Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-03-14, 12:08
Koło zapasowe inne niż reszta w aucie
Autor Wiadomość
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 08:48   

wuju napisał/a:
Jeśli kupuje nowe auto z pełnowymiarowym zapasem to chciałbym gumę mieć taką jak pozostałe ot taka kwestia uczciwości. Chciałbym dostać towar za który zapłaciłem

Zapłaciłeś za produkt o nazwie "pełnowymiarowe koło zapasowe", to inny produkt niż 4 koła pozostałe. One nie nazywają się zapasowe. Zapłaciłeś z wlasnej woli bo to opcja. A że oczekiwałeś 5 koła do kompletu a nie koła zapasowego no to wynika z niezrozumienia czym jest zapas.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-19, 08:50   

To chyba Ty nie rozumiesz pojęcia pełnowymiarowy zapas.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 08:51   

wuju napisał/a:
To chyba Ty nie rozumiesz pojęcia pełnowymiarowy zapas.

Bardzo dobrze rozumiem. Koło o tych samych wymiarach co pozostałe słuźący jako zapas w razie awarii z ograniczeniem do 80 km/h. Pozostałe koła tego ograniczenia nie mają.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-19, 08:57   

Dlarego nie jest to pełnowymiarowy zapas. Pełnowymiarowy zapas takiego ograniczenia nie ma. A naklejke masz dlatego że na jednej osi nie mogą znajdować się opony o różnej rzeźbie bieżnika. Wyjątkiem jest właśnie dojazdówka
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 09:10   

Wtedy nazywałoby się "w pełni funkcjonalne dodatkowe koło" lub "5 koło do kompletu". A to jest zapas i obojętnie co by to nie było używamy go tymczasowo mając w głowie "max. 80 km/h".

Kończąc moją wypowiedź bo już napisałem wszystko co o tym myślę, irytuje mnie "polskie dziadowanie", bo tak nazwę jazdę na polepionych oponach lub na zapasie w normalnym trybie.
Opona to pierwsza sprawa w bezpieczeństwie podróżowania. Wozicie swoich bliskich nie zależy Wam na nich ?
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 09:16   

shrek napisał/a:
benyo napisał/a:
Zapas jest zapasem i tak należy go traktować.


Dobrze prawisz, a kto chce to moze wozic nawet po dwa np. jak ma opony kierunkowe.

Dzìęki Shrek :-) dobrze, że jest ktoś myśłący podobnie :-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-08-19, 11:53   

Jak ktoś się rozwali jadąc na przeszczep, to niewiele się zmienia, oprócz tego, że z biorcy może stać się dawcą.
Z tym ubezpieczeniem to może w ogóle nie będzie odszkodowań, a tylko składki? Przecież gdyby ktoś jechał prawidłowo (wliczając zasadę ograniczonego zaufania), to nie miałby wypadku.
W Polonezie miałem zapas alu tak, jak na osiach, i taka sama guma.
Jeśli będę jeszcze kupował Dacię, to zamówię samochód bez kół, a felgi i gumy wybiorę sobie sam, skoro fabryka nie daje rady.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2017-08-19, 12:23   

pluto napisał/a:
Przecież w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia wyraźnie jest napisane:
" Dopuszcza się w celu krótkotrwałego użycia wyposażenie pojazdu w koło zapasowe o parametrach odmiennych niż parametry stosowanego normalnie koła jezdnego, o ile koło takie wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu - na warunkach określonych przez wytwórnie pojazdu".


To patrząc tak rygorystycznie, zapas można kupić tylko od dealera? Jeśli na allegro są koła zapasowe do mojego samochodu, ale już nie fabryczne, to w razie wypadku i problemów, jeśli ktoś się skapnie, to proszenie się o problemy?

Swoja drogą niewiele samochodów ma dziś fabrycznie koło zapasowe. Większość jednak ma zestaw "do klejenia", a koło można dokupić jako część akcesoryjną.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-19, 13:16   

ken-wawa, bo to jest takie gadanie dla gadania.
Ja mam na zapasie koło zdjęte z fabrycznego zestawu wraz z oponą.
Dokupiłem oryginalną felgę i to ta dokupiona jeździ na codzień. (Z nową oponą - kupione 2)

Co na to ten hipotetyczny ubezpieczyciel?

Na zapasie nie mam oryginalnego pełnowymiarowego koła zapasowego (była pompka z glutem) ale mam za to oryginalne pełnowymiarowe koło niezapasowe (taka definicja się tu pojawiła między wierszami) z fabryczną oponą o takim samym bieżniku jak 2 koła jeżdżące...

Węzeł gordyjski dla rzeczoznawcy czy po prostu kwestia zdrowego rozsądku przy ocenie sytuacji...
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2017-08-19, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-19, 15:14   

Ten temat zrobił się chory. Jedni piszą o przeszczepach drudzy o ubezpieczycielach itp. A mnie po prostu chodzi o to że jeśli kupiłem pełnowymiarowe koło zapasowe ( nie dojazdówkę ) to mam nadzieje takowe otrzymać. Niech kolega benyo zadzwoni do salonów innych marek które mają opcje dokupienia pełnowymiarowego koła zapasowgo czy stosują taką praktykę że opona jest inna niż pozostałe. Z takim przypadkiem spotykam się po raz pierwszy a niejedno auto już kupowałem. I nie jest to polskie dziadowanie jak benyo uważa tylko jeśli ktoś mi pluje w twarz to nie mam zamiaru udawać że deszcz pada. Tu ewidentnie ktoś chciał zaoszczędzić wkładając tańszą gumę i nie wnikam czy jest to salon czy fabryka
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-08-19, 15:59   

Kolego ken, ja to rozumiem tak, że koło czy też zapas ma być takie samo po obu stronach, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to krótkotrwałe użycie zapasu dojazdowego zakupionego wraz z autem prosto od dilera. Zatem na allegro można kupić pełnowymiarowe oryginalne koło i jeździć na nim, ale nie wolno używać dokupionej pokątnie dojazdówki. Ale mamy na forum prawoznawcę-eksperta, poczekajmy... :-)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-19, 16:38   

wg. Mnie zapas powinien byc taki sam jak reszta.
Przepisy mowia o stosowaniu opon o takim samym biezniku, nie musi byc takiej samej wysokosci.
Jesli zapas bedzie taki sam jak reszta to po gumie na trasie zmoeniam kolo i jezdze, po drodze w wulkanizacji naprawiam kapcia i nie musze od razu zmieniac kola.
Poza tym po zlapaniu kapcia nie musze jechac 80 km/h tylko jezdze normalnie, bez ograniczen z flakiem w bagazniku.
Wyobtazcie sobie gume w sobote o 16:00 na trasie 15 minut od wyjechania , domu... Bez zapasu identycznego jak reszta jest to do bani!
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 17:47   

eplus napisał/a:
Kolego ken, ja to rozumiem tak, że koło czy też zapas ma być takie samo po obu stronach, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to krótkotrwałe użycie zapasu dojazdowego zakupionego wraz z autem prosto od dilera. Zatem na allegro można kupić pełnowymiarowe oryginalne koło i jeździć na nim, ale nie wolno używać dokupionej pokątnie dojazdówki. Ale mamy na forum prawoznawcę-eksperta, poczekajmy... :-)


Pewnie to było kpiarskie ale niechcący masz rację.

"KODEKS DROGOWY

§11.4

Pojazd powinien być wyposażony w ogumienie pneumatyczne o nośności dostosowanej do nacisku koła oraz dostosowane do maksymalnej prędkości pojazdu; ciśnienie w ogumieniu powinno być zgodne z zaleceniami wytwórni dla danej opony i obciążenia pojazdu.

§11.5

Dopuszcza się w celu krótkotrwałego użycia wyposażenia pojazdu w koło zapasowe, o parametrach odmiennych niż parametry stosowanego normalnie koła jezdnego, jeżeli koło takie wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu, na warunkach określonych przez wytwórnie pojazdu."

Nic tu nie jest napisane o jakimś kole dojazdowym, tylko o kole zapasowym, nic nie ma o pełnowymiarowości czy też nie, ale jest to koło zapasowe (pełnowymiarowe czy też nie) i tak je też nazywa producent. I może być ono inne niż pozostałe, musi być na fabrycznym wyposażeniu pojazdu określonych przez producenta.

Wniosek jest prosty: przepisy nie pozwalają na jazdę na zakupionych na allegro dojazdówkach, gdyż nie są to koła wchodzące w skład fabrycznego wyposażenia. Natomiast jeśli producent daje inne koło fabrycznie niż pozostałe przepis zostaje spełniony.

Jeżdżę Dacią od 3 lat z hakiem, opony na kołach są już mocno zużyte, opona zapasowa jest nowa. Założenie jej na trasie, w przypadku awarii którejś z używanych opon, nie powoduje u mnie poczucia bezpieczeństwa. Koło ma inne ciśnienie (to akurat można naprawić na najbliższej stacji), ma innej głębokości bieżnik i już zawsze pozostanie kołem o innych parametrach niż pozostałe. Jak zachowa się podczas hamowania np. na mokrej nawierzchni?? Nie wiem tego.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 18:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-19, 17:53   

Jeśli dokupisz dojazdówkę od swojego auta nikt ci nie udowodni że to nie jest fabryczny zapas...

Tym bardziej że takie koło wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu, a że akurat nie Twojego egzemplarza, to trudno, nic takiego w zacytowanych przepisach nie ma.
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2017-08-19, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-08-19, 17:56   

benyo: To właśnie napisałem, plus to, że identyczne koło można dokupić na pchlim targu i jest ok. Ale identyczne, a nie mniejsze.
kapelusznik: A paragon na dojazdówkę masz? :-)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2017-08-19, 17:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-19, 18:09   

Nie mam.
Kupiłem razem z autem z rynku wtórnego, dealer dołożył mi gratis i zapomniał wbić na fakturę itp...

Zresztą tak jak pisałem- przepis mówi o fabrycznym wyposażeniu pojazdu... jeżeli mój model miał takie koło to koło takiego wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia ;-) to jest tylko przepis z różnymi sposobami interpretacji...
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 18:23   

eplus napisał/a:
benyo: To właśnie napisałem, plus to, że identyczne koło można dokupić na pchlim targu i jest ok. Ale identyczne, a nie mniejsze.

Pełna zgoda w takim razie :-) myślałem, że ironizujesz :-) wybacz

Swoją drogą jeśli koło dojazdowe miałoby inny rozmiar to chyba zwariowałyby ABS, ESP. A co z układem różnicowym wówczas ? BO przecież oba koła mają inne prędkości w takim przypadku.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 18:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-08-19, 18:25   

Równie dobrze można twierdzić, że koło dojazdowe było na wyposażeniu traktora, przepis nie pisze wyraźnie, że musi być wyposażeniem tego samego pojazdu. :-D Ciekawe, że jak zostaną kiedyś wynalezione jakieś runflaty z silikonu i sprężyn, to trzeba będzie zmienić kodeks, bo w nim opona ma być z gumy i powietrza. :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 18:43   

kapelusznik napisał/a:
Jeśli dokupisz dojazdówkę od swojego auta nikt ci nie udowodni że to nie jest fabryczny zapas...

Miałem tu na myśli typową dojazdówkę czyli koło o mniejszych wymiarach. Jeśli kupisz koło o tych samych wymiarach co fabryka nakazała, nic nie trzeba udowadniać, spełniasz wymogi.
kapelusznik napisał/a:
Zresztą tak jak pisałem- przepis mówi o fabrycznym wyposażeniu pojazdu... jeżeli mój model miał takie koło to koło takiego wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia ;-) to jest tylko przepis z różnymi sposobami interpretacji...

Po numerku VIN wszystko wiadomo czy miałeś czy nie miałeś koła zapasowego fabrycznie.
wuju napisał/a:
I nie jest to polskie dziadowanie jak benyo uważa tylko jeśli ktoś mi pluje w twarz to nie mam zamiaru udawać że deszcz pada.

Możesz iść i im odpłacić tym samym :-)
wuju napisał/a:
Tu ewidentnie ktoś chciał zaoszczędzić wkładając tańszą gumę i nie wnikam czy jest to salon czy fabryka

Jesteś chyba pierwszym, który jest zdziwiony oszczędnościami w Dacii. A poza tym, nigdzie nie zostało stwierdzone, że ten zapas to gorsza opona. Kolega RowerekCombi pisał, że na kołach ma KUMHO a rezerwa to BARUM. Trzeba by wiedzieć jakie dokładnie i porównać.

Ja ze swej strony napisałem już wszystko co miałem na myśli.
Podsumowując: zapas to zapas i jako zapas ma służyć i niech sobie będzie taki sam jak na kołach albo innej firmy, służy tylko tymczasowo :-) Mam nadzieje, że nikogo w tej dyskusji nie obraziłem bo to nigdy nie jest moim zamiarem. A podyskutować zawsze warto :-)
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 19:14, w całości zmieniany 7 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-19, 19:34   

Opona Kumho to tak zwana klasa średnia a Barum to typowa budżetówka lub jak kto woli klasa ekonomiczna więc ktoś po chamsku zaoszczędził. Obrażony się nie czuje bo zawsze warto dyskutować i każdy ma prawo do własnego zdania :-) ;-)
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-08-19, 20:08   

wuju napisał/a:
Ten temat zrobił się chory. Jedni piszą o przeszczepach drudzy o ubezpieczycielach itp. A mnie po prostu chodzi o to że jeśli kupiłem pełnowymiarowe koło zapasowe ( nie dojazdówkę ) to mam nadzieje takowe otrzymać. Z takim przypadkiem spotykam się po raz pierwszy a niejedno auto już kupowałem. I nie jest to polskie dziadowanie. Tu ewidentnie ktoś chciał zaoszczędzić wkładając tańszą gumę i nie wnikam czy jest to salon czy fabryka


Sory ze temat zrobił się chory ale to tylko jeden przykład w którym zawarłem rzekome bezpieczeństwo bliskich wioząc do np. szpitala na ten przeszczep :lol: Własnie bezpieczeństwo, tyle poduszek, ABS i inne dodatki związane z bezpieczeństwem, tak hucznie podawane przez producenta nijak się ma do tego własnie 5 pełnowymiarowego koła zapasowego za które zapłaciłem a otrzymałem tylko pełnowymiarowe koło dojazdowe z innym ogumieniem i tą nieszczęsną naklejką ograniczającą prędkość. Powiem wam szanowni koledzy ze co roku w firmie w której pracuję kupują auta nowe w dużych ilościach różnych marek i takiego koła jak dostałem z dacią jeszcze nie widziałem, normalnie jestem tym faktem zbulwersowany. Dlatego pytam się, gdzie to bezpieczeństwo tak hucznie podawane przez producenta w standardzie nowego auta skoro, wciska się kit pod nazwą, pełnowymiarowe zapasowe koło które jest tylko dojazdówką z inną oponą i za które płaci się jak za normalne pełnowymiarowe koło zapasowe. Czy może znajdzie się ktoś chętny na zamianę mojego koła z oponą Barum na koło z oponą Kumcho lub chociaż same oponki do zamiany bo felgę mam taką piękną srebrzystą :mrgreen: Myślę ze temat ciekawy wbiłem na forum i myślę ze pora faktycznie zadać producentowi pytanie - dlaczego oszczędzają na bezpieczeństwie kombinując z oponami, skoro ich produkt w postaci auta jest jednym z dobrze wyposażony własnie w bezpieczeństwa wszelakiego gadżety, skoro ogumienie jest najważniejsze :idea:
_________________
RowerekCombi
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 20:34   

Nie tylko my prowadzimy takie dyskusje :mrgreen: właśnie wszedłem na forum Suzuki i widzę coś takiego :-D żeby nie było to nie ja tam pisałem, ale problem podobny, a jakie eleganckie ceny :-D

ciekawostka.png
Plik ściągnięto 27 raz(y) 87,94 KB

ciekawostka2.png
Pobierz Plik ściągnięto 2744 raz(y) 10,29 KB

Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-08-19, 21:13   

Rzeczywiście podobne tylko to oponki do jazdy terenowej chyba :-D Może koncern dacii chce żebyśmy my forumowicze jeszcze bardziej się zintegrowali i wymienili się tymi kołami zapasowymi, bo z tego co się dowiedziałem, ktoś dostał na zapas kumcho a ma inne opony i wcale bym się nie zdziwił ze ma barumy :lol: Ale i tak napiszę do Producenta Dacii co jest grane :shock:
_________________
RowerekCombi
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-19, 21:18   

RowerekCombi napisał/a:
Rzeczywiście podobne tylko to oponki do jazdy terenowej chyba :-D

Z tego co na szybko poczytałem bo wątek równie długi jak ten :-) chodziło o opony zapasowe dojazdowe niepełnowymiarowe, które producent Suzuki dostarczał z jakimś dużym opóźnieniem. Zatem ta cena jest za takie niepełnowymiarowe !!
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-19, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-19, 21:35   

Ale jeśli w Dacii jest inna opona niż na pozostałych kołach to również jest to zapasowe koło dojazdowe i to jest ta różnica a płacę za pełnowymiarowe koło zapasowe. W innych markach dopłacałem za koło zapasowe to dostawałem rezerwę z taką samą oponą i po za tym salon zostawiał zestaw naprwczy z kompresorkiem bo to wchodziło w wyposażenie fabryczne
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne