, ten drugi model napięcie po włączeniu stacyjki + napięcie zawsze + masa, co by oznaczało, że sam moduł jakoś informuje kamerę, że ma przejść w tryb parkingowy???).

Na koniec czy macie jakieś przemyślenia czy lepsza wyższa rozdzielczość i mniejsza liczba klatek na sekundę, czy odwrotnie. Jaka rozdzielczosc/liczbe klatek ustawiacie u siebie?
 
adrian23 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-13, 08:30   

Hejka, zastanawiam się nad wideorejesratorem w lusterku wstecznym wraz z kamerą cofania. Na portalu aukcyjnym zaczynają się od 100 pln. Pytanko co do połączenia samej kamery, jak ją zamontować w Logan II sedan? Jak wyciągnąć kabel z bagażnika na zewnątrz? jest jakaś przelotka w bagażniku? Kamerę najlepiej umieścić zapewne w okolicach tylnej rejestracji, jak to przykręcić? Może jakaś super mocna taśma? :-)
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-13, 09:38   

Są gotowe zestawy lusterek z kamerą cofania już w ramce tylnej tablicy rejestracyjnej.
W montażu może to pomoże;
https://www.youtube.com/watch?v=lcUd0Wgbg40
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-13, 09:52   

Wszyscy ciągną kabelek albo w podsufitce lub dołem. Szkoda , ze nie czytasz postów na tym forum dokładniej. Sposób montażu i przepustu , jest chociażby w wątkach kamery cofania.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-13, 10:04   

Uwaga - coś ważnego się ostatnio dowiedziałam (chociaż to oczywiste, ale można zapomnieć). W przypadku kurtyn bocznych nie wolno prowadzić żadnych kabelków w ich pobliżu tj. np. na zbiegu podsufitki i bocznych drzwi.
 
adrian23 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-13, 10:41   

tak tylko chodzi mi o dostanie się z bagażnika na zewnątrz auta. Do bagażnika wiem jak pociągnąć..
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-13, 11:21   

adrian23 napisał/a:
tak tylko chodzi mi o dostanie się z bagażnika na zewnątrz auta. Do bagażnika wiem jak pociągnąć..

Podjeżdzasz podsufitką do przepustu gumowego, wyjmujesz go z otworów , przeciągasz kabel przez otwór , przez rurę gumową do klapy bagażnika /wcześniej masz jej wnętrze rozkręcone. Dalej jedziesz jak pozostałe kable do tablicy rejestracyjnej itd. gumę rurkę zakładasz jak była wcześniej. Do przeciągania użyj pilota , a kable nasmaruj silikonem by łatwo się przeciągały. NA YT też są filmy, poszukaj swój model. Nawet instrukcje dla montażystów. Linki też były gdzieś na forum. lub wygooglaj.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-13, 13:29   

Zapodaje, gdzie są informacje o montażu;

http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=857

http://www.daciaklub.pl/f...1769633#1769633
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-04-10, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-29, 17:34   

2 tygodnie temu miało miejsce takie nietypowe zdarzenie :
W czasie 1.5 godzinne postoju pod politechniką w Częstochowie 4 razy kamerka odkleila się od szyby.
A podczas jazdy w tym samym dniu - przy ssawka nie puściła ani razu :shock:
Jak wytłumaczyć dlaczego tak się działo?
Taka ciekawostka : podczas postoju pod politechniką mój bratanek obronił pracę magisterską :-)
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-10-29, 17:47   

wlodarek1 napisał/a:
Taka ciekawostka : podczas postoju pod politechniką mój bratanek obronił pracę magisterską


Czyli z wrażenia się odkleiła. :mrgreen:

Może różnica temperatur, wilgotności, miała zły dzień? ;-) Ja mam uchwyt do kamerki na taśmę 3M, a nie na przyssawkę i zastanawiam się jak się będzie sprawowała w mrozy, gdy najpierw będzie mocno ujemna temperatura, potem wyjdzie słońce (przykładowo), potem ciepły nawiew na szybę itp.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-29, 21:00   

Belphegor napisał/a:
Ja mam uchwyt do kamerki na taśmę 3M

Koniecznie pokaz zdjęcie :roll:
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-10-30, 06:55   

Belphegor napisał/a:
Ja mam uchwyt do kamerki na taśmę 3M, a nie na przyssawkę i zastanawiam się jak się będzie sprawowała w mrozy, gdy najpierw będzie mocno ujemna temperatura, potem wyjdzie słońce (przykładowo), potem ciepły nawiew na szybę itp.
Taśma 3M będzie trzymać i to mocno. Sama nie odpadnie.

wlodarek1 napisał/a:
W czasie 1.5 godzinne postoju pod politechniką w Częstochowie 4 razy kamerka odkleila się od szyby.
Czy czasem nie wyszło słońce i mocno dogrzało? Ja tak miałem, rano chłodno a potem mega słońce i kamerka puszczała. jak kamerkę przyssałem w upał to pierwszy większy przymrozek i się odklejała.

Trafną diagnozę miał więc Belphegor,
Belphegor napisał/a:
Może różnica temperatur
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-30, 08:36   

Jeżeli ktoś się uprze na przyssawkę, to musi ona przylegać do gładkiej powierzchni, dlatego amerykanie / specjalnie podkreślam/ stosują dodatkowo naklejki specjalne , wielkości przyssawki, by je przyklejać w miejscu montażu przyssawki. I żadne tam temperatury i inne nie mają wpływu na przyczepność. U nas jak widać gorące dysputy nad przyssawkami chińskimi nie mają końca. Ja dawno zrezygnowałem z tych wynalazków, tymczasowych bo takie jest przeznaczenie przyssawek, a tym bardziej taśm.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-10-30, 14:09   

paul7 napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Ja mam uchwyt do kamerki na taśmę 3M

Koniecznie pokaz zdjęcie :roll:


W moim temacie na pierwszej stronie są fotki. Kamerka ma fabryczne mocowanie na taśmę 3M, a nie na przyssawkę.

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-30, 16:02   

Belphegor napisał/a:
Kamerka ma fabryczne mocowanie na taśmę 3M

Wcześniej z twojego opisu tak nie wynikało. Co innego folia samoprzylepna 3M /obustronna!/, a co innego taśma 3M /z rolki/. To pierwsze to jest solidne mocowanie i tak powinno być. Zwracam honor. :roll:
Przyssawki , to taka tymczasowość.
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-30, 16:40   

Jaka niedroga kamerka cofania byłaby dobra dla mojej sandero, najlepiej abym mógł sam i z pomocą bratanka ją zamontować :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-30, 18:02   

wlodarek1 napisał/a:
najlepiej abym mógł sam i z pomocą bratanka ją zamontować

Chyba każda, bo czym mogą się różnić?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-31, 09:45   

wlodarek1 napisał/a:
Jaka niedroga kamerka cofania byłaby dobra dla mojej sandero?

Kamerka? Jako posiadacz kamery zdecydowanie polecam zacząć ulepszenia nie od kamerki a od zestawu czujników cofania. Obserwując Twój wątek jestem pewien, że czujniki cofania byłyby dla Ciebie bardzo użyteczne. Najprostsze- bez żadnych wyświetlaczy, jedynie piszczące.
Kamera cofania- owszem, doskonale uzupełnia pracę czujników cofania, ale nie jest w stanie ich zastąpić ze względu na ograniczone pole widzenia. Kamera nie obejmuje "narożników" i częściowo boków zderzaka samochodu, to jest bardzo istotne jeśli cofamy jednocześnie skręcając- a to ma miejsce w większości wypadków.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-31, 10:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-31, 15:49   

Dziękuję Dymek za wyjaśnienia :-)
To jaki zestaw takich piszczących czujników uważasz za łatwy w montażu
I dość solidny :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-31, 16:09   

Valeo Beep&Park
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne