Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-07-01, 13:34
Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-30, 09:06   

duch napisał/a:
...ingerencja zerowa, zawsze mogę wypiąć.

Z tym, że ma jedno zasilanie, więc do zaawansowanego trybu parkingowego się nie nada.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-10-30, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-30, 09:21   

Dymek napisał/a:

Z tym, że ma jedno zasilanie, więc do zaawansowanego trybu parkingowego się nie nada.

Nie jestem na tyle zaawansowany żeby wiedzieć o czym piszesz :mrgreen:
Ale znam Twoje posty i pewnie masz racje :mrgreen:
A przy okazji co to znaczy, że ma jedno zasilanie ?
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-10-30, 10:27   

To znaczy że zasilanie jest na stałe. Do trybu parkingowego potrzebne są dwa zasilania, jedno na stałe a drugie dopiero po włączeniu auta.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-30, 10:33   

duch napisał/a:
A przy okazji co to znaczy, że ma jedno zasilanie ?

Bierze +12V ze styku 16 gniazda OBD. Moduły do aktywnego, zaawansowanego trybu parkingowego (gość na podanym wyżej filmiku taki właśnie montuje) wymagają doprowadzenia dwóch przewodów- jedno +12V ma być stałe a drugie +12V "po stacyjce". To umożliwia wprowadzenie kamerki w parkingowy tryb "czuwania", gdy pobiera znacznie mniej prądu niż normalnie i automatyczne uruchomienie nagrywania po włączeniu stacyjki. Poza tym takie moduły odcinają zasilanie kamerki wtedy, gdy napięcie w instalacji spadnie do ustawionego poziomu, co zabezpiecza akumulator przed rozładowaniem spowodowanym pracą kamerki.
Dość przystępny opis sytuacji: KLIKAĆ
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-10-30, 10:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
yurec1st 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: SCe 75 1.0 ccm
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 366
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2020-10-30, 12:28   

W samochodzie, który miałem poprzednio kamerka podłączona była do gniazda zapalniczki ze stałym prądem. Miałem zdarzenie, że nowy akumulator bosch po około 10 dniach rozładował się do stanu uniemożliwiającego rozruch. Oczywiście winna była kamerka a raczej sam tryb parkingowy. Wydumałem, że auto parkujące przy krawężniku z powodu ciągle przejeżdżających samochodów, przechodzących ludzi czy może poruszających się w pobliżu gałęzi drzew miało cały czas wzbudzony tryb parkingowy co spowodowało niespodziewany skutek. Dodatkowy wyłącznik na ładowarce rozwiązał problem, oczywiście tryb parkingowy w zasadzie nie działa bo bateria kamerki po aktywacji wyczerpuje się w parę chwil.
_________________

Żeby nie otrzymywać głupich odpowiedzi nie należy zadawać głupich pytań :roll:
 
mkamon 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 25 Paź 2020
Posty: 27
Skąd: KRK
Wysłany: 2020-10-31, 00:25   

Dymek napisał/a:
...Jak chcesz bezpośrednio pod bezpieczniki, to też nie po partyzancku jak na tym filmie, ale użyj specjalnych przejściówek: np. TAKICH



1. Dzięki za link do instrukcji ... na pierwszy rzut mało intuicyjna ta instrukcja ale pewnie patrząć od razu na auto to może pójdzie.

2. Co do tej przejściówki pod bezpiecznik to pod który bezpiecznik wtedy się podpiąć?
_________________
MKamon
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-10-31, 09:12   

yurec1st napisał/a:
kamerka podłączona była do gniazda zapalniczki ze stałym prądem

Więc musiałeś ją uruchamiać ręcznie lub pracowała cały czas co jest bez sensu.
yurec1st napisał/a:
cały czas wzbudzony tryb parkingowy co spowodowało niespodziewany skutek

Kamerki (te lepsze) posiadają regulację czułości sensora ruchu lub G-sensora i w takich sytuacjach należy ustawić na mniejszą czułość.
yurec1st napisał/a:
tryb parkingowy w zasadzie nie działa bo bateria kamerki po aktywacji wyczerpuje się w parę chwil.

Dlatego kamerki należy zasilać przez dedykowany zasilacz w którym można ustawić próg rozładowania akumulatora tak żeby zawsze zostało prądu na rozruch a tryb parkingowy działał możliwie jak najdłużej.
 
yurec1st 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: SCe 75 1.0 ccm
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 366
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2020-10-31, 11:34   

Cytat:
Kamerki (te lepsze) posiadają regulację czułości sensora ruchu lub G-sensora i w takich sytuacjach należy ustawić na mniejszą czułość

Zasilacz włączałem ręcznie, G-sensor ustawiony był na najmniejszą czułość bo kiedyś po halnym akumulator wytrzymał ale zapełniła sie karta zablokowanymi plikam, po czym dla wygody wyłączyłem tą opcję. Kamerka jest zasilana dedykowanym zasilaczem z pudełka.
W tej chwili jakby nie mam opcji bo Sandero ma prąd w zapalniczce po stacyjce.
_________________

Żeby nie otrzymywać głupich odpowiedzi nie należy zadawać głupich pytań :roll:
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-10-31, 11:48   

yurec1st napisał/a:
G-sensor ustawiony był na najmniejszą czułość

G-sensor tylko w skrajnych sytuacjach, natomiast czujnik ruchu jest generalnie przyczyną ciągłego działania bo wystarczy duży ruch pieszych albo krzaczek poruszany przez wiatr.
yurec1st napisał/a:
dedykowanym zasilaczem z pudełka

Chodziło mi o coś takiego
https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-zaplon-acc-12-24v-miniusb-viofo-8626825372
 
yurec1st 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: SCe 75 1.0 ccm
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 366
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2020-10-31, 12:09   

Widziałem to kiedyś już. Parkuję głównie przy krawężniku to raczej dam już sobie spokój :-/
_________________

Żeby nie otrzymywać głupich odpowiedzi nie należy zadawać głupich pytań :roll:
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-10-31, 12:44   

Panowie. Montuje się przykładowo takie coś https://allegro.pl/oferta/viofo-adapter-zasilania-zaplon-acc-12-24v-miniusb-8150667355
Jest tam możliwość ustawienia minimalnego napięcia akumulatora. Jeżeli akumulator osiąga ustawione napięcie wyłącza zasilanie kamerki. Wszystko jest z automatu. Są jeszcze takie adaptery z zasilaniem 2 żyłowym, te nadają się do innych kamer jak viofo. Miałem najpierw ten 2 żyłowy i nigdy nie rozładował się akumulator przy trybie parkingowym. Obecnie używam 3 żyłowy. Podłącza się je bezpośrednio pod akumulator lub można pod bezpiecznik z stałym napięciem. Ja mam pod bezpiecznik gdyż łatwiej było pociągnąć kabel zasilający. Aby znaleźć bezpiecznik z stałym napięciem używa się próbnika, który kosztuje parę złotych a przyda się na przyszłość. Do bezpieczników można jak ktoś chce kupić taki rozdzielacz,który wkłada się w obecne miejsce bezpiecznika.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2020-10-31, 12:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-06, 12:32   

Niedawno zamontowałem sobie kamerkę, zrobiłem dokumentację z jedną uwagą - na czym się przejechałem

Ogólnie kamerkę przykleiłem u góry, chciałem jak najwyżej i to był błąd, bo była ładna pogoda... Przed założeniem trzeba sobie spryskać szyby i uruchomić wycieraczki i przykleić kamerę tak, by obiektyw skierowany był tam gdzie pracuje wycieraczka, nie wyżej, bo w deszcz, śnieg, rosę nie będzie nic lub prawie nic widać - ja będę musiał swoją przekleić

kabel można puścić górą w podsufitce, słupkiem w dół, pod kierownicą i do tunelu środkowego, możne wyjąć zaślepkę z zapalniczką i przełożyć kabel

Często w sumie jeżdżę, więc na tryb parkingowy mam kamerkę w sumie zawsze naładowaną i jak długo się pakuję to mi nagrywa zdarzenie mimo braku prądu - ma jakiś własny akumulator

03 kamera.png
Plik ściągnięto 61 raz(y) 249,71 KB

01 kamera.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 52,7 KB

02 kamera.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 53,17 KB

Ostatnio zmieniony przez Prezes 2020-11-06, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-11-14, 14:53   

Dzisiaj zamontowałem rejestrator z kamerą cofania - jest to dodatek do czujników, które już są - chciałem tylko widzieć co jest w martwym polu ( zawsze cofam na lusterka ), bo miałem prawie stłuczkę pod czas cofana. gość ewidentnie chciał wymusić.
O dziwno nie trzeba było nic wiercić ani przerabiać.
Wszystko pasowało w fabryczne otwory pod kamerę w zderzaku.
Z racji braku MN wybór padł na kamerę w lusterku.
Obawiałem się, że będzie gorsza widoczność w tył podczas jazdy, ale coraz lepie to wychodzi niż kiedyś.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-11-17, 11:01   

Prezes napisał/a:
Niedawno zamontowałem sobie kamerkę, zrobiłem dokumentację z jedną uwagą - na czym się przejechałem

Ogólnie kamerkę przykleiłem u góry, chciałem jak najwyżej i to był błąd, bo była ładna pogoda... Przed założeniem trzeba sobie spryskać szyby i uruchomić wycieraczki i przykleić kamerę tak, by obiektyw skierowany był tam gdzie pracuje wycieraczka, nie wyżej, bo w deszcz, śnieg, rosę nie będzie nic lub prawie nic widać - ja będę musiał swoją przekleić

kabel można puścić górą w podsufitce, słupkiem w dół, pod kierownicą i do tunelu środkowego, możne wyjąć zaślepkę z zapalniczką i przełożyć kabel

Często w sumie jeżdżę, więc na tryb parkingowy mam kamerkę w sumie zawsze naładowaną i jak długo się pakuję to mi nagrywa zdarzenie mimo braku prądu - ma jakiś własny akumulator


Zasilanie kamery powinno chyba być wpięte w pomaranczowe złącze USB.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-17, 11:40   

buladag napisał/a:
Zasilanie kamery powinno chyba być wpięte w pomaranczowe złącze USB.

Zakładam, że chodzi o to, żeby było podpięte pod ładowarkę z mocnym prądem. Ja oryginalnej ładowarki nie wkładałem do gniazda, bo dołożyłem sobie dodatkowe podwójne gniazdo USB, w którym mam duży prąd ładowania. Dzięki temu zostaje jedno wejście na np. telefon, i wolne gniazdo zapalniczki
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-11-17, 12:42   

Myślałem że to oryginalna ładowarka od 70mai tak wkomponowana :)
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2020-12-04, 21:22   

Witam.
Wczoraj zakupiłem wideorejestrator Xblitz PRISM, lusterkowy.
Dopiero się go uczę obsługiwać i robię próbne nagrania, wykonałem 49 plików dł. 2 min..
Zaciekawiło/zaskoczyło mnie wielkość nagranego pliku o dł 2 min. = 524 258 kb, łączny czas nagrania = 98 min a wielkość 22 533 420 kb.
Najgorsze w tym jest to że np. wyłączam kamerę po np. 30 sek. nagrywania a plik jest zapisywany w o tej samej dużej wielkości.
Mam ustawioną najwyższą jakość nagrywania.

Proszę powiedzcie mi czy wasze rejestratory też tak wielkie pliki tworzą?
 
yurec1st 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: SCe 75 1.0 ccm
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 366
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2020-12-04, 21:42   

Tak
_________________

Żeby nie otrzymywać głupich odpowiedzi nie należy zadawać głupich pytań :roll:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-12-05, 08:33   

Poszukaj sobie w necie informacji na temat wielkości plików przy zapisie FHD w zależności od ilości klatek będziesz wiedział jakiego "ciężaru" pliku się spodziewać.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
jakrzy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.0TCe
Dołączył: 24 Paź 2020
Posty: 3
Skąd: NS
Wysłany: 2021-03-09, 22:27   

Witam wszystkich,
Ma ktos moze jakis wideoporadnik, lub wskazówki, jak dociagnac tylnia kamere do videorejestratora w DD II ?
Z tego co wiem, ciagnie sie po lewej stronie pojazdu, tylko tam w slupku jest airbag, jak bezpiecznie zdemontowac oslony ?


Pozdrawiam Jacek
_________________
Jacek
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-10, 09:56   

(nie znam się to się wypowiem ;-) )

A nie wystarczy kabla wcisnąć pod uszczelkę drzwi i tamtędy zjechać do podłogi nie demontując żadnych osłon ani podsufiki?
Zdaje się, że poduszki i tak mają specjalnie przygotowane nacięcia w swoich obudowach one mają odpowiednio pęknąć. Wystarczy więc, że nie przeciągniesz kabla w miejscu z którego strzela poduszka i będzie dobrze.
 
nashaden 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 29 Kwi 2021
Posty: 2
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2021-05-06, 22:05   Wideorejestrator Mikavi PQ4 Dual

Pytanie nie dotyczy techniki montażu czy podłączenia, a samego rejestratora per se. Czy ktoś z forumowiczów używa tego rejestratora: Mikavi PQ4 Dual? Jak się sprawuje? Chcę zakupić rejestrator przód/tył i ten wpadł mi w oko, po przeczytaniu tony rankingów itp. stron.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-07, 07:58   

nashaden napisał/a:
Mikavi PQ4 Dual

Brak regulacji kąta przedniego obiektywu, bo wygląda że jej nie ma może być problemem, zależnie od kąta szyby. Full HD 1920×1080p / 30 fps to na dziś dość słabe parametry, a poza tym ja uważam że lepiej mieć dwie niezależne kamerki(najlepiej takie same) zamiast duala. Może wychodzi to ciut drożej ale daje więcej pojemności na dwóch kartach no i w razie awarii jedna zawsze jest sprawna.
 
nashaden 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 29 Kwi 2021
Posty: 2
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2021-05-07, 20:55   

Black Dusty napisał/a:
Brak regulacji kąta przedniego obiektywu, bo wygląda że jej nie ma może być problemem, zależnie od kąta szyby.

Jest regulacja.

Black Dusty napisał/a:
Full HD 1920×1080p / 30 fps to na dziś dość słabe parametry,

Ja nie chcę patrzeć w oczy kierowcy jadącemu z naprzeciwka więc 4K UHD nie będzie potrzebne :-) Bardziej zależy mi na trybie parkingowym, a ta kamerka takowy ma (trzy tryby parkingowe).

Black Dusty napisał/a:
a poza tym ja uważam że lepiej mieć dwie niezależne kamerki(najlepiej takie same) zamiast duala. Może wychodzi to ciut drożej ale daje więcej pojemności na dwóch kartach no i w razie awarii jedna zawsze jest sprawna.

Czyli jak widzę, kolega forumowicz nie jest użytkownikiem tego rejestratora, a mi chodziło o kontakt z kimś kto go używa. Faktem jednak jest, że też rozważam montaż dwóch "przednich" rejestratorów zamiast jednego z dodatkową kamerką. Tak, czy owak, dziękuję za zainteresowanie.
_________________
Dacia Duster 2021 / TCe 100 4x2 LPG / Comfort / Niebieski Iron
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-07, 22:21   

nashaden napisał/a:
4K UHD nie będzie potrzebne

Jeżeli będzie potrzeba odczytać tablicę samochodu będącego w ruchu to 1920×1080p / 30 fps może nie wystarczyć.
nashaden napisał/a:
ta kamerka takowy ma (trzy tryby parkingowe).

Jak wiele innych
nashaden napisał/a:
kolega forumowicz nie jest użytkownikiem tego rejestratora

Nie jestem, ale możesz się nie doczekać odpowiedzi jeżeli na forum nikt z niej nie korzysta, a że przez prawie dekadę przerobiłem kilka modeli to chciałem coś podpowiedzieć.
nashaden napisał/a:
Tak, czy owak,

Nie ma obowiązku korzystania z porad forumowiczów. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne