Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Używany Logan....
Autor Wiadomość
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
  Wysłany: 2011-12-19, 13:07   Używany Logan....

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum. :-)
Ze względu na powiększenie się rodziny na (2+1 już wkrótce 8-) ) szukam rodzinnego, aczkolwiek niezbyt dużego auta za rozsądne pieniądze. Wysłużone, aczkolwiek wbrew powszechnym opiniom bezawaryjne Uno czas zamienić na coś z większym bagażnikem.
Moją uwagę przykuł Logan. I tak sedan mimo, że nie jest najładniejszy, ale przedewszystkim ma być praktyczny ma idealne gabaryty i będzie sprawny do jazdy po mieście (80% przebiegów to miasto), a i żona tym małum autkiem wszędzie zaparkuje (przepraszam wszystkie Panie :oops: , ale mojażona jest akurat świeżo upieczonym kierowcą i akurat to jest jej pięta achillesowa....). wesja MCV wydaje mi się za duża jask na nasze potrzeby i sam jak do takiej wsiadłem i się obejrzałem do tyłu, to przez myśl mi przeszło "jak tym autobusem zrobić ciasną kopertę?". Dlatego skupiam swoją uwagę na sedanie, z tym że pojazd ten ma dla mnie jedną wadę nie do przejścia...tylna kanapa-brak możliwości złożenia i podzielenia oparcia :evil: . I tu moje pytanie: czy ktoś z forumowiczów widział/słyszał/miał dio czynienia ze składanę kanapą w loganie sedan, czt da się zamontować kanapę z np. sandero?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2011-12-19, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-12-19, 13:11   

witaj w Klubie... :-)
może to jest to czego szukasz... :lol:
http://www.daciaklub.pl/f...732610ee#111571
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-19, 14:07   

Domel2250 napisał/a:
tylna kanapa-brak możliwości złożenia

Nie jest to do końca prawdziwa prawda: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=540 - aczkolwiek faktycznie wymaga to narzędzia pt. klucz do śrub (;


Domel2250 napisał/a:
czy ktoś z forumowiczów widział/słyszał/miał dio czynienia ze składanę kanapą w loganie sedan

Nie istnieją takie wersje.


Domel2250 napisał/a:
czt da się zamontować kanapę z np. sandero?

Jak się człowiek uprze, to wszystko jest możliwe (;

A bardziej serio: naoglądałem się już różnych modyfikacji daciek, ale takiej jeszcze nie widziałem - ale bynajmniej nie znaczy to, że jest niemożliwa, a jedynie, że nikt się na to nie zdecydował. Sądząc po budowie logana i sandero - przy mniejszym bądź większym wysiłku powinno to być możliwe.

Należy jedynie rozważyć: czy w świetle pierwszego akapitu w tym poście na pewno jest to zmiana niezbędna...?


...A może jednak rozważyć sandero? Porównać na żywo, np w salonie czy na jakimś spotkaniu. Dla żony - jeszcze mniejszy, a z drugiej strony bagażnik wcale nie aż taki znowu mały...

Inna rzecz, że MCV-ka mimo strasznego wyglądu (także pod względem rozmiarów) też tak naprawdę nie jest takim potworem (także pod względem rozmiarów) [;
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-12-19, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2011-12-19, 14:56   

laisar napisał/a:
A może jednak rozważyć sandero? Porównać na żywo, np w salonie czy na jakimś spotkaniu. Dla żony - jeszcze mniejszy, a z drugiej strony bagażnik wcale nie aż taki znowu mały...


Sprawdzony i spory, jak na takie auto, ale szczerze mówiąc nie wiele większy od tego z Uno.

laisar napisał/a:
Inna rzecz, że MCV-ka mimo strasznego wyglądu (także pod względem rozmiarów) też tak naprawdę nie jest takim potworem (także pod względem rozmiarów) [;


Oczywiście, kwestia wprawy i km przejechanych autem. A i moim zdaniem MCV jest ładniejszy od sedana :-P .

laisar napisał/a:
Nie jest to do końca prawdziwa prawda: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=540 - aczkolwiek faktycznie wymaga to narzędzia pt. klucz do śrub (;


Czytałem o tym, ale po doświadczeniach ze składaniem kanapy w całości w Uno, uważam, że dzielona kanapa jest ważna. Może nie na codzień, ale sam się zdziwiłem , jak często się irytowałem ze względu na to rozwiązanie i niemożność jazdy w 3 osoby + bagaż/ładunek. A ze względu, na fotelik, który będzie za,montowany z tyłu, pewnie teraz byłoby więcej okazji do mojej irytacji :-P .

PS. Najchętniej wziąłbym Dustera-auto mi zaimponowało podczas jazdy próbnej, oraz po przejrzeniu cennika podstawowych części zamiennych. Ale od czasu tej próby niestety się u mnie chwilowo, pozmieniało, więc kredyt na DD raczej odpada.
Teraz raczej MCV, bo chciałbym świeże auto... Czy do 20k pln można trafić rozsądną MCV w benzynie (5 osób, klima i 4 poduchy)??? Na Allegro się pojawiają, tylko głównie z importu....osobiście mam uraz do takixch ofert, może niesłusznie...
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7399
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2011-12-19, 16:33   

Kilka tych z exportu juz było na tapecie na forum i niestety ale twój uraz jest raczej prawdziwy.

Zastanawiam się czy fotele od MCV-ki by nie podeszły bo jest to ta sama płyta (o ile się nie mylę) tylko wydłużona więc mocowania powinny pasować.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2011-12-19, 17:55   

Cytat:
laisar napisał/a:
A może jednak rozważyć sandero? Porównać na żywo, np w salonie czy na jakimś spotkaniu. Dla żony - jeszcze mniejszy, a z drugiej strony bagażnik wcale nie aż taki znowu mały...


Sprawdzony i spory, jak na takie auto, ale szczerze mówiąc nie wiele większy od tego z Uno.

A że Logan już taki duży? Dziwne wrażenie na temat Sandero...
uno:
Długość 3689 mm
Szerokość 1558 – 1562 mm
Sandero:
Długość 4020 mm
Szerokość 1746 mm

Logan:
Długość sedan: 4250 mm
kombivan, van: 4450 mm
pick-up: 4496 mm
Szerokość sedan: 1760 mm
kombivan, van, pick-up: 1760 mm

Różnica długości między sedanem a Sandero 23cm, a i tak 40cm więcej niż uno... Przy czym masz i tak elastyczniejszą przestrzeń bagażową (składasz siedzenia i pakujesz ile wlezie i co wlezie, np. zdarzyło mi się wozić nową kuchenkę gazową 60cm, czy czaszę epoksydową o średnicy 130cm...

No i szerokość Daciek również 20cm większa, także no chyba raczej Sandero!=Uno
i dla porównania jeszcze Clio, które niektórzy uważają za gabarytowo większe niż sandero
Długość 3986 mm
Szerokość 1707 mm

Cytat:
Oczywiście, kwestia wprawy i km przejechanych autem. A i moim zdaniem MCV jest ładniejszy od sedana :-P .

Zdaniem wszystkich sądząc po zlotach... Sporo razy się spotykaliśmy, a sedan był tylko raz...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-19, 18:07   

Szczerze mówiąc miałbym poważne wątpliwości co wybrać - sandro czy logana (sedan). To, ze sedan ma wielki bagażnik i sporo miejsca na tylnej kanapie to oczywista oczywistość, ale... Czy mógłbym nim przewieżć taki zestawik?

http://img408.imageshack....zdjcie0104f.jpg

A takich przedmiotów o niestandardowej kubaturze - albo długich, albo bardzo szerokich że przez drzwi tylne nie chciały wejść do sedanów było całkiem sporo...
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-12-19, 18:10   

Wrażenie jazdy autobusem minęło mi w MCV po kilku dniach, zresztą na początku było fajnie, bo ta przestrzeń do oddychania... ;)

A Sandero miałoby też jedną przewagę nad sedanem - w czasie deszczu lub śnieżycy trochę mniej na głowę leci przy pakowaniu samochodu ;-)
(No i jest jakieś dwie epoki do przodu stylistycznie)

Benzynowe, używane MCV są chyba dość częste u koncesjonerów Renault, gorzej chyba z 4 poduszkami.
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2011-12-19, 18:35   

czaju napisał/a:
A że Logan już taki duży? Dziwne wrażenie na temat Sandero...
uno:
Długość 3689 mm
Szerokość 1558 – 1562 mm
Sandero:
Długość 4020 mm
Szerokość 1746 mm

Logan:
Długość sedan: 4250 mm
kombivan, van: 4450 mm
pick-up: 4496 mm
Szerokość sedan: 1760 mm
kombivan, van, pick-up: 1760 mm

Różnica długości między sedanem a Sandero 23cm, a i tak 40cm więcej niż uno... Przy czym masz i tak elastyczniejszą przestrzeń bagażową (składasz siedzenia i pakujesz ile wlezie i co wlezie, np. zdarzyło mi się wozić nową kuchenkę gazową 60cm, czy czaszę epoksydową o średnicy 130cm...

No i szerokość Daciek również 20cm większa, także no chyba raczej Sandero!=Uno
i dla porównania jeszcze Clio, które niektórzy uważają za gabarytowo większe niż sandero
Długość 3986 mm
Szerokość 1707 mm


Oczywiście, że w Sandero bagażnik większy.... i auto większe, ale pojemnośc bagażnika, bez rozkładania kanapy/foteli różni się tylko, albo aż o 50 l-dla mnie to nie dużo i dlatego subiektywnie stwierdziłem, że nie wiele większy (chodziło mi tylko o bagażnik). Dla porównania Uno vs Felicja w praktyce tylko jeden średniej wielkości plecak więcej mozna wepchnąc do środka 9znowu tylko bagażnik). Uno mimo swoich wymiarów zewnętrznych jest jednym z pakowniejszych i obszernych aut (w swoich gabarytach), miejscem z przodu np deklasuje Felkę (miałem kiedyś Skodę), za to przegrywa miekscem z tyłu z kretesem. Gdyby nie powiekszenie się rodzinki, to bym auta nie zmieniał, bo dla dwóch osób jeśli chodzi o ładowność/pakowność Uniacz wystarczy 8-) . Z powodu słabego silniczka niedomaga jedyniw w trasie....
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2011-12-19, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2011-12-19, 18:43   

benny86 napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 18:07




Szczerze mówiąc miałbym poważne wątpliwości co wybrać - sandro czy logana (sedan). To, ze sedan ma wielki bagażnik i sporo miejsca na tylnej kanapie to oczywista oczywistość, ale... Czy mógłbym nim przewieżć taki zestawik?

http://img408.imageshack....zdjcie0104f.jpg


A takich przedmiotów o niestandardowej kubaturze - albo długich, albo bardzo szerokich że przez drzwi tylne nie chciały wejść do sedanów było całkiem sporo...

Wiem, dlatego malutkim Uno przewiozłem raz nawet dwie pary drzwi wewnętrznych z ościeżnicami-w takich przypadkach sedany są bez szans :lol: .

Ale jak pomyślę o w miarę swobodbnym wpakowaniu w przyszłości wózka do bagażnika+jakieś duperele+np. zakupy no i ja z żoną i fotelik z maluszkiem.... A na weekendy jeszcze 2 psiaki, o których wcześniej nie wspominałem...to sandero może się zdawać ciut małe, sedan chyba by dał radę-tylko ta kanapa.... :-| Wiem człowiek jest wybredny.... :-P
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2011-12-19, 18:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-19, 18:47   

Domel2250 napisał/a:
Ale jak pomyślę o w miarę swobodbnym wpakowaniu w przyszłości wózka do bagażnika+jakieś duperele+np. zakupy no i ja z żoną i fotelik z maluszkiem.... to sandero może się zdawać ciut małe, sedan chyba by dał radę-tylko ta kanapa.... Wiem człowiek jest wybredny....

więc może jednak mcvka? wózek "gondolę" wpakujesz bez składania 8-) ,wszelkie graty przy remoncie itp też przewieziesz, po złożeniu siedzeń to już mini-ciężarówka... :?:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-19, 19:20   

Domel2250 napisał/a:
Czy do 20k pln można trafić rozsądną MCV w benzynie (5 osób, klima i 4 poduchy)???

W PL będzie chyba raczej dość ciężko, bo u nas w ogóle Daciek się dość mało sprzedało - ale jeżeli się bardzo nie śpieszy, to jakaś tam szansa pewnie jest...

Dużo łatwiej byłoby natomiast kupić coś samemu w DE/FR/NL.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-19, 19:24   

Marek1603 napisał/a:
czy fotele od MCV-ki by nie podeszły

Na upartego pewnie tak, ale pomysł z oparciem z sandero wydaje się mimo wszystko prostszy.

(Także legalnie - czytaj: punkty kotwiczenia pasów...).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-12-19, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-12-20, 08:46   

Witaj, ja z tego powodu właśnie kupiłem Logana bo mi się rodzina rozrosła :-D Co do gabarytów i bagażnika to w środku miejsca wystarczająco aby nawet jak dziecko podrośnie to na tylknym siedzeniu jak mały siedzi w foteliku to z przodu jeszcze wchodzi i wygodnie siedzi dziadek słusznych gabarytów, natomiast w skodzie przy takim numerze już robi się problem... w bagażniku spokojnie mieścił się głeboki wózek a nawet spakowanie się na wakację na 3 osoby problemu nie było:).

Co do składanej kanapy to tak jak przytoczy laisar można ją wymontować i coś przewieźć ale ja podszedłem do tego tak, że na te 2 lata jak mam Logana to takie wieksze gabaryty woziłem ze 2 razy, więc jak na taki czas to można poświęcić 5 minut bo jak się nabierze wprawy to wyjęcie siedzenia tyle zajmuje :-D

pozdrawiam :mrgreen:
 
Kabe 


Marka: X
Model: X
Silnik: X
Rocznik: 1234
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: Xixi
Wysłany: 2011-12-20, 21:05   

XX
Ostatnio zmieniony przez Kabe 2011-12-27, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-20, 21:17   

Zawsze Sandero mozna powiekszyc stosownym "placakiem" na dachu - boxem dachowym np 320-420 l. Wtedy zestaw powinien sie sprawdzic dla 3 osobowej rodziny.
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-12-21, 08:01   

Kratylos napisał/a:
logan jest boskim autem dla pasazera na tylniej kanapie sandero itp maja mniej miejsca na tylneij kanapie
dodatkowo sedan jest lepiej wyciszony -szczegolnie od kombi.
ogolnie sedany sa autami dla vipow czytaj dziecka w foteliku na tylniej kanapie :mrgreen:
ja moja corke od 0-6 lat wozilem loganem i auto pod kontem praktycznosci i dziecka zdało egzamin na 5 z plusem - jedyny minus ze klimy nie mialem...
a jezdzilem w roznych konfiguracjach a jak chcialem wieksze paczki przewiezc - np łóżko z ikei dla corki to wymontowalem sobie fotel pasażera - i na całą długośc auta (no prawie) paczka 2.2m długa weszła


Ja bez wymontowania fotela przewiozłem szafkę z Ikei 2m. Troche kombinacji, ale zmieściło sie i nawet zamknęła klapa w bagażniku :lol:
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2011-12-21, 09:57   

W przerwie między świętami ,a nowym rokiem może mi się uda zrobić małe turne po salonach i bliżej przyjrzę się sandero/logan/mcv....choć mój wzrok i tak pewnie głównie będzie skupiał na sobie Duster :roll: . A potem przeglądanie ogłoszeń/komisów itd....
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-21, 12:29   

Zaglądaj też na forum - raz na jakiś czas forumowicze sprzedają swoje samochody
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne