Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 00:43
Podłokietniki - rodzaje, modele, montaż
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-05, 15:31   

A mierzyłeś choćby orientacyjnie czy miałby szansę się zmieścić pomiędzy oparciami? Bo w poprzedniej generacji jest to raczej niemożliwe, nawet "na wcisk".
A poza tym zależy jak w nowych Sandero zamocowany jest fabryczny podłokietnik kierowcy- w poprzedniej generacji fabryczny podłokietnik montowany był w specjalnym, kształtowym otworze stelaża oparcia, którego to otworu nie miał fotel pasażera. A więc nawet gdyby dwa podłokietniki się mieściły i udało by się zdobyć identyczny podłokietnik w wersji od "anglika", to i tak nie dało się go osadzić w fotelu pasażera.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-01-05, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 127
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-05, 16:54   

W DD2 podłokietnik z pokrętłem na prawym fotelu (z anglika) się mieści. Pozostaje szpara 1cm.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2022-01-30, 20:42   

i jak tam sprawa podłokietnika u pasażera, bo pomysł mi się podoba :) wkurza mnie to jak Pasażer się wcina na mój podłokietnik :D haha
_________________
DACIA - fun to drive
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-01-31, 14:46   

zastanawiam się nad alternatywnym rozwiązaniem nie mając pewności czy podczas montażu w oparciu pasażera na pewno nie będzie wtopy...

zdjęcie to propozycja nr 1

Zastanawiam się również by nie zlecić obszycie dobrej gąbki/pianki materiałem wraz z uchwytami do mocowania na fabryczny podłokietnik fotela kierowcy. Ponieważ mam automat nie muszę wachlować lewarkiem więc wyżej położone przedramię w stosunku do kierownicy zwiększy komfort podróżowania.

Najbardziej chciałby wytwór który swoim kształtem pozwoliłby osadzić nowy podłokietnik w miejsce na napoje....to jednak pewnie pieśń przyszłości....

Clipboard01.jpg
Plik ściągnięto 3356 raz(y) 37,56 KB

Ostatnio zmieniony przez uno0 2022-01-31, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-02-12, 14:27   

Zamówione z aliexpress. Jestem zadowolony. Ręka odpoczywa ale proszę pamiętać że ja mam automat. W skali 1-10 oceniam na 7,5 ( prawie 8( ◜‿◝ )

IMG20220212140511.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 81,12 KB

Ostatnio zmieniony przez uno0 2022-02-12, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hamal99 


Marka: Ford
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-12-12, 13:11   Jogger - podłokietnik

Czym różni się podłokietnik dodawany w standardzie do wersji Jogger Expression i Extreme od tego z dodatkowych pakietów Komfort ?
Ostatnio zmieniony przez Hamal99 2022-12-12, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-12, 13:38   

Standardowy podłokietnik jest zintegrowany z fotelem kierowcy- wąski podłokietnik zamocowany z boku do oparcia fotela i jedynie podnoszony, przez co przesuwa się razem z fotelem jeżeli regulujemy położenie fotela. Coś jak np. w autobusach. W pakiecie komfort cały "tunel" pomiędzy fotelami jest podniesiony i zwieńczony szerokim podłokietnikiem, pod którym jest dodatkowo schowek. Taka wersja wymusza zamówienie automatycznego, elektrycznego hamulca postojowego. Czyli w uproszczeniu podłokietnik standardowy wisi na oparciu a opcjonalny stoi na tunelu. Co kto woli, ja akurat odwrotnie- dopłaciłbym za za ten mocowany do oparcia zamiast tego mebla między oparciami. :lol:
Zdjęcie tego standardowego ciężko znaleźć, więc zapodaję...

z28048913Q,Dacia-Jogger-1-0-TCe-100-KM--bi-fuel-LPG-~2.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 69,38 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-12-12, 14:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-12-12, 18:11   

Przy zamawianiu też celowo zrezygnowałem z tego szerokiego (tym bardziej, że nie był dostępny ze standardowym hamulcem ręcznym, na którym mi zależało).
Jest generalnie OK. Chociaż wg mnie jest odrobinę za wąski i zbyt wysoko osadzony. Przy mocniejszym pochyleniu oparcia jest trochę niekomfortowo. Nie ma niezależnej regulacji kąta pochylenia podłokietnika jak to było w bardzo udanym akcesoryjnym do Sandero II.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 114
Skąd: Waw
Wysłany: 2023-07-03, 14:52   

Zmieniał ktoś standardowy podłokietnik na jakiś większy ? Tak żeby można było normalnie używać dźwigni do hamulca ręcznego ? Rozumiem że trzeba kupić razem ze schowkiem i przymocować jakoś do tunelu żeby to wszystko się jakoś trzymało ?
 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 475
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2023-07-05, 12:12   

ja mam w swojej Sandrze I ten montowany do tunelu środkowego (taki sam jak na 1 stronie tematu kol. wox pokazał co i jak) i sobie chwalę. mam drugi taki w zapasie/na zbyciu
_________________
jednoosobowy SANDERO OFF ROAD TEAM POLAND
 
SirRaf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster 1Fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Wrz 2023
Posty: 2
Skąd: Opatów
Wysłany: 2023-09-17, 17:37   

Witam mam pytanie czy ten podłokietnik https://allegro.pl/oferta/podlokietnik-z-ladowarka-dacia-duster-ii-oe-13558172595 da się zamontować do Dustera 1 Fl ? Wdzięczny będę za podpowiedzi. Czy ktoś z kolegów montował coś podobnego u siebie?
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-09-17, 17:53   

SirRaf, dobre pytanie. Chętnie bym taki w swoją Lodgy zapakował. Podpinam się więc pod pytanie - podejdzie pod ten fotele co są w D1FL czy Lodgy/Dokker po FL?
 
SirRaf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster 1Fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Wrz 2023
Posty: 2
Skąd: Opatów
Wysłany: 2023-10-04, 19:02   

Czy ktoś może się odnieść do zapytania powyżej?
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2023-10-16, 17:55   

Nie chciało mi się czytać całego więc opowiem moją historię z podłokietnikiem - może komuś rozwieje wątpliwości a mnie moderator się nie czepi. Kiedyś chciałem mieć dwa podłokietniki - moje auto wyjechało z fabrycznym. Niestety pomysł umarł dlatego że nie znalazłem fotela z anglika. Używałem z radością mój fabryczny - wszędzie sytuacja ta sama - stałemu pasażerowi również podłokietnik kierowcy się podoba. Po tych kilku latach podłokietnik się zużył, a na wymianę dostępny był tylko akcesoryjny za ciękie euro w Rumuni. Po kilku miesiącach znalazłem w Polsce nowy, akcesoryjny, ze schowkiem i regulacją kąta nachylenia, montowany do boku fotela za niewielkie pieniądze. Kupiłem bez wachania. Jakie było moje zdziwienie gdy przystąpiłem do montażu. Do rzeczy:
Ważne: akcesoryjny podłokietnik w Lodgy/Dokker montuje się do stelaża fotela za pomocą dostarczonych, odpowiednio wyprofilowanych elementów z grubej blachy (do Dustera i Sandero te elementy są inne chociaż podłokietnik jest ten sam) oraz śrub które to przechodzą przez fabrycznie otwory montażowe. Żaden problem - w sumie z 20 minut dla lebiegi.
Fabryczny natomiast jest montowany do metalowego koszyczka z bardzo grubej blachy, który jest przyspawany do boku fotela. Zasłania on otwory montażowe dla podłokietników akcesoryjnych (tak proszę państwa - otwory są). Wymiana podłokietnika fabrycznego na akcesoryjny polegała przede wszystkim na wycięciu tego koszyczka (wyciąć to był koszmar - bo spawy i sam koszyczek okazały się dużo twardsze od materiału z którego wykonany jest stelaż fotela). Otwory montażowe odsłonięte, dziura w tapicerce pasuje idealnie.
Przy okazji: jeśli komuś zapadło się oparcie, boczek lub siedzisko - gąbka fotela opiera się na metalowej siatce; siatka ta połączona jest ze stelażem fotela za pomocą długich haczyków w kształcie litery C; haczyki wykonane są z dosyć cienkiego drutu i się łatwo urywają; dostęp do tych od oparcia w Lodgy bez stolików bardzo łatwy: wystarczy odpiąć z tyłu suwak, odgiąć materiał, a następnie odgiąć gąbkę; maks 5 minut roboty jak już wiadomo co i jak.
Ostatnio zmieniony przez masterczerwi 2023-10-16, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne