Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-07-01, 13:34
Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-28, 09:15   

Nikita_Bennet napisał/a:
bo właśnie i hk3 przyszedł i tego typu kabelki ;)
Tak żeby chodziło to cały czas ;)

Bazując na wcześniejszym zdjęciu oraz opisach, powinno działać podłączając kable z HK3 tak jak niżej. Battery+ (czerwony) pod górny bezpiecznik a ACC (żółty) pod dolny bezpiecznik. Masa (czarny z widełkami) gdziekolwiek pod jakąś śrubę na blachę nadwozia.

Bezpieczniki_kabina_Duster2.JPG
Plik ściągnięto 302 raz(y) 160,75 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-28, 09:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-28, 09:39   

No ja niestety nie podpowiem, ale mogę tylko dodać, ze u mnie w instrukcji do montażu haka (Duster 2) jest taka strona z rys. poniżej gdzie zaznaczono gdzie jest stały plus z akumulatora i gdzie trzeba wpiąć bezpiecznik by z tyłu w wiązce pojawił się plus. Myślę, że podobnie u Ciebie (Duster 2), a dla innych samochodów to w instrukcji (haka) do odpowiedniego samochodu też tak to musi być opisane, a instrukcja pewnie jest w necie na stronach producenta.

Edit: Ooo kolega Dymek już to w międzyczasie wyjaśnił :)

Stałe plus 12 V do haka w Duster 2.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 134,5 KB

_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2020-05-28, 09:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-28, 09:54   

maugu napisał/a:
... zaznaczono gdzie jest stały plus z akumulatora i gdzie trzeba wpiąć bezpiecznik by z tyłu w wiązce pojawił się plus.

No to masz wpięte inaczej niż na tym rysunku (bezpiecznik obok)... ;-)
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-28, 12:37   

Dymek napisał/a:
maugu napisał/a:
... zaznaczono gdzie jest stały plus z akumulatora i gdzie trzeba wpiąć bezpiecznik by z tyłu w wiązce pojawił się plus.

No to masz wpięte inaczej niż na tym rysunku (bezpiecznik obok)... ;-)


No faktycznie! Ale ten obok ( właściwy bezpiecznik) już pewnie był wykorzystany bo mi tam nic nie robili - muszę go kiedyś wyjąć i zobaczę gdzie braknie prądu, ale może lepiej nie bo wszystko działa (jak do tej pory). Z drugiej strony do haka idzie dość duży prąd to może warto mi sprawdzić jakie kabelki tam od spodu dochodzą bo może się okazać, że po podłączeniu przyczepy coś mi się spali (bezpiecznik 20A to jednak dużo).
_________________
Od f126p do Dustera
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-28, 12:43   

maugu napisał/a:
... muszę go kiedyś wyjąć i zobaczę gdzie braknie prądu

Ten 3 z lewej, właściwy, to najprawdopodobniej klakson i nic więcej.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-28, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-28, 12:47   

Już mam foto z mojego archiwum, Ale mi kolega ciśnienie podniósł:)
Chyba fabrycznie była zamiana miejscami tych dwóch bezpieczników- ale oba 20A. Chyba będzie wszystko OK.

Edit: Ale może być też tak, że mi po prostu (na moją prośbę po zakończeniu montażu), błędnie oznaczono dodatkowy bezpiecznik do haka.
Kol. Dymek pewnie ma rację i właściwe położenie to to z lewej. Brawo za wychwycenie błędu - niechcący poplątałam :( .

Klapka - plus 12 V do haka w Duster 2.JPG
Plik ściągnięto 9557 raz(y) 143,72 KB

_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2020-05-28, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-28, 14:12   

maugu napisał/a:
Kol. Dymek pewnie ma rację i właściwe położenie to to z lewej. Brawo za wychwycenie błędu - niechcący poplątałam :( .

Bazowałem na opisach bezpieczników pozostałych Dacii (nie miałem do Dustera 2) a mogą być różnice.
Na tym opisie klapki klakson jest jak widać gdzie indziej. A możę FH10 został u Ciebie dołożony podczas montażu i masz osobny do haka? Tak powinno się robić.
Ale wracając do pytania o podłączanie wideorejestratora za pomocą tych rozdzielaczy wpinanych w miejsce bezpiecznika- trzeba mieć na uwadze, że zależnie od sposobu wpięcia, biorą one zasilanie albo przed albo za bezpiecznikiem oryginalnym. Można więc się wpiąć na 2 sposoby obracając taki rozdzielacz.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-28, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2020-07-01, 08:26   

Nabyłem ostatnio na Aliexpress kamerkę 70mai Pro z modułem GPS za 250 zł z wysyłką z polskiego magazynu. W polskich sklepach życzą sobie za taki wariant około 400 zł.
Moje już prawie 4 letnie Mio C330 jeżeli chodzi o jakość nagrań lekko trąci myszką - ale muszę przyznać, że działała bez zarzutów.
Myślałem też o Viofo A119 v.3, ale cena 530 zł to jak na kamerkę samochodową, która zapewne za 3-4 lata wyląduje na śmietniku technologicznym to lekka przesada, tym bardziej że 70mai Pro ma podobne parametry - ten sam sensor Sony Starvis.

Plusy:
1. Aplikacja na telefon. Można sobie podłączyć telefon do kamerki poprzez Wi-Fi i przeglądać, pobierać filmiki oraz mieć podgląd na żywo, zmieniać ustawienia. Działa to bezproblemowo.
2. Bardzo dobra jakość nagrań w dobrych warunkach oświetleniowych - jest rozdzielczość 2560x1440 przy kodeku H.265. Ostrość w całym kadrze - niestety Mio C330 w rogach i na brzegu miała bardzo rozmyty obraz. W pochmurny i deszczowy dzień też jest dobrze, ale już nie tak idealnie. Nocne nagrania szału nie robią.
3. Obsługa głosowa oraz w miarę dobrze działający system ADAS.
4. Bardzo szybki start. Mio zanim się uruchomiło to trzeba było chwilę odczekać a dodatkowo, gdy w nieodpowiednim momencie uruchomiłem silnik to przełączała się w tryb USB.
5. Dla mnie to zaleta dla innych może być wada. Koordynaty GPS oraz prędkość można podejrzeć tylko w aplikacji. Nie ma tych informacji, gdy przeglądamy film na innym urządzeniu.
6. Jest też tryb parkingowy, ale z niego nie korzystam bo potrzebny jest chyba specjalny adapter, aby wpiąć stałe zasilanie.
7. Mała, zgrabna ładowarka USB z dwoma portami.

Z minusów:
1. Wystająca soczewka obiektywu bardzo podatna na palcowanie czy zarysowanie. Jest to bardzo irytujące. Mio soczewkę miało schowaną dość głęboko w obudowie.
2. Mogłaby być jakiś uchwyt magnetyczny bo wpinanie\wypinanie jest dość uciążliwe ( uchwyt jest przyklejony na stałe do szyby). No i kabel mógłby być wpinany bezpośrednio w moduł GPS - tak chyba jest w przypadku A119 v.3 z modułem GPS.
3. Dość mocno się grzeje w czasie nagrywania.
4. Jest też tryb WDR, ale mnie się wydaje, że jakość nagrań jest gorsza.

Jak na razie jestem zadowolony, tym bardziej że cena jest bardzo atrakcyjna. Kamerkę można też nabyć bez modułu GPS i wtedy kosztuje 40-50 taniej.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2020-07-01, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-01, 12:31   

Mam 70mai pro od roku, przyznam że nigdy jej nie wypinałem, kabel kątowy jest estetyczny.
Tryb parkingowy działa bez zasilania z auta - kamera ma swoją baterię i przez jakiś czas zapisuje po wykryciu ruchu czy wstrząsu.

Z wad: brak przycisku dla zrobienia zdjęcia; komendę głosową nie zawsze wykrywa.

Warto na bieżąco aktualizować firmware kamery przez aplikację.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2020-07-01, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-01, 12:44   

Potwierdzam 70Mai Pro z GPS to dobra pozycja. Te dane GPS da się bardzo łatwo wydobyć z pliku więc dla tych co potrzebują mieć film z GPS to żaden problem. Sama kamera nie jest klejona do szyby bezpośrednio bo uchwyt można przykleić do nalepki elektrostatycznej więc w razie czego da się to zdemontować bez śladu jak osłonę ekranu telefonu.
Co do trybu parkingowego to jest ale słaby bo wystarczy otworzyć drzwi auta żeby coś nagrał. Przez co często po przekręceniu kluczyka mam fałszywy komunikat o zdarzeniu (upierdliwe) . Kamery również nie wypinam bo naprawdę nie wiem po co to robić, więc soczewki nie palcuję i nie rysuję. Potrzebne fragmenty zrzucam po WiFi.
Warto ustawić najkrótszy 1min czas trwania nagrania.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-07-01, 12:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-01, 13:21   

Czemu najkrótszy czas?
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-01, 13:30   

Najczęściej sytuacje kiedy nagranie jest przydatne trwa krótko i wtedy transfer przez Wifi jest w miarę szybki. Nagranie nie zawiera zbędnych fragmentów. Kamera po uruchomieniu nagrywania awaryjnego dołącza do bieżącego nagrania kolejną minutę (ustawiony czas).
Oczywiście dla mnie najkrótszy znaczy praktyczny bo najłatwiej tym,poźniej operować w programach do edycji wideo, na policji etc. Jednak inni moga mieć inne preferencje.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-07-01, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-01, 14:26   

Ja po ponad roku używania kamerki z katalogu akcesoriów Renault-Dacii, skusiłem się na Viofo A119V3 ze względu na rozbudowane aktywne tryby parkingowe, na których mi bardzo zależało- wśród konkurencji nie znalazłem alternatywy. Nie bez znaczenia była też w niej możliwość montażu filtra polaryzacyjnego.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2020-07-02, 08:29   

Łukasz_M napisał/a:
Te dane GPS da się bardzo łatwo wydobyć z pliku więc dla tych co potrzebują mieć film z GPS to żaden problem

Znasz może jakiś darmowy program na PC, który potrafi edytować, przeglądać filmy z 70mai pro?
Sprawdzałem już kilka programów i żaden nie był wstanie odtworzyć filmików kodowanych poprzez h.265.
buladag napisał/a:
Mam 70mai pro od roku, przyznam że nigdy jej nie wypinałem, kabel kątowy jest estetyczny.

Parkuję pod chmurką, więc demontuję kamerkę, aby jakiś pajac mi nie wybił szyby. No i bez sensu, aby np. w czasie upałów lub mrozu kamerka była wystawiona na czynniki atmosferyczne.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2020-07-02, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-02, 08:42   

gregorisan napisał/a:

Znasz może jakiś darmowy program na PC, który potrafi edytować, przeglądać filmy z 70mai pro?
Sprawdzałem już kilka programów i żaden nie był wstanie odtworzyć filmików kodowanych poprzez h.265.
[


Zainstaluj sobie kodeki z jakiejś paczki np. K-Lite Codec Pack w wersji Full lub Mega z domyślnymi ustawieniami. Po instalacji filmy będa sie odtwarzały w dowolnym programie choć razem z kodekami instaluje się całkiem dobry program do tego Media Player Clasic .
http://www.codecguide.com/download_kl.htm
Jeśli Windows 10 to ewentualnie zainstalować tzw. "Rozszerzenia wideo HEVC od producenta urządzenia":
https://www.microsoft.com...t%3Aoverviewtab

jedno albo drugie zadziała na 100%.


Co do edycji to darmowy program DashWare
http://www.dashware.net/dashware-download/

Podstawowa ekstrakcja współrzednych z plików mp4:
https://na-bbs.70mai.com.cn/?thread-356.htm
choć najwygodniej jest wejść odrazu pod link
http://amicus.ba/programi...extract-program

ten program tworzy pliki kml i srt (czyli napisy z danymi z GPS) jeśli
plik KML przerobisz w
https://www.gpsvisualizer.com/convert_input

na pliki GPX to te można zaimportować do DashWare przy czym prędkość trzeba niestety ręcznie wprowadzić do tych plików GPX pobierajac z plików SRT (dodajac tag <speed>V z pliku SRT</speed>). Ja to zautomatyzowałem sobie w makrach w Excelu.
Produkt końcowy może być np taki:
https://youtu.be/xdxxiPOpbmg
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-07-02, 09:40, w całości zmieniany 5 razy  
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-02, 09:21   

Witam, przymierzam się do zakupu wideorejestratora do Lodgy. Na trybie parkingowym mi nie zależy, budżet do 400zł. Może ktoś poleci jakiś sprawdzony model? No i pytanie czy będzie kłopot z montażem czyli upchnięciem kabla zasilającego?
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-02, 09:22   

Dacia jest tak spasowana że nie będzie problemów z upchnięciem kabla. ;)
A modele masz wymienione powyżej.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-02, 09:31   

W zasadzie ten 70 mai PRO z GPS to teraz koszt jakieś 280 (bez karty) zł na Aliexpress z dostawa z Polski w 3 dni a kamera całkiem porządna a nawet dość mocno chwalona. Oczywiście trzeba brać wersję Angielską.

Z montażem nie ma żadnego problemu. Ja wepchnąłem w podsufitkę, zdemontowałem osłonę słupka A i przeciągnąłem go pod schowkiem w okolice gniazda zapalniczki a nadmiar po zwijałem i też upchnąłem.
Całość zajęła 10 minut i poszło żenująco sprawnie i łatwo w stosunku do obaw które miałem przed tym montażem.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-07-02, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-02, 09:33   

W Lodgy dałem do gniazda zapalniczki dla drugiego rzędu siedzeń i kabla wystarczyło idealnie.
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-02, 09:38   

Biorę pod uwagę Xiaomi 70mai PRO.
Ostatnio zmieniony przez marwojc 2020-07-02, 09:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-02, 10:03   

marwojc napisał/a:
budżet do 400zł. Może ktoś poleci jakiś sprawdzony model?

Bardzo polecam TEN sklep, niekoniecznie aby tam kupić, ale aby grupowo i szczegółowo porównać sobie wiele modeli i ich dane techniczne. Po wybraniu można szukać lepszej ceny... Z budżetem do 400 zł i nie kierując się trybem parkingowym, ja na pewno wybrałbym jakiś mały model bez wyświetlacza (tylko z WiFi), więc pewnie coś z 70mai lub WR1 z Viofo.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-07-02, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-07-02, 10:26   

W zeszłym roku mieli na promocji G1WC bez WiFi i Gps. Prosta, daje radę w dzień a w nocy nie jezdżę, więc mi wystarcza. W promocji 160 zl. pozdr
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2020-07-02, 15:05   

Łukasz_M, dzięki. Trochę jest z tym roboty. Szkoda, że nie ma do 70mai dedykowanego programu coś na wzór MiVue Managera.
Dymek napisał/a:
Ja po ponad roku używania kamerki z katalogu akcesoriów Renault-Dacii, skusiłem się na Viofo A119V3 ze względu na rozbudowane aktywne tryby parkingowe, na których mi bardzo zależało- wśród konkurencji nie znalazłem alternatywy. Nie bez znaczenia była też w niej możliwość montażu filtra polaryzacyjnego.

To prawda. Brakuję trochę możliwości założenia filtra pod 70mai. Z tego co gdzieś tam znalazłem ten filterek z A119 nie pasuje do mojej kamerki.
_________________
enjoy the silence
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-03, 08:20   

gregorisan napisał/a:
Łukasz_M, dzięki. Trochę jest z tym roboty. Szkoda, że nie ma do 70mai dedykowanego programu coś na wzór MiVue Managera.

To prawda. Brakuję trochę możliwości założenia filtra pod 70mai. Z tego co gdzieś tam znalazłem ten filterek z A119 nie pasuje do mojej kamerki.

Z tego co widzę to ten program do ekstrakcji GPS z filmu teraz już eksportuje również pliki GPX ( zresztą po mojej sugestii do autora programu:) ) wiec nie trzeb tego już edytować ręcznie, ale nadal warto przepuścić to przez konwerter na stronie www bo można dodać do tego pliku również informacje o wysokości. Co do Filtra polaryzacyjnego to rzeczywiście brakuje możliwości założenia, ale warto również pamiętać że taki filtr ściemnia obraz a i tak nie usuwa 100% odbić zazwyczaj. Nie ma dedykowanych filtrów CPL ale są sposoby:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/cpl-filter-for-70mai-pro.37017/
jednak moim zdaniem nie warte zachodu.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-07-03, 08:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-03, 08:30   

Zamówiłem Xiaomi 70mai PRO plus karta pamięci 64GB. Razem 307zł brutto.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne