Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam wszystkich !!!
Autor Wiadomość
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-09, 13:20   

Gratuluję sukcesu! Powodzenia i używaniu.
 
Gregor 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-05-10, 15:17   

Ja to mam szczęście w czwartek wyjechałem z salonu , w piątek pierwsza wizyta w serwisie,dzisiaj rano druga wizyta a przed godziną trzecia wizyta.Tylko serwis już nieczynny w tym brak zepsutej części.Więc autko dostanę najprędzej we wtorek.Wszystkie wizyty dotyczą się jednej usterki.Dla pocieszenia 213 km moje autko przejechało.
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-05-13, 10:53   

gratulacje :-D :-D
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
rafip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-13, 16:28   

Gregor napisał/a:
Ja to mam szczęście w czwartek wyjechałem z salonu , w piątek pierwsza wizyta w serwisie,dzisiaj rano druga wizyta a przed godziną trzecia wizyta.Tylko serwis już nieczynny w tym brak zepsutej części.Więc autko dostanę najprędzej we wtorek.Wszystkie wizyty dotyczą się jednej usterki.Dla pocieszenia 213 km moje autko przejechało.


No to kicha... A możesz powiedzieć co nawaliło w samochodzie tak szybko?

Pozdrawiam
 
Gregor 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-05-13, 19:44   

Chyba z tego wszystkiego zapomniałem opisać usterkę.Jest to czujnik czy impulsator prędkości.Przekazuje błędy do komputera a ten blokuje auto.A najlepsze auto miałem dzisiaj odebrać ale niestety muszę jeszcze poczekać do jutra.
 
rafip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-13, 20:13   

Mam nadzieję, że po prostu miałeś pecha bo coś takiego nie powinno mieć miejsca. Szczerze współczuje i życzę żeby to był pierwszy i ostatni taki zonk w samochodzie.

Ja czekam na mojego Logana Arctica bo ma być końcem tygodnia lub dopiero w przyszłym i też się martwię czy będzie z nim wszystko ok. Zastanawiam się na co szczególnie zwrócić uwagę przy odbiorze i czy jeśli coś wypatrzę jak się zachować. Chyba jest jakiś regulamin który to reguluje... Poza tym sprzedawca powiedział mi coś takiego że silnik w samochodzie będzie dotarty ale należy mimo wszystko mam zachować pewne zasady użytkowania na początku. Co to znaczy, że będzie dotarty?
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-05-13, 21:55   

rafip napisał/a:
Co to znaczy, że będzie dotarty?

I tak trzeba uważać - w benzyniaku do około 1500 km - głównie chodzi o jazdę w średnich zakresach obrotów silnika, unikać bardzo krótkich przejazdów, jazdy z max obciążeniem. Zresztą będziesz miał takie informacje w instrukcji obsługi, albo możesz sobie poczytać tutaj (dotyczy to akurat diesla) http://www.daciaklub.pl/f...p?p=12195#12195
Co do odbioru:
- obejrzeć trzeba powłokę lakierniczą (mogą być rysy, mogą być nawet malutkie wgniecenia na bokach od uderzeń drzwiami innych samochodów - trzeba dobrze się przyjrzeć pod odpowiednim kątem)
- obejrzeć szyby (rysy, zniekształcenia też bywały)
- kompletność "dupereli" (apteczka, trójkąt, podnośnik, klucz , hak, koło zapasowe, nawet popielniczka - mnie "ukradli")
Na pewno to są tylko takie wybrane propozycje (może koledzy dodadzą coś ważnego), ale co robić w razie "nieścisłości" (braków, uszkodzeń)? Pertraktuj cenę ewentualnie jakieś gadżety (podłokietnik, siatki, itp.)
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-05-13, 23:10   

rafip napisał/a:
Co to znaczy, że będzie dotarty

Chyba tylko tyle, ze bedzie po fabrycznej hamowni... (IMO)
Docieranie silnika trwa do pierwszych 1500 km. Wox juz o tym napisal. Pamietej tylko, zeby w miare mozliwosci oszczedzac motor do 3000 km - wtedy osiagnie pelnie mozliwosci, zacznie mniej palic, i ciszej pracowac...
Reszta - prawie tak jakbys na gieldzie uzywany ogladal... ;-)
 
rafip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-14, 06:59   

Dzieki wielkie to już troche mi się lepiej zrobiło :) Myślałem przez moment, że dostanę samochód po jazdach testowych. Przy odbiorze postaram się faktycznie wszystko obejrzeć ale wiadomo jak to jest. Pewne rzeczy wychodzą dopiero w świetle dziennym. Jak tylko obiorę to cudo zdam raport :)

Pozdrawiam i dziękuje za porady
 
Gregor 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-05-31, 13:26   

Auto od wczoraj znowu w serwisie.Zrobił się upał chciałem wypróbować klimatyzacje a tu okazało się że nie działa.Prawdopodobnie nie działa od nowości wcześniej nie było upałów to jej nie włączałem.Nie działa sterowanie z komputera.Wygląda na to że komputer ma usterkę.Serwis wysłał diagnozę do Warszawy i teraz trzeba czekać co odpiszą.Auto było składane w okresie strajku w fabryce.Ciekawi mnie jaki to może mieć na to wpływ.Auto mam 3 tygodnie a to już druga wizyta w serwisie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne