Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2014-01-27, 02:29
Tematy ze spamem
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-09, 13:19   Tematy ze spamem

Dostałem powiadomienie o zgłoszonym temacie, wygląda na spam (pierwszy post, treść wątpliwa, link do sklepu z kosmetykami, wiadomo, że użytkownicy Dacii kosmetyków nie używają :> ). Przeniosłem do Usuniętych tematów i zablokowałem.

Pytanie pierwsze: czy tak to powinno być zrobione i czy mam dalej tak robić z tematami tego typu?

Pytanie drugie: czy to dobry pomysł, żeby tego typu posty przesuwać do Usuniętych tematów, a nie kasować w cholerę? Dlaczego pomysł może być niedobry? Takie wklejki z linkami nie służą tylko do zareklamowania czegośtam i nagonienia klientów - służą również promowaniu takich stron w PageRanku gógla. Akurat nasze forum ma bardzo wysoki PageRank i w ogóle zindeksowane jest wszerz i wzdłuż, więc nawet wrzucenie posta do Usuniętych może dać tak promowanej stronie niezłego kopa. Czy Usunięte mają jakąś swoją dyrektywę dla silników indeksujących?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-12-09, 18:28   

Generalnie to jest dziwne.
Gość z Kielc, "reklamuje" sklep z Poznania, a adres IP z Warszawy Śródmieście.
http://db-ip.com/83.4.25.133

A generalnie czekam na wprowadzenie http://www.daciaklub.pl/f...light=regulamin
Wtedy mamy możliwość weryfikacji itd.

Generalnie też jestem dystrybutorem polskiej firmy i tego nie reklamuję na forum, bo moim zdaniem było by to trochę nie w porządku.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2013-12-09, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-09, 22:39   

Marek1603 napisał/a:
Gość z Kielc, "reklamuje" sklep z Poznania, a adres IP z Warszawy Śródmieście.
http://db-ip.com/83.4.25.133

Adresem IP bym się nie sugerował, adres z puli TPSA, TPSA ma siedzibę w Warszawie, wszystkie ich adresy będą się rozwiązywały na Warszawę.

Marek1603 napisał/a:
Generalnie też jestem dystrybutorem polskiej firmy i tego nie reklamuję na forum, bo moim zdaniem było by to trochę nie w porządku.

Ale czemu niby? Jak napiszesz, że jesteś dystrybutorem i jak ktoś ma ochotę to proszę bardzo - to czemu nie? Nie jest problemem reklama podana jako reklama. Problemem jest podszywanie się pod użytkownika/klienta w celu uwiarygodnienia reklamy, czyli po prostu oszustwo.

Nadal nic nie wiem, jeśli chodzi o moje pytania. :)

Aha, jeszcze pytanie trzecie: kto (bo moderatorzy nie mogą) i kiedy (po ilu postach/wpadkach) dodaje takiego zawodnika do Różowej Grupy Hańby™? :)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-12-10, 06:10   

Ad.1 i 2 - Ja po prostu usuwam od razu taki post, żeby za dużo ludzi w niego nie kliknęło. Chyba, że Laisar jest pierwszy i mu wlepi kolorek.

A tutaj mogę wam powiedzieć - www.fmgroup.pl
Zapisałem się bo produkty spełniają moje oczekiwania. Są po prostu dobre, a przy okazji można mieć z tego inną korzyść. Częściej się spotykasz ze znajomymi.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2013-12-10, 06:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-26, 21:36   

bebe napisał/a:
czy tak to powinno być zrobione i czy mam dalej tak robić z tematami tego typu?

Myślę, że na razie tak - chodzi o to, żeby było widać za co delikwent dostał różową pieczątkę na... czoło d;

bebe napisał/a:
Czy Usunięte mają jakąś swoją dyrektywę dla silników indeksujących?

Nie mają - i o tym akurat nie myślałem, ale może faktycznie należałoby coś z tym zrobić...

Chociaż chyba najprościej to wycinać konkretne linki i tyle - oprócz tych pierwszych łosi od Mazdy reszta to zwykłe pałętające się po internetach pędraki, irytujące, ale krwi nie burzące.

bebe napisał/a:
kto (bo moderatorzy nie mogą) i kiedy (po ilu postach/wpadkach) dodaje takiego zawodnika do Różowej Grupy Hańby™? :)

Ja, po uważaniu d; - ale tak naprawdę to po przeprowadzeniu mini-śledztwa: zazwyczaj sprawdzam właśnie IP/hosta, meila, nicka, posty i czasem treść, czy pojawiają się gdzieś jeszcze w sieci. Jak na razie był chyba jeden przypadek, że zupełnie nic nie wyniuchałem - ale nie pamiętam teraz, że odpuściłem, czy jednak ubrałem osobnika na różowo, bo sprawa i tak wyglądała na ewidentną...?

Parę razy robotę śledczą wykonali też inni użytkownicy, wskazując kopie postów w innych miejscach Internetu.


A tak ogólnie: każda grupa ma moderatora, któren zawiaduje peronem.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-26, 21:38   

Nadaje się chyba do przesunięcia do spraw klubowych?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-01-26, 21:40   

Ubrałeś tego osobnika na różowo. :-P :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne