Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Brooke Logan Forrester 1,5 dCi ;)
Autor Wiadomość
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2013-12-20, 23:56   

Dwa miesiące temu miałem stłuczkę



Wygląda niegroźnie, prawda?

Naprawa została wyceniona przez ASO na niecałe 17kzł, a ostatecznie dzięki rabatowi na części kosztowała niecałe 13kzł.

W ramach tego zostały naprawione/wymienione/zrobione następujące rzeczy:
- oczywiście zderzak, maska, kratki, emblemat, reflektor, reflektor przeciwmgielny
- chłodnica i wentylator, skraplacz klimatyzacji (kondensator), wzmocnienie boczne, nadkole
- prostowanie mocowania błotnika, naprawa podłużnicy + kontrola geometrii
- kontrola pompy wtryskowej (?) i prądnicy (?? alternatora?)
- sporo różnych innych drobnostek, m.in, nowy płyn do chłodnicy, uzupełnienie klimy.

Ogólnie na razie nie mam zarzutów co do naprawy (ASO Warszawa-Praga), aczkolwiek nie najeździłem się jeszcze samochodem po naprawie. To co mnie cieszy, to że przetrwały naprawę moja fartowna metalowa osłona silnika oraz KUK :D
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2013-12-20, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-01-18, 23:31   

Dzisiaj dokleiłem sobie tworzywowe odbojniki na drzwiach, ponieważ dopiero co musiałem naprawiać drzwi (wiatr otworzył, krawędź skrzywiona, lakier popękany - 500zł u lakiernika baj baj :/ ).

Odbojniki na wszystkie drzwi kosztowały całe 13zł i wyglądają zupełnie nieźle - wbrew raczej paskudnemu zdjęciu. Ciekawe tylko, czy:
- w razie ewentualnych zderzeń wystąpi jakiś efekt ochronny - tworzywo jest w miarę miękkie, ale z pewnością nie jak guma, więc nie wiadomo na ile będzie rozpraszało energię...
- przeżyją wizytę na myjni ;)

 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-19, 00:00   

Pamiętam, że w Fiatach 125 podobne zabezpieczenia były bardzo popularna, o ile mnie pamięć nie myli, to były z światełkiem odblaskowym...
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-01-19, 17:54   

Generalnie jest dużo dostępnych odbojników z odblaskami, tyle że wszystkie są montowane na krawędź drzwi - a ja chciałem taką, która na krawędź nie będzie montowana, bo mogłaby nie pasować i przycierać lakier.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2021-12-05, 20:52   

Byłbym zapomniał - niedawno, jako ten Niemiec ze łzami w oczach, MCV 1 pożegnałem, sprzedając je koledze :-) Zachciało mi się wymienić jeden z samochodów na taki, którego nie zwiewa wiatr na autostradzie, więc kupiłem Peugeota 508 kombi, tym bardziej że uznałem, że to ostatnia szansa na kupienie samochodu w dobrym stanie i z mocnym silnikiem.

Oczywiście już tego żałuje, bo start stop, bo elektryczny hamulec postojowy, bo ciasno, bo żeby wymienić żarówkę, trzeba wyjąć akumulator, bo to i tamto... no ale któż powiedział, że postęp nie wymaga ofiar? :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne