Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
kontrolki na desce rozdzielczej
Autor Wiadomość
newcomer 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 20 Lip 2023
Posty: 11
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 2023-12-27, 13:17   kontrolki na desce rozdzielczej

Dzień dobry,

Wczoraj zaświeciły mi się te oto dwie kontrolki, dodatkowo przez chwilę świecił check engine.

Niestety znalazłem tylko ich opis po rusku co mi nic nie dało, może ktoś rzuci okiem i podpowie o co chodzi?

 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-12-27, 14:55   

Jeśli koło wlewu paliwa masz wlew AdBlue to za 669 km skończy się AdBlue.
Zatankuj na stacji (często jest to kłopotliwe) lub kup 15L w bańkach i lej powoli sam na wyłączonym silniku. Po nalaniu odczekaj kilka minut, przekręć kluczyk poczekaj trochę, uruchom silnik i komunikat powinien zniknąć.
Ze względów praktycznych gdybyś kupował w bańkach to zacznij od kupienia 10l lub nawet tylko 5l) i jeśli nie przelejesz to kup te kolejne 5l. Z tej ostatniej bańki ci zostanie pewnie z połowę przynajmniej.
Warto zauważyć że jeśli masz AdBlue i ten komunikat dopiero teraz widzisz to może być tak jak u mnie było że to fałszywy komunikat i przelejesz już przy pierwszych 5l.
JAK PRZELEJESZ to:
Zakręć korek i obficie spłukaj okolice wlewu i karoserię czystą wodą.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-12-27, 15:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
newcomer 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 20 Lip 2023
Posty: 11
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 2023-12-27, 15:33   

Łukasz_M napisał/a:
Jeśli koło wlewu paliwa masz wlew AdBlue to za 669 km skończy się AdBlue.
Zatankuj na stacji (często jest to kłopotliwe) lub kup 15L w bańkach i lej powoli sam na wyłączonym silniku. Po nalaniu odczekaj kilka minut, przekręć kluczyk poczekaj trochę, uruchom silnik i komunikat powinien zniknąć.
Ze względów praktycznych gdybyś kupował w bańkach to zacznij od kupienia 10l lub nawet tylko 5l) i jeśli nie przelejesz to kup te kolejne 5l. Z tej ostatniej bańki ci zostanie pewnie z połowę przynajmniej.
Warto zauważyć że jeśli masz AdBlue i ten komunikat dopiero teraz widzisz to może być tak jak u mnie było że to fałszywy komunikat i przelejesz już przy pierwszych 5l.
JAK PRZELEJESZ to:
Zakręć korek i obficie spłukaj okolice wlewu i karoserię czystą wodą.


hejka,

dzięki za odpowiedź, niestety zalanie adblue nic nie dało, weszło jedynie ponad 3 litry adblue
 
newcomer 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 20 Lip 2023
Posty: 11
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 2023-12-27, 19:52   

update dla potomnych:

poradziłem sobie pyclipem, póki co błędu nie ma:

moduł sterujący mocznikiem->RESETS->reset ilości mocznika

robione na odpalonym silniku
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-12-27, 20:57   

newcomer napisał/a:
update dla potomnych:

poradziłem sobie pyclipem, póki co błędu nie ma:

moduł sterujący mocznikiem->RESETS->reset ilości mocznika

robione na odpalonym silniku

A jakim pyclipem to robiłeś? sam chętnie bym coś takiego zakupił a nie mam o tym bladego pojęcia
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-12-27, 22:12   

newcomer napisał/a:

hejka,

dzięki za odpowiedź, niestety zalanie adblue nic nie dało, weszło jedynie ponad 3 litry adblue

To praktycznie to samo co było u mnie kiedy przy przejechaniu kilku tyś km był taki komunikat i też nie znikł bo weszło niecałe 4 l, tyle że ja to zgłaszałem do ASO i oni to skasowali.
Od tego czasu problem jest raczej w drugą stronę tj. po 25 tyś pojawił się po wizycie w ASO dopiero kiedy na przeglądzie zgłosiłem że coś już długo jeżdżę i nie ma choć obd pokazuje że zostało kilka procent.
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-12-28, 08:38   

dacia napisał/a:
newcomer napisał/a:
update dla potomnych:

poradziłem sobie pyclipem, póki co błędu nie ma:

moduł sterujący mocznikiem->RESETS->reset ilości mocznika

robione na odpalonym silniku

A jakim pyclipem to robiłeś? sam chętnie bym coś takiego zakupił a nie mam o tym bladego pojęcia

pyclip jest darmowy i na Androida
https://gitlab.com/py_ren/pyren
https://www.youtube.com/watch?v=dhM96fL11Y4
_________________
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-12-28, 21:08   

Czajo napisał/a:
dacia napisał/a:
newcomer napisał/a:
update dla potomnych:

poradziłem sobie pyclipem, póki co błędu nie ma:

moduł sterujący mocznikiem->RESETS->reset ilości mocznika

robione na odpalonym silniku

A jakim pyclipem to robiłeś? sam chętnie bym coś takiego zakupił a nie mam o tym bladego pojęcia

pyclip jest darmowy i na Androida
https://gitlab.com/py_ren/pyren
https://www.youtube.com/watch?v=dhM96fL11Y4

dzięki :) muszę zamówić to ustrojstwo.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-12-28, 21:11   

Łukasz_M napisał/a:
newcomer napisał/a:

hejka,

dzięki za odpowiedź, niestety zalanie adblue nic nie dało, weszło jedynie ponad 3 litry adblue

To praktycznie to samo co było u mnie kiedy przy przejechaniu kilku tyś km był taki komunikat i też nie znikł bo weszło niecałe 4 l, tyle że ja to zgłaszałem do ASO i oni to skasowali.
Od tego czasu problem jest raczej w drugą stronę tj. po 25 tyś pojawił się po wizycie w ASO dopiero kiedy na przeglądzie zgłosiłem że coś już długo jeżdżę i nie ma choć obd pokazuje że zostało kilka procent.

mi też komunikat pojawia się coś koło 20- 25 tys (dokładnie nie pamiętam) i dolewam na max z instrybutora i gra gitarra póki co. W aso mówią abym dolewał co 2 tankowanie ropy bo niby czujnik coś tam wyłapuje. Inni mówią,że po komunikacie bo małe dolewki właśnie blokują system. Komu wierzyć ?
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-12-29, 10:27   

dacia napisał/a:

mi też komunikat pojawia się coś koło 20- 25 tys (dokładnie nie pamiętam) i dolewam na max z instrybutora i gra gitarra póki co. W aso mówią abym dolewał co 2 tankowanie ropy bo niby czujnik coś tam wyłapuje. Inni mówią,że po komunikacie bo małe dolewki właśnie blokują system. Komu wierzyć ?

Na jakiej stacji z dystrybutora tankujesz?
Mnie przy dwóch podejsciach na BP się nie udało. Coś ten ich system nie gra z moim zbiornikiem AdBlue i to pomimo że dawali mi jakieś adaptery, magnesy etc.
Co do dolewania Adblue co drugie tankowanie to jakoś to nie bardzo.
Prosta kalkulacja 25 tyś km to przy dużym spalaniu 6 L/100 daje 1500L ON zakładajac lanie przy każdym tankowaniu 50l daje to 30 tankowań. Co drugie oznacza że 15 razy dolewa sie ADBlue, zakładam do pełna, co znaczy że taka dolewka to mnije niż 1 litr. Zdecydowanie za mało żeby miało większy sens. Jak już to chyba z dystrybutora a tam często są wartości minimalne tankowania większe niż ten 1 litr. Nawet nie wiem czy jest AdBlue w 1 l butelkach.. a nawet jak jest to znacznie drożej to wychodzi niż bańka 5 czy 10L
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-12-29, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne