Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witejcie
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2008-03-06, 13:00   Witejcie

Od jakiegoś czasu przyglądam się Daczkom oraz Waszemu forum. Na razie jeżdżę mocno podstarzałą/sypiącą się laguną. Nie chcę kupować używanego kota w worku dlatego pomyślałem o nowej furze. Myślę ze już na 100% zdecydowałem że będzie to logan. W podjęciu decyzji pomogło mi wiele przychylnych opinii internautów, no i co tu ukrywać - atrakcyjna cena. Zakupy będą pewnie najwcześniej na początku przyszłego roku , a ze względu na skromny budżet planuję najtańszą wersję. I tu mam pierwsze pytanie do szanownych kolegów, a może raczej koleżanek. Otóż jak ma się sprawa wspomagania kierownicy a raczej jego braku w najtańszym modelu. Ze mną tam nie ma problemu (para w rękach do kręcenia kółkiem na postoju jest) ale co z moją żonką? Jakie macie doświadczenia z Waszymi "połowicami", nie narzekają??

Pozdrawiam

PS Szczególnie pozdrowienia dla Kratylos'a za świetnego bloga
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-06, 13:08   

Witamy w naszych skromnych progach (;

Jeśli planujesz zakup na początku przyszłego roku, to niewykluczone że będzie już dostępna nowa wersja Logana. Zmiany co prawda będą dotyczyć chyba raczej głównie wyglądu, ale są też szanse że dotkną również wyposażenia. Natomiast wydaje się, że większej zmianie nie ulegnie wielkość i waga auta, więc kwestię wspomagania najprościej i najlepiej przetestować osobiście, w ramach jazd testowych.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-03-06, 21:29   

Cześć! Na forum jest niewiele najtańszych wersji (Access), więc ciężko będzie o opinie. Ja akurat mam właśnie najtańszą wersję, ale chyba nie będę mógł Ci odpowiedzieć na temat wspomagania, bo Żona niestety jeszcze nie kierowała - jak kupowaliśmy samochód to już była w ciąży. Ale myślę, że to nie powinien być problem - ja zupełnie nie odczułem braku wspomagania, a w jednej z gazet wyczytałem, że można zakwasów dostać. Dziennikarze jak zwykle przesadzają. Powiem więcej: nawet się cieszę, bo jest jedna rzecz mniej do psucia, a przy tym jest takie fajne uczucie jak się prowadzi. I jak na mój wyczucie, to żadna dorosła osoba nie powinna mieć z tym problemu.

[ Dodano: 2008-03-06, 21:33 ]
A z rzeczy, które najbardziej doskwierają w najtańszej wersji, to mogę wymienić:

1) brak tapicerki w bagażniku (kable do świateł w tych wnękach po bokach są na wierzchu i trzeba na nie uważać, a na "suficie" są śrubki, o które można się zahaczyć);

2) szyby nie są atermiczne i jak słońce przygrzeje, to jest gorąco.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Gość

  Wysłany: 2008-03-07, 07:29   

psur napisał/a:

2) szyby nie są atermiczne i jak słońce przygrzeje, to jest gorąco.


Rozumiem że atermiczne, czyli nieprzyciemniane?
No na pewno bedę miał mały "szok termiczny" tym bardziej że teraz w mojej Ladze mam klimę 8-) Ale jak mówią człowiek do wszystkiego się potrafi przyzwyczaić....
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2008-03-07, 09:11   

witaj.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-07, 10:32   

Ja bym pomyslal chociazby nad wersja ambiance. Lepiej troche dolozyc, bo kwota nie jest jakos duzo wieksza ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-07, 11:04   

No właśnie: moja MCV-ka jeździ dopiero pół roku, ale ponieważ lubię mieć zaplanowaną przyszłość (: to już się wstępnie zastanawiam nad ewentualna zmianą - nawet jeśli to będzie za 3 lata czy więcej i po drodze wiele się jeszcze na pewno zmieni.

Np liczę, że zgodnie z zapowiedziami gdzieś na początku 2009 faktycznie nastąpi face-lifting. A co prawda lubię kanciaste auta i obawiam się, że "MCV Logan 3" będzie mocno przypominał bardziej obłe Sandero, niemniej jednak mam nadzieję, że przy okazji poprawi się przynajmniej wyposażenie.

W każdym razie, na dzień dzisiejszy, rozważam takie rozwiązanie: wziąć co prawda wersję najniższą, ale umówiwszy się wcześniej z dilerem na instalację kilku opcji teoretycznie fabrycznie niedostępnych, o których jednak wiadomo, że praktycznie istnieje możliwość ich montażu. Przykładowym tego potwierdzeniem jest np udana akcja jednego z forumowiczów - nawet we własnym zakresie - ze zmianą lusterek ręcznych na elektryczne.

Konkretnie myślę (a właściwie: żona ;) przede wszystkim właśnie o lusterkach elektrycznych i regulowanym na wysokość fotelu kierowcy.

Dodatkowo dojdą pewnie jeszcze jakieś inne drobiazgi - np mimo wszystko podnoszące komfort - ale liczę, że także rynek części alternatywnych i używanych choć trochę się rozwinie (instalacja np kieszeni w drzwiach bocznych to w końcu ze 4 wkręty).

Taki jest mój sprytny plan (; ale oczywiście będę go weryfikował) na bieżąco - i pewnie samo życie też...
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-03-07, 11:10   

Lasart napisał/a:
Rozumiem że atermiczne, czyli nieprzyciemniane?
No na pewno bedę miał mały "szok termiczny" tym bardziej że teraz w mojej Ladze mam klimę 8-) Ale jak mówią człowiek do wszystkiego się potrafi przyzwyczaić....


W wersji Ambiance i wyższych szyby są atermiczne, czyli wnętrze się tak nie nagrzewa. W najtańszej wersji szyby są "zwykłe". Logana kupowałem już jesienią, więc trudno mi coś powiedzieć, ale jak teraz było trochę cieplej, to wnętrze się nagrzewa dość mocno. Nie wiem czy te atermiczne szyby coś pomagają, trzeba się spytać kolegów posiadających droższe wersje.

Marcin napisał/a:
Ja bym pomyslal chociazby nad wersja ambiance. Lepiej troche dolozyc, bo kwota nie jest jakos duzo wieksza ;-)


To się tak wydaje. Jak się nie ma to te dwa tysiące z nieba nie spadną - to jednak jest prawie 10% wartości tego auta (doliczając wyższe odsetki przy kredycie i nieco wyższe ubezpieczenie)! A taką metodą, żeby dołożyć jeszcze trochę i kupić coś lepszego to można dojść bardzo daleko...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-07, 11:17   

Cytat:
To się tak wydaje

Święte słowa - też już o tym pisałem, w innym wątku.

Niemniej jednak zawsze oczywiście warto przynajmniej rozważyć, czy zmiana faktycznie nie jest warta dodatkowych środków.

Np ja do dziś głęboko się zastanawiam, czy "rezygnacja" z wersji 7-os. to nie był jednak błąd i trochę żałuję - pierwszy raz w życiu (; - że sprzedawca choć trochę nie usiłował nas na nią namawiać...
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-03-08, 09:32   

Kratylos napisał/a:
fajnie ze ktos jeszcze zaglada do bloga mojej dacki :-) cieakwe czy czytaja to tez pracownicy serwisow o jakich pisze :D


Czytamy, czytamy od czasu do czasu... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-03-11, 23:05   

Witam i ja, kolegę szanownego!
_________________

 
Loganek 



Marka: Italjet
Model: Formula
Silnik: wystarczający ;-)
Rocznik: 1996
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 203
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-03-11, 23:18   

Witam i ja, posiadacz jak na razie modeliku w skali 1/58 w wersji Laureate ;-)
_________________
Italjet Formula
50 ccm
12 lat
wciąż jeździ ;-) , ale czy zajechałbym do Rumunii ?

Dacia, Fiat i Tata - to nie samochody, to pasja ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne